Přejít na obsah


Fotka

Baterky do GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 14:53

Zdravim. Jake pozivate baterky do GPS? Mam G60CS, tedy 2xAA tuzkovky. Zatim mam akukmulatory SANYO 2500mA. Ale posledni dobou mi pripada, ze jdou do riti.... v gpsce vydrzej tak dva dny pri prumernem cachingu, a navic kdyz je necham jen tak lezet v baglu, po tydnu se skoro vybijou. Mam je asi rok. Je tohle chovani normalni? Jaky si mam koupit misto tehle? Diky
  • 0

#2 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 15:17

IMHO je to normální, NiMh baterky mají samovybíjecí efekt. Mám taky Sanyo i stejnou GPS a baterky se chovají stejně. Garmin uvádí výdrž baterek "Up to 18 hours", ale bez nějakého bližšího rozlišení jakých baterek se to týká.  Překvapivě (alespoň pro mě) nejdelší výdrž v moji GPS mají Hama 2500, které jsem původně používal v blesku. Jinak Sanyo baterky alespoň v modelařině patří k tomu nejlepšímu a snesou hodně "kruté" rychlonabíjení.

  • 0

#3 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 15:24

seedcorp: Zdravim. Jake pozivate baterky do GPS? Mam G60CS, tedy 2xAA tuzkovky. Zatim mam akukmulatory SANYO 2500mA. Ale posledni dobou mi pripada, ze jdou do riti.... v gpsce vydrzej tak dva dny pri prumernem cachingu, a navic kdyz je necham jen tak lezet v baglu, po tydnu se skoro vybijou. Mam je asi rok. Je tohle chovani normalni? Jaky si mam koupit misto tehle? Diky

Co si myslet o akumulatorech Sanyo nevim. Vsichni znami modelari je povazuji za nejlepsi, ja s nimi mam hodne spatne zkusenosti. V praci mame tusim 7 sad op ctyrech clancich a vsechny bez rozdilu trpi neskutecnym samovybijenim. Po nabiti jsou do tri az ctyr dnu ciste jak slovo bozi. A podotykam, ze nejsou kupovane zaroven. Rekl bych, ze pokud jsou cerstve nabite a pouziji se v zarizeni s velkym odberem pak jsou vyborne. Skladovat nabite proste nejdou. Me osobne nejvic vyhovuji clanky GP. Netvrdim, ze jsou nejlepsi, ale po nabiti vydrzi mesic bez podstatneho ubytku kapacity a Legend mi na jednu sadu clanku 2300mAh beha mezi 15 az 25 hodinami i vic.

  • 0

#4 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 18:15

Částečně potvrzuji rozpačité zkušenosti s články Sanyo. Před pár lety byly skvělé, pak došla životnost a já postupně koupil tři nové sady po 4 baterkách. Dvě sady do foťáku a jednu pro GPS. A musím říct, že se samovybíjejí docela dost. Nosil jsem jeden pár v báglu jako rezervu, a po týdnu byl na míň jak poloviční kapacitě. Necachuji kdovíjak intenzivně, takže se dá říct, že se ty články vybijou samy dřív, než je stačím vycucat v GPS. Teď jako rezervu nosím jeden pár alkalických, ty vydrží.

Je fakt, že při zátěži mají vysokou výdrž, ale to samovybíjení je drastické.

Zkušenost s jinými značkami nemám, není to zrovna láce a mám teď 3 relativně nové sady Sanyo, tož mi bude chvilku trvat, než dojde na další koupi. I když už mi lezou na nervy, tak kdyby měl někdo pozitivní zkušenosti s nějakou konkrétní značkou, asi bych o tom uvažoval. Aspoň sadu pro GPS.

Pořídil jsem si kdysi nabíječku Ansmann s funkcí vybíjení pro zachování maximální kapacity článku, a teď to vypadá, že tu funkci ani nevyužiju [*-)]
 


  • 0

#5 MartinBrno

MartinBrno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 19:02

Ahoj z Brna,

bohužel model Sanyo 2500 mAh byla zmetková serie baterek. Stačí kouknout do diskusí na netu. Potvrdil mi to i spolužák - dealer baterek. Bohužel až po té co jsem je koupil. Prý to nevěděli. Typy 2100 mAh, 2300mAh  a 2700mAh mají být . A i mi tak fungují. Jinak 2500 m Ah se skutečně vybily i za dva dny. Děs. No chybami se člověk učí.

Martin Brno


  • 0

#6 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 21:06

No bezva. Hádejte, z jaké série mám ty tři sady [:@]

Zvažuju, že bych koupil sadu Eneloopů, má s nimi někdo zkušenosti? 


  • 0

#7 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 21:23

Morave:

No bezva. Hádejte, z jaké série mám ty tři sady [:@]

Zvažuju, že bych koupil sadu Eneloopů, má s nimi někdo zkušenosti? 

Mnoo, jestli je to utecha, tak my mame stejny problem s osmnactistovkama a dvatisicestovkama (viz muj prispevek vyse - 2500 nemame zadne).

  • 0

#8 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 22:01

MartinBrno:

Ahoj z Brna,

bohužel model Sanyo 2500 mAh byla zmetková serie baterek. Stačí kouknout do diskusí na netu. Potvrdil mi to i spolužák - dealer baterek. Bohužel až po té co jsem je koupil. Prý to nevěděli. Typy 2100 mAh, 2300mAh  a 2700mAh mají být . A i mi tak fungují. Jinak 2500 m Ah se skutečně vybily i za dva dny. Děs. No chybami se člověk učí.

Martin Brno

Můžu potvrdit. Sadu 4ks Sanyo 2500 mAh jsem zhruba po roce úspěšně vyreklamoval. V šuplíku po týdnu vybité. Ostatní mám GP a tam problém není.


  • 0

#9 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2007 - 0:02

Ty sanya jsem nedávno koupil dvě sady, zatím níc na nich nepozoruji, budu se na ně muset zaměřit, ale s GP mám docela dobré zkušenosti, snesou i značnou devastaci obalu, používám je totiž i ve světle na kole a to mi loni za jízdy upadlo a beterky jsem musel hledad po širokém okoli, než jsem je všechny posbíral tak mi přes dvě ze čtyř přejelo nákladní auto, takže získali místo kulatého oválny tvar, už jsem chtěl zamáčknout nad jejích ztrátou slzu, ale po nabití fungujou dál bez problému.


  • 0

#10 fili_psi

fili_psi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2007 - 23:42

nejsou sanyo jako sanyo, nekdo tady uz psal, ze 2500 byly opravdu superspatne. Dobra zkusenost modelaru se tyka uplne jinych clanku a uplne jinych pouziti. na to se neohlizejte. Osobne ted pouzivam do vseho nejake z ebay, cena pod euro/clanek aa, 2800NiMh na obalu. Za tu cenu spokojenost, nejstarsi maji uz asi 1.5 roku, odhadem 80nabiti, funkce stale ok. Ja bych to neresil a neco proste pouzival, kdyz opravdu bude zmetek, reklamovat.

  • 0

#11 budik

budik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2007 - 2:02

Aku Sanyo 1800 mAh používám do foťáku asi tři roky a nijak dramatické samovybíjení jsem u nich nezjistil, sada vydrží v použitelně nabitém stavu i měsíc. Pokles kapacity z původních 1800 asi na 1200 za tu dobu je normální. Zkušenosti s používáním NiCd a Nimh aku ale potvrzují, že nejvíc akumulátory trpí hlubokým vybíjením nebo naopak přebíjením! Proto pozor na lagricové nabíječky od pidlookých trhovců. Tím nechci tvrdit, že typ 2500 mAh nebyl zmetek, jenže to se pozná až potom, co si je člověk koupí. Do GPS používám Sanyo 2 x AAA 700 mAh a taky naprosto v pohodě, po ročním provozu jsou lepší, než nedávno koupené nové GP. Aby se v tom prase vyznalo.[8o|]
 


  • 0

#12 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2007 - 2:23

Bohuzel taky musim potvrdit silne negativni zkusenost s tou varkou Sanyo 2500. Taky mam jednu sadu doma, presne stejne zkusenosti jako vyse uvedene. Slysel jsem a cetl na webu nekolik uspesnych pokusu o reklamaci, za zkousku to stoji.

Osobne mam dobrou zkusenost s GP 1600,1800 a 2100 ktere bez problemu pouzivam uz par let v nekolika pristrojich. A posledni dobra zkusenost, i kdyz asi jen mesic stara, Energizer 2500 od Pecka model po 79,- za kus a v cene je sympaticke plastove pouzdro na celou sadu. Vydrzi hodne, alespon zatim... 


  • 0

#13 nilgiri

nilgiri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2007 - 10:01

Sanyo a GP do kapacity 2300 výborné, vydrží dlouho. Sanyo 2500 vydží max. půl roku, pak jdou do háje. Totéž dle ohlasu 2700, ty ale nejsou na světě tak dlouho, tak se to ještě moc neví. GP vyšších kapacit neznám, ale měl bych se taky na pozoru, zvyšovat neustále kapacitu nelze donekonečna, vždy je to na úkor něčeho, třeba vnitřního odporu, či nyní výdrže. Myslím, že vývoj klasické NiMh technologie je u konce, dále to půjde směrem jako Eneloop - vyšší kvalita použitých materiálů -> větší spolehlivost, ale kapacita už moc neporoste.

Já teď zkouším Eneloop 2000 a vydrží déle než moje S. a GP 2100 a podstatně déle než zcela čerstvě nabité Sanyo 2500. Díky velmi ploché vybíjecí křivce (nizký vnitřní odpor) ale nepoznáte, že baterka už brzo skončí, pořá jsou plné 4 dílky, jakmile to přejde jen na 3 dílky, do hodiny je konec.

Kdyby mi šlo opravdu o velkou kapacitu (kde nemám možnost nabíjet), šel bych do 2700 s tím, že je to tak trochu jednorázovka. Pokud chci kvalitní baterku, která vydrží a má nízké samovybíjení, tak Eneloop (79 Kč) nebo podobné, třeba Ansmann maxE 2100 (77 Kč), GP ReCyko+ 2100 (68 Kč). Panasonic taky něco podobného chystá prý s vyšší kapacitou, ale asi se jim to zas tak nedaří.Ta fyzikálně-chemicky možná kapacita má asi svá omezení.

Aku Energizer jsou vyhlášené jako to nejhorší co existuje. Mnohem horší samovybíjení než Sanyo 2500. Je toho plný net, jak jsem zjistil, když jsem hledal info o Eneloop. Všichni na ně nadávají.


  • 0

#14 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2007 - 21:37

Takze nejvice doporucovane jsou GP 2000 a vejs, pripadne eneloop 2000 nebo 2700. S tema mejma sanyama to uz asi reklamovat nepujde, mam je prez rok a nevic jsem ztratil doklad, teda spis vyhodill... btw neexistuji lilonky? V K800i mam super lilonkovou baterku, vydrzi 10 dni i pri foceni a volani casteji nez prumerne... Nevim o co ma GPS vetsi spotrebu nez mobil, a lilonky jsou preci prizpusobivejsi, daj se nabijet kdykoli, atd atd...

Ted koukam ze je eneloop najaka super nova technologie, ale vyrobce je furt sanyo... eneloop je jenom jina znacka od sanya..

A jeste, ze lilonky nejak nikde nejsou... proc to?

 

 


  • 0

#15 fili_psi

fili_psi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2007 - 22:06

Nejak nikde nejsou, protoze to moc nejsou clanky pro nepoucene uzivatele. Takze bud se pouzivaji primo jako zabudovane natvrdo v zarizeni, pripadne jako moduly ruznych tvaru, ktere se hodi jen to jednoho konkretniho zarizeni, nebo prumyslove pajeci provedeni.

Clanek ma dramaticky jine napeti nez bezny clanek (cca 3x vyssi), zamena by pri stejnem poctu clanku koncila pro vetsinu pristroju smrti. Obdoba plati pro LiPol.

Da se uvazovat nahrada napr 2cl AA 1cl LiIon, ele proc by se s tim nekdo bastlil, kdyz tam ty 2 clanky tak pekne sedi, ze :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama