Přejít na obsah


Fotka

Ukradené TB a GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2007 - 19:03

Dnes mi mailem přišlo další - během posledních 14-ti dnů již třetí oznámení o úmrtí mého GC či TB... Začínám být pěkně zklamaný, lépe řečeno nasr..... Každý GC stojí nemalý peníz a člověk jím dělá radost nejen sobě. Teď jich mám tady na stole nachystaných dalších šest, ale mám sto chutí je nechat doma, protože mám strach, že mi zase zmizí z povrchu geokešerského... Už jsme i kolegou vymysleli, že ho ofotím z obou stran, vystřihnu, slepím obě strany k sobě a nechám zalaminovat. A takovou-to kopii GC pošlu do světa a věřím, že tohle nikdo neukradne.... A když, tak jeho náhrada bude vždy možná... Jak to vidíte vy, ostatní kolegové? Kolik se vám toho postrácelo? Nevěřím, že jsem v tomhle problému osamocen...
  • 0

#2 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2007 - 22:26

No... nastve to a mrzi me to i za ostatni. I ja si koupil GC, ten krasnej od Samana, s pritelkyni vymyslel ukol, pripravili jsme ho a jako domov mu zalozili i novou kesku. Z ni ho vzal kolega z prace, hned druhy den ho vysadil nekde u Prahy, kde si ji vzala jista osoba a ma ho uz pres mesic u sebe doma :( Cozpak to, to by se jeste dalo prekousnout, ale dotazy pres PM v podstate nevyslyseny, krom jedne strohe odpovedi "Byl jsem nemocny, o vikendu ho nekam dam" ... a nic, samozrejme.

Mrzi mne hlavne to, ze nema ani dostatek slusnosti napsat a omluvit se, ze to ted nestiha. Penize za coin ozelim, ale tu radost z nej a teseni se na fotky z cest a logy cacheru, to mi uz nevynahradi.
A co? Bombardovat ho PM, dokud ten coin nekam neda? :(


  • 0

#3 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2007 - 22:43

Ja mam hodne moc rad coiny. Jenze bohuzel znam lidskou chamtivost. Navic se obcas stane, ze zacatecnici neznaji GC ci TB a mysli si ze se jedna o "Obycejny trade item" a proste si ho vezmou v domeni ze ho vytradovali.

Moje reseni M@xi znas. Videl jsi ho na Pardubickem eventu. Mam svoje coiny a beru je na kazdy event na ktery jedu. Ta je mam pod svym dohledem a navic pevne verim ze se mezi cacherama na eventu tak okrate nekrade. Na eventu si je kazdy kdo ma zajem muze prohlednout a pak si ho dat discovered. Takze ukol coinu - lahodit okum cacheru je splnen. Navic s daleko mensim rizikem ztraty. Ono je totiz neco jineho posilat coin za 250 Kč nebo coin za 50 USD. Tam uz si to clovek malo kdy riskne.

Uznavam ze muj pristup je srabacky, ale nechci si syslit coin u sebe ve skrini a rozhodne ale nechci dopadnout jako nekteri cacheri co poslali 11 coinu a po dvou mesicich jim zili uz jen 2. Na to nemam bohuzel zaludek.


  • 0

#4 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 0:31

Co na to říct,  jsem začátečník  a do GC a TB jsem se trošičku zakoukal, přeci je sledovat kam putují a co vidí, to je nádhera. vypustil jsem 3 GC, 2 jsou nezvěstní = "ukradení ?" ( viz hřbitov mých gc a tb ),  TB jsem pustil 2 ( moje TB a GC ) a ti zatím běží. Teď mám na stole 6 nových GC a připravuji je na vypuštění, asi jsem nepoučitelný. Nemám moc zkušeností, ale asi největší šanci na přežití mají jednoduchý TB, GC jsou asi víc v ohrožení. No,nic nevzdávám a brzy vypusím další. Když už nic jiného, tak ať alespoň někdo má radost z nálezu.

  • 0

#5 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 0:56

Jsem na tom stejně jako Dragon Riders - máme už spousty GC a vozíme je s sebou na každý event, který navštívíme. Tam si je může kdokoli prohlédnout a discovernout... Do světa jsme zatím pustili jednoho TB - hned u prvního "nálezce" se nějak zasekl, a jeden GC - ten je teď už přes měsíc nezvěstný - takže naše úspěšnost je 100 % ztraceno či nezvěstno [:'(]


  • 0

#6 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 11:12

M@x: Dnes mi mailem přišlo další - během posledních 14-ti dnů již třetí oznámení o úmrtí mého GC či TB... Začínám být pěkně zklamaný, lépe řečeno nasr..... Každý GC stojí nemalý peníz a člověk jím dělá radost nejen sobě. Teď jich mám tady na stole nachystaných dalších šest, ale mám sto chutí je nechat doma, protože mám strach, že mi zase zmizí z povrchu geokešerského... Už jsme i kolegou vymysleli, že ho ofotím z obou stran, vystřihnu, slepím obě strany k sobě a nechám zalaminovat. A takovou-to kopii GC pošlu do světa a věřím, že tohle nikdo neukradne.... A když, tak jeho náhrada bude vždy možná... Jak to vidíte vy, ostatní kolegové? Kolik se vám toho postrácelo? Nevěřím, že jsem v tomhle problému osamocen...

 
Myslim, ze do prenaseni papirovych nahrad GC se mi moc chtit nebude a jeste budu nastvany, pokud je najdu - kdyz pujdu k nejake kesce s nadeji, ze tam najdu hezky coin, ktery si budu moct vyfotit ( http://www.eowyn.cz/...eocaching/coins ) a misto toho tam najdu nejaky papir .... Proc bych ho mel vubec prenaset?

Pokud se o mince bojis, tak je nedavej do kesi vubec. Anebo se smir s tim, ze holt po case zmizi a nez je pustis do sveta tak si je vyfot a naposledy pohlad.
 


  • 0

#7 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 15:07

A nakonec to pro nas skonci tak, ze nebudeme mit v kesich co nachazet, discoverovat a prenaset. A zbyde nam jedine-kupovat si mince sami a kochat se s nima doma. Jenomze od toho ty mince nejsou, nebo jo? Vim keca se mi to, coin nemam zadny a  TB jsem pustil jeden - zatim s uspechem pochoduje. Ale mam radost z kazdeho nalezeneho. Je to asi tezky boj a neda se proti tomu nic delat. Kazdopadne je to pravda taky nevim, jestli bych mel radost z prenaseni papiroveho kolecka:-(
  • 0

#8 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 16:00

edheldil: Myslim, ze do prenaseni papirovych nahrad GC se mi moc chtit nebude a jeste budu nastvany, pokud je najdu - kdyz pujdu k nejake kesce s nadeji, ze tam najdu hezky coin, ktery si budu moct vyfotit ( http://www.eowyn.cz/...eocaching/coins ) a misto toho tam najdu nejaky papir .... Proc bych ho mel vubec prenaset?

Pokud se o mince bojis, tak je nedavej do kesi vubec. Anebo se smir s tim, ze holt po case zmizi a nez je pustis do sveta tak si je vyfot a naposledy pohlad.

Prave jsem ten papir nasel... takova krasna mince to mohla byt - misto toho jen slozeny papir s ofocenym TB a propiskou dopsanym cislem... krasny, fakt, mam hroznou radost, ze jsem to nasel. TOHLE vidim jen jako obycejny bod a ikonku do statistiky, zadna potecha z nalezene pekne mince.

Spis je kurioznejsi, ze ten kus papiru sem dorazil az z USA, resp Anglie, neni v zadnem obalu, zadne obalce a presto je ve vybornem stavu :))) - i kdyz toho jeste moc nabehano nema - TB13Z88


  • 0

#9 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 17:17

Jelikoz jsem "ten kamarad", ktery s napadem na vyslani foto-mince prisel, jen bych upresnil myslenku - navrhoval jsem M@xovi, aby poslal do sveta fotokopii UKRADENE mince s velkou ceduli hlasajici, ze "ORIGINAL TETO MINCE UKRADL NEJAKY ZM*D" a pak bude samozrejme na kazdem dalsim nalezci, co s tim udela - jestli si zaloguje kopii, jestli ji poponese, nebo bude ignorovat.

Proste takovy kolujici memento nenechavosti.

H+

  • 0

#10 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 18:34

No jo, jenze porad tam zustava ten neprijemny fakt, ze prijdes ke kesce, ve ktere by mel byt GC a on tam neni. (Papir s cislem za GC nepovazuju). Stejne zklamani pro me, jako kdyz zjistim, ze GC, ktery tam mel byt, nekdo ukradl.

Proste mince berme (mam v obehu zatim jenom 2, ale nakoupene mam uz dalsi) jako spotrebak. Chapu, ze je to k vzteku, kdyz ji nekdo slohne, ale nahrada papirem jenom zasahne dalsi kacery a ne tu straku, co to udelala.

 Pokud nechcete podporovat Groundspeak, davejte do kesi CWG pripadne predmety trackovatelne jinde nez na GC.
 


  • 0

#11 hrafnain

hrafnain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 19:31

Uz se mi to stalo taky, dal jsem do cache coin a pristi nalezce ho tam nenasel. Bylo mi to blby, tak jsem ownerce te mince navrhnul, ze ji poslu cesky zlatak, ktery jsem mel jeste neaktivovany u sebe, alespon nejakou nahradu. Ale ona to vzala s nadhledem a odepsala mi, ze ne, a ze zivot je prilis kratky nato, abychom se trapili takovymi vecmi.

A ted se mi pravdepodobne stratil jeden z mych coinu, mrzi me to, ale snazim se ridit prikladem one cacherky. A ostatni me mince nastesti jeste behaji po svete a delaji lidem radost, tak doufam, ze to tak zustane nadale.


  • 0

#12 Pechy

Pechy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 20:40

Jeden z mých coinů je již 2 měsíce v jedné keši, za tu dobu tam bylo asi 10 lidí, o coinu ani zmíňka. Docela to zamrzí...

  • 0

#13 hrafnain

hrafnain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 21:13

Heh, sotva jsem dopsal predchozi prispevek, prisel mi mail, ze se ztratila cache i s dalsim mym coinem. Kruta ironie osudu :/

  • 0

#14 loxar_cz

loxar_cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2007 - 22:22

Jo TBcka a GCny se ztraceji cim dal tim vice. Mam v obehu celkem 13kousku (TB+GC) a behem neceleho roku 6 uz je fuc a to jeden TB se ztratil hned v prvni cachi, do ktere jsem ho vlozil
  • 0

#15 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 20:33

Na tohle tema jsem snad ani nemel narazit... Je to tyden co jsem zacal s geocachingem a zatim jsem naprosto nadseny. Objednal jsem nejake coiny a TB znamky aby jsem taky mohl neco pustit do sveta ale po precteni tohohle fora premyslim jestli to vubec udelam.. Myslim ze tohle je zrovna vec, ktera by me moc mrzela, protoze zatim porad jeste ziju v dojmu, ze geocaching delaji lide kterym jde o zabavu a zazitky a ne o jednoduchy zpusob jak se obohatit (i kdyz nechapu k cemu takova GC nekomu je, kdyz se s ni ani pochlubit nemuze..)

Existuje proti tomu nejaka ochrana, jako treba omezeni poctu kradezi diky umistovani GC nebo TB do premium kesi nebo alespon nejaka cerna listina lidi co se u nich neco zadrhlo a nekomunikuji?

PS: chapu ze GC a TB jsou prioritne pro financni podporu, ale rozhodne zrovna kvuli tomu je nekupuju.. 


  • 0

#16 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 20:47


 


  • 0

#17 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 22:48

Zloději jsou bohužel všude. Jenže ... můžou to také ukrást mudlové (některé cache jsou u místních "profláknuté", stačí si pročíst logy), občas sbalí TB nebo coin někdo kdo si nepřečetl pravidla a neví co s tím (během jednoho geovýletu jsem dvakrát našel v logbooku napsané out:coin a oba coiny jsou fyzicky pryč a přitom podle internetu tam pořád jsou a mám pocit že dotyční na internetu žádný log nedělali) a podobně.

  • 0

#18 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2007 - 1:29

Aviatik: Zloději jsou bohužel všude. Jenže ... můžou to také ukrást mudlové (některé cache jsou u místních "profláknuté", stačí si pročíst logy), občas sbalí TB nebo coin někdo kdo si nepřečetl pravidla a neví co s tím (během jednoho geovýletu jsem dvakrát našel v logbooku napsané out:coin a oba coiny jsou fyzicky pryč a přitom podle internetu tam pořád jsou a mám pocit že dotyční na internetu žádný log nedělali) a podobně.

Ony ani nemuseji byt ty souradnice ci kesky proflaknute-kdyz si neprihlaseny uzivatl prohlizi geocaching.com-nema sice zverejnene souradnice kesky-ale napriklad u mysterky si je muze klidne dopocitat...Ona to tak ani neni moc odpoved k tematu, jen me tato skutecnost pred nekolika okamziky napadla a mel sem potrebu ji ventilovat. [:D


  • 0

#19 Fx cze

Fx cze

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2007 - 11:23

Když se našincovi ztratí GC u nás - je to smutný. Ale když se u nás ztratí GC kačera třeba z Finska (zažil jsem) nebo jiné země . . . [8o|]

  • 0

#20 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2007 - 11:51

A když se našincovi ztratí GC v Německu... [8o|]

BTW: Z kešky publikované na opencaching.de. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama