Přejít na obsah


Fotka

Vkladanie TB do cache pred publikovanim


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 14:14

Napadla ma dalsia tema, ktora zvykne robit problem. Idealny stav by bol zalozit cache, pockat na jej schvalenie a potom tam vlozit TB aj fyzicky, no to asi nik nerobi. Ak uz su TB (a GC) v cache pred publikovanim, tak aj tak je lepsie pockat, kym cache je v systeme publikovana a vlozit ich az potom poznamkou Write note. Stava sa niekedy totiz, ze pocas publikacie sa vyskytnu problemy a cas sa natahuje a TB zbytocne lezia v nepublikovanej cache. Dalej sa stava, ze TB je omylom vlozeny do cache s W auradnicami. Aj ked sa potom zmenia na E, v logoch a vypoctoch vzdialenosti pre TB sa to uz nezmeni. Ja potommusim rucne vymazat zaznam na stranke daneho TB a vratit ho o krok dozadu, teda do inventara autora cache a ten ho potom musi este raz vlozit cez Write note do svojej cache. Tak preto prosim, davajte na to pozor, pripadne ich vkladajte az po publikovanie. Dakujem.
  • 0
Igi.

#2 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 22:43

Taky tam nastává drobný problém v tom, že majitel trackovatelného předmětu díky tomu ví název chystané keše, z čehož se mnohdy dá lecos odvodit... ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 6:52

Czecho Cowboy napsal/a:
Taky tam nastává drobný problém v tom, že majitel trackovatelného předmětu díky tomu ví název chystané keše, z čehož se mnohdy dá lecos odvodit... ;)


To mají i Ti, co jsou na watchlistu TB nebo GC.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 7:01

Czecho Cowboy napsal/a:
Taky tam nastává drobný problém v tom, že majitel trackovatelného předmětu díky tomu ví název chystané keše, z čehož se mnohdy dá lecos odvodit... ;)

například co? Kde přibližně (plus mínus kilometrový radius) bude asi uložena cache? No a co?
  • 0

#5 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 8:12

Mion napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Taky tam nastává drobný problém v tom, že majitel trackovatelného předmětu díky tomu ví název chystané keše, z čehož se mnohdy dá lecos odvodit... ;)

například co? Kde přibližně (plus mínus kilometrový radius) bude asi uložena cache? No a co?

Ano. Je to fakt výhoda! B) Mě takhle přišlo info o vložení GC do Flájského plavebního kanálu. Tak jsem zjistil, že existuje nějaký kanál, a že to může být zajímavá kešu. A taky že je!
Kromě prvotního překvapení (GC v nepublikované kešu) a toho že budu muset na Fláje, jsem se nedozvěděl víc. :D
  • 0

#6 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 9:19

Mion napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Taky tam nastává drobný problém v tom, že majitel trackovatelného předmětu díky tomu ví název chystané keše, z čehož se mnohdy dá lecos odvodit... ;)

například co? Kde přibližně (plus mínus kilometrový radius) bude asi uložena cache? No a co?

Ja píše Plaj Family, když se cache jmenuje "Turistická," moc ti to toho neřekne, ale když se jmenuje třeba "přístav Štěchovice," tak asi budeš čekat, než konečně blikne, aby jsi mohl na FTF....
  • 0

#7 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 10:22

Czecho Cowboy napsal/a:
... ale když se jmenuje třeba "přístav Štěchovice," tak asi budeš čekat, než konečně blikne, aby jsi mohl na FTF....

V tom opravdu nevidím žádný zásadní problém, protože po zveřejnění může jít ve stejný čas na FTF kdokoliv - i ten, co nebyl předem obeznámen, že tam cache někde bude.
  • 0

#8 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 10:30

No takový ten klasický pražský FTF boj je především o schopnosti okamžitě přestat dělat, co děláš a vyrazit na FTF. Abych pokračoval ve vizi: ten imaginární Mion už ví, že má svůj travelbook v keši "přístav Štěchovice," a proto vyráží na dlouho plánovanou údržbu Štěchovických keší... Prostě a jednoduše, závěr je: nedávat trackables na netu do cache před zveřejněním. Šmitec... ;)
  • 0

#9 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 11:33

FTF, FTF, FTF, STF STF ....lidi vám z toho jednou hrábne :o pokud chcete /musíte/ někdo být první, tak se dejte na sport - tam se to měří! :D
  • 0

#10 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 12:23

Leroj napsal/a:
FTF, FTF, FTF, STF STF ....lidi vám z toho jednou hrábne :o
pokud chcete /musíte/ někdo být první, tak se dejte na sport - tam se to měří! :D

Ale ale, copak? Proč takový negativistický přístup? ;)
Pokud někdo chce běhat na FTF, proč ne? Hezký na GC je, že každý si může každý lovit po svém. Tak proč ta kritika honby a boje za FTF? Každý způsob odlovu má něco do sebe a já FTFerům rozumím - bývá to často docela zajímavá zábava, navíc okořeněna betatesterstvím. Prostě menší adrenalinek.
Ale tohle už bylo na fórech tolikrát psáno, kolikrát tu byla FTF honba kritizována. Probírá se to stále dokola...
  • 0

#11 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 13:05

Leroj napsal/a:
FTF, FTF, FTF, STF STF ....lidi vám z toho jednou hrábne :o
pokud chcete /musíte/ někdo být první, tak se dejte na sport - tam se to měří! :D

Ale tady se to přece taky měří - proč by měla jinak většina PM svůj FTF bookmark list a profil plný FTF úspěchů generovaných z GSAKu ?
  • 0

#12 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 13:27

omluva všem, kterých jsem se dotkl, to nebyl ani tak výkřik jako unáhlená reakce. Zrovna jsem vstal a najednou tohle :@, tak jsem v polospánku zareagoval. Je jasný, že pokud to někoho baví, tak je to tak správně. Problém je v tom, že já tento postup nechápu /většinou kritizujeme to, co nám rozum nebere ;)/
  • 0

#13 StanleyCZ

StanleyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 8:11

mitak napsal/a:
Ale tady se to přece taky měří - proč by měla jinak většina PM svůj FTF bookmark list a profil plný FTF úspěchů generovaných z GSAKu ?


Taky mám svůj bookmark FTF, ale pouze pro sebe. Připadá mě celkem k smíchu když deset kačerů si současně zapíše FTF na některé keši a ještě si ho hrdě přidají do těch bookmarků a do statistik jak píšeš ;-). Podle mě jedna keš = jedno FTF a beru to, že je to ten kdo se první zapsal do logbooku. Ale jak je zmiňováno je to hra a každej si to hraje podle svýho takže proti tomu nelze nic namítat.
  • 0

#14 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 8:22

Na tom jde vidět, žes (pravděpodobně) nikdy nebyl s kamarádama na společném odlovu popř. společném pokusu o FTF.
  • 0

#15 StanleyCZ

StanleyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 8:29

To máš pravdu, chodím vždycky sám a přímo u keše jsem se zatím s dalším kačerem nesrazil. Ale stejně mě to nepřipadá logický, kdo byl první? Já, já, já, já a já - nás pět bylo první. Ikdyž vím, že jsou i sporty kdy skončí třeba dva na prvním až druhém místě...
  • 0

#16 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 8:30

StanleyCZ napsal/a:
Podle mě jedna keš = jedno FTF a beru to, že je to ten kdo se první zapsal do logbooku.

Podle mně FTF má ten, kdo završí celé hledání (trad, multi, unkn/mystery) tím, že jako první fyzicky objeví/vyhmátne cache. Ostatní se pak jen vezou a mají to jako "coFTF". :)
Lepší ale ve skupinovém odlovu je, když ten, co objeví kešku, si to nechá pro sebe, poodejde, ohlásí, že cache našel, a dá šanci dalším bojovat o STF a pod ;) Problém nastane, když jde celá skupinka k cíli a už zdáli vidí mohylu kamení uprostřed trávy :D - tam lze asi těžko označit někoho jako čistého FTFera, když je všem jasné, že tam ta cache je. Leda se pak vrhnout hromadně k cíli stylem "kdo dřív cache uzme, ten vyhrává" - takové menší georagby :D
  • 0

#17 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 8:59

StanleyCZ napsal/a:
To máš pravdu, chodím vždycky sám a přímo u keše jsem se zatím s dalším kačerem nesrazil. Ale stejně mě to nepřipadá logický, kdo byl první? Já, já, já, já a já - nás pět bylo první. Ikdyž vím, že jsou i sporty kdy skončí třeba dva na prvním až druhém místě...

No jo. Ale i třeba já který se někdy vyloženě ženu za bodama a sportovní pojetí GC mám rád, se rád "podělím" o FTF nebo společný odlov jako vyjádření poděkování nebo podpory kamarádům za to že do odlovu šli se mnou atd atd.

FTF boj můžeš brát jako konkurenční boj jednotlivce proti jednotlivcům, ale i týmu proti týmům (ať už se ty týmy skládají z jednoho nebo víc GC userů).

Dám příklad: Dvě FTF během jednoho dne. Auťáčkův čtyřlístek (tuším že číslo 3) - byla to mysterka, kdy bylo potřeba dotáhnout flashovou online hru do asi patnáctého levelu. Podařilo se mi to do třináctého, ale i tak jsem měl pocit, že bych se mohl pokusit keš prolomit hrubou silou a že na to těch třináct kódu z patnácti stačí. Mrknul jsem na ICQ, kdo je online. A byl tam Benedikt, tak jsem mu napsal, jestli se nepřipojí, i když měl z té hry vyřešených asi jen (nedostatečných) osm levelů. Ale věděl jsem, že budu potřebovat pomoc, víc hlav víc ví a že nám hledání půjde líp ve dvou než kdybych pročesával terén sám. Dojeli jsme na stage 1, společným brainstormingem jsme zavrhli některé řešení a naopak se zaměřili na ty pravděpodobnější (připomínám, že to všechno byly jen úvahy, protože jsme hru neměli dořešenou). Vydali jsme se na přibližné vytipované místo finalu. Byl tam mostek. Já jsem šel zprava a Ben zleva. Já jsem nenašel nic a Ben vytáhnul krabici. Samozřejmě jsme měli radost jako sviňa a připsali jsme si tzv. společné FTF. Jak bys to řešil ty, kdybych tě vzal místo Bena ? Zapsal by sis FTFko ty, protože jsi stál o dva metry vedle na "správné" straně mostku i když to bylo padesát na padesát? Zapsal by sis to FTFko i přesto, že jsem já měl vyluštěnou větší část hry, což bylo daleko těžší a podstatnější než dohledání ? Nebo bych si měl FTFko zapsat spíš já kvůli makačce a hodinám stráveným s tou online hrou ? A teď babo raď.

Příběh pokračuje. Po tomto FTFku jsme jeli na oběd. Tlachali jsme, kopírovali fotky, jedli atd. Dojedli jsme, zaplatili, zaklapli notebooky a doslova v ten moment došla SMS o nové keši v centru Brna (Denis). Takže poplach, ty notebooky jsme zase rychle otevřeli, protože jsme jedli v pizzerii kousek od mého bytu, kde je dosah wi-fi z mého domácího přístupového bodu jsme se bleskově připojili, stáhli souřadnice, skočili do auta a vyrazili. Přijeli jsme k Šilingráku, kousíček od kešky. Ben řídil, místo na parkování žádné. Šlo fakt o minuty, protože v centru pracuje hodně geocacherů. Nebylo čas hledat parkovací místo, ale nechat si odtáhnout auto taky nenecháme. Takže jsem vyskočil z auta, hnal se pro krabičku a Ben jel dál hledat parkplac. Došel jsem ke kešce a přemudlováno, takže jsem dřepl a číhal na moment, kdy se nikdo nebude dívat. Mezitím už jsem viděl jak Ben přichází a příšel ten správný moment na šáhnutí pro kešku. Takže jsem ji vytáhl asi půlminuty předtím než přišel. Je FTFko moje protože jsem ji měl o půlminuty dřív nebo spíš Benovo, který mě ke keši dovezl a sám jel ochotně hledat místo na parkování ? He ? Od toho jsou společné FTFka. Kdo to nechápe ani po těchto příkladech, tak pro mě není týmový hráč.
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 10:39

mitak napsal/a:

StanleyCZ napsal/a:
To máš pravdu, chodím vždycky sám a přímo u keše jsem se zatím s dalším kačerem nesrazil. Ale stejně mě to nepřipadá logický, kdo byl první? Já, já, já, já a já - nás pět bylo první. Ikdyž vím, že jsou i sporty kdy skončí třeba dva na prvním až druhém místě...

No jo. Ale i třeba já který se někdy vyloženě ženu za bodama a sportovní pojetí GC mám rád, se rád "podělím" o FTF nebo společný odlov jako vyjádření poděkování nebo podpory kamarádům za to že do odlovu šli se mnou atd atd.

FTF boj můžeš brát jako konkurenční boj jednotlivce proti jednotlivcům, ale i týmu proti týmům (ať už se ty týmy skládají z jednoho nebo víc GC userů).
........


Já myslím, že je to hezká zábava, honit se, kdo tam bude dřív :-)

Ale nemělo by se tomu připisovat větší důležitost než to má. Je mi cizí honit se s někým po louce jen proto, abych držel krabičku v ruce dříve, než on. Pokud se potkáme u keše před jejím nalezením, nebo přijedeme jedním autem, je to společné FTF.

A třeba já FTF list nemám, vím, které bylo první, ale jinak to neeviduju.

A navíc, normální lidi v noci spějí a neběhají jako Pažitka s čelovkou za keškama.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 11:37

mitak napsal/a:

StanleyCZ napsal/a:
To máš pravdu, chodím vždycky sám a přímo u keše jsem se zatím s dalším kačerem nesrazil. Ale stejně mě to nepřipadá logický, kdo byl první? Já, já, já, já a já - nás pět bylo první. Ikdyž vím, že jsou i sporty kdy skončí třeba dva na prvním až druhém místě...

No jo. Ale i třeba já který se někdy vyloženě ženu za bodama a sportovní pojetí GC mám rád, se rád "podělím" o FTF nebo společný odlov jako vyjádření poděkování nebo podpory kamarádům za to že do odlovu šli se mnou atd atd.

FTF boj můžeš brát jako konkurenční boj jednotlivce proti jednotlivcům, ale i týmu proti týmům (ať už se ty týmy skládají z jednoho nebo víc GC userů).
(...)


Tak tak, víc fér mi připadá když si celý první tým zapíše coFTF, než když vyberou FTF, STF, TTF a pak si je připíší do týmových statistik :D
  • 0

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 12:06

Czecho Cowboy napsal/a:
No takový ten klasický pražský FTF boj je především o schopnosti okamžitě přestat dělat, co děláš a vyrazit na FTF...


hehe a to mas predstavu, ze treba tyden budu delat praci, kterou budu moct hned ukoncit, abych po publikaci okamzite vyrazil? (jo, budu si prekladat schuzky, protoze ocekavam zverejneni :D) protoze nekdo ulozi TB, ale jeste par dni mu trva, nez to spusti a potom jeste nez to projde skrz review. to bych toho asi moc neudelal. tohle se naplanovat neda. proste prijde notifikace a muzu vyrazit, nebo ne. s tim zadne avizo od tb nic nenadela ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama