Přejít na obsah


Fotka

Garmin Vista HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#21 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 19:25

Mě by docela zajímalo jak je to řešené technicky, protože zatím jsem žil v (mylném) domnění že zamknutá mapa je vázaná jen na UnitID, tzn. že není problém zazálohovat si původní gmapsupp.img třeba na disk, a v případě problémů ho zase zkopírovat zpět, klidně na jinou kartu. Každopádně, ta orig. mapa z HCx je docela zajímavá svou vnitřní strukturou. Na druhou stranu -- v možnosti přenést mapu na jinou SD kartu nevidím žádný výrazný užitek. Pokud člověk potřebuje větší kartu, tak zřejmě proto že si na ni chce nahrát i další mapy, a tam už by si stejně musel mapu Topo Czech koupit, poněvadž se do GPS stejně musí přenést celý mapset. Takže je to zajímavý ořišek pro luštitele záhad, ale praktické upotřebení pro prohazování map na kartách nevidím.
  • 0

#22 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 22:50

Zazálohovat ten soubor do počítače je samozřejmě možné, už jsem to i zkoušel... Normálně v režimu USB, datově klasicky zkopírovat Průzkumníkem nebo Total Commanderem. Podle mne to bude nějak vázané na výrobní číslo karty. Každá má na sobě něco takového natišteno nebo jinak provedeno... Každopádně nějakým hackerským nástrojem by jiná karta asi předělat šla... Otázkou tedy zůstává, jestli to má význam, když se pak další mapy musí dohrávat přes MapSource, a TOPO 1.20 z dodané karty takto přenést nejde... No, nějak si s tím možná pohraji, třeba vyřeším i tohle ;)
  • 0

#23 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2007 - 5:50

Mimon_team napsal/a:
Na druhou stranu -- v možnosti přenést mapu na jinou SD kartu nevidím žádný výrazný užitek. Pokud člověk potřebuje větší kartu, tak zřejmě proto že si na ni chce nahrát i další mapy, a tam už by si stejně musel mapu Topo Czech koupit, poněvadž se do GPS stejně musí přenést celý mapset.

Tak tohle mi nedošlo, asi to se mnou začíná být nějaký špatný :o
Takže na to kašlu, na jiné mapy a pokusy bude druhá karta, i když pochybuju, že bych to někdy využil - snad jedině na dovolenou, ale kupovat na týden např. Topo Slovenska za 2000 je nesmysl a free mapy nejsou žádnej zázrak.

Tady je důležitý, že Topo 1.2 na PC šlape a komunikace funguje, takže vlastně není co řešit.
  • 0

#24 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 19:19

Tak pro moje použití bych v tom viděl jeden zásadní problém - používám na Legendu totiž průhlednou vrstvu mapy s vlastrními POI a takhle to znamená, že ji tam nedostanu. Nechcete někdo vyzkoušet ten POI Loader? ;)
  • 0

#25 sed6

sed6

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 14:44

na problem s mapou na karte jsem se ptal v gpsraj.cz a dostal jsem nasledujicic info: dotaz: mel bych jeste jednu otazku, zda je mozne HCx koupit i bez mapy TOPO Czech 1.20, tu bych si radeji koupil zvlast na CD. odpoved: Dobrý den, tento model se prodává jen včetně karty s TOPO Czech. Jelikož se mapa registruje k jednotlivému GPS přístroji, nezáleží v podstatě na médiu. Kdyby jste chtěl mít mapy Topo na CD, abyste je mohl používat na více navigací současně není to stejně možné. Ke každému přístroji musí být extra mapa. dotaz: Dekuji, vim, ze licence vzdy jen na jeden pristroj, spis bych chtel mit mapu i v pocitaci na planovani tras apod a mam pocit, ze se z karty do pocitace prenest neda. odpoved: Dobrý den, na počítači je lze mít také. Dají se ztáhnout z webu Garminu a po vlozeni klice nainstalovat na PC. Takže žádná omezení proti CD verzi to nemá. ted babo rad. nemate s tim nekdo zkusenost, je u te karty nejaky klic/aktivacni cislo? za odpovedi dekuji predem
  • 0

#26 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 14:49

No to už vypadá nadějně. Podle mně prodejem mapy na kartě získáváte automaticky licenci k jejímu plnému používání. Takže prodejce by Vám měl dodat i aktivační klíče pro instalaci a odemčení na PC . Usuzuji tak i z toho, že Vám odepsal dodavateĺ že nejsou omezení proti mapě dodané na CD (kde kódy dostanete automacitky).
  • 0

#27 meloun-6296

meloun-6296

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 14:52

obchodnik: nyní se mi dostala do ruky na Micro SD karta s mapou. je u ní přiležen lísteček .ji nelze používat v PC, že je potřeba dokoupit CD s TOPO. jinak je karta 128 mb a má na sobě routing, ale v PC s tím pracovat nebudete. přehrávat na jiné karty to jde klasicky jako data.
  • 0

#28 meloun-6296

meloun-6296

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 14:55

tudiz je to podle me nasledovne... mapa je na karte, program mapsource se k gps snad ani nedostane.. jakakoli komunikace mezi pc a gps nebude legalne mozna.. tudiz planovani tras a ani vyhodnoceni nepujde, tudiz je mapa temer k nicemu, obchodni trik..
  • 0

#29 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 15:12

To je teda pořádná prasárna, ale obecně platí, že jakmile někde (zakoupením) získáš "registrační číslo mapy", kterým společně s "GPS unit ID" vytvoříš na stránkách Garmin.cz "odemykací kód" mapy, tak už je ti jedno jestlis dostal mapu na CD nebo ne, protože to samé co je na CD, si můžeš zdarma stáhnout na stránkách Garmin.cz.
  • 0

#30 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 15:17

Vlastním asi rok Vistu Cx - POI do ní lze nahrávat bezproblémově (nahral jsem se do ní dospat všechny cache z čech, slovenska a polska) - kryt z legenda nelze použít, protože verze s pam. kartou má jiný tvar (vykrojení kolem otvoru na kartu) - jak to je s Topo mapou u HCx nevím, ale když jsem přeinstalovával systém, tak jsem si u picodase stáhnul instalačku v CzechTopo mapy verze 1.2 (oficiálně mám zakoupenou a registrovanou) a odemykací číslo jsem získal pomoci zadání výrobního čísla GPS (na štítku pod baterkama)
  • 0

#31 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 15:37

mitak napsal/a:
To je teda pořádná prasárna

naprostý souhlas, už jsem se na toto téma párkrát vyjadřoval.
Protože POI nepoužívám /zatím/, tak mě to netrápí /zatím/. :P
TOPO 1.2 na PC jsem vyřešil následovně: na webu Garminu je ke stažení demo verze této mapy. Stačí stáhnout a místo 25 místného klíče napsat DEMO a mapa je plně funkční B) /samozřejmě s tou výhradou, že nejde odesílat do GPS/.
Počítám, že s touto verzí vydržim minimálně do nějakého upgrade TOPA a pak případně koupím CD verzi.
Jinak jsem zaslechl, že existuje nějaká utilita, která dokáže identifikovat číslo mapy na kartě - toto by samozřejmě řešilo vše na 100% , ovšem tato možnost se mi nějak nezdá :|
  • 0

#32 meloun-6296

meloun-6296

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 15:54

to tu opravdu neni nikdo kdo vistu hcx uz koupil v teto akci s mapou a vi, ne jen se dohaduje s obchodniky, jak to s tou mapou je????
  • 0

#33 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 16:12

Je to poměrně nový přístroj, ale vydrž, on se určitě někdo najde. Zkus se taky podívat do fóra, případně diskuze u recenze na www.navigovat.cz
  • 0

#34 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 16:34

Tak poi loader se pro HCx použít dá, našel jsem to v návodu :-) http://www8.garmin.c...vodkobsluze.pdf Předpokládám, že počet POI je omezen pouze kapacitou paměťové karty, je to tak?
  • 0

#35 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 16:41

meloun napsal/a:
to tu opravdu neni nikdo kdo vistu hcx uz koupil v teto akci s mapou a vi, ne jen se dohaduje s obchodniky, jak to s tou mapou je????

no jak to s tou mapou je, je tady vysvětleno úplně jasně - v ceně ti prodaj 100% funkční mapu, ale už nenapíšou, že ti na PC nepojede. Toto se dozvíš až po vybalení přístroje z krabice /z nálepky na obalu od karty/.
V minulém příspěvku jsem to napsal možná zmateně:
do GPS nejde odesílat jen mapa jako taková, ale vše co si na ní připravíš /body, plánovaný trasy/ normálně pošleš, a samozřejmě z ní můžeš i přijímat data z GPS B)
  • 0

#36 sed6

sed6

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 16:46

takze je tu jeste jedno info (ne osobni zkusenost) - snad od nejpovolanejsich - picodas dotaz: Dobry den, chtel bych se zeptat, zda kdyz zakoupim eTrex Vista HCx s mapou na karte, zda je mozne mapu pouzivat i v pocitaci (podle informace z internetoveho obchodu je mozne stahnout si od Vas instalaci (http://www.garmin.cz..._czech_v120.exe) a pak ji aktivovat kodem, ktery je u gps prilozen - je tato informace spravna? Je mozne mapu zkopirovat na jinou/vetsi kartu (kvuli zaloze) a pouzivat ji v pristroji se kterym byla zakoupena? odpoved: Dobrý den, stručně - ano je to tak. s pozdravem, Picodas Praha
  • 0

#37 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 16:56

sed6 napsal/a:
takze je tu jeste jedno info (ne osobni zkusenost) - snad od nejpovolanejsich - picodas
dotaz: Dobry den, chtel bych se zeptat, zda kdyz zakoupim eTrex Vista HCx s mapou na karte, zda je mozne mapu pouzivat i v pocitaci (podle informace z internetoveho obchodu je mozne stahnout si od Vas instalaci (http://www.garmin.cz..._czech_v120.exe) a pak ji aktivovat kodem, ktery je u gps prilozen - je tato informace spravna? Je mozne mapu zkopirovat na jinou/vetsi kartu (kvuli zaloze) a pouzivat ji v pristroji se kterym byla zakoupena?
odpoved: Dobrý den, stručně - ano je to tak.
s pozdravem,
Picodas Praha

tak to jsem z toho jelen, žádný přiložený kód jsem nenašel a překopírovaná karta taky nefunguje - tak by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z Picodasu chybu ? :D
  • 0

#38 sed6

sed6

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 17:21

vubec tomu nerozumim, ale neni mozne ziskat cislo na strance http://garmin.cz/unl..._map_serial.php po zadani vyrobniho cisla pristroje? (kdyz tam pisou "Registrační číslo mapy NEBO výrobní číslo přístroje")
  • 0

#39 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:38

Teď jsem relativně náhodou narazil na garmin.cz u Legenda HCx na tento odstavec: Přístroj eTrex Legend HCx pro naše zákazníky a prodejce dodáváme s předehranou mapou TOPO Czech v1.20 na datové kartě micro SD. V případě smazání obsahu karty je možné opětovné nahrání obsahu pouze za servisní poplatek. Tuto mapu není možné používat na jiné kartě ani používat v PC. Pro použití v PC je třeba dokoupit CD. Kartu je možné zazálohovat zkopírováním obsahu do počítače běžným způsobem. Což mimo jiné podle mě znamená, že za nějaký poplatek lze mapu do PC dostat. Otázka je, kolik je "servisní poplatek" při obnovení smazané karty a kolik stojí "dokoupení CD".
  • 0

#40 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 12:47

Jinak jsem zaslechl, že existuje nějaká utilita, která dokáže identifikovat číslo mapy na kartě - toto by samozřejmě řešilo vše na 100% , ovšem tato možnost se mi nějak nezdá :|

Utilitka existuje, jmenuje se "libovolny prohlizec binarnich souboru". Vzhledem k tomu, ze unlock-code se do gmapsupp.img pridava primo v textove podobe (otestovat se to da nelip pomoci sendmap20), tak s trochou stesti clovek odhadne ktery z tech 25-mistnych stringu v souboru je ten pravy.

BTW: doufam ze to neni nejaka tajna informace. Ale vzhledem k tomu ze unlock-code je vazany na konkretni mapu a GPS, tak snad ne.

Jinak, doporucuji treba utilitku "strings" od sysinternals. "Strings -n 25 -a gmapsupp.img" je asi opravdu nejjednodussi zpusob jak ten kod z mapy ziskat zpet.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama