Přejít na obsah


Fotka

Dvě zprávy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
144 odpovědí na toto téma

#21 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:59

Tom Klíčník:

Saman: Takze: a) zalozit napr. obcianske zdruzenie geocaching.cz, ktore bude mat v naplni provoz gc.cz  B) vymysliet ine riesenie ako to zlegalizovat c) podporit si to sami

Ono by stačilo, kdyby zaplatili faktury [:D]
Nebo to lze řešit formou dohody o provedení práce...

faktury musi niekto vystavit a dohoda o provedeni prace musi byt na niekoho - ak sa chces prihlasit a dat si to do vlastnych nakladov a peniaze nam poslat na gc.cz, no problem, a pozdravuj potom na danovom urade [:)]


  • 0

#22 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:05

Sutech:

Staré příspěvky se stejně příliš nečtou ...

To je někdy právě ta chyba... :-/ 


  • 0

#23 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:06

 


  • 0

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:06

Sutech:

pepa: Malá poznámka. Při změně systému nejspíš bude potřeba převést data. Pokud se nenajde někdo kdo pronikne do starého i nového systému a zajistí převod, tak se začne s čistým stolem.

 A byl by to takový problém začít znovu? [:)] O co vlastně jde? Staré příspěvky se stejně příliš nečtou a nová registrace vás bude stát max. 5 minut času (i s upravením profilu).

Jinak, já osobně znám velmi dobře phpBB, takže pokud jde někomu např. o počet logů, co tu napsal, je možné mu to číslo administrativně přidelit. Horší by to bylo, kdyby se vyžadovalo převedení všech logů - žádný program, který to udělá automaticky, pokud vím není. Udělat to ručně by samozřejmě šlo, ale je to práce gigantická a podle mě i zbytečná...

To s těmi starými příspěvky mi nedošlo. To by mi asi vadilo hodně. Za ty roky se tu nashromáždilo spoustu informaci a byla by velká škoda o ně přijít.

Začít znovu bez starých příspěvků by z mého pohledu byl problém velký!! A nějaká hloupá čísla teď fakt na mysli nemám. 

Ze starých fór byly příspěvky do comunity serveru  také peřevedeny. Pokud by to nešlo do jiného systému, jsem pro zachování Comunity serveru... klidně i neupgradovaneho, nebo pro návrat aspoň do předlednového stavu systému. K finanční podpoře se samozřejmě přidám.

 edit: Mezi starými příspěvky vyhledávám poměrně často.


  • 0

#25 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:10

 


  • 0

#26 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:27

Tom Klíčník: Ono to z té databáze asi půjde vydolovat, ale opravdu je potřeba si odpovědět na otázku, má-li to až takový význam a je-li v těch příspěvcích až takový informační potenciál, že se bez něj nedá žít. Tipoval bych, že těch hodnotných příspěvků bude max. 5%.

 

Díky. Ano, jak jsem již psal výše, data se dají přesunout manuálně, ale je to hrozná práce. Vemte si, že databáze (kterou si každý takový sytém fora udělá podle svého), je pokaždé trochu jiná. Stačí, aby jeden systém měl na 1. místě jméno uživatele, který log psal a ten druhý třeba číslo vlákna, hned se to nedá automaticky převést...

Jsem tu možná jenom rok a aktivně přispívám několik měsíců, ale nemyslím si, že by tu bylo tolik hodnotných informací bez kterých by se nedalo žít - nejdůležitější jsou snad aktuální témata, ne? Protože pokud se tu objevilo něco, co si zaslouží uchovat, mělo by to být ve Wiki. Takže začít buď nanovo a nebo dobrá, některá vážně informačně hodnotná vlákna manuálně přesunout, by se snad dalo, ne? (sežerte mě [:D])


  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:33

Sutech:

Tom Klíčník: Ono to z té databáze asi půjde vydolovat, ale opravdu je potřeba si odpovědět na otázku, má-li to až takový význam a je-li v těch příspěvcích až takový informační potenciál, že se bez něj nedá žít. Tipoval bych, že těch hodnotných příspěvků bude max. 5%.

 

Díky. Ano, jak jsem již psal výše, data se dají přesunout manuálně, ale je to hrozná práce. Vemte si, že databáze (kterou si každý takový sytém fora udělá podle svého), je pokaždé trochu jiná. Stačí, aby jeden systém měl na 1. místě jméno uživatele, který log psal a ten druhý třeba číslo vlákna, hned se to nedá automaticky převést...

Jsem tu možná jenom rok a aktivně přispívám několik měsíců, ale nemyslím si, že by tu bylo tolik hodnotných informací bez kterých by se nedalo žít - nejdůležitější jsou snad aktuální témata, ne? Protože pokud se tu objevilo něco, co si zaslouží uchovat, mělo by to být ve Wiki. Takže začít buď nanovo a nebo dobrá, některá vážně informačně hodnotná vlákna manuálně přesunout, by se snad dalo, ne? (sežerte mě [:D])

No, na to bude mít asi každý svůj názor... Já si myslím, že při pominutí gratulací má informační hodnotu rozhodně víc příspěvků než 5%, spíš bych násobil deseti. Ale což, holt nepůjde-li, nepůjde. Každopádně by o tom ale mělo rozhodnout více lidí než tři.


  • 0

#28 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:40

alkes: No, na to bude mít asi každý svůj názor... Já si myslím, že při pominutí gratulací má informační hodnotu rozhodně víc příspěvků než 5%, spíš bych násobil deseti. Ale což, holt nepůjde-li, nepůjde. Každopádně by o tom ale mělo rozhodnout více lidí než tři.

To samozřejmě souhlasím.

Ale trochu jsme uhnuli od původního tématu - zda tedy platit provoz Community Serveru nebo přijít na free systém. Přes spory o to, zda možnost, že ztratíme data je důležitá, či ne, je zde mnohem důležitější otázka, co nám tento drahý systém nabízí a co jiné nemohou. Podle mě naprosto nic...[;)


  • 0

#29 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:45

jsem take pro prechod na jiny a free system, protoze platit takovy penize prave jen kvuli foru, kvuli kteremu by se kupovala ta licence mi prijde dost zbytecnost.
Co se tyce prevodu starych prispevku, tak komunity server by snad mohl ukladat co jeden prispevek to jeden radek  v databazi ac treba se spoustou balastu no a ten novy system  at phorumBB ci phpNUKE to maji podobne, takze 
prevod by nemusel byt az tak slozity, proste trochu si pohrat s SQL a PHPkem, ale nevidel jsem to, jen tipuju. 
Pokud se to bude o prazdninach prevadet, tak bych i mohl pomoci, driv ale ne.
Jinak co se tyce podpory, tak urcite souhlasim s trickama a takove veci jako ze plati jen nekdo a ostatni se vezou me nijak nevadi, uz proto ,ze kdo nekoupi tricko, tak jeho smula, a navic prechodem na jiny system bude i hosting levnejsi takze nemusi platit kazdy.
A kdyz uz se GCs poskytne ta jesterka na trika, co kdyby ji dali i na neco dalsiho? treba vyrobit tu samolepku kde nebude jesterka spidermanem ale jen jesterkou ;)
EDIT: no sice ty databaze budou mit urcite trochu jinou strukturu, ale napsat skriptik ktery prevede z jedne struktury do druhe si nemyslim ze by bylo velky problem.

  • 0

#30 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:51

Tom Klíčník:

Ono to asi bude definované tím komunitním serverem. Viz zde 

Takže zapomeňte na Linux hošánkové, za tuhle "komunitní" taškařici se těžce platí reálnými penězi. Ono už napoví i to, že byl vydán Community Server 2007 SP2 [:|]

Možná by stálo za zvážení zavést placený přístup, byť třeba pouze k určitým funkcím (mapa...) a nebo se i zamyslet nad vlastním eshopem (a nejen tričkovým).

Sdílený kalendář se dá možná méně elegantně řešit kalendářem od Google. 

Nevyznám se bohužel ve www službách, takže můj názor je definovaný spíše finančními hledisky.

1) Nechápu, proč máme "zapomenout" na Linux... Vím, dalo by to asi hodně práce, ale zase je otázka, kolik bychom ušetřili... Kamarád spravuje na Linuxu diskuzní server, který byl podle mě v pohodě srovnatelný s tímto... To samé platí i o serveru pro fotky a další věci, takže si myslím, že by to určitě šlo i nějak pod Linuxem

2) Už takhle nepoužívám PM na geocaching.com, pro práci mi stačí Google Earth, takže nevím proč bych si měl kupovat přístup ještě sem. To těch pár fór raději oželím... A taky dřív než bych platil tady, tak si dojednám ten PM na Geocaching.com... 

Takže podle mě je lepší zaplatit za práci těm lidem, co to předělají třeba pod ten Linux, než platit neustále Windows!
 


  • 0

#31 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 15:56

cyne: ..... kdo nekoupi tricko, tak jeho smula.....

Omyl. V pripade, ze provoz serveru bude hrazen z vytezku prodeje, tak smulu maji ostatni, kteri tricko koupi a zaplati tak za ty, kteri se mazane povezou.

  • 0

#32 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 16:10

Tak nevím, jestli jsem ten správný člověk na vyslovení závazného názoru, ale pár postřehů, které se možná budou shodovat s názory velké části (zejména krátko registrovaných) cacherů. Já sám jsem registrován v podstatě chvíli. Než se začtete dál, chtěl bych vyjádřit poděování těm, co to doposavad vedli a vedou tak, že mne vzali mezi sebe a že díky jejich práci mohu i já občas nějaký ten názor vyjádřit. Ale....Pro mne má význam forum kvůli aktuálním věcem a Wiki kvůli sosání mouder. Mapa od mého začátku s geo nefungovala a nefunguje, a v podstatě nic jiného mi gc.cz nedává (doufám, že jsem ten nespustil nějaký flame od skalních uživatelů, ale je to tak). Proto bych byl za co nejjednodušší řešení, bez zbytečně pracného nebo drahého upravování, přetahování starých neaktuálních věcí  a předělávání. Je mi jedno, jestli nutné zlo podpořím nějakou formou sponzoringu, ať už to jsou trika nebo platba typu PM členství. Ale jak říkám, věci, které mi forum zde dává (vzhledem k tomu, že je to stejně samostatný systém bez propojení do groundspeaku) mi může dát libovolné forum na kterémkoliv otevřeném diskusním foru, tedy zadarmo. Jo a co se týká PM členství, nevím, jestli je to tím jak (technicky vzato, čím,jakou technikou) kešuji, ale i od tohoto PM členství jsem asi čekal mnohem víc a jsem tím co nám slavná amerika nabízí docela zklamán. Nevím, proč bychom jim pořád měli lézt až tak moc do zadku, když to dokážeme často mnohem líp počesku. (opět nechci rozpoutávat žádný kamenování mé osoby, prostě je to jen můj soukromý názor, nic víc). Takže co se týká řešení resp. ankety, přidám se k většině, které doufám bude vysvětleno ještě mnohem více podrobněji a srozumitelněji za A) o co přijdu, když se změny neudělají vůbec (dle mne o nic, protože mapa stejně není a forum je možno provozovat (možná s jistými  problémy či omezeními, o kterých ale z neznalosti možná nevím) na foru na GC.com , a za B) proč je navrhovaná varianta nejlepší nebo levnější. Pročetl jsem celé vlákno, ale asi jsem příliš zabedněný, ale zatím jsem to pořádně nepochopil.  ALe zakládat kvůli tomu podnikatelský subjekt se mi zdá  to poslední  vhodné řešení. To už se zase přibližujeme komercionalizaci celého geocachingu a za chvíli si tu budeme platit navzájem za vše. Sorry, ale nechci.

Standa (a ještě jednou sorry, ale nechtěl jsem nikoho pobouřit.) 


  • 0

#33 snowhate

snowhate

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 16:36

priklanel bych se take ke triku

  • 0

#34 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 16:49

czcharlie:

cyne: ..... kdo nekoupi tricko, tak jeho smula.....

Omyl. V pripade, ze provoz serveru bude hrazen z vytezku prodeje, tak smulu maji ostatni, kteri tricko koupi a zaplati tak za ty, kteri se mazane povezou.

:) no asi jsi nepochopil jednu  vec a to ze ti kdo koupi tricko, kupuji opravdu to tricko, ktere jindy nedostanou a ktere je pekne, proto se to chce delat pres prodej tricek 
a ne dobrovolnymi prispevky a tedy ti kdo nezaplati a vezou se jak pises tak maji smulu v tom ze to tricko mit nebudou a jinde ho nesezenou ;)
a navic pokud bude levny hosting a free system  tak nebude potreba na jednom tricku nejak moc vydelat

ovsem samozdrejme taky bude zalezet na tom jaka se nasadi cena, pokud bude tricko za 1k tak to si to moc lidi nekoupi ;) ani ja ne, ale pokud bude cena rozumna tak klidne tech par lidi co neplatej svezu ;)

  • 0

#35 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 17:07

Tak, když to tak pročítám.

Možná kdyby byla vůle, ideální by bylo změnit technologie zde použité za nějaké lépe dostupné. Tím myslím OpenSource, Linux, aneb LAMP (Linux & Apache & MySQL & PHP). Wiki stejně běží na mediaWiki, které je založené na MySQL a PHP, takže nějaký server tu musí být.

Ideálně by se vybral nějaký komunitní server založený na LAMP, který umožňuje nejen běh fóra, ale i fotogalerií, downloadů, blogů apod. a pro ten by se vyexportovala současná databáze z CS. Pokud by to bylo příliš náročné, tak by se prostě zahodila a jelo by se znovu od začátku.

Co se kešmapy týče, mám nějaké kusy kódů v PHP a JS, které by se výhledově daly použít...
 


  • 0

#36 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 17:47

Hlasoval jsem pro posledni možnost ze zjevných důvodů: dát takový prachy Mrkvosoftu za to, abysme mohli mít relativně malý nekomerční server je nesmysl. A co se týče případné komercionalizace (e-shop, placená registrace atd.) a s tím související zabezpečení přístupu, nebylo by to nakonec komplikovanější než migrace na Linux?

  • 0

#37 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 17:49

cyne:
:) no asi jsi nepochopil jednu vec a to ze ti kdo koupi .....

Neboj, pochopil jsem to dobre, ale mam uz zkusenosti. Tricko bude stat rozhodne o dost vic, nez by stal placeny pristup a bude proto dost lidi, kteri ho nekoupi. Tim ale nechci obhajovat nekriticky svuj nazor, samozrejme placeny pristup zdaleka neni dokonale reseni. Jen jsem chtel naznacit, ze jakakoli dobrovolnost v tomto pripade povede k tomu, ze par jedincu potahne naklady serveru (i kdyz to bude par korun) a zbytek si bude mnout ruce jak jednoduse to maji vyreseno.

  • 0

#38 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 18:19

jo samozdrejme mas pravdu ze by se mohlo stat ze si to koupi jenom par lidi ale pokud vezmemem v potaz minuly prodej techto tricek, kdy to bylo docela masovou zalezitosti a taky hlasy tady z fora kdy chteji lidi koupit dalsi  tak si myslim ze vetsina tech kteri zde na foru pusobi tak zaplati. Samozdrejme bude zalezet na cene, tedy ten kdo to bude delat, nemuze moc chtit na tom moc videlat
  • 0

#39 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 18:37

xpj:

Ideálně by se vybral nějaký komunitní server založený na LAMP, který umožňuje nejen běh fóra, ale i fotogalerií, downloadů, blogů apod. a pro ten by se vyexportovala současná databáze z CS. Pokud by to bylo příliš náročné, tak by se prostě zahodila a jelo by se znovu od začátku.

 

Mno, já vím, že jsem stále zastáncem nejvíce profláknutého phpBB, či vBulettinu, ale opravdu myslím, že by byly nejvýhodnější. Sice ve své základní verzi nenabízejí možnost uploadování souborů atd., ale naštěstí existuje mnoho módů, které tyto fce doplní. A i kdyby ne, uploadování souborů a jejich následné stahování, to je jedna ze základních věcí, co se dají udělat pomocí php, takže ji jistě zvládne i začátečník...

 Nicméně, pokud někdo víte o systému, který podobně jako CS zvládne blogy, fotky atd., tak proč ne... 


  • 0

#40 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 18:46

Dámy a pánové, kdybych tomuto tématu nějak přehnaně rozuměl, tak bych se vyjádřil. Takhle se ale zdržuju hlasování do ankety. Sice se víceméně ztotožňuju s Michalovým názorem (Mimon Team), ale pokud by měl dojít k placení tak jsem ochotný pětikilčo (ročně) přispět a vzít tak např. jeden měsíc hostingu na sebe. Kde jinde bych přece mohl vykřikovat, ať už vypadnou ty gratulace, ne ? [;)]

P.S.: Postupem času se stejně myslím ukázalo, že jediné co pořebujeme je fórum a kešmapu může vzít čert, protože používání map od Pepy a XPJ ve spojení s GSAKem a jeho dalšíma mapovýma makrama je daleko zajímavější.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama