Přejít na obsah


Fotka

Garmin Vista HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#41 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 12:50

abakus napsal/a:
V případě smazání obsahu karty je možné opětovné nahrání obsahu pouze za servisní poplatek.
...
Což mimo jiné podle mě znamená, že za nějaký poplatek lze mapu do PC dostat. Otázka je, kolik je "servisní poplatek" při obnovení smazané karty a kolik stojí "dokoupení CD".

Ja to pochopil tak, ze za poplatek ji dostanu zpet na SD kartu, nikoli do PC.
  • 0

#42 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 13:12

Jsou tam zmíněné obě možnosti.
  • 0

#43 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 13:30

Tak jakous takous utilitu jsem sehnal - po použití mi zjistí 40 25. místných kódů. Pokud kterýkoliv zadám do MS, tak to napíše: podařilo se vám úspěšne odemknout mapy. Při přenosu dat ovšem stále vyskakuje hláška, jestli chci přenášet data v režimu ukázky - tzn. že se to nepovedlo. Zatim jsem jich vyzkoušel asi 10, potom mě to přestalo bavit /ještě že to zatím nepotřebuju/. Jinak by mě taky zajímala ta cena CD - já bych ji odhadl tak na 1990 Kč. :@
  • 0

#44 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 13:36

Zdravim Leroje ;) Podle mne se tím ale odemkne jen ta instalovaná TOPO 1.20 co je v počítači. Ale i tak potom nejde nahrát do GPS. Spíše je nějak potřeba dostat tu mapu z karty do PC a tam ji v MapSource rozchodit, jinak to asi nepůjde... Nebo naopak, rozchodit legálně staženou instalaci TOPO 1.20 a tu pak nahrát do GPS. Potom ta původní přednahraná na kartě ztratí smysl... P.S. Někde jsem četl, že ten "servisní poplatek" za znovunahrání mapy na kartu by měl být 500,- Kč.
  • 0

#45 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 13:56

Jarous1:

Nebo naopak, rozchodit legálně staženou instalaci TOPO 1.20 a tu pak nahrát do GPS. Potom ta původní přednahraná na kartě ztratí smysl...

no právě o to se s těmi kódy snažim - pokud do ní zadám správné číslo, tak by přece měla 100% fungovat. Pokud by ta mapa na PC byla regulérně odemčena, tak by musel fungovat přenos dat. Takhle nevidím žádný rozdíl mezi odemčenou a neodemčenou. :|
Pokud bych potřeboval mapu na kartě obnovit, tak se jim na to za těch 500 vykašlu /nic to za ty prachy neřeší/ - to si radši koupím CD za 2t. Předpokládám, že právě s tím dodavatel počítá...
  • 0

#46 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 14:01

abakus napsal/a:
Jsou tam zmíněné obě možnosti.

To jo, ale servisní poplatek se IMHO týkal právě jen toho znovuoživení SD karty. K CD tam vidím jen tuhle větu, ze které předpokládám že CDčka se žádný nízký servisní poplatek netýká. Ostatně, jinak by myslím celá šaškárna se speciální mapou na speciální SD kartě postrádala smysl. To už by mohl výrobce rovnou místo předprogramované SD karty raději na papírku dodávat odemykací kód a vyšlo by ho to levněji.

... Tuto mapu není možné používat na jiné kartě ani používat v PC. Pro použití v PC je třeba dokoupit CD ...


  • 0

#47 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 14:04

Dobrá rada. Utilitka je na http://www.microsoft...us/Strings.mspx a odemklo to Mapsource v nedemo modu. Akorát nemám jinou kartu abych vyzkoušel download do GPS
  • 0

#48 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 14:21

Mimon_team napsal/a:
To jo, ale servisní poplatek se IMHO týkal právě jen toho znovuoživení SD karty. K CD tam vidím jen tuhle větu, ze které předpokládám že CDčka se žádný nízký servisní poplatek netýká.

Ach jo. Samozřejmě se ten servisní poplatek týká jen oživení karty. A jaká je cena za CD nevíme, takže nelze říct ani že to bude manipulační poplatek 100 Kč, ale ani plná cena 1.990.
Každopádně šaškárna to je už teď, protože nějak nechápu, proč vůbec dávají mapu jen na SD a ne rovnou CD. Kdyby dokoupení CD znamenalo zaplatit plnou cenu, tak to taky nedává smysl.

Chtělo by to přestat teoretizovat a zeptat se v Picodasu.
Já jsem sem postnul tu citaci jen proto, že odpovídá na několik dotazů tady ve fóru. Mně osobně je to jedno, mám CSx a Topo jsem kupoval za plnou cenu.
  • 0

#49 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 14:32

Chmelda: kartu na vyzkoušení mám, ale zase nevim jak tu utilitu použít. Nebyla by nějaká rada ? Abakus: proč dávají mapu na SD kartu ? Může být lepší reklama, než plně funkční /a přesto ne plně použitelná/ mapa zdarma ?
  • 0

#50 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 14:37

Vždyť v tom príspěvku kde se o ní poprvé psalo je ten příkazový řádek vypsán ;) Ještě bych tam na konec asi doplnil > vypis.txt , at se to ulozi do souboru ;) Zkoušel jsem to a vyplivne to stejné kódy jako ten Tebou nedávno objevený Grab..., jen bez pomlček mezi skupinami číslic. Edit: ještě ten příkaz :) Strings -n 25 -a gmapsupp.img >vypis.txt Je to skoro na konci...
  • 0

#51 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 15:20

Tak jsem to zkusil odvážně na tu samou kartu, poté co jsem původní img zálohoval a na kartě přejmenoval a nejde to. Nalouduje ale neodemkne. Pozitívní zpráva - nepřišel jsem o původní mapu :o). Celkem tu taškařici nechápu, mapy v GPS mám, když MapSource odemknu s DEMO klíčem, tak mám plnou funkci jako bych to dostal s CD, akorát si nenahraju jiný mapy, což lze řešit výměnou karty. Takže omezení funkčnosti žádné, pouze drobné nepříjemnosti. Nejspíš pouze příprava na placený upgrade.
  • 0

#52 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 15:25

Chmelda napsal/a:...Pozitívní zpráva - nepřišel jsem o původní mapu :o)...


Já tu kartu s mapou dostal zvlášť v pytlíčku a na něm je samolepka českého Garminu. Kromě upozornění, že data nejdou použít v počítači, že znovunahrání dat v servisu bude za poplatek atd., tam také bylo napsáno, že zazálohovat to na disk v počítači a zpětně nahrát na tu samou kartu jde B) Už jsem si to i několikrát, úspěšně, vyzkoušel B)
  • 0

#53 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 15:44

Chmelda napsal/a:...akorát si nenahraju jiný mapy, což lze řešit výměnou karty...


Obávám se, že Leroj už něco takového zkoušel a nepovedlo se mu to... Mám teď na mysli nahrání map z tímto způsobem odemknuté TOPO v počítači na jinou kartu...
  • 0

#54 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 15:53

Jarous1:

zpětně nahrát na tu samou kartu jde smiley Už jsem si to i několikrát, úspěšně, vyzkoušel

tady je důležitý to na tu samou. Pokud to zkusíš na jinou, tak to nefunguje.

-Chmelda nejspíš myslí nahrání jiných map na jinou kartu a tyto karty v GPS přehazovat, což samozřejmě funguje a jak píše dále, tak omezení funkčnosti žádné a nepříjemnosti s výměnou karty lze občas vydržet.
Nákup CD vidím opravdu až na dobu kdy vyjde nějaký slušný upgrade, který na tu kartu nedostanu.
  • 0

#55 meloun-6296

meloun-6296

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 10:12

1/ Tak sem si odemknul Mapsource v DEMO modu, komunikuje s mapou, kterou sem mel na karte, takze super. Par rozdilu sem ale oproti plnohodnotne verzi nejspis nasel. Kolega ma legenda a koupene topo, pri zobrazovani prosle trasy se mu uklada i cas a ryhlost mezi jednotlivymi ulozenymi body, ja tam tyhle dve policka vubec nemam. Mozna mam neco spatne nastavene v GPS?? 2/ Druhy muj problem jsou hodiny, nastavil sem prahu a casovy posun, presto mi gps ukazuje o 6 hodin vice??? 3/ Pouzivate EGNOS a v jakem pripade? nejak sem nepoznal rozdil.. 4/ Magneticky kompas je fajn, ale pokud se chci na nej spolehnout musim ho pokazde znova zkalibrovat. dekuji. jinak maximalni spokojenost.
  • 0

#56 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 10:48

1/ Nemáš tam políčka nebo jen chybí údaje ? Máš jednu z posledních verzí MapSource ? 2/ Upgraduj na poslední FW 2.30. 3/ Mám ho zapnutý stále, ale nekoukám kdy je při navigaci použitý... 4/ Kalibrace je nutná jen v případě výměny baterek. Jinak asi ne. Předpokládám, že jsi to kalibroval někde venku, daleko od stožárů vysokého napětí, podzemních kabelů apod. :)
  • 0

#57 meloun-6296

meloun-6296

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 10:57

1/ no sou skryty, po roztahnuti tam jsou ale jsou prazdna 2/ dik, zkusim 3/ hm 4/ ano venku u reky pri dobrem signalu, presto se potom na jinem miste ochyluje o 10-30 stupnu a je potreba znova zkalibrovat..alespon zatim mam ten dojem.
  • 0

#58 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 11:06

4/Po pár chvílích s 60CSx jsem podobný dojem získal také. :(
  • 0

#59 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 11:08

1/ Tu nasnímanou stopu předtím nesmíš uložit v GPS. Za prvé se ořízne na jen 500 trasových bodů a za druhé z ní vypadnou všechny časové a výškové údaje... Takže doporučuji nejdřív přetáhnout do PC a pak teprve, v případě potřeby, "uložit prošlou trasu" (nebo jak se ta funkce v GPS jmenuje) 2/ Já s tím problém tedy neměl, ale ona v předešlém FW Praha vůbec nebyla :) Alespoň jsem ji tam nenašel... 3/ Párkrát jsem si už všiml, že asi zafungoval, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornost... Vozím to na kole především jako "záznamník výletů" a za jízdy na to moc nekoukám ;) 4/ To už je docela moc... Zkusil bych to nějak pořádně zkalibrovat. Já se s ní otáčím celý :)
  • 0

#60 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 11:18

1) mám MS verze 6.12.4 a je vidět vše - nic extra jsem v GPS nenastavoval. Je to asi jak píše Jarouš /aspoň u Legenda to tak bylo, takže to bude asi i tady/. 2) hodiny šlapou od začátku přesně - nastavil jsem pásmo ostatní, když dáš Prahu, tak GPS automaticky srovná čas /zřejmě podle něčeho v USA/ 3) EGNOS nepoužívám, vyzkoušel jsem a nic -je potřeba výhled nízko nad obzor, tuším na jih a my tady máme kopečky. Když někam jedu tak na to zapomenu... 4) Magnetický kompas moc neřešim, zatím jsem ho potřeboval jednou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama