Přejít na obsah


Fotka

Doplnění dat z webu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 15:39

Tenhle prográmek je pro mne velmi přínosný. Mám zatím jen tři připomínky. 1) Export je dost omezený, ale to jsem vyřešil svým programem, který to překouše do mnou požadovaného tvaru. Ale víc mne trápí toto: 2) Z webu GC.com si nasosám data a ty používám. Pokud si za nějakou dobu dám jenom aktualizovat, tak se mi dotahají nové keše, ale neprojeví se změny na původních, co už mám u sebe - změna názvu, souřadnice, status.... Znamená to stáhnout vše znovu a to je docela zdlouhavé. 3) Ještě bych uvítal, kdyby šlo nějak nastavit, kde se budou ukládat data. Sice tam je prý parametr při spouštění, ale windows na ty parametry mají občas dost odmítavý názor a s parametrem to nespustí.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 16:53

LiborH napsal/a:
Tenhle prográmek je pro mne velmi přínosný. Mám zatím jen tři připomínky.

1) Export je dost omezený, ale to jsem vyřešil svým programem, který to překouše do mnou požadovaného tvaru. Ale víc mne trápí toto:


Uzivatelem definovane exporty jsou prave ve vyvoji.

LiborH napsal/a:
2) Z webu GC.com si nasosám data a ty používám. Pokud si za nějakou dobu dám jenom aktualizovat, tak se mi dotahají nové keše, ale neprojeví se změny na původních, co už mám u sebe - změna názvu, souřadnice, status.... Znamená to stáhnout vše znovu a to je docela zdlouhavé.


Protoze na gc.com webu nikde neni seznam, ktery by podobnou elegantni aktualizaci umoznoval, je skutecne nutne v tomto pripade stahnout znovu vsechno. Bohuzel, jinak to nejde.

na druhou stranu, budes mit ty informace za par minut. Kdybys to tam tahal pres PQ, tak by sis na podobnou plnou aktualizaci musel pockat tri dny, ale zase bys mel kompletni listingy od vsech cache.

LiborH napsal/a:
3) Ještě bych uvítal, kdyby šlo nějak nastavit, kde se budou ukládat data. Sice tam je prý parametr při spouštění, ale windows na ty parametry mají občas dost odmítavý názor a s parametrem to nespustí.


Parametr mi funguje spolehlive, pouzivam ho. Proste jsem si udelal na plochu zastupce, parametr jsem tam pripsal a poustim to vyhradne pres nej.

Jeste jsem nikdy nezaznamenal, ze by windows nejaky parametr ignoroval... pokud byl problem, byl vzdy mezi klavesnici a zidli, ne v OS.

Parametr se pouziva zcela zamerne - Geoget si vse potrebne uklada do toho datoveho adresare, vcetne konfigurace. Neuklada se nic do registru ci nekam jinam. Diky tomu parametru lze napriklad Geoget umistit na USB flash a nosit si jej stale s sebou.
  • 0

#3 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 21:23

HaLuMa napsal/a:
Jeste jsem nikdy nezaznamenal, ze by windows nejaky parametr ignoroval... pokud byl problem, byl vzdy mezi klavesnici a zidli, ne v OS.


No chybu mezi klávesnicí a židlí nelze vyloučit nikdy, ale chybu mezi Redmondem a Prahou taky ne :)

Ale už jsem odhalil tu záludnost. Je nutné ten parametr necpat dovnitř mezi ty uvozovky, ale až za ně (což zrovna logikou neoplývá).
Takže třeba takto:
"C:\Program Files\GeoGet\geoget.exe" -d=D:\geoget\

Takže díky, žes mě přiměl systémem pokus omyl tohle rozchodit.
  • 0

#4 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 21:39

No to je ale vlastnost Windows. To prvni musi byt v uvozovkach kvuli mezeram napr v textu "Program Files". Parametr muze byt v uvozovkach taky a nebo nemusi.
  • 0

#5 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 21:42

A nebo napsat C:\Progra¬1\GeoGet\geoget.exe -d=D:\geoget\ bez uvozovek B)
  • 0

#6 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 12:28

michal_a_jana napsal/a:
No to je ale vlastnost Windows. To prvni musi byt v uvozovkach kvuli mezeram napr v textu "Program Files". Parametr muze byt v uvozovkach taky a nebo nemusi.


Právě že nesmí - na tom jsem troskotal, že jsem se snažil to nacpat do těch uvozovek, tak jak mi radila logika.
  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 12:31

Taky záleží, kolem čeho a jak si ty uvozovky dával.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama