Přejít na obsah


Fotka

Chybicky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
217 odpovědí na toto téma

#141 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 23:19

Me to podle (originalnich) PQ beha jak po masle. Hod mi, prosim, do mailu jedno z tech tvych PQ, podivam se na to.
  • 0

#142 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 8:54

Díky, ale jak jsem čekal...včera jsem byl už drobet "unaven" a bůh ví co jsem importoval:-) Teď po ránu se povedlo, ale po importu PQ mě zůstalo viset okno GG is bussy...a to mě zůstalo i včera, když si tak vzpomínám.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#143 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 8:55

Podivam se na to.
  • 0

#144 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 10:24

Drobná chybka v importu keší do databáze: Občas používám postup, že si stahnu LOC soubor, ten naimportuju, otevřu keš a pak stahnu makrem listing keše. Jenže tím se mi vynulují souřadnice kešky na N00 00.000 E000 00.000 :-( Verze GG 2.0.7.350 A ještě bych si dovolil připomínkovat to, že když dám u některých kešek zobrazit v mapě, tak ve mi pošlou do zobrazení i prázdné WP a mapy.cz protestují: zadané GPS souřednice "0°00′0.00″N", "0°00′0.00″E" jsou mimo zobrazovaný prostor Pak je nutné ručně editovat adresní řádek v okně prohlížeče a to mi připadá zbytečné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#145 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 10:47

Hodim na to oko. Jen poznamka... nemas ty prazdne souradnice v listigu proto, ze nejsi prihlaseny? (tedy, nemas v tom makru spatne prihlasovci udaje?) Ale mas pravdu, ze i kdyby ty souradnice byly skutecne prazdne, nemely by se jima prepsat souradnice v databazi.
  • 0

#146 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 10:57

HaLuMa napsal/a:
Hodim na to oko. Jen poznamka... nemas ty prazdne souradnice v listigu proto, ze nejsi prihlaseny? (tedy, nemas v tom makru spatne prihlasovci udaje?)

Ale mas pravdu, ze i kdyby ty souradnice byly skutecne prazdne, nemely by se jima prepsat souradnice v databazi.


Mám je prázdné, používám ten úplně nejzákladnější script na stažení listingu, co se nepřihlašuje.

Kdepak najdu ten lepší script ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#147 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 11:40

Nějak válčím s tímhle typem výběru: 1. Naklikám si filtr 2. Vyberu předdefinovaný polygon, inside 3. LOAD 4. zase je tam všechno :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#148 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 12:43

Vlezu do filtru, prihodim tam treba preddefinovano Prahu, nezapomenu nad tim zaskrtnout, ze body maji byt 'Is inside', dam load, a mam tam jen Prahu. Je potreba si dat pozor, aby to zaskrtavatko bylo skutecne zaskrtnute, Funguje stejne jako ostatni zaskrtavatka ve filtrech: Sedive - ignoruje se. Zaskrtnute, musi byt uvnitr zadanych polygonu. Uplne odskrtnute - nesmi byt v zadanych polygonech.
  • 0

#149 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 13:10

HaLuMa napsal/a:
Vlezu do filtru, prihodim tam treba preddefinovano Prahu, nezapomenu nad tim zaskrtnout, ze body maji byt 'Is inside', dam load, a mam tam jen Prahu.

Je potreba si dat pozor, aby to zaskrtavatko bylo skutecne zaskrtnute, Funguje stejne jako ostatni zaskrtavatka ve filtrech:

Sedive - ignoruje se.
Zaskrtnute, musi byt uvnitr zadanych polygonu.
Uplne odskrtnute - nesmi byt v zadanych polygonech.


Jo, problém byl v tom třístavovém zaškrtávání.

Zelená není totéž, co háček ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#150 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2008 - 13:00

Mam opet dalsi davku mych pripominek: -> po nacteni filtru se neobnovi dolni statusbar -> vytaci me divne prohazovani toolbaru - hlavne toolbar s makrama se vzdycky nekam uklidi jinam, zasune ze nejsou videt tlacitka a tak podobne. Hrozne by se mi libila moznost nastrkat si tlacitka i mezi toolbary zcela libovolne (jako je v MS Office a podobnych). Ale samozrejme tusim, ze je to moc prace za malo muziky :( Mam napsane napriklad makro na zalogovani cache na GC.com, ale nemuzu si ho strcit tam kam by se mi logicky libilo. Chapu, ze vetsinu lidi tohle nemusi palit - a zit se s tim skutecne da.
  • 0

#151 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2008 - 18:43

Plne konfigurovatelne toolbary, to je opravdu dost prace, to radsi delam na jincich vecech. ;) Jinak na ty cestujici toolbary si vcera uz par lidi stezovalo. jsme z toho na vetvi, protoze me se to tu chova naprosto vychovane. Kam ten toolbar dam, tam mi zustane... a nedari se mi to divne chovani nijak nasimulovat. :(
  • 0

#152 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 1:24

zkus si teda dat na rozliseni 1024x768 na sebe na jednu radku: zakladni toolbar | list | plugin a zkus resetovat. plugin se tak podivne poustpne po spusteni nacte a nekdy zustanou videt dve ikonky, nekdy tri.. ale nikdy ne tech asi 6, ktere na toolbaru mam jak rikam - je to banalita. Ale neni to prijemne :D
  • 0

#153 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 6:41

Nepozoruji to GG2, ale podobneho chovani toolbaru jsem si vsiml jiz u vice aplikaci. Shodou okolnosti o vech vim, ze jsou naprogramovany v Delphi. Nerikam, ze mi to u nich vubec nevadi, ale zit se s tim da. Predpokladam, ze podobne to pro me bude i u GG2. Hodnotu programu spatruji nekde jinde :-) Take ale prispeju s novou pripominkou. Pokud mam zobrezeny seznam kesi, nejake si oznacim (treba vyhledanim) a pak by se mi libilo vyber invertovat, abych ostatni kese mohl ze seznamu treba vymazat.
  • 0

#154 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 7:16

Jo, tak to se mi stává taky...ale nechtěl jsem do toho rejpat, protoože mě je to tak nějak fuk:-) Ale je pravda, že vždycky po startu aplikace nevidím ikonu pro stahování PQ z mejlu. Je prostě překrytá jiným toolbarem
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#155 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 7:44

Qnik napsal/a:
Jo, tak to se mi stává taky...ale nechtěl jsem do toho rejpat, protoože mě je to tak nějak fuk:-) Ale je pravda, že vždycky po startu aplikace nevidím ikonu pro stahování PQ z mejlu. Je prostě překrytá jiným toolbarem


Na tom toolbaru pribyla ikonka... takze si staci cele okno geogetu trosicku roztahnout... o 20 bodu. ;)
  • 0

#156 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 15:19

Pár drobností: -toolbar s makry si taky hraje na schovávanou, -PluginFlags ... 'toolbar,global' ... ale musím zobrazit i vybrat, s čím má makro pracovat -na začátku mara mám SHOWmesage, když to odmáčknu, makro běží, ale message zůstane zobrazena do dalšího Showmessage / ukončení makra - spíš dotaz: lze zjisit ownera keše (konverze OwnerID / username) pro výběr keší založených členem týmu?
  • 0

#157 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 15:40

ProKesTom napsal/a:
Pár drobností:
-toolbar s makry si taky hraje na schovávanou,

To jsem dopoledne resil jinde, vrele jsem nadaval na Microsoft (nebot to je komponenta od nej...) a nakonec snad nasel reseni. Uvidime.

ProKesTom napsal/a:
-PluginFlags ... 'toolbar,global' ... ale musím zobrazit i vybrat, s čím má makro pracovat

ted nerozumim otazce... Pomunu-li flag toolbar, pak tam muze byt:
- nic... pak se pracuje s oznacenymi keskami v seznamu
- global, pak se pracuje se vsemi keskami v databazi
- list, pak se pracuje se zobrazenymi keskami v seznamu. (toto jke novinka posledni verze...)

ProKesTom napsal/a:
-na začátku mara mám SHOWmesage, když to odmáčknu, makro běží, ale message zůstane zobrazena do dalšího Showmessage / ukončení makra


Hups... podivam se...

ProKesTom napsal/a:
- spíš dotaz: lze zjisit ownera keše (konverze OwnerID / username) pro výběr keší založených členem týmu?


OwnerID jednoznacne identifikuje ownera kese pokud byl v importovanych datech tento uda k dispozici. Ale pokud kesku zalozilovice lidi, pak jako ownerID je jen jeden z nich. Takze nechapu, jakou konverzi mas na mysli a jak by to vedlo ke kyzenemu vysledku?

Ke kyzenemu vysledku by spise vedlo, kdybys mohl snadno testovat, jestli se tebou jmeno vyskytuje nekde uvnitr 'author' textoveho pole, ne? (podobne, jako se zjistuje, jestli jsi autor kese nebo ne...)
  • 0

#158 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 15:58

Dík za bleskové odpovědi.

HaLuMa napsal/a:

ProKesTom napsal/a:
-PluginFlags ... 'toolbar,global' ... ale musím zobrazit i vybrat, s čím má makro pracovat

ted nerozumim otazce... Pomunu-li flag toolbar, pak tam muze byt:
- nic... pak se pracuje s oznacenymi keskami v seznamu
- global, pak se pracuje se vsemi keskami v databazi
- list, pak se pracuje se zobrazenymi keskami v seznamu. (toto jke novinka posledni verze...)

Tak jsem tomu prozumněl dobře. Jenže přesto, že tam mám global, makro zpracovává jen vybrané kešky. Jediné, co mne teď napadlo, je, že tam mám "if GC.IsListed" ... ale to by mělo vlastně při zadání GLOBAL pracovat jako novinka LIST, ne?

HaLuMa napsal/a:

ProKesTom napsal/a:
- spíš dotaz: lze zjisit ownera keše (konverze OwnerID / username) pro výběr keší založených členem týmu?


OwnerID jednoznacne identifikuje ownera kese pokud byl v importovanych datech tento uda k dispozici. Ale pokud kesku zalozilovice lidi, pak jako ownerID je jen jeden z nich. Takze nechapu, jakou konverzi mas na mysli a jak by to vedlo ke kyzenemu vysledku?

Ke kyzenemu vysledku by spise vedlo, kdybys mohl snadno testovat, jestli se tebou jmeno vyskytuje nekde uvnitr 'author' textoveho pole, ne? (podobne, jako se zjistuje, jestli jsi autor kese nebo ne...)

No, je to skoro totéž, ale jen skoro. Zatím to řeším právě přes autora, ale díky tomu mi makro vybírá jednu keš navíc (CzechoCowboy uvedl jako spoluautora Petra, protože mu s něčím pomohl). To není žádná katastrofa, ale kdyby byla lepší metoda, ... proč se nezeptat. Tak si buď zjistím ty OwnerID ručně, nebo zůstanu u testu autora.
  • 0

#159 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 16:51

ProKesTom napsal/a:
Tak jsem tomu prozumněl dobře. Jenže přesto, že tam mám global, makro zpracovává jen vybrané kešky. Jediné, co mne teď napadlo, je, že tam mám "if GC.IsListed" ... ale to by mělo vlastně při zadání GLOBAL pracovat jako novinka LIST, ne?


IsListed skutecne zjistuje, jestli bod je na vypisu ci nikoliv.

Nicmene uplne stejne jako flag list to nefunguje, je to jen podobne. S tim list flagem to bude vyrazne rychlejsi...

Nicmene i kdyz mas flag 'list', je dobre i tak testovat IsListed jak u kese, tak i u waypointu. Nemusi byt totiz zobrazeno vsechno!

Priklad: nechas si nalit jen waypointy jedne kesky, ale ne uz kesku samotnou.

- s 'global' flagem bude makro zavolano pro kazdou kesku v databazi, a ty v nich budes pracne vyhledavat jen tu jednu kesku, ktera te zajima. To chvili potrva...

- s 'List' flagem bude makro zavolano jen jednou pro tu konkretni kesku. Ale ted je potreba kontrolovat IsListed, abys zjistil, ze samotna keska vlastne zobrazena neni a nezpracovaval ji. pak se podivas na jednotlive waypointy, a u kazdeho si take otestujes IsListed, abys zjistil, ktere z waypointu jsou zobrazeny. Timto zpusobem se dopracujes presne k te mnozine bodu, ktere jsou skutecne zobrazeny.

Ostatne, v predpripravenych exportnich makrech je to nazrone videt jak s IsListed pracovat.
  • 0

#160 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 17:37

HaLuMa napsal/a:
...
IsListed skutecne zjistuje, jestli bod je na vypisu ci nikoliv. ...


No, já v tomto případě chci zpracovat vše, vyhovovalo by proto nastavení GLOBAL, ale z nějakého důvodu makro zpracuje jen zobrazené a k tomu i vybrané kešky. A to když jsem IsListed vyhodil.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama