Přejít na obsah


Fotka

vkládání dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 12:40

na první pohled vypadá tenhle program slibně, ale moc jsem zatím nepochopil import dat. 1/ je možné celou databázi smazat? Abych to mohl zkusit znovu načisto. 2/ je možné importovat data z PQ ze souboru gpx? Mně to totiž moc nejde:D
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:00

chipoliny napsal/a:
na první pohled vypadá tenhle program slibně, ale moc jsem zatím nepochopil import dat.
1/ je možné celou databázi smazat? Abych to mohl zkusit znovu načisto.


Databaze je cela schovana v souboru geoget.db3. Kdyz jej snazes, program si sam pri dalsim spusteni vyrbi novy prazdny.

Soubor se nachazi v datovem adresari Geogetu, standardne v uzivateove profilu. GeoGet tento datovy adresar ukazuje ve svem statusbaru dole vpravo.

chipoliny napsal/a:
2/ je možné importovat data z PQ ze souboru gpx? Mně to totiž moc nejde:D


Zaklad je menu file->import->import PQ GPX

Nebo v datovem adresaqri Geogetu najdes podadresar PQ, kam muzes nasypat hromadu tech GPXek, a pak dat

file->import->batch PQ GPX import

...a ono to tam nasype vsechno, co v to adresari najde. Pripadne si muzes nastavit v geogetu postovni ucet, a ono to bude samo stahovat PQ pres POP3 a rovnou i samo importovat... to vse na jediny tuk na ikonku co je uplne vpravo. ;)
  • 0

#3 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:06

Díky za rychlou odpověď. Takže import jsem dělal dobře. Tak nějak jsem hned čekal, že mi na monitoru vyběhnou kešky z toho gpx souboru, ale nic. Předpokládám, že se přidaly k té základní databázi. Když ale pomocí filtru zadám hledat "found", nic mi nevyleze. Kdepak dělám chybu? ;)
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:11

chipoliny napsal/a:
Díky za rychlou odpověď. Takže import jsem dělal dobře. Tak nějak jsem hned čekal, že mi na monitoru vyběhnou kešky z toho gpx souboru, ale nic. Předpokládám, že se přidaly k té základní databázi. Když ale pomocí filtru zadám hledat "found", nic mi nevyleze. Kdepak dělám chybu? ;)


Nejprve si nastavis filtry (prvni ikonka zleva...), a pak patrne chces provest operaci 'zobraz vsechny zaznamy splnujici podminku filtru', tedy 'load by filter' - treti ikonka zleva.

Data se zobrazuji jako vysledek operaci:

- zobrazeni podle filtru
- vyhledavani
  • 0

#5 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:14

tohle přesně jsem dělal. upravil jsem filtr, a dal load ale nic nevyběhlo. měnil jsem i datum ve filtru a nic. však já na to příjdu ;)
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:17

chipoliny napsal/a:
tohle přesně jsem dělal. upravil jsem filtr, a dal load ale nic nevyběhlo. měnil jsem i datum ve filtru a nic. však já na to příjdu ;)


A defaultni filtr ti taky nic neukaze? Mozna mas jen spatne nastavene svoje GC jmeno v konfiguraci, takze to nepoznalo tve nalezy.
  • 0

#7 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:21

jo už to vypadá dobře. popravděani nevím, kde byla chyba. Jen ještě jeden malý dotaz. vždy to vyjede celou databázi a moje found označí? nejde vyjet pouze moje found (kdybych to potřeboval) ? Bylo by to přehlednější.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:26

chipoliny napsal/a:
jo už to vypadá dobře. popravděani nevím, kde byla chyba. Jen ještě jeden malý dotaz. vždy to vyjede celou databázi a moje found označí? nejde vyjet pouze moje found (kdybych to potřeboval) ? Bylo by to přehlednější.


Ted nerozumim. Tvoje nalezy jsou oznacene v databazi, tedy oznaci se pri importu dat do databaze, nebo kdyz si nalez kdykoliv oznacis rucne.

Pokud si vyjedes vsechno a vidis tam zazelenene tebou nalezene kesky, pak ti musi fungovat filtr na 'Found'.

Zkus na formulari s filtrama nahore v comboboxu (!) vybrat 'found', a ono ti to nastavi filtry tak, aby se ti pak ukazaly jen tve nalezy. Pokud jsi steloval filtry rucne, mozne jsi jen nastavil takovou kombinaci filtru, ktere nic nevyhovovalo.
  • 0

#9 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 13:33

to jsem z toho jelen :D předtím jsem dělal to samé. Vybral jsem filtr FOUND a nic mi nevyjelo a najednou jo. Bych se jinak tak blbě neptal ;) Díky za pomoc. Vypadá to že je vše ok.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 18:49

Tak nevím, jediný filtr, který mi funguje je "default". Jakmile si ve filtrech něco změním, tak to nefunguje... Nejdříve mi nešel ani ten "default" filtr, ale to jsem zjistil, že je tím, že jsem špatně zadal své jméno - pozor na velikost písmen! Ovšem ty ostatní filtry mi nejdou dál. A krom toho ještě když si u nějaké kešky načtu popis (Download listing), tak se mi to zasekne. Zatím mi to tu mapu ukázalo 1x asi z pěti pokusů a to po skoro minutě, což je docela zdržující. Stejně jako načtení informací jedné kešky trvá dost dlouho a musí se to dělat po jedné. Nešlo by označit více kešek a udělat to jako třeba ve Skrýšotlači? Jinak oceňuji moc snahu a moc ji vítám! Děkuji autorovi za snahu vytvořit další alternativu ke GSAKu
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 21:17

Roman_Jaromer napsal/a:
A krom toho ještě když si u nějaké kešky načtu popis (Download listing), tak se mi to zasekne. Zatím mi to tu mapu ukázalo 1x asi z pěti pokusů a to po skoro minutě, což je docela zdržující. Stejně jako načtení informací jedné kešky trvá dost dlouho a musí se to dělat po jedné. Nešlo by označit více kešek a udělat to jako třeba ve Skrýšotlači?


Problem se skryva v rozhrani, kterym se stahuji ty mapicky do listingu. Jak Seznam dela ted zmeny na mapy.cz, tak neco pohnojili v rozhrani, ktere geoget pouziva, a prestalo tam uplne fungovat vyhledavani podle "loc:...". Na dlouho se to zamysli a pak to vyhodi chybovou hlasku. Proto jakoby Geoget na chvili vytuhne. Normalne tato operace trva temer bleskove.

Za chvili snad bude beta 21, kde se ty mapicky tahaji trosku jinym zpusobem, tak to snad uz bude zase fungovat.

Jinak tahani listingu z webu trva dlouho, hodne zalezi na momentalni kondici gc.com. To se totiz musi na ten web prihlasit a stahnout listing. (Prihlasuje se proto, ze jinak nelze zjistit listing uz archivovane cache!) A to chvilku trva, zvlast jestli jsou v listingu obrazky, tak to jeste musi postahovat i je. A ted, kdyz docasne nejdou mapy, tak to jeste zdrzuji i ty.

Hromadne tahani listingu tam zamerne neni, protoze by pak urcite nekoho napadlo si stahnout listing vseho, a to by bylo opravdu na dlouho a jeste by te asi brzo zacli rozdavat ban. Melo by to asi smysl, kdyby maximalni pocet hromadne stazenych listingu byl omezeny...
  • 0

#12 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 21:44

HaLuMa napsal/a:
Hromadne tahani listingu tam zamerne neni, protoze by pak urcite nekoho napadlo si stahnout listing vseho, a to by bylo opravdu na dlouho a jeste by te asi brzo zacli rozdavat ban. Melo by to asi smysl, kdyby maximalni pocet hromadne stazenych listingu byl omezeny...


No s bananama bych to tak cerne nevidel. Pres skrysotlac se da stahovat s parvterinovou prodlevou mezi cachema klidne 800 kousku.

Ja osobne mam nejakou starou PQ a tak by se mi hodilo stahovat listingy pouze tech par cachi co vznikly.
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 6:52

Klidně by stačilo to omezit třeba 20-ti či 50-ti staženými keškami najednou... Normálně si to stahuji Skrýšotlačem po cca 200 kusech, takže zatím toho stahuji daleko více jinde. Ovšem ve Skrýšotlači musím většinou znovu a znovu stahovat nové kešky a hlavně když si dělám přípravu, hodně špatně se tam píšou úpravy... Proto mě zaujal GeoGet!
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 8:45

Roman_Jaromer napsal/a:
Klidně by stačilo to omezit třeba 20-ti či 50-ti staženými keškami najednou... Normálně si to stahuji Skrýšotlačem po cca 200 kusech, takže zatím toho stahuji daleko více jinde. Ovšem ve Skrýšotlači musím většinou znovu a znovu stahovat nové kešky a hlavně když si dělám přípravu, hodně špatně se tam píšou úpravy... Proto mě zaujal GeoGet!


Napsali jsme si, porozmyslime. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama