Přejít na obsah


Fotka

Garmin Vista HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#1 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 20:53

Máte již někdo tuto GPS ? Pokud ano, tak jaké jsou první dojmy ? Přemýšlel jsem o G 60CSx, ale první info od Markal mě docela nalomilo. Cena o dost příjemnější a pokud je opravdu tak kvalitní příjem, tak by asi nebylo co řešit. 2 Marekl: nechystá se podrobná recenze, nebo srovnání s vyšší řadou ? /sice nevím, jestli se už opravdu prodává, ale na Skyfly ji nabízej a na eBayi je už taky pár týdnů v nabídce.../ Díky všem za info.
  • 0

#2 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 21:41

Recenze se chystá, ale ještě ji musím napsat :) Teď jsem měřil výdrž: na jedno nabití akumulátoru 2 250 mAh vydržela při navigaci s vypnutým podsvětlením displeje 22 hodin 15 minut. Je to hodně dobrý stroj. Funkčně je stejný jaok 60CSx, liší se hlavně menším displejem.
  • 0

#3 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 21:51

díky za info, no ten displej je mrzutej - je to podstatný rozdíl? Mám Legenda, ten displej je stejnej ? /myslím rozměrově/ jinak ta výdrž vypadá dost dobře...
  • 0

#4 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 21:55

V neděli jsem to zkoumal, displej je celkem v pohodě. Má o něco málo míň pixelů na výšku, takže některé věci jsou malinko deformované a díky tomu chybí taky stavový řádek. Ale není to nic, co by mě odradilo od koupě (mám CSx a ty HCx se mně docela líbí). Jediná, pro mě docela podstatná věc, je ovládání. HCx mají stejně pitomé levoruké ovládání jako Legendy (chvilku jsem ho používal jako alternativní outdoorovou GPSku), CSx je v tomto o několik kategorií lepší (jde i o počty tlačítek).
  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 6:35

Tak jsem zrovna přemýšlel, zda si mám koupit GPSMAP 60 CSx, protože moje eTrex Vista Cx byla už potřetí v opravě (naposledy mi řekli, že jí prý nic nebylo, protože ač mě týden nešla ani při připojení na PC, tak jim šla a že to je prý baterkami (asi i při připojení přes PC bez baterek?), nejspíše byla navlhlá,i když má být voděodolná - měl jsem ji na kole pod pláštěnkou a den pršelo), a hlavně Vista mi často vypadává v údolích a nebo i třeba v rovinatých lesích mi občas lítá 30 metrů sem a zase tam, takže poklady typu "geopařez" v lese plném pařezů se hledají fakt blbě... Díval jsem se na částečnou recenzi na http://navigovat.mob....asp?ARI=113405 a tam je bohužel jen srovnání s Legendem. Ten jsem měl párkrát půjčený přitom, když moje Vista byla v opravě a ta citlivost byla ještě horší, tak teď nevím, kde je Vista. V čem je GPSMAP 60 CSx ještě lepší, než řada Vista? Větší displej? Citlivost mi dle té recenze připadla stejná... Rád bych si ji koupil z Ameriky, tak bych taky rád věděl, jak je to s poruchovostí, pokud bude mít stejnou jako Vista, tak mám dost špatné zkušenosti :( Jak je to s poruchovostí u 60-tek?
  • 0

#6 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 20:51

Recenze je venku. Vista se mi opravdu zalíbila. Nemám sice důvod vyměňovat ji za svůj GPSMap 60CSx, ale kdybych si teď kupoval novou navigaci, jdu dnes do malého eTrexu. Jinak bych chtěl vyzdvihnout ještě výdrž na jedny akumulátory 1 250 mAh při zapnutém podsvětlení (na čtvrtině jasu): 17 hodin 30 minut. To je vynikající výsledek.
  • 0

#7 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 21:57

díky za recenzi, vypadá dost dobře /Vista i recenze/, zatím jsem to jen prolít - studovat budu zítra.
  • 0

#8 Trenki

Trenki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 22:58

No Marku, tak teraz si ma dostal. Uz som bol rozhodnuty kupit 60 CSx ale teraz som na pochybach. Mam Legenda C, som s nim spokojny ale ta guma po obvode ma vytaca. Pocas zaruky mi to dvakrat vymenili, najblizsie uz si to budem lepit sam. Nemyslim ze by to nove etrexy mali riesene inac. Za tie peniaze mi to pride ako fatalna chyba.
  • 0

#9 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 22:06

Tak tady mám pár důležitých informací pro potencionální kupce
po delším intenzívním pátrání se mi povedlo zjistit toto:
Garmin eTrex Vista HCX + pam.karta s TOPO Czech 1.20 za necelých 10 t. je dle mého názoru tak trochu podraz na zákazníky, viz. citace z fóra na stránkách navigacegps:

# 14.8.2007 19:22 Anonymní uživatel
Dobrý den, mám zájem o Garmin Vista HCx, ovšem nerozumím co myslíte tou předehranou mapou. Je to full verze TOPO 1.2 ? Je možný ji dostat do počítače ? U GPS je v ceně 64 MB karta - jak se na ní ta mapa vejde ? Pokud se jedná o nějakou light verzi, případně full bez možnosti další manipulace, tak je to stejný, jako by u navigace žádná mapa nebyla.
Díky za odpověď Jirka S.

# Odpovědět15.8.2007 16:44 Parusová Petra
Jedná se o plnohdnotnou verzi mapy TOPO CZECH 1.20. Jen u přístroje není přiloženo záložní CD. Tedy, pokud si smažete paměťovou kartu, nikdo Vám ji již nebude schopen nahrát. Do PC ji nedostanete. Pokud chcete mít mapu na PC, jediná šance je dokoupit ji za 1990,-. Jedná se spíš o pozornost dovozce. Ale troufám si tvrdit, že to není stejné, jako by tam žádná mapa nebyla. Pokud byste žádnou kartu v ceně s nahranou mapou nedostal, měl byste na displeji pouze silniční síť ČR (a Evropy) se silnicemi do úrovně II. tříd. Myslím, že bonus ve formě mapy zdarma, byť jen na kartě, je příjemný. Navíc se jedná o časově omezenou akci, takže pokud o mapu na kartě nemáte zájem, stačí měsíc či dva počkat, a potom si určitě budete moci koupit přístroj za stejnou cenu, ale bez karty s mapou a mapu si budete moci samostatně dokoupit za oněch zmíněných 1990,-

# Odpovědět15.8.2007 21:54 Anonymní uživatel
Díky za odpověd.
Částečně máte pravdu - lepší něco nežli nic, bohužel postup, který zvolil dovozce je silně zavádějící. Ten titulek "mapa zdarma na kartě" je sice pravdivý, ale zákazník se taky může domnívat, že tu mapu lze plně používat, což bohužel nejde. Je to smutný, ale tato prodejní strategie dělá z lidí voly a zároveň výrobci map tu nejlepší reklamu /podívejte jakou máme pěknou mapu, když si přidáte dva tisíce, tak s ní budete moct i pracovat /
Takže nic, neberte si to osobně, vim že to není vaše akce a ještě jednou děkuji za férovou odpověď. /jste jediný kdo mi to vysvětlil/
Bohužel /ač nerad/ se obracím k dovozu z US /tu mapu mi tam sice taky nedaj, ale za ušetřené peníze si ji koupím/

takže před koupí dobře rozmýšlejte, protože je jasný, že 2 tis investice vás nemine :(
  • 0

#10 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 22:29

Mám tu možnost srovnat 60CSx a Vistu HCx protože je dovážím z USA ve velkém. Jak bylo již řečeno vista má menší display(-) a ovládání na levou ruku(-) ale je menší(+). 60CSx má externí anténu(+),lepší ovládání(+) ale je větší(+/-). A z toho myslím plynou veškeré rozdíly. V porovnání přesnosti/ztráty signálu v extrémním zarostlém lese,kde jsme to testovali se skálami měla navrch 60CSx. Ale takových míst je asi málo jinak si vedli skoro stejně. Co se týká té akce s mapou je to tak,nejde to do PC a stačí malá chybka a je fuč z karty,takže to je skoro na nic. Neberte to jako reklamu ale co se cen týká já je nabízím v CZ verzi,nejnovější firmware a nainstalovanou podrobnou mapu ČR (není to TOPO),která jde standartně natáhnout do Map Source: 60CSx-9.900,- Vista HCx-6.900,-
  • 0

#11 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 23:27

Takže Vista HCx zakoupena, první dojmy jsou velmi příznivý - přechod z Legenda je opravdu velký skok.
Mapa je na kartě /128 MB/ -není problém koupit větší a překopírovat a orig nechat v záloze. Použití v Map Source vyřešeno /domnívám se, že i legálně!/ B)
Kdo můžete, tak kupujte, mám dojem, že to s tou mapou dlouho v nabídce nevydrží.
a ještě trochu reklamy: koupil jsem zde, dodávka okamžitá, mohu doporučit
http://www.it-zone.c...Sti&StiId=31148

a na závěr inzerát:
prodám Legenda, spolehlivý, ve slušném stavu + TOPO + kabel + druhý kryt /pro cyklo držák/, levně
  • 0

#12 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 12:42

Leroj napsal/a:
Takže Vista HCx zakoupena, první dojmy jsou velmi příznivý - přechod z Legenda je opravdu velký skok.
Mapa je na kartě /128 MB/ -není problém koupit větší a překopírovat a orig nechat v záloze. Použití v Map Source vyřešeno /domnívám se, že i legálně!/ B)


Dotaz: opravdu ti ta mapa překopírovaná z původní karty následně funguje na nové SD kartě? Měl jsem za to, že je u ní použitý nějaký nový typ zámku, a na jiné kartě fungovat nebude.

Jinak, technická poznámka: legálně (ve smyslu "v souladu s licenčními podmínkami Garminu" ) to na 99 % není, protože MapSource jinak než s koupí mapy získat nemůžeš. Samozřejmě, pokud znáš unlock-code k té mapě, a zadáš ho do svého MapSource, tak ti pojede, ale úplně košer to není. Ovšem, koho to zajímá? :)
  • 0

#13 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 14:13

Vidím že už je tu pár šťastných majitelů, tak mám pár dotazů k HCx: Jak je to s držákem na kolo, dá se pro HCx použít ten z Legenda? Dá se použít MapSource zakoupené s Bédovým legendem? Jakým způsobem se do něj dostane mapa z karty a jak se odemkne? Dají se do HCX nahrávat POI přes POI loader? Dá se k POI uložit více podrobností (např. listing kešky do popisu?). Předem díky za odpovědi.
  • 0

#14 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 14:38

K Vistě HCx je dodáván takový bazmek, který se přišroubuje k zadním dvířkům. Toto celé se pak dá zasunout do objímky na řídítkách, která je stejná jako u Legenda. Ono by tam šly použít i ta celá "záda" co jsou k Legendovi, ale připadalo mi, že se docela hýbou a ani moc netěsní. Vista HCx to má podle mne lépe udělané. Jinak v manuálu píšou něco o tom, že starý držák se použít dá, ale o pár řádku níže zase že to nedoporučují :) MapSource z Legenda funguje ;) Mapa z karty se do něj dostat nedá, ale já používám tu původní, ono těch rozdílů zas tolik není... Aspoň tedy pro moje účely - záznam tras projetých na kole a následné zobrazení v mapě... Odemknuté to musíš mít už nějak předtím, Legenda jsem měl, tak jsem si to nechal v počítači B) POI loader nepoužívám, takže neporadím...
  • 0

#15 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 14:42

Mimon_team:
omlouvám se za mystifikaci - mapa opravdu nejde překopírovat na jinou kartu, ale je tam asi 50 MB volného místa, takže by to mělo stačit na vše. Takže při nahrávání jiných map bude lepší použít jinou kartu a s touhle radši neriskovat.
S tou legálností to je těžký, ale stále se domnívám, že jsem přišel na legální plné používání této mapy, včetně práce na počítači i přenášení dat. Akorát samozřejmě nejde mapu při přehrání obnovit z PC. /řešení výše/

vrabcak:

Jak je to s držákem na kolo, dá se pro HCx použít ten z Legenda?

držák z Legenda použít lze, na tu Vistu přiděláš držák /je v balení/ a z Legenda použiješ tu objímku.

Dá se použít MapSource zakoupené s Bédovým legendem?

to je jedna z možností: z mapy od Legenda /TOPO 3.1/ lze přenášet data do této GPS s mapou TOPO 1.2! /tento postup asi nebude úplně licenčně košer/, ale funguje.

Jakým způsobem se do něj dostane mapa z karty a jak se odemkne?

O tomto způsobu nevim, legálně to určitě nelze.

Dají se do HCX nahrávat POI přes POI loader?

neporadím, s POI jsem ještě pracovat neskoušel.

Jinak dnes jsem s ní poprvé vyjel /kolmo/ a výsledky jsou až neuvěřitelný - ani jediný výpadek signálu /ani v hustým lese/ a taky se mi moc líbí hraní s výškoměrem. Akorát jednou se vypnul, ale to je myslim běžný problém i u 60CSx.
Celkově hodnotim za 1- :P:p
  • 0

#16 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 14:43

OT: zdravim Jarouse1 :D
  • 0

#17 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 15:06

To kopírování z karty na kartu jsi zkoušel ? Měl jsem v plánu koupit větší, ale jestli to nejde, tak asi ušetřím :) O.T. Taktéž zdravím ;)
  • 0

#18 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 15:26

zkoušel, ale marně :( - ještě jsem se nevzdal, další kolo bude v neděli.
  • 0

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 15:36

Hmmm, to mne docela štve... A ohlídal sis takové věci jako datum toho souboru a především adresáře ve kterém to na kartě je ? Vím, že to třeba Průzkumník ve Windowsích nehlídá a při kopírováni ho vytvoří s aktuálním datumem... Ale to by asi bylo moc jednoduché, takhle obejít ochranu :)
  • 0

#20 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 15:54

Neznám tendle konkrétní případ, ale většinou ani nepomůže udělat identickou kopii karty sektor po sektoru. Ochrana na kartě se často řeší tak, že se zapíše informace mimo rozsah "normálního" řadiče. Viz třeba panorama Olypus xD karty do foťáků.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama