Přejít na obsah


Fotka

Prevod podivnych souradnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 9:11

Ahoj, muzete mi prosim poradit, v jakem formatu jsou tyto souradnice:
http://www.geocachin...66d&LID=4221798 ?
Jak to narvat do GPS? Projel jsem vsechny formaty a nic nenasel.

Stejne je to hrozny, ty formaty. Pri chozeni pouzivam S42, pri hledani podle mapy.cz jinej a na GC taky jinej....

Diky Boza
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 11:09

Ahoj, muzete mi prosim poradit, v jakem formatu jsou tyto souradnice:
http://www.geocachin...66d&LID=4221798 ?
Jak to narvat do GPS? Projel jsem vsechny formaty a nic nenasel.

Stejne je to hrozny, ty formaty. Pri chozeni pouzivam S42, pri hledani podle mapy.cz jinej a na GC taky jinej....

Ja radsi uvazuju jen ve WGS84 a na ostatni lokalnejsi systemy, kterymi nas nasi kartografove krmi, zpravidla kaslu...
Ke zminenemu obrazku a dotazu:
Na tom miste jsem fyzicky nebyl, podle souradnic je to na severnim upati hory. Nevim, co maji ty "zulove sutry" predstavovat ci jak je to velke nebo kolik jich tam vlastne je. Tys tamtudy sel? Pribliz nam to?
Pokud to neni nahoda ci Milanuv for (nebo oboji ;-)), a opravdu se jedna o souradnice, pak ve formatu problem nevidim. Staci vzit kalkulacku a prepocitat si posledni dve cislice z sedesatin na tisiciny. V nasem obvyklem formatu je to pak N48 07.783 E011 34.933. Coz je skutecne v samem stredu Mnichova. Co si o tom myslet?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 22:29

Zdravim, diky za ten odkaz o Bilce, je to ono. To na te fotce jsou ty sochy niz. Co se tyce toho dotazu do nemeckyho fora, tak na to se se svymi jazykovymi znalostmi moc necitim. :-) Co se tyce souradnici, tak to povedu v patrnosti a kdybych nekdy jel do Mnichova, tak to omrknu. Diky za odpovedi. Boza
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 11:39

Tyto souradnice se nalezaji na zulovych kamenech ve tvaru zidlicek. Jsou podel cesty z Bilky na Milesovku (tudy vede tajy cervena turisticka znacka). Je to neprehlednutelne, hned vedle silnice, jeste nez se dojde ke spodni stanici lanovky. Nejdrive clovek potka neco jako kriz (myslel jsem ze to bude krizova cesta) pak jeste jednu sochu a pak techto 5 zidlicek.
Diky za objasneni toho prevodu.

Boza
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 21:12

Tyto souradnice se nalezaji na zulovych kamenech ve tvaru zidlicek. Jsou podel cesty z Bilky na Milesovku (tudy vede tajy cervena turisticka znacka). Je to neprehlednutelne, hned vedle silnice, jeste nez se dojde ke spodni stanici lanovky. Nejdrive clovek potka neco jako kriz (myslel jsem ze to bude krizova cesta) pak jeste jednu sochu a pak techto 5 zidlicek.

5 "zidlicek" a jen na dvou z nich jsou ta numera? V tom pripade to opravdu vypada jako souradnice. A kdyz jsem je zadal do vyhledavani, tak se ukazala vec jeste zajimavejsi. Velechram pro zvidave - Deutsches Museum na ostrove uprostred Isary.
Jedna cerstva cache se nachazi jen par desitek metru odtud. V tehle souvislosti by bylo docela dobre mozne, ze tam nekde jsou podobne kamenne objekty se souradnicemi Milesovky, kdo vi, oni si tam v muzeu na vselijake nazorne demonstrace potrpi. Ale vic takhle tezko zjistime. Mohl bys treba polozit dotaz do nemeckeho fora, jestli by nam nekdo z mnichovskych kolegu prilezitostne neproveril, co na tom presnem miste na "druhem konci"vlastne je. Mozna by to pro ne bylo docela zajimave dobrodruzstvi.
Ale uplne nejjednodussi by bylo poprosit je o spolupraci primo formou poznamky k vyse uvedene cachi - je nova, pristich par dni za ni pujde hezkych par lidi. Zeptal bych se sam, ale ty prece jen na vlastni oci vis, o cem je rec, kdezto ja to mam jen z druhe ruky.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 21:59

5 "zidlicek" a jen na dvou z nich jsou ta numera? V tom pripade to opravdu vypada jako souradnice...

Nejakej pokec o tech kamenech jsem nasel tady .
Nasel jsem fotky tech trech dalsich kamenu. Hned je pridam k logu.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 0:35

Nejakej pokec o tech kamenech jsem nasel tady .
Nasel jsem fotky tech trech dalsich kamenu. Hned je pridam k logu.

Diky za info, Milane. Dobre, nebudeme zatim delat poplach na "druhe strane". Ja to mezitim jeste jednou konzultoval s planem a ukazuje to primo na budovu muzea na ostrove. Takze to prilezitostne prozkoumame, kdo se v Bavorich nachomytneme jako prvni, jestli tam opravdu neco k tomu je :-) (Ja byl v Mnichove naposled predloni a zatim tam nejakou dalsi cestu v planu nemam.)


  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2004 - 15:14

Taky jsem si těchto kamenů na souřadnicích N50° 33,888´ E013 55,825´ všiml a fotil je. Na nich je postupne napsano:

11 34 56E
48 08 47N
MÍSTNÍ
ZVLÁST
NOST

Ta zvláštnost by mohla být muzeum v Mnichově. Chtělo by to místní pátrání v Mnichově a fotku toho místa připojit k Cache GCJ6RD "Thunder mountain". Leží mi to v hlavě od toho okamžiku, kdy jsem zjistil kam souřadnice ukazují.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama