Přejít na obsah


Fotka

Mapa na gc.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 11:28

shade-tree:

Ja bych se primlouval za to aby to udelal nekdo sikovnej at to za neco stoji. Ja osobne bych volil mezi google mapama a amapy. Mapy.cz maji api k nicemu.

Mapy.cz API není k ničemu, je velice jednoduché. A osobně mám mapy.cz raději než amapy.cz. A navíc, je to jednoduché a Javascript je pro všechny téměř stejný (liší se jen v inicializaci map a přidáváním bodů), takže když už, tak všechny ;-) 


  • 0

#22 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 11:48

xpj:

shade-tree:

Ja bych se primlouval za to aby to udelal nekdo sikovnej at to za neco stoji. Ja osobne bych volil mezi google mapama a amapy. Mapy.cz maji api k nicemu.

Mapy.cz API není k ničemu, je velice jednoduché. A osobně mám mapy.cz raději než amapy.cz. A navíc, je to jednoduché a Javascript je pro všechny téměř stejný (liší se jen v inicializaci map a přidáváním bodů), takže když už, tak všechny ;-) 

Už někdo porovnal, jak se jednotlivá map api poperou s tím množstvím bodů, které česká kešmapa obnáší a jak je to v nich řešitelné? Aby se to hýbalo a nebylo to na úkor uživatelskému komfortu.


  • 0

#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 12:30

mitak:

alkes:

PLAJ family:

Nevím jaká je ta smlouva s groundspeakem. Takže nevím, jestli moje"požadavky" jsou realizovatelné. Uvítal bych tyto fíčury v tomto pořadí:

1. Označení nových keší na mapě

2. Odfiltrování vlastních a nalezených

3. Lepší zoomování, v té původní byla třeba Praha úplně zasekaná keškama, že nebyla vidět mapa. Počítám, že teď bude "hůř".

Neco uz se resilo tady. Odfiltrovani vlastnich a nalezenych asi mozne nebude, ale zvlast ten vetsi zoom by byl fajn.

Chápu důvody, proč nebude možné odfiltrovat vlastní a nalezené.Bohužel bez této vlastnosti ta mapa bude kompletně k ničemu a veškerýboj za mapu na českých stránkách tak vyjde vniveč a celá tato snahabyla bez nadsázky pouze symbolická.

S tim rozhodnenesouhlasim. Pouzival jsem cachemapu jeste nez vubec nejakoupersonalizaci mela a byl jsem spokojeny. Je sice pravda, ze tenkrat asijeste nebyly tak vymakany google maps, na kterych se ted daji cachezobrazit na geocaching.com, ale tam je obcas se zobrazenim problem ameni se po vyrezu, nekdy se neukazuji vsechny cache a tak. V podstateuz jenom databaze, kde by sly vyhledat podle jmena, textoveho retezce neboautora cache jen v CR (tak jak slo kdysi) by z meho pohledu bylamegaprinosem. Najdi totiz cache se jmenem jako treba Village presgc.com... Tesim se az to tu zas poslape... i bez personalizace.Nastesti si pri svem poctu nalezenych a zalozenych cachi stalepamatuji, ktere to byly.[:P]


  • 0

#24 drevokocur

drevokocur

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 12:55

mitak - k nicemu

teraz sa dostavame k jadru veci :-)))

napr. mne osobne  je vsetko k nicemu okrem diskusie. a ta uz je tiez k nicemu, pretoze nas je privela a prejst si uz len titulky zabera privela casu.

 vsetko ostatne si spravim sam bez akehokolvek dalsieho webu, staci geocaching.com

 

ale je tu velka skupina ludi, ktori by ocenili nejake dalsie funkcie a pre nich sa snazime spravit, co mozeme

funkcionalita bude obmedzena kvoli obmedzeniam groundspeaku.

ano, su tu ludia, ktori na svoj web vystavia rozne mapove mash-upy a rozne namakane tooly, ale to my spravit nemozeme,

pretoze dodrzujeme podmienky groundspeaku. na druhej strane nas nikto nezareze, ked si spomenie a dufame v dalsie buduce funkcie.

 

aj s dnesnymi obmedzeniami si vsak viem predstavit kvalitny web s  diskusiami, prehladovou mapou, na ktorej sa zobrazia kese podla typu na leteckom, cestnom alebo hybridnom podklade a snad coskoro statistiky.

dalsie hodnotne funcionality sa mozu podla zaujmu rozvijat nezavisle na datach od geocaching.com (shop, tricka, vlastne geocoiny, fotoalbum atd.)

diskusiu o dalsom rozvoji by som asi smeroval tymto smerom.
 


  • 0

#25 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 14:44

Přikláním se k názoru, že přínos mapy bez personifikace je diskutabilní. Obchodní politiku Groundspeaku moc nechápu, ale to je jiná kapitola. Asi opravdu bude nutno hledat cesty jak se odlišit od standardní mapy na gc.com. Ty náměty tu už padly: kvalitnější mapový podklad s přepínáním klasika-letecká (osobně preferuji mapy.cz), zvýraznění nových keší a nějaké to filtrování, které nebude odporovat smlouvě - typ, datum... Je jasné, že pokud mapa nebude mít nadhodnotu, je zbytečná.
  • 0

#26 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 15:21

Vodnik60 team: .... Ty náměty tu už padly: kvalitnější mapový podklad s přepínáním klasika-letecká (osobně preferuji mapy.cz), ...


 Mám pocit, že současné API rozhraní pro mapy.cz neumožnuje přepínat na letecký pohled. Nebo se mýlím?


  • 0

#27 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 15:37

Mion:

Vodnik60 team: .... Ty náměty tu už padly: kvalitnější mapový podklad s přepínáním klasika-letecká (osobně preferuji mapy.cz), ...

 Mám pocit, že současné API rozhraní pro mapy.cz neumožnuje přepínat na letecký pohled. Nebo se mýlím?

Ano, neumožňují... Ale není problém na přesnější lokalizaci pomocí leteckých map dát odkaz přímo na mapy.cz, jak to dělá můj GreaseMonkey skript. 


  • 0

#28 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 17:01

pepa:

Už někdo porovnal, jak se jednotlivá map api poperou s tím množstvím bodů, které česká kešmapa obnáší a jak je to v nich řešitelné? Aby se to hýbalo a nebylo to na úkor uživatelskému komfortu.

 

Tohle bude možná trochu složitější a bude to třeba řešit AJAXem. Z API jde obvykle získat pozice, kam je nazoomováno, což by se odeslalo nějakým requestem na server, který by vrátil značky jen pro tento pohled a ne pro celou mapu. Určitě to tak jde udělat, protože Google Maps vyhledávání na Geocaching.com to tak dělá (což je můj názor při laickém pozorování toho, co se děje při změně mapy - donatahávají se body a seznam vpravo).

Ale asi to nebude moc složité - spíše založené na průzkumu technologií... 


  • 0

#29 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 19:21

alkes:

mitak:

Chápu důvody, proč nebude možné odfiltrovat vlastní a nalezené. Bohužel bez této vlastnosti ta mapa bude kompletně k ničemu a veškerý boj za mapu na českých stránkách tak vyjde vniveč a celá tato snaha byla bez nadsázky pouze symbolická.

S tim rozhodne nesouhlasim. Pouzival jsem cachemapu jeste nez vubec nejakou personalizaci mela a byl jsem spokojeny. Je sice pravda, ze tenkrat asi jeste nebyly tak vymakany google maps, na kterych se ted daji cache zobrazit na geocaching.com, ale tam je obcas se zobrazenim problem a meni se po vyrezu, nekdy se neukazuji vsechny cache a tak. V podstate uz jenom databaze, kde by sly vyhledat podle jmena, textoveho retezce nebo autora cache jen v CR (tak jak slo kdysi) by z meho pohledu byla megaprinosem. Najdi totiz cache se jmenem jako treba Village pres gc.com... Tesim se az to tu zas poslape... i bez personalizace. Nastesti si pri svem poctu nalezenych a zalozenych cachi stale pamatuji, ktere to byly.[:P]

Jistě, taky si pamatuju ty doby kdy jsem s geocachingem začínal, měl pět nalezených a ta mapa mi byla k užitku, protože vlastně pro mě personifikovaná byla - stačilo si odmyslet těch pět nalezených. Dnes bych si ale musel v té mapě odmyslet jen na území Brna dvě stě nalezených a těch pět nenalezených bych v tom bordelu stejně nenašel... Tudíž daleko radši budu používat nedokonalé Google mapy, kde mi to nenalezené sice nevyfiltruje, ale aspoň je na boku stránky označí. Rozumím, že nováčkům to pomůže, jen doufám že se to zas nezvrhne v drzé výkřiky typu "když už máme mapu zadarmo, tak ať ti američtí kokoti navalí i kompletní gpx zadarmo"...

P.S.: Vyhledávání podle jména cache je myslím dost na nic, pokud jsem na nějakou cache fakt vázaný, tak vždy vyhledávám podle autora a to je určitě jednodušší.


  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 20:17

mitak:

P.S.: Vyhledávání podle jména cache je myslím dost na nic, pokud jsem na nějakou cache fakt vázaný, tak vždy vyhledávám podle autora a to je určitě jednodušší.

To nebyl teoreticky vykrik do tmy. [;)] Uz nekolikrat jsem hledal cache, u ktere jsem znal jen nazev nebo jeho fragment. Tzn. ne autora, ne priblizne umisteni ani cokoliv jineho. napr prave Village nebo Eden. Eden jsem vyresil prochazenim asi 20 stranek, ktere na me vychrlilo gc.com a Village pres icq otazkou, kdo je vlastne autor. Jine reseni to podle mne nema a je to dost silene, v nekterych pripadech bezvychodne. Nebo nekdo mate postup, jak hledat podle nekolika parametru zaroven (treba podle zeme a nazvu)? Napiste prosim, budu moc vdecny.

Jinak obejit se da samozrejme treba bez celeho geocachingu* [:P][H]

 
* neplati pro budouci hosty geopavilonu v Bohnicich [:D]


  • 0

#31 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 21:10

Pokud mapa nemá být personalizovaná, nebylo by nejlepší domluvit se se Seznamem (Mapy.cz) nebo Atlasem (Amapy.cz), aby databázi integrovali přímo do svých stránek?

  • mapa by běžela na výkonných serverech se zajištěným supportem i vývojem
  • odpadly by starosti s omezením API na počet zobrazení denně
  • na Mapy.cz by bylo možné využít i ortofotomapu

 

Výhodnější by tady asi byly Amapy, kde lze uživatelsky zapínat a vypínat různé datové vrstvy. Keše by pak byly jednou z nich. Myslím, že s provozovateli obou map by se dalo domluvit. Pro ně by to nebyla žádná extrémní zátěž navíc a každá nová komunita se jim určitě hodí.


  • 0

#32 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2007 - 23:25

marekl:

Pokud mapa nemá být personalizovaná, nebylo by nejlepší domluvit se se Seznamem (Mapy.cz) nebo Atlasem (Amapy.cz), aby databázi integrovali přímo do svých stránek?

Smlouva je mezi Groundspeakem a Honzou B. jakozto provozovatelem geocaching.cz a dovoluje zobrazovat cache na mape na geocaching.cz, bez dalsi distribuce dat, takze v tehle verzi by to neslo.

Moc se mi nezamlouva predstava, ze nekdo brouzda po Seznamu, kouka na mapu kolem sve chalupy, a vidi, ze pod timhle stromem je nejaka piksla, kterou by mohl vykrast. Kdyz bude cachemapa jen na komunitnich strankach, tak je to o par kliknuti navic, cast mudlu to odfiltruje.

Personalizovana mapa je hudba budoucnosti - napr. na geocacheuk.com  funguji lokalni sluzby pro gc.com Premium Members, vcetne stahovani GPX, ale to je nejstarsi geocachersky komunitni server mimo US, tak bych hadal, ze bude mit ponekud nestandardni licenci.


  • 0

#33 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2007 - 7:57

Sice je to zde trochu OT, ale neda mi nereagovat na dotaz, jak spolehlive vyhledat nejakou kesku s anglickym nazvem na uzemi CR (mimo jinych specifickych hledani).   Vyhledavani kesek na uzemi CR vcetne personalisovane mapy, navic v offline verzi, je k dispozici diky GSAK napr. ve spolupraci s mapovym softwarem, podporujicim nacitani seznamu waypointu. S GSAK lze tak ve vterine vyhledat cokoliv na zaklade temer jakehokoliv dotazu, vcetne odfiltrovani nalezenych, a nasledne automaticky exportovat do  mapy v Mapsource. Pokud to nekdo opravdu potrebuje a personalisovana mapa mu moc chybi, je to dle meho skvele reseni.
(Prosim, toto neni prispevek na tema proc byt ci nebyt PM, zda je GSAK drahy nebo levny, nebo zda je ci neni drzost, chtit za nadstandardni dodani dat z GC.COM priplatek. Je to jen poukazani na dalsi alternativu jak se rychle a snadno dostat k potrebnym udajum a predem prohlasuji, ze jsou mi znamy argumenty proti tomuto reseni a ze je dokazu pochopit.) [:$][um]


  • 0

#34 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2007 - 10:27

Mion:

Sice je to zde trochu OT, ale neda mi nereagovat na dotaz, jak spolehlive vyhledat nejakou kesku s anglickym nazvem na uzemi CR (mimo jinych specifickych hledani).   Vyhledavani kesek na uzemi CR vcetne personalisovane mapy, navic v offline verzi, je k dispozici diky GSAK napr. ve spolupraci s mapovym softwarem, podporujicim nacitani seznamu waypointu. S GSAK lze tak ve vterine vyhledat cokoliv na zaklade temer jakehokoliv dotazu, vcetne odfiltrovani nalezenych, a nasledne automaticky exportovat do  mapy v Mapsource. Pokud to nekdo opravdu potrebuje a personalisovana mapa mu moc chybi, je to dle meho skvele reseni.
(Prosim, toto neni prispevek na tema proc byt ci nebyt PM, zda je GSAK drahy nebo levny, nebo zda je ci neni drzost, chtit za nadstandardni dodani dat z GC.COM priplatek. Je to jen poukazani na dalsi alternativu jak se rychle a snadno dostat k potrebnym udajum a predem prohlasuji, ze jsou mi znamy argumenty proti tomuto reseni a ze je dokazu pochopit.) [:$][um]

Až na to, že to není řešení pro všechny. PM si mohu zaplatit, GSAK si mohu zaplatit, ale ty windows, ty si prostě kupovat nebudu. Proto se mi zdá, že online mapa je bezvadná věc. Mohu zajít do jakékoli kavárny, ke kamarádovi, abych se kouknul a nemusím tahat notebook, abych na něm měl GSAK... 


  • 0

#35 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2007 - 10:31

Haggaeus: Ano, máš pravdu. Neuvědomil jsem si, že tam by se to nedalo skrýt pod žádný login.

  • 0

#36 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2007 - 11:11

Mion:

Sice je to zde trochu OT, ale neda mi nereagovat na dotaz, jak spolehlive vyhledat nejakou kesku s anglickym nazvem na uzemi CR (mimo jinych specifickych hledani).   Vyhledavani kesek na uzemi CR vcetne personalisovane mapy, navic v offline verzi, je k dispozici diky GSAK napr. ve spolupraci s mapovym softwarem, podporujicim nacitani seznamu waypointu. S GSAK lze tak ve vterine vyhledat cokoliv na zaklade temer jakehokoliv dotazu, vcetne odfiltrovani nalezenych, a nasledne automaticky exportovat do  mapy v Mapsource. Pokud to nekdo opravdu potrebuje a personalisovana mapa mu moc chybi, je to dle meho skvele reseni.
(Prosim, toto neni prispevek na tema proc byt ci nebyt PM, zda je GSAK drahy nebo levny, nebo zda je ci neni drzost, chtit za nadstandardni dodani dat z GC.COM priplatek. Je to jen poukazani na dalsi alternativu jak se rychle a snadno dostat k potrebnym udajum a predem prohlasuji, ze jsou mi znamy argumenty proti tomuto reseni a ze je dokazu pochopit.) [:$][um]

Jojo, tuhle moznost znam, ale nemam a prijde mi vylozene divne kupovat kvuli standardnimu tzn. pouzitelnemu vyhledavani externi software. Navic je to dalsi komplikace... spoustet dalsi program, nastavovat filtry, atd., stranky geocaching.cz mam otevrene prakticky porad. (to posledni je ale fakt  jen hodne zanedbatelny detail [:D])

edit: I kdyz ve smyslu, jak to popsal xpj, to zas takovy detail neni. GSAK proste neni reseni pro vsechny a uz vube ne jednoduche. [:(]


  • 0

#37 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2007 - 11:42

haggaeus: Personalizovana mapa je hudba budoucnosti - napr. na geocacheuk.com  funguji lokalni sluzby pro gc.com Premium Members, vcetne stahovani GPX, ale to je nejstarsi geocachersky komunitni server mimo US, tak bych hadal, ze bude mit ponekud nestandardni licenci.


Vzhledem k tomu, že moje programovací schopnosti ustrnuly v počátcích, můžu do toho akorát tak kafrat [;)]
1) Mapu keší jen na GC.cz. Publikace GPX jinde jen podporuje vykrádání mudly.
2) Při programování, prosím, dbejte na možnost budoucí personalizace
3) I když je to možná brzo, prosím, zkuste smlouvu s Groundspeakem dodatkovat tak, aby PM mohli stahovat redistribuovane GPX z GC.cz. Zcala jistě se tak odlehčí serverům na GC.com a PM tak ušetří čas.

  • 0

#38 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2007 - 15:29

dandra:
3) I když je to možná brzo, prosím, zkuste smlouvu s Groundspeakem dodatkovat tak, aby PM mohli stahovat redistribuovane GPX z GC.cz. Zcala jistě se tak odlehčí serverům na GC.com a PM tak ušetří čas.

 

Hehe, tohle vlakno se dotklo meho bolaveho mista. Proc Groundspeak nuti uzivatele k takovym opicarnam, jako jsou Pocket Query. (Jasne, penize za PM, ale to ted nemam na mysli). Proc je treba vubec generovat nejake PQ, kvuli kterym jejich servery nestihaji, kdyz by nejspis velke casti uzivatelu naprosto stacilo, aby si mohli stahnout kompletne kesky pro cely stat/provincii a pak si ho vytridili na vlastnim pocitaci. Minimalne procesorum na GS serverech by se velice ulehcilo. Co by utratili za vetsi sitove prenosy by mohli usetrit na vykonu serveru [;)]. 

 

A to nemluvim o tom, ze diky placeni za PQ to mnoho uzivatelu resi nastroji typu geotoad/skrysotlac, ktere musi davat webovym serverum pekne za usi.

 


  • 0

#39 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2007 - 16:38

edheldil: Proc je treba vubec generovat nejake PQ, kvuli kterym jejich servery nestihaji, kdyz by nejspis velke casti uzivatelu naprosto stacilo, aby si mohli stahnout kompletne kesky pro cely stat/provincii a pak si ho vytridili na vlastnim pocitaci.

Myslím že podstatná část zbytečné zátěže spočívá v tom, že se neustále opakovaně stahují už známá data jenom proto, aby se zjistilo, jestli u nich nedošlo k nějaké změně. Kdyby se dala v PQ nastavit podmínka "které byly naposled disablovány, enablovány, archivovány nebo posunuty od .. do", tak by na aktualizaci databáze stačila jedna malá PQ.
  • 0

#40 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 9:08

Jak vypadá stav projektu mapy na gc.cz?

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama