Přejít na obsah


Fotka

Chybicky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
217 odpovědí na toto téma

#81 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 9:31

Na téhle kešce mi padá offline export pro PDA... GC16GXA Asi se mu nelíbí přehlásky, ale přece to není jediná keš s přehláskami v názvu. (?) (Dotaz na HaLuMu - Mám případné nalezené chybky psát takhle do fóra nebo radši SZ/mail nebo je to jedno? ;))
  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 10:24

kazdopadne ne na SZ, to bych ji mel brzy asi zaplacanou. ;) Lepsi je sem do fora, ale pokud je to nova chyba, asi je vhodnejsi udelat nove tema. Na t prehlasku se kouknu, zrovna prehlasovane A se asi neodstranuje, ale i kdyz tam zustane, nemel by to byt problem, filesystem by mel takoveto pismen v nazvu souboru normalne zvladnout. Co to presne hlasi za chybovou hlasku?
  • 0

#83 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 11:48

Cannot create file
"J:\GEOGET\data\offline\inc\A\GC16GXA-800px-B"usbach_Hubertuskirche_2.jpg". 
Název souboru, adresáře nebo jmenovka svazku je nesprávná.
Ta keška má název: Gotteshäuser : St. Hubertus - Stolberg-Büsbach
  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 13:13

N jo, to je jasne, on ICONV pri prevodu do ASCII udelal transkripci a soupnul tam uvozovky, ktere nesmi byt ve jmenu. Neco s tim provedu (to jest vypnu transkripci).
  • 0

#85 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 21:48

Při importu PQ nedávno "změněných" keší se import zasekne zřejmě na nepodporovaném znaku (File... cannot be imported, because: Invalid unicode character). Zřejmě je na vině tato část PQ:

<groundspeak:travelbugs>
<groundspeak:travelbug id="1242922" ref="TB1RG56">
<groundspeak:name>Ukaz se!</groundspeak:name>
</groundspeak:travelbug>
</groundspeak:travelbugs>


Na místě čtverečku má být & # x 1 E ; (bez těch mezer)

Chybová hláška obsahuje tučně uvedený text. Jde o část z keše:GC19YAX.
  • 0

#86 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 21:52

Zase groundspeak produkuje GPX, ktere odporuje XML standardum? To ja pak fakt tezke... microsofti XML nejde donutit k tomu, aby takoveto chybne znaky ignoroval. A provadet na kazdem GPX nejdrive nejaky preprocessing, to je velmi neefektivni. uz pokukuji po jinem XML parseru, kde bych mohl tyto problemy resit nejak elegantne a rychle.
  • 0

#87 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 10:59

HaLuMa napsal/a:
Zase groundspeak produkuje GPX, ktere odporuje XML standardum? To ja pak fakt tezke... microsofti XML nejde donutit k tomu, aby takoveto chybne znaky ignoroval. A provadet na kazdem GPX nejdrive nejaky preprocessing, to je velmi neefektivni.

uz pokukuji po jinem XML parseru, kde bych mohl tyto problemy resit nejak elegantne a rychle.


Zkoušel jsi libxml ? Měl by být free, je buď jako DLL, nebo jako LIB. Existuje nezávislý projekt DelphiAPI, obsahující hlavičkové soubory pro Delphi.

Jinak kdo je bez viny (kolem standardů a ukládání znaků) ať hodí kamenem ;o))))))))))))
- export do offline se snaží založit soubor obsahující znak |

Exception class: EFCreateError
Exception message: Cannot create file "C:\Documents and Settings\xxxxxxx\Data aplikací\GeoGet\offline\maps\Q\GC188EQ-Zastavka MHD | Public Transport Bus Stop-13FD1942-m.jpg". Název souboru, adresáře nebo jmenovka svazku je nesprávná.

;o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#88 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 12:49

Mam vyhlidnuty ponekud rychlejsi a flexibilnejsi parser... On neni problem sehnat NEJAKy parser, ale kdyz si muzu vybrat, proc si nevybrat takovy, se kterym se i dobre dela a poskytuje pro moje potreby excelentni vykon? A ohledne offline exportu, zanech dlazbu v chodniku a pouzij trosku aktualnejsi verzi GG. Nebo ti to prave aktualni verze?
  • 0

#89 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 13:16

HaLuMa napsal/a:
Mam vyhlidnuty ponekud rychlejsi a flexibilnejsi parser... On neni problem sehnat NEJAKy parser, ale kdyz si muzu vybrat, proc si nevybrat takovy, se kterym se i dobre dela a poskytuje pro moje potreby excelentni vykon?

A ohledne offline exportu, zanech dlazbu v chodniku a pouzij trosku aktualnejsi verzi GG. Nebo ti to prave aktualni verze?


1.2.3.282
pár dní co jsem jí instaloval a koukám, mezi tím 2 nové verze, odstraněno v 1.2.4 - ale byla tam ;o)))
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#90 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 13:18

javla napsal/a:
Jinak kdo je bez viny (kolem standardů a ukládání znaků) ať hodí kamenem ;o))))))))))))
- export do offline se snaží založit soubor obsahující znak |


Je to tak jak pisu, toto je uz davno opravene. Zatimco GroundSpeak generoval spatne znaky v XML uz pred rokem a dodnes s tim nic neudelal... to chces srovnavat?
  • 0

#91 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 13:25

HaLuMa napsal/a:
Mam vyhlidnuty ponekud rychlejsi a flexibilnejsi parser... On neni problem sehnat NEJAKy parser, ale kdyz si muzu vybrat, proc si nevybrat takovy, se kterym se i dobre dela a poskytuje pro moje potreby excelentni vykon?


Což - to chápu. Vidím to spíše z pohledu zkušeností s XSLT (což je dost o rychlosti parsování XML). Používal jsem MSXSL (nic moc, ale použitelné), pak XSLTPROC (používá zmíněný LIBXML) - hodně dobrý a relativně rychlý. Momentálně používám kde to jde javového SAXONA, což je neuvěřitelný nárůst rychlosti, bohužel pro GG z důvodu java platformy dost mimo. Pro obyčejné otevírání XML máme na firmě vlastní dost rychlé řešení, které toho umí ještě dost i mimo normu XML (kryptování, kompresi, digitální podpisování apod.).
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#92 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 13:43

Je to tak jak pisu, toto je uz davno opravene. Zatimco GroundSpeak generoval spatne znaky v XML uz pred rokem a dodnes s tim nic neudelal... to chces srovnavat?


No tak se nečil ;o)
Kdo ví, jestli o tom GroundSpeak vůbec něco tuší - většina lidí se vybrečí tady na fóru a myslí si, že si na to v GroundSpeaku někdo najme tlumočníka co to tu bude sledovat a hlásit objevené problémy.

Že jsi chybu která v GG byla patrně od začátku opravil až teď znamená jediné - už na začátku jsi nedodržel normu pro názvy souborů na platformě WIN.
V tom je to trochu srovnatelné - kritizovat GS za to, že nedodržuje normu XML a sám nedodržet normu pro názvy souborů (v obou případech se to týká znaků které tam nepatří) - to snad srovnatelné je, nebo ne ? Alespoň trochu ;o)

Ono je to ostatně debatování o ničem - nikdo nepracuje bez chyby, jako programátor je dělám taky a dělají je všichni a samozřejmě bych v záchvatu nadšení na počátku vývoje udělal tu samou.

Navíc pokud nějaký problém programuje jedna osoba a jde o uzavřený kód, bývá takových skrytých chyb poměrně dost, protože neexistuje účinná kontrola v podobě někoho, kdo se nad kódem zamyslí z jiného úhlu pohledu. Neuvažuješ nad přechodem pod GPL a sourceforge ?
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 15:00

Zachavat nadseni na pocatku vyvoje? Boze, co je to z vyraz? Promin, ja to srovatelne nevidim. Ano, zapomnel jsem na jeden znak, je to moje blbost, ale jakmile se na to prislo, bylo to behem dvou dnu opravene. Az bude mit groundspeak takovouto reakcni dobu na reseni jejich vlastnich chyb (i pres to, ze na programovani maji hned nekolik lidi!), pak to muzes srovnavat. A jestli jim tuhle konkretni chybu nekdo reportoval co ne, na veci nic nemeni. Dlouho nedelaji nic i s chybama, ktere se objevily i na jejich vlastnich forech, takze tim to fakt nebude. A ke GPL... GPL fakt ne, Opensource mozna nekdy v budoucnu, ale zcela jiste ne GPL. Ja ale nanestesti z jinych svuch opensurce projektu vim, ze v tomto pripade by to znamenalo mnohem vice rpace na koordinaci naez kolik by to prineslo uzitku. opensource spise pripada v ubvahu ve chvili, kdy bych se rozhodl, ze se tomu uz nechci venovat.
  • 0

#94 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 15:43

Ne nutně. Existuje dost OpenSource programů které jsou "one man show". V principu to znamená jen mít spravované zdrojáky nějakým programem pro správu verzí (svn je hodně podporované) - to se jednoznačně vyplatí i v případě kdy si něco píšeš sám pro sebe. Pak už není problém udržovat aktuální verzi zdrojáků někde na webu - třeba na sourceforge.net (ta myslím může dělat i ten svn server.). No a právo zápisu dáš jen sobě. Ostatní pak jen budou implementovat fíčurky co zrovna potřebujou, a posílat ti patche mejlem nebo přes tracker (ten na sourceforgi je). Do většího vývoje se stejně nepustí dokud od tebe nedostanou povolení. Jediný problém je, že když OpenSource, tak už by to nějakou tu "licenci" chtělo. Můžu se zeptat proč ne GPL? (některé knihovny co jsou v GPL se nedají použít v nonGPL programu.)
  • 0

#95 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 16:17

HaLuMa napsal/a:
romin, ja to srovatelne nevidim. Ano, zapomnel jsem na jeden znak, je to moje blbost, ale jakmile se na to prislo, bylo to behem dvou dnu opravene.

BTW: proč se vlastně názvy obrázků odvozují od názvu keše a ne třeba jen od jejího GCxxx kódu? Nevznikne tam problém až bude v názvu kešky ":" nebo někdo pojmenuje cache "Moje \..\..\..\past na HaLuMu"? :-)

HaLuMa napsal/a:
Az bude mit groundspeak takovouto reakcni dobu na reseni jejich vlastnich chyb (i pres to, ze na programovani maji hned nekolik lidi!), pak to muzes srovnavat.

Pod to se rád podepíšu. Reakce groundspeaku občas vypadají jako když člověk potřebuje technickou podporu od Microsoftu :(
  • 0

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 16:23

proc GPL? promin, mam proti teto licenci mirnou averzi. Nelibi se mi, nestotoznusi se s nekterymi myslenkami, co obsahuje. Vse co sam delam jako opensource (i na sourceforge.net, opravdu mi nemusis vysvetlovat co to je a jake to ma vyhody... pouzivam to leta!) delam pod jinyma licencema. Panove, ja zasnu. Z vasich reakci mam obcas pocit, jako ze si myslite ze jsem spadnul z Marsu. Usetrete si vysvetlovani vyhod opensource, tymoveho vyvoje aplikaci, vyhod sourceforge.net... Vim co je opensource i co to obnasi, vzdyt sam uz vice jak deset let opensource delam! A prave proto vim, ze nejvice casu pri vyvoji opensource ztracim tim, ze resim upravy dalsich lidi, kteri se v kodu hrabou a v dobre vire pachaji vice skody nez uzitku. Jakmile je projekt trosku rozsahly (A to GG rozsahly opravdu je!), tak je opravdu tezke pro nezasveceneho cloveka pochopit program jako celek, a tak nedokazi poradne domyslet co udela jejich malicka zmena ve zbytku programu. A toho casu, co jsem ztratil ti, ze jsem jen kontroloval cizi kod a pak vysvetloval, co a proc je to spatne, darmo mluvit...
  • 0

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 16:32

Mimon_team napsal/a:
BTW: proč se vlastně názvy obrázků odvozují od názvu keše a ne třeba jen od jejího GCxxx kódu? Nevznikne tam problém až bude v názvu kešky ":" nebo někdo pojmenuje cache "Moje \..\..\..\past na HaLuMu"? :-)


Nestane se vubec nic, nebezpecne znaky jako lomitka se vykuchaji pryc. (puvodni problem byl, ze jsem zapomnel vykuchavat ty pipe znaky...)

Jinak tady se jednalo o nazev obrazku (z istingu), ale o nazev nahledove mapky u waypointu.A protoze je potreba odlisit mapku samotne kese od mapky jednotlivych waypointu, tak jaksi GC kod sam o sobe nestaci! problem je jak odlisit vice waypointu od sebe, a to v sopuicasne dobe jde jen a jen podle jeho jmena. Cely systempojmenovavani umoznuje pohodlnou rucni editaci exportovanych dat, protoze vzdycky vis, k cemu dany soubor patri.

Az v GG2 budu spracovavat vice informaci o waypointech, budu moci tyto vecio pojmenovavat podle unikatnich kody waypointu.. ty ale ted jeste nemam!
  • 0

#98 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 10:15

Ahoj, mam pocit, ze import z HTML listingu ve verzi 1.2.9.298 je stale chybny, bohuzel. Jde o logy, ktere se nacitaji chybne - nekolikrat. Zrejme jde o tu znamou chybu ve velkosti: <A NAME=.. a <a name=

Viz treba GC100A3

Jinak diky, geoget je super, jeho funkce jsou pro me dostacujici a nemam tedy potrebu pouzivat GSAK. Par nametu bych sice mel, ale pockam az na vypusteni nejake alfa verze 2, zda jiz nebyly vyreseny/zapracovany.
Pokud to nebudu moci vydrzet, podelim se o sve namety zde na foru :D
  • 0

#99 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 10:48

medwyn_cz napsal/a:
Ahoj, mam pocit, ze import z HTML listingu ve verzi 1.2.9.298 je stale chybny, bohuzel. Jde o logy, ktere se nacitaji chybne - nekolikrat. Zrejme jde o tu znamou chybu ve velkosti: <A NAME=.. a <a name=

Viz treba GC100A3
.......


Já zaznamenal problém, že import uloženého HTML listingu keše nenačetl všechny logy.

Přitom v listingu ty logy opravdu byly, ale GeoGet jich načetl jen část :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#100 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 11:14

Jojo, logy se ted importuji spatne, pred par dny se tam neco zmenilo, ale ja bohuzel nemel cas patrat po pricine. Snad se to behem dneska ci zitrka podari vyresit. (opravu bych zase backportoval i do stare verze...)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama