Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - Jak zacit? - basic member


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#21 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 18:41

Tenhle program se mi nikdy rozjet nepovedlo :( Mám betu33, jméno a heslo a zemi sice vyplněné mám, lež zašedlé, takže s nimi nemůžu manipulovat, 99% možností v menu je šedých a když dám load by filter tak hlásí pomocí rámečku, že nahrává, že mám čekat, ale nikdy jsem se nedostal nikam a to to jelo třeba celou noc....
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 18:59

Jmeno, heslo a zemi muzes mit vyplnene jak chces, k nicemu se nepouzivaji, proto jsou zasedle. A ty menu a ikonky jsou zasedle tehdy, kdyz jejich pouziti nema smysl. Jakmile pouziti patricne funkce smysl ma, prislusna ikonka i menu se ti zaktivni. A hlavne, program pracuje s naimportovanymi daty. Uz jsi tam nejaka data naimportoval?
  • 0

#23 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 19:16

HaLuMa napsal/a:
Jmeno, heslo a zemi muzes mit vyplnene jak chces, k nicemu se nepouzivaji, proto jsou zasedle.

A ty menu a ikonky jsou zasedle tehdy, kdyz jejich pouziti nema smysl. Jakmile pouziti patricne funkce smysl ma, prislusna ikonka i menu se ti zaktivni.

A hlavne, program pracuje s naimportovanymi daty. Uz jsi tam nejaka data naimportoval?

Ne, nevím jak. Předpokládal jsem, že se dají nějak stáhnout z GC.com pomocí tohoto programu, nepúřišel jsem však na nic. Nebo si mám snad nejprve stáhnout ručně cache z GC.com a pak je tam nějak narvat?!?
  • 0

#24 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 21:03

polerok napsal/a:
.... Nebo si mám snad nejprve stáhnout ručně cache z GC.com a pak je tam nějak narvat?!?

Jo, ručně odatlovat z webu GC.COM protože proto, viz jiné vlákno. Nebo si pomož jak umíš :)
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 10:59

Tak jsem neodolal a program nainstaloval a chtěl vyzkoušet... ale jen přijít na to, jak data do něj dostat a následně je zobrazit, no hrůza. Nějak jsem nepochopil, proč po naplnění daty se nic nezobrazuje. Vždyť snad je logické zobrazit na počátku všechno (nebo aby si to pamatovalo můj poslední případně default filtr) a když chci zobrazovat něco jiného než default, tak pak dám filtr dle potřeby. Ale čumět do prázdné obrazovky, tak to ne... Jediné co mne snad docela příjemně po víkendovém trápení překvapilo a zaujalo byla mapa a zobrazení pásma kešky.
  • 0

#26 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 11:23

Něco mi to připomíná...Když Tomáš začal zkoumat fungování GeoGetu, taky narazil na problém s načtením dat. Nakonec to "rozchodil", ale množství neslušných výrazů. které přitom použil, odpovídalo spíš instalaci woken.
  • 0
Sylvia999

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 12:19

jj, na "prazdny" geoget po nacteni PQ taky nezapomenu :D
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 12:21

Uz jsem to tu vysvetloval nekolikrat a je to popsane i v zakladni dokumentaci na webu:

Duvod, proc se po spusteni nic neukazuje, je jednoduchy - geoget nevi, co chces dale delat. Naprikald ja nejcasteji zacinam vyhledavanim, tedy ze se mi ukazuje prave a jen vysledek hledani. Proc nejdriv pracne ukazovat vsechna data, abych je pak rucne mazal a nechaval si zobrazovat jen ta data, co mne zajimaji? A pokud mne zajima vsechno, je takovy problem tuknout na tu jednu ikonku?

Nicmene pokud touzite po natazeni seznamu po spusteni, pak je pomoc snadna, a to vyuzit spoustecich pluginu, tedy plugin, ktery se spusti pri startu programu. Stac si v adresari s programem udelat txtovy soubor s nazvem load.ggs.pas, ve kterem je:
function StartupRun: Boolean;
begin
  GeoListLoad;
  result := false;
end;

A pak spustit geoget s parametrem -s=./load.ggs.pas

  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 12:25

... proste GeoGet neni prohlizecka PQ. Data z PQ se importuji do souhrnne databaze a az nad touto databazi se pak pracuje. Takze zde nejak nevidim zadny logicky duvd, proc by se po importu a aktualizaci dat melo neco zobrazit, notabene zrusit soucasnou resersi a nahradit ji nejakou jinou. Proc?
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 12:34

LU: neda se nic delat, proste musis prijmout fakt, ze pocitacove lamy ve chvili, kdy kliknou na import a vono "nic", z toho znervozni a chvili jim trva, nez prijdou na to druhe vedlejsi tlacitko filtru :D jinak ve chvili, kdy tohle vim, mne to vubec nevadi. ale kdyz jsem nad tim onehda sedel, zakladni dokumentace nebyla, nebo jsem ji prehledl a ja porad koukal na to prazdno ;)
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 12:49

Nevím co GG je či není, ale očekával jsem, že je možná možnou náhradou GSAKu a že možná některé věci umí líp... Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi ať chci dělat to či ono logičtější vidět na začátku všechno a pak si s tím hrát. Předpokládám, že nainstaluji, načtu data a vidím a ne že budu studovat různé možností skriptů a tak.
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 12:57

Sobiku, nikdo po tobe nechce zadne studovani tajemstvi skriptu. Ale prejet mysi pres aktivni ikonky (kterych je v tu chvili aktivnich doslova jen par!) a podivat se na jejich hinty, to snad neni az takova 'vyssi divci', ne?
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:11

Daine, obcas se nemohu zbavit pocitu, ze by svet byl jednodussi kdyby existovali jen programatori. :P Ale ted vazne, myslite si, ze by situaci zprehlednilo, kdyby: - po importu se ukazalo co bylo naimportovano, i kdyz to znamena, ze importem vzdy prijdete o prave zobrazena data? - po spusteni aplikace se vzdy zobrazily data podle defaultniho filtru? (defaultni filtr lze menit!) I kdyz to bude znamenat prodlouzeni startu aplikace i v pripade, ze vlastne videt vsechno zrovna nechcete?
  • 0

#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:51

HaLuMa napsal/a:
Daine, obcas se nemohu zbavit pocitu, ze by svet byl jednodussi kdyby existovali jen programatori. :P


tak kazdy na to ma svuj pohled. ja zase nekdy propadam nazoru uplne presne opacnemu ;) B)
  • 0

#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:56

HaLuMa napsal/a:
- po importu se ukazalo co bylo naimportovano, i kdyz to znamena, ze importem vzdy prijdete o prave zobrazena data?

- po spusteni aplikace se vzdy zobrazily data podle defaultniho filtru? (defaultni filtr lze menit!) I kdyz to bude znamenat prodlouzeni startu aplikace i v pripade, ze vlastne videt vsechno zrovna nechcete?


mne se zda nejprehlednejsi, aby se v obou pripadech zobrazily data podle defaultniho filtru.
  • 0

#36 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 14:32

Také se hlásím k těm kteří byli zaskočeni tím že ze začátku není nic vidět :) a také si myslím že by se mohla po spuštění zobrazit data podle nějakého defaultního filtru který by si mohl uživatel nakonfigurovat. Přitom jsem toho naprogramoval poměrně dost ve FoxPro a nepřipadlo mi tam divné že se nejdříve dělá use jmeno_databaze a potom browse pro zobrazení...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#37 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 14:41

Jak si to tu pročítám, tak by možná bylo řešením přidat do nastavení volbu, jestli se po startu nemá zobrazovat nic (pro nás databázově postižené) nebo jestli se má spustit a zobrazit defaultní filtr (pro ty ostatní). Osobně jsem si tedy zvykl na současný stav a vyhovuje mi.
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 15:14

Takhle to asi dopadne, a to je to nejmensi. Ted je jeste otazka co s temi importy, nebot zjevne jsou lide, kteri po importu dat do databaze ocekavaji, ze se jim hned NECO samo ukaze.
  • 0

#39 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 15:27

Myslim, ze by stacilo, aby po importu vyskocila nejaka hlaska o tom co bylo naimportovano - nebo alespon pocet novych a zmenenych zaznamu (aby bylo jasne, ze se NECO udalo :-))
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 15:30

HaLuMa napsal/a:
Takhle to asi dopadne, a to je to nejmensi.
Ted je jeste otazka co s temi importy, nebot zjevne jsou lide, kteri po importu dat do databaze ocekavaji, ze se jim hned NECO samo ukaze.

Ano, očekávám, že když udělám import např. PQ, tak se to někde objeví a ne že budu dole na stavovém řádku kontrolovat počet vět před a po importu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama