Přejít na obsah


Fotka

SmartCom GPS na N73


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Jarda K.

Jarda K.

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2007 - 11:24

Zdravím, může mi někdo poradit kde sehnat softík SmartCom GPS a k němu turistické mapy pro N73, popřípadě i poradit jak vše nainstalovat? Díky
  • 0

#2 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2007 - 20:35

Hledej tady http://www.forumno.n...wforum.php?f=1. Taky ho používám a jsem maximálně spokojený

  • 0

#3 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 20:57

jojo Smartcom je vynikajici, pro navigovani k nejblizsi cache je dulezite spravne nastavit vzdalenost sousedniho bodu
  • 0

#4 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2007 - 15:44

Kdyz jsme u toho jak program mate nastaveny? Me nejak posledni dobou asi po reinstalu sipka trosku zlobi, blizim se ke kesi, metry na displeji ubyvaji ale sipka ukazuje treba na druhou stranu a dost ji trva nez se jakz takz nasmeruje. V nastaveni mam Sousedstvi bodu 1m, jinak default. Predtim to makalo uplne dokonale.
  • 0

#5 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2007 - 16:26

to bych videl spis jako problem se signalem nez se smartcomem...
  • 0

#6 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2007 - 21:53

Mozne to je, mozna jsem si to vsugeroval, ale proste se mi zda , ze to predtim ukazovalo lepe. Jeste jednou jsem preinstaloval SmartCom resnul a znovu vypnul statickou navigaci a otestuju jak se to chova. I kdyz moc tomu neverim, ze se neco zmeni.
  • 0

#7 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2007 - 15:11

cim vypinas prosimte tu stat. navigaci? Sirfdemo?
  • 0

#8 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 12:55

36: ano presne tak. Vypinal jsem to podle navodu http://navigovat.mob....asp?ARI=113030 Notebook - ovladace BlueSoleil a Sirfdemo
  • 0

#9 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 15:12

Pánové, neporadili by jste mi proč mě při navigaci zhruba 30m od uloženého waypontu končí odpočítávání metrů? Šipka taky ukazuje nějak divně. Díky za každý věcný příspěvek.
  • 0

#10 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 15:47

Stačí změnit v nastavení: sousedství(blízkost) bodu na hodnotu 1 m. Jinak perfektní topo mapy 1: 10 000 jsou k dispozici na jednom válečném fóru :)
  • 0

#11 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 15:49

JIRTEAM: mrkni do Nastaveni - Ruzne- Sousedstvi bodu....co tam mas nastaveno, dej tam tu nejmensi hodnotu tj. 1m ...pokud tam mas treba 30m tak uz te 30m od kese bude navigovat k dalsi nejblizsi....
  • 0

#12 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 13:36

Díky za věcné příspěvky. Domníval jsem se, že nastavení v záložce různé patři pouze k záznamu trasy. Sousedství bodu teda nastavuji na 1 a vyzkouším to. Nevíte ještě co je to sousedství trasy?
  • 0

#13 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 19:19

Když už se tak bavíme o Smartu, chtěl jsem se ještě zeptat, jestli náhodou nevíte o nějakým softu do PC, který by mě ty mapy (*.ogf2) zobrazil v kompu. Zkoušel jsem je natáhnout do Oziho, ale to se mě nepodařilo. Chtěl bych si je jenom prohlédnout na větší ploše.
  • 0

#14 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 19:40

Musím též potvrdit, že v případě SmartCom GPS na N73 šipka při navigaci občas dost poskakuje a dlouho ji trvá než se vzpamatuje a to i když má signál perfektní. *.ogf2 natáhnout do Oziho PC... Kdysi jsem to zkoušel a myslím, že budeš muset z *.ogf2 udělat *.gif nebo *.bmp a nebo *.jpg a ty pak otevřít v Ozim nebo nejlépe je ještě před tím konvertovat do formátu *.ozfx3. Přímý nástroj pro konverzi jsem nikde neobjevil.
  • 0

#15 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 20:44

Taky pouzivam SCGPS na N73 + DL-3W a bezi bez problemu. Je pravda ze sipka obcas poskakuje ale to stejne delala i N70 a N6670. Chybu pricitam spis GPS modulu. N73 obcas trpi vypadkem BT GPS ale je to zpusobeno malou pameti. Kdyz bezi SCGPS a zaroven vetsi stranka v opere mini tak se odpojuje GPS, coz neni moc prakticke...
  • 0

#16 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 21:00

Takže pro všechny, který by si ty mapy (*.ogf2) chtěli taky prohlídnout v PC na velkým monitoru. Stačí si stáhnout ogf2tool, nainstalovat a překonvertovat do *.jpg, nebo *.gif-u a potom to už otevře kterýkoliv prohlížeč obrázků. Abyste se nedivili, tak oproti ogf, je gif téměř 4x větší a jpg 2x. S otvíráním ale problémy nejsou.
  • 0

#17 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2008 - 9:14

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně smartcom GPS. Tento program používám ve verzi 1.53b na Nokii N73+BT modul LD-4W. V podstatě všechno jede bez problémů až na to, že pokud zapnu navigaci (sledování) po cestě, kterou jsem si předem připravil v Oziexploreru, tak mi šipka v pravém dolním rohu ukazuje totálně jiný směr s červeným nápisem "ŠPATNĚ". Mapy jsou v pořádku a správně zkalibrované, zápis trasy taky funguje přesně a po načtení v pc se naprosto shoduje s mapou. Nastavení sousedství bodu, viz. výše by také mělo být správně. Už nevím v čem může být chyba a jsem z toho na prášky..:-) Můžete mi prosím někdo poradit jak to tedy s tou navigací po cestě vlastně je? Děkuji.
  • 0

#18 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 19:58

Cím převádíte body do wpt? Dělal jsem to kamarádovi programem Gps babel, je v nem na výběr nekolik druhů wpt, ale nějak dobře to nefunguje. Některé načte, jiné restartují telefon...
  • 0

#19 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 20:38

Pouzivam GPSBabel a nemam s tim zadny problem. Nastaveny to mam takhle:
  • 0

#20 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 11:57

zskal napsal/a:
Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně smartcom GPS. Tento program používám ve verzi 1.53b na Nokii N73+BT modul LD-4W. V podstatě všechno jede bez problémů až na to, že pokud zapnu navigaci (sledování) po cestě, kterou jsem si předem připravil v Oziexploreru, tak mi šipka v pravém dolním rohu ukazuje totálně jiný směr s červeným nápisem "ŠPATNĚ". Mapy jsou v pořádku a správně zkalibrované, zápis trasy taky funguje přesně a po načtení v pc se naprosto shoduje s mapou. Nastavení sousedství bodu, viz. výše by také mělo být správně. Už nevím v čem může být chyba a jsem z toho na prášky..:-) Můžete mi prosím někdo poradit jak to tedy s tou navigací po cestě vlastně je? Děkuji.


Ahoj, tohle mne hodne zajima. Tu trasu kterou jsi naklikal v ozi jsi si ulozil jako plt?
Me se totiz nedari ani ve smartcomu zprovoznit aby na ni navigoval . Respektive mam ulozene nejake trasy *.plt na ktere bych se chtel nechat navadet ale nevim jak na to...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama