Přejít na obsah


Fotka

Garmin Vista HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#81 Floydie

Floydie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 15:42

Drzte zmacknuty enter (joystick) a zapnete pristroj. Dostanete se do servisniho menu, tlacitkem page muzete prochazet testy.
  • 0

#82 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 15:58

havela team napsal/a:
Tak jsem to na tomto odkazu koupil. Došlo za tyden, to by nevadilo, ale Vista neodemče mapu na SD kartě. Podle Picodasu došlo k záměně karet. Zuřím - protože musím celou zásilku vracet. :@

tak to sorry, ale to se může stát asi všude. Jak ti to dopadlo s výměnou ?
  • 0

#83 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 16:04

Floydie napsal/a:
Drzte zmacknuty enter (joystick) a zapnete pristroj. Dostanete se do servisniho menu, tlacitkem page muzete prochazet testy.

do toho menu se dostanu, ale dál to nikam nevede...
  • 0

#84 Floydie

Floydie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 14:01

Leroj napsal/a:

Floydie napsal/a:
Drzte zmacknuty enter (joystick) a zapnete pristroj. Dostanete se do servisniho menu, tlacitkem page muzete prochazet testy.

do toho menu se dostanu, ale dál to nikam nevede...

Tlacitko page je to horni na prave strane pristroje.
  • 0

#85 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 15:15

Floydie napsal/a:

Leroj napsal/a:

Floydie napsal/a:
Drzte zmacknuty enter (joystick) a zapnete pristroj. Dostanete se do servisniho menu, tlacitkem page muzete prochazet testy.

do toho menu se dostanu, ale dál to nikam nevede...

Tlacitko page je to horni na prave strane pristroje.

no to tlačítko znám - mě by spíš než jeho poloha zajímalo, co to má udělat. Po zmačknutí to pípne, ale žádnou změnu na displeji nevidím...
  • 0

#86 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 15:49

Opakovaným stiskem toho tlačítka se přepínají různé barvy a obrazce na displeji (asi pro kontrolu vadných pixelů). Jiné funkce jsem nezjistil.
  • 0

#87 couker

couker

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 1:10

seznamuju se s touto gpskou (us verze) a hlavne s mapou cr-topo 1.2 1] nechci mit 76 map area..jde to nak smrsknout do jedne ? 2] kdyz dam vyhledat mesto->najit podle jmena,tak mi to nevyhledava v cr-topo,ale v basemap..resp. v mape usa a kanady..jde to nejak zmenit ?takhle musim vyhledavat "nejblizsi aktualni pozici" 3]ma v sobe cr-topo adresy ?kdyz jsem jezdil po USA a mel jsem city navigatora,tak jsem byl zvykly na navigaci primo na adresu..tohle cr-topo neumi ?co pripadne si musim poridit,abych mohl vyhledavat na mape podle adresy ? diky za pripadne odpovedi..
  • 0

#88 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 1:46

1] pochybuji, tohle je vlastnost samotné mapy a nic s tím udělat asi nepůjde 2] jedna z položek podmenu vyhledávání je "vyber mapu". Vyvolá se na tom seznamu nalezených sídel stisknutím levého spodního tlačítka (Menu/Hledat). Tím se to dá nastavit. Jinak "nejbližší aktuální pozici" mám na své Vistě jako default, změnit se to asi nedá, takto to funguje vždy když se zvolí vyhledávání. 3] hledání adresy to samozřejmě umí, ale jen podle čísla orientačního. Tedy, ono to umí i podle popisného, ale připadá mi, že to nějak zlobí, protože konkrétně moje bydliště (v Praze) to podle něj ukáže úplně jinde. Podle orientačního je to ale v pořádku... V hlavním menu si najeď na Find/Hledat, stiskni Enter (joystick) a jedna z nabízených ikonek je "Adresy"...
  • 0

#89 couker

couker

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 2:30

3] mno s tim jaksi porad valcim..dam hledat->adresa, dam zadat mesto a objevi se mi mesta v tom okrese,kde zrovna jsem..muzu dat podmenu a tam je moznost vyber mapu,ale mam tam 76x CR Topo 1.20 (proto jsem to chtel spojit do jedne).jak prinutim aby mi hledal ve vsech ?pokud jsem doma a chci hledat neco podle adresy na druhe strane republiky,tak asi tezko budu hledat presny ctverec,ktery tomu na mape odpovida.
  • 0

#90 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 10:00

Nějak nechápu, jak se Ti v obrazovce hledání adresy může objevit nabídka podmenu s výběrem mapy. To tam vůbec nemám, je tam jen "Najit podle jmena", ale už nic jiného . Nehledě k tomu, že se mi tam nabízí všechna sídla v celé ČR, takže není důvod to nějak přepínat... Napadlo mne, jestli máš v nastavení mapy zaškrtané všechny oblasti, které je možné použít. Další věc je, že mám verzi FW 2.40, ale nevzpomínám si, že by v něm bylo opravováno něco takového. Jinak už opravdu nevím... Pokud to bude tím zatržením používaných oblastí mapy, tak pak odpadá bod 1], si myslím... EDIT: Ještě k těm číslům popisným/orientačním. Ve vyhledávání je sice napsáno "Zadej popisne cislo", ale opravdu se tam musí dát orientační. Ono si to jednoduše zjistíš už tím, když nad mapou nějakého většího města projedeš kurzorem a v nějaké ulici to pak ukáže to název ulice s číslem. Je to věc mapy a nic se s tím uživatelsky dělat nedá, ta popisná čísla tam prostě nejsou...
  • 0

#91 Floydie

Floydie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 16:27

couker napsal/a:
3] mno s tim jaksi porad valcim..dam hledat->adresa, dam zadat mesto a objevi se mi mesta v tom okrese,kde zrovna jsem..muzu dat podmenu a tam je moznost vyber mapu,ale mam tam 76x CR Topo 1.20 (proto jsem to chtel spojit do jedne).jak prinutim aby mi hledal ve vsech ?pokud jsem doma a chci hledat neco podle adresy na druhe strane republiky,tak asi tezko budu hledat presny ctverec,ktery tomu na mape odpovida.

Kdyz ti to nabizi ty nejblizsi mesta tak zmackni jeste jednou tlacitko hledat/menu a zvol tam Hledat dle jmena.., tim muzes zadat jakykoliv nazev a ne pouze vybirat z nejblizsich nalezenych. Umi to proste 2 mody hledani.
  • 0

#92 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2007 - 12:53

junet napsal/a:
Hm já jsem nikdy do CSx nedostal více než 500 waypointů.

Když jich tam chceš nacpat víc, nahraj je tam poiloaderem htp://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=927 jako body zájmu. Pak se jich tam vejde neomezené množství, respektive jsi omezen jen velikostí datové karty. Vygenerovaní POI ve formátu CSV například v Gsaku pomocí makra http://gsak.net/boar...t=0 Toto makro vygeneruje i všechny aditionals waypoints. Soubory s ikonama je potřeba uložit do adresáře s vygenerovanýma bodama zájmu.
  • 0

#93 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2007 - 13:37

řeším podobný problem a to, že nevím co by bylo lepší koupit...jestli PDA nebo tento Garmin ve stejném finančním rozmezí: http://www.geocachin...3119#post_63119
  • 0

#94 pavel1tu

pavel1tu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2007 - 14:39

junet napsal/a:
Vlastním asi rok Vistu Cx

- POI do ní lze nahrávat bezproblémově (nahral jsem se do ní dospat všechny cache z čech, slovenska a polska)
- kryt z legenda nelze použít, protože verze s pam. kartou má jiný tvar (vykrojení kolem otvoru na kartu)
- jak to je s Topo mapou u HCx nevím, ale když jsem přeinstalovával systém, tak jsem si u picodase stáhnul instalačku v CzechTopo mapy verze 1.2 (oficiálně mám zakoupenou a registrovanou) a odemykací číslo jsem získal pomoci zadání výrobního čísla GPS (na štítku pod baterkama)


mohl bych požádat o ten seznam cache pro POI ?
předem děkuji
  • 0

#95 sonny444

sonny444

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 17:44

Dawit napsal/a:
řeším podobný problem a to, že nevím co by bylo lepší koupit...jestli PDA nebo tento Garmin ve stejném finančním rozmezí:

http://www.geocachin...3119#post_63119


Původně jsem také řešil tento problém: jestli PDA nebo Garmin. Vyhrála Vista HCx. Důvod - jednoznačně výdrž baterií vyhrála nad všemi plusy PDA.
  • 0

#96 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 18:06

Jo tak u mě to dopadlo naopak..u mě vyhralo PDA od Asuse...a výdrž baterie si protáhnu akumulatorem kterej vazi vlastne jako dve pivka
  • 0

#97 havela team

havela team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2008 - 21:27

Leroj napsal/a:

havela team napsal/a:
Tak jsem to na tomto odkazu koupil. Došlo za tyden, to by nevadilo, ale Vista neodemče mapu na SD kartě. Podle Picodasu došlo k záměně karet. Zuřím - protože musím celou zásilku vracet. :@

tak to sorry, ale to se může stát asi všude. Jak ti to dopadlo s výměnou ?


Odpovídám pěkně pozdě, ale v rámci kešování s novou navigací jsem na tento příspěvek zapoměl.:) Já jsem to nemyslel tak, že zuřím, že jsem to koupil na základ toho tvého odkazu, to by se opravdu stalu kdekoliv. Nakonec jsem se s prodejcem dohodl jinak. Řekl jsem si, že bude lepší, když si koupím plnou verzi na CD a s prodejcem jsem se dohodl na slevě (on ušetří peníze za zasílání na reklamaci a já starosti) . CD s mapoi jsem tak pořídil za cca 1700 Kč, dodanou kartu smazal a nahrál na ni mapu z CD. Takže vše OK.
  • 0

#98 maikl

maikl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 11:07

taky me garmin prohodil kartu s mapou nastesti mi ji ale rychle vymenili takze vsechno ok ;)
  • 0

#99 lta82

lta82

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 23:27

Tahle informace bude asi už docela offtopic dle data posledního příspěvku, ale přece jen - moje máma si na moje doporučení koupila pro turistiku a sem tam do auta právě Vistu HCx (sám má jen dobré zkušenosti s VistouCx) a na zcela nové navigaci zlobí joystick a také display (jsou přes něj býlé pruhy a je hůř čitelný) - prý to způsobuje kontakt co je pod displayem. No, to je tak, když má někdo smůlu na "kus" ... ale v každém případě mě to u zcela nového přístroje docela nepříjemně překvapilo. Uvidíme, jak dopadne reklamace. PS: doufám, že se nebude u HCx odlepovat obvodová guma jako u mojí Cx - to byla zatím ale její jediná vada (prý běžná a navíc v záruce opravena obratem) Jinak u HCx chválím citlivost! V porovnání s Cx je opravdu o hodně citlivější ... ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama