Přejít na obsah


Fotka

GC14E0E Hranicni kameny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 15:12

Tak si čtu logy u této cache. Nedávno jsme ji odlovili, tak jsem na ni jen ze zvědavosti po čase zase kliknul a trochu se bavím. Taky se Vám zdá, že geocacheři vždy hledají nějakou záludnost, složitá řešení, komplikace? Poslední logy u této cache jsou toho důkazem. V jednoduchosti je holt krása :D Trochu mi to připomíná jaderného fyzika, který nemá s integrály problém, ale uvařit si vajíčko je nečekaný problém.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#2 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 15:13

GC14E0E
  • 0

#3 potafleurs

potafleurs

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 15:54

Speciálně u téhle keše jsou v tom podle mého názoru hledači nevinně a spíš jsem trochu nešťastný z ne-reakcí ownera na opakované velice slušně a šetrně, nicméně jasně a důrazně, sdělené výtky. Vrut JE šroub (samořezný). V matematickém vzorci (vzorec pro výpočet souřadnic odpovídá všem představám o matematickém vzorci) když se napíše ab, myslí se tím "a krát b", nikoliv "napište cifry b za cifry a". Interpretovat ab jako násobení podle mě není hledání složitosti tam kde není, ale ten nejsamozřejmější výklad věci. Ownerovi by fakt pracka neupadla, kdyby tam na žádosti z logů dopsal *10+. V jiných aktuálních vláknech tohohle fóra zaznívá volání "tak svou nespokojenost vypiš ownerovi v logu", s čímž naprosto souhlasím a jsem přesvědčen, že takto by se měl řešit "problém zídek". Případ téhle keše a jejích logů podle mě ale názorně ilustruje praktickou nefunkčnost této metody. Škoda.
  • 0

#4 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 16:09

No nevím, já jsem s ownerem vyměnil mail, protože jsem mu tehdy oznamoval, že stage je nejspíš zcizená a regoval poměrně rychle. Co se vrutů a šroubů týče, vůbec jsem to neřešil. Prostě jsme si stoupli pod altán, koukli, napočítali a šli (a pro jistotu vyfotili). Nehledali jsme složitosti a háčky. Vzorec je jasný. Když je po dním použito jak krát symbol * pak je jasné, že prostě nejde o matematický vzorec. Zase v tom nehledám nic jiného. Jinak souhlasím, že by se do logů měla psát i nespokojenost. Občas mám dojem že se to ale nenosí.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#5 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 16:17

Já bych řekl, že tvar ab je v geomatematice jednoznačně a&b, nikoli a*b.
  • 0

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 16:34

Ehm. Dovoluji si připomenout, že "geomatematika" NEexistuje, zatímco "matematika" a nějaké "zvyklosti" ano. Mezi zvyklosti také patří udělat zadání keše a listing pokud možno jednoznačný, co se řešení týče, pokud není přímým záměrem ownera nebohé hledače mystifikovat.
  • 0

#7 saiprs

saiprs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 18:38

Na tuhle kešku jsem se chystal už dřív,ale po přečlení logů usoudil,že je to na mě moc složité a časově náročné..... A teď náhodou narazím na tuhle debatu,podrobně si ji prostudoval a přehodnotil svoje stanovisko,to prostě musím dát:) díky
  • 0

#8 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 19:29

Miták: A jak teda chceš jednoduše a jednoznačně napsat, že se mají spojit dvě jednociferné proměnné do jednoho dvouciferného čísla? Nevzpomínám si na žádnou keš, kde by to v takových případech bylo jinak než ab.
  • 0

#9 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 20:18

Na obě strany - těch a*10+b se mi taky zdá čistější, ale pokud je ve vzorcích někde cíleně krát použito ve vztahu k již kombinovaným písmenům (ab*c), tak mě to extra nevadí. Blbá je situace kdy je pouze použité "ab", a jak soupis čísel "a" a "b", tak jejich násobek jsou čísla vykazující rozumný výsledek v souřadnicích. To je pak opravdu zbytečná nejednoznačnost jak píše Miták.
  • 0

#10 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2007 - 21:09

marekl napsal/a:
Já bych řekl, že tvar ab je v geomatematice jednoznačně a&b, nikoli a*b.

:-) vidím že na tohle téma by se dal vyvolat krásný flamewar

Když jsem totiž četl tvůj příspěvek, pro změnu jsem celkem dlouho přemýšlel co myslíš tím "a&b", protože tenhle zápis pro mě znamená buď "a a_současně b", a nebo "a bitový_součin b". Že to bude znamenat 10a+b, mi došlo až za pěknou chvíli :).

A teď jsem zvědavý, kdo napíše že "10a" nemusí znamenat "10*a", ale 0x10a, tzn. 266 :)
  • 0

#11 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:22

Mimon_team napsal/a:

marekl napsal/a:
Já bych řekl, že tvar ab je v geomatematice jednoznačně a&b, nikoli a*b.

:-) vidím že na tohle téma by se dal vyvolat krásný flamewar

Když jsem totiž četl tvůj příspěvek, pro změnu jsem celkem dlouho přemýšlel co myslíš tím "a&b", protože tenhle zápis pro mě znamená buď "a a_současně b", a nebo "a bitový_součin b". Že to bude znamenat 10a+b, mi došlo až za pěknou chvíli :).

A teď jsem zvědavý, kdo napíše že "10a" nemusí znamenat "10*a", ale 0x10a, tzn. 266 :)


Proboha co to tu plácáš :D
Trochu selského rozumu před "integrály" by asi neuškodilo
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#12 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 22:24

No musím říct, že tak keš je bohužel pakárna z jiných důvodů - lehká nejednoznačnost vzorce se zdá být ještě v pohodě oproti počítání šroubů, kde jsem měl asi čtyři varianty a všechny byly špatně oproti správnému výsledku (díky Shanti), který byl cca třikrát nižší :o
  • 0

#13 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 22:36

Zajímavé je, že když jsme s Markem a Aničkou tuto keš lovili, tak jsme první stage vyluštili v podstatě bez zaváhání napoprvé správně. Čím to? Což není nenápadné naznačení, že je tu někdo blbej, ale poukazuji na to, že JE možné autora pochopit. Nicméně souhlasím s tím, že tato keš by měla mít jednoznačné zadání. Zároveň taky podotýkám, že CoinageCZ je i tak naprostý břídil proti Dapemu ;):D
  • 0

#14 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 23:34

No já nevím, sem se asi hnedka ze začátku chytl špatného konce, ale i když jsem to potom s nově nabytýma znalostma prohlížel znovu, tak jsem to slovní zadání prostě asi nepochopil. Asi jsem BLBEJ B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama