Přejít na obsah


Fotka

Nový GPSMAP 60CSx Updates


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#41 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2007 - 17:55

kolombo napsal/a:
Pokud tím myslíš taková ta upozornění na národopisné památky, restaurace a podobné, tak ty se zobrazují a v nastavení mapy mám i pro uživatelské POI auto, stejně jako pro ostatní prvky.


Já si pro zobrazování mapových bodů nastavuji konkrétní měřítko, podle potřeby tak 120-500m (město-krajina) a funguje to, takže nic jiného mě už nenapadá.
  • 0

#42 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 17:51

Mimon_team napsal/a:

rapman napsal/a:
Takze garpatch funguje i na tuto verzi a je mozne jej pouzit?

Garpatch by mel fungovat s libovolnou verzi. Nedela totiz nic jineho, nez ze hleda zacatky jednotlivych lokalizaci, a na zaver prepise tabulku s odkazy na jednotlive jazyky. A i v poslednim firmwaru ty lokalizace zacinaji uplne stejnymi texty jako driv, takze by s tim nemel byt problem.


Tož jsem teď chtěl známému počeštit 60CSx a ejhle, nemůžu říct, že by mi poslední Garpatch fungoval. Se skřípěním zubů jsem nainstaloval .NET 2.0, Stáhl poslední FW, spustil patch a hodilo to hlášku, že prý hodnota atributu "start" musí být vyšší než nula.
Tak to je sice krásný, ale co já s tím.

Netuší někdo v čem je problém?
Nemáte někdo link na starší verzi garpatche, případně že byste mi ji poslali na email (george at seven cz)?
  • 0
Kde to sakra jsem? Kam jsem se to sakra zase dostal?

#43 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 22:12

Tož jsem teď chtěl známému počeštit 60CSx a ejhle, nemůžu říct, že by mi poslední Garpatch fungoval. Se skřípěním zubů jsem nainstaloval .NET 2.0, Stáhl poslední FW, spustil patch a hodilo to hlášku, že prý hodnota atributu "start" musí být vyšší než nula.
Tak to je sice krásný, ale co já s tím.

Netuší někdo v čem je problém?
Nemáte někdo link na starší verzi garpatche, případně že byste mi ji poslali na email (george at seven cz)?


Aha, tak pak by mel 100% fungovat libovolny hexeditor. Vezmi soubor 029201000350.rgn (=firmware), a na adrese 18AFD7 by v nem mela byt sekvence bajtu 50 50 19 kterou zmenis na FC A9 1F. Tot vse. A pak uz jen "updater.exe".

Jinak, garpatch (puvodni, basicovy) je na http://garpatch.de.vu/, da se tam stahnout zdrojak a je tam odkaz i na ten freebasic ve kterem ma jit spustit.
  • 0

#44 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 17:16

Hexeditor pomohl, díky moc za tip.
  • 0
Kde to sakra jsem? Kam jsem se to sakra zase dostal?

#45 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:41

Mohl by mi nekdo prosim poradit jak v Garminu udelat, aby POI nahrane pres POI loader byly videt normalne velke ikony tak jako cache. Ja je vidim v seznamech a pri vyhledavani, ale ikona tam neni zadna, pri zadnym zvetseni...
  • 0

#46 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:44

myslim, ze je potreba dodat pri loadingu POI soucasne i ikonu - vice nejdes v helpu programu pro upload POI do garmina
  • 0

#47 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:46

Ne tak jsem zjistil, ze videt tam sou, ale pouze ve zvetseni 120m a vetsim...Ale porad nevim jak to nastavit, aby byly videti i z vetsi dalky.
  • 0

#48 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:56

michal_a_jana napsal/a:
Ne tak jsem zjistil, ze videt tam sou, ale pouze ve zvetseni 120m a vetsim...Ale porad nevim jak to nastavit, aby byly videti i z vetsi dalky.


V nastaveni mapy je jednak Mapove body (pokud tam mas AUTO, tak to zmen na udaj ktery ti bude vyhovovat) a dale je treba nastavit v tom samym menu Uzivatelske body (tak samo jako Mapove body).

Zkousel jsem nastavit pouze Uzivatelske body, coz by bylo logicky, ale fungovat na inych zoomech nez 120m to zacalo fungovat az po nastaveni i Mapovych bodu....

Zkus a uvidis.
  • 0

#49 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 8:18

suplere napsal/a:
V nastaveni mapy je jednak Mapove body (pokud tam mas AUTO, tak to zmen na udaj ktery ti bude vyhovovat) a dale je treba nastavit v tom samym menu Uzivatelske body (tak samo jako Mapove body).

Já měním jen "Mapové body", zbytek mám nastavený na AUTO (včetně "uživatelských bodů"), a ikonky POI se zobrazují správně, přesně podle toho nastavení. Tzn. myslím že stačí měnit jen tu první položku ("Mapové body") a se zbytkem si nedělat starosti.
  • 0

#50 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 14:55

Jsou nějaké zkušenosti s 3.50 pro 60CSx?
  • 0

#51 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 18:59

marwillCZ napsal/a:
Jsou nějaké zkušenosti s 3.50 pro 60CSx?

Jo všechno v pohodě šlape jak má.;)
  • 0

#52 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 22:36

Díky za informace. Ještě by mne zajímalo, jak je to s tou češtinou (ale až doposud nebyl snad žádný extra problém) a zda je to lepší při routování s TOPO Czech v tom smyslu, že se GPS vypne. Díky.
  • 0

#53 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 22:38

S timhle FW funguje skvele, jeste se mi nestalo, aby se pri prepocitavani cesty behem navigace vypla a driv to bylo bezne..
  • 0

#54 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:23

S češtinou také žádný problém není.;)
  • 0

#55 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 22:35

Hanysek & Hanculka napsal/a:
S češtinou také žádný problém není.;)


Díky za info. Já jsem se nějak vylekal, když tu někdo popisoval, jak tam má najednou španělštinu :D. Zatím to vypadá dobře, tak uvidíme na cestách. Někdy to byl fakt opruz, když se vyplo zrovna když bylo potřeba. Ještě jednou díky a ať se vám daří!
  • 0

#56 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 22:24

Mimon_team napsal/a:

suplere napsal/a:
V nastaveni mapy je jednak Mapove body (pokud tam mas AUTO, tak to zmen na udaj ktery ti bude vyhovovat) a dale je treba nastavit v tom samym menu Uzivatelske body (tak samo jako Mapove body).

Já měním jen "Mapové body", zbytek mám nastavený na AUTO (včetně "uživatelských bodů"), a ikonky POI se zobrazují správně, přesně podle toho nastavení. Tzn. myslím že stačí měnit jen tu první položku ("Mapové body") a se zbytkem si nedělat starosti.


Jaké používáš ikony? Já jsem zkusil ty z gc.com a jsou kolem nich bílé čtverečky. To se mi moc nelíbí. Nevíš kde se dají najít nějaké hezčí?
  • 0

#57 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 9:20

Já používám tydle:
my_garmin.zip

Dají se nahrát do GPSky pomocí xImage, používat v MapSource, taky do POI přes POILoader
  • 0

#58 Snehul@k

Snehul@k

    Snehul@k

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 13:07

FHonza napsal/a:
Já používám tydle:
my_garmin.zip

Dají se nahrát do GPSky pomocí xImage, používat v MapSource, taky do POI přes POILoader


Můžu se zeptat, jak jsi je zkompiloval? Udělal jsem v podstatě nezávisle dtto. chápu že transparent pozadí musí být 255,0,255 (tj. růžová). Ale některé bmp mi xImage prostě odmítá uploadnout do 60. Přitom všechny jsou 16x16x8. Nebo musí mít ty ikonky i na bit stejnou velikost?
Co mě mate je, že z 60 downloadované obrázky po některých úpravách zpátky jdou, po jiných ne...
dík
  • 0

#59 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 15:46

PaGis napsal/a:
Můžu se zeptat, jak jsi je zkompiloval? Udělal jsem v podstatě nezávisle dtto. chápu že transparent pozadí musí být 255,0,255 (tj. růžová). Ale některé bmp mi xImage prostě odmítá uploadnout do 60. Přitom všechny jsou 16x16x8. Nebo musí mít ty ikonky i na bit stejnou velikost?
Co mě mate je, že z 60 downloadované obrázky po některých úpravách zpátky jdou, po jiných ne...
dík

Možná to bude tím že není BMP jako BMP. Aspoň linuxový "convert" mi nabízí "BMP", "BMP v2" a "BMP v3", navíc ještě každý z nich může být myslím buď truecolor nebo s paletou ...

Mě v 60CSx fungují obyčejná BMPčka s 8-bitovou paletou (tzn. ne truecolorová).
  • 0

#60 Snehul@k

Snehul@k

    Snehul@k

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 14:57

Zahada pul roce objasnena. Musi to byt bmp, s "ruzovym" pozadim, na bit shodna velikost obrazku a pozor - co jsem nevedel, podle jazykove verze 60 se soubory musi "spravne" jmenovat. Tj. stacilo abych 001.bmp prejmenoval na Symbol bodu 000.bmp a vse kouzlem funguje jak ma... tusi nekdo proc to tak je?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama