Přejít na obsah


Fotka

Exportní GPX a HTML - dotazy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 16:34

Na PC mimo jiné existuje utilita Watcher, pro PDA utilitka GPXview - obě jako freeware umí číst GPX z PQ - zejména v PDAčku jednoduchá a dobrá aplikace, stačí GPX nakopírovat na kartu a je balík listingů v terénu. Export z GG - PocketQueryGPX - také tvoří GPX soubor, ten však tyto utility nepřečtou. Tj pravděpodobně GG (stejně jako GSAK) při exportu selektovaného GPX v souladu s ToU GS něco mění. Dotaz - jak a k čemu lze generované vyselektované GPX z GG použít, případně čím je přečíst v PDA? Dotaz2 - současný HTML export z GG tvoří index kešek s odkazy na stránky keší. Sám to asi pro neznalost nesbastlím a tak se ptám, jestli někdo neuvažuje o tvorbě HTML exportního .pas, který by vytvořil jednoduchý html balíček listingů, právě použitelný pro PDA na cestu.
  • 0

#2 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 16:40

Ikonka "Export pro PDA" v nejnovější verzi už nefunguje ?
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 17:32

Zatim jsem nemel moznost moznost ladit ten GPX vystup abych zjistil co konkretne kde komu vadi. Zkusim se podivat na ten watcher, je-li to apliakce pro Win32, bude ladeni jednodussi. Jinak na HTML ti soucasny export pro PDA nevyhovuje?
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 18:33

Teda ten Watcher, to je vskutku tragedie... on ma problem fungovat sam o sobe, natoz aby fungoval s kdejakym GPXkem. :@
  • 0

#5 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 18:47

javla napsal/a:
Ikonka "Export pro PDA" v nejnovější verzi už nefunguje ?

Přiznám se, že o nějakém konkrétním "Exportu pro PDA" nevím ve spojení se žádnou dosavadní verzí. Co jsem zasklil? (ve vztahu k listingům, ne bodům)

HaLuMa napsal/a: Jinak na HTML ti soucasny export pro PDA nevyhovuje?

Raději popíšu co teď mám - mám v exportech html.gge.pas, který vytvoří xxx.html index kešek - odkazy na jednotlivé stránky kešek na gc.com. Nevím jak tohoto využít v terénu bez připojení? Měl jsem na mysli html exportní balík pro offline možnost čtení informací listingů v lese. Nebo takový export už existuje?
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 19:19

Zkus takovou tu malou ikonku s obrazkem PDAcka, co je na nastrojove liste (nebo v menu export -> offline), a pak si do PDAcka zkopiruj cely adresar 'offline' v datovem adresari Geogeta. Toto tam bylo od prvni verze. :D A toto neni delano pres exportni makra! Exportni makro HTML je novinka posledni verze, a slouzi prave na to co dela.. na jednoduchy seznam odkazu na kese. ne na offline prohlizeni. Je to vlastne jen takova zajimava ukazka, co vsechno jde s temi exportnimi makry delat.
  • 0

#7 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 19:34

Ahoj GEO.BENE, kdybys chtěl mám stažený z GG okolí Brna do 20km ale je to cca 16mega. Používáme to v PDA je to parádní, páč jsou tam listingy i s fotkama, obrázkama a mapkou. GG ti to vygeneruje do adresáře (viz. vpravo dole) offline a ten jsem si celý nahrál do pda.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#8 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 19:55

HaLuMa napsal/a:
Zatim jsem nemel moznost moznost ladit ten GPX vystup abych zjistil co konkretne kde komu vadi. Zkusim se podivat na ten watcher, je-li to apliakce pro Win32, bude ladeni jednodussi...


V jinem vlakne jsem poukazoval na totozny problem s programem EasyGPS... viz:

helixik psal/a:
...(Dale jen jako poznamku pod carou se souvislosti s EasyGPS... pokud nahraji do tohoto programu originalni GPX soubor z PQ.. je vse ok... pokud vsak do nej natahnu soubor vygenerovany GeoGetem - originalnim skryptem "PocketQuery GPX", tak se mi to nacte nazvy vsech waipontu "GC0"... takze neco je v tomto skryptu neodladeno.... a oba soubory nejsou zrejme totozne... co vsak to je na to jsem neprisel...)


  • 0
ahojky Helixik :-)

#9 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 20:06

HaLuMa napsal/a:
Zkus takovou tu malou ikonku s obrazkem PDAcka, co je na nastrojove liste...

No - škoda že není apríl, bych to mohl zahrát do autu. Takto potupně přiznávám svoje lamozní selhání. Ale zase na druhou stranu - líná huba, holé neštěstí.
....A tak jsem to kónečně testnul - je to špica, přesně to co jsem myslel, a přitom chodil kolem toho!!! ;) ...to čtení gpx je mi tímto o něco víc fuk. B)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 20:36

Mimochodem, offline verze cele CR (vcetne obrazku a mapicek) ma v tuto chvili cca 250 MB. To pro dnesni pametove karty neni ani problem objemovy, ani casovy ohledne rychlosti aktualizace dat na karte. ;) Jo, on jeste taky Geoget velke obrazky zmensuje na polovinu! Obrovske obrazky jsou stejne na PDA displej na nic, a usetri se tim hodne ulozneho prostoru.
  • 0

#11 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 19:06

GeoBenediktCZ napsal/a:
Dotaz - jak a k čemu lze generované vyselektované GPX z GG použít, případně čím je přečíst v PDA?


Používám PQ GPX jako vstup do BeeLine GPS. Tenhle program to přečte a bez problému akceptuje.
  • 0

#12 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:10

HaLuMa napsal/a:
Jo, on jeste taky Geoget velke obrazky zmensuje na polovinu! Obrovske obrazky jsou stejne na PDA displej na nic, a usetri se tim hodne ulozneho prostoru.


Jojo - na tom jsem si tuhle "rozbil hubu", protože některé obrázky jsou podklady pro řešení na místě a zmenšení na polovinu je natolik znehodnotilo, že jsem si v offline moc nezaluštil ;o) Někteří z nás máme na PDA VGA displej, takže by se hodila volba, jestli se do toho změnšování má GG vůbec pouštět ;o)

Stejně se to kvůli zmenšování musí stáhnout celé, takže bych jako vhodné východisko viděl takovéto nastavení:

1/ 2x checkbox "Ukládat obrázky v plné velikost" "Ukládat zmenšené obrázky" - bude možné ukládat jeden z druhů, nebo oba, nebo žádné.
2/ radiobutton "Z HTML stránek odkazovat na:" "Obrázky v plné velikosti" / "Na zmenšené obrázky" - aktivní jen pokud budou zaškrtnuty oba checkboxy
3/ Pro každou variantu 1 samostatný adresář, odkazy z HTML pouze na ten, který bude vybrán radiobuttonem. Uvnitř adresářů shodná struktura souborů a stejné názvy, takže budou adresáře s obrázky zaměnitelné.

Uživatel si nastaví pro sebe vhodnou kombinaci a kdyby potřeboval druhou sadu obrázků, tak pokud je bude stahovat oboje, nakopíruje si místo prvního adresáře ten druhý a přejmenuje ho.

Tím bude možné vytvořit si full verzi třeba pro notebook bez omezení velikosti obrázků (nebo pro PDA s velkou kartou a VGA displejem), ale i small verzi pro PDA s nedostatkem místa na kartě i displeji.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:17

javla napsal/a:
Jojo - na tom jsem si tuhle "rozbil hubu", protože některé obrázky jsou podklady pro řešení na místě a zmenšení na polovinu je natolik znehodnotilo, že jsem si v offline moc nezaluštil ;o) Někteří z nás máme na PDA VGA displej, takže by se hodila volba, jestli se do toho změnšování má GG vůbec pouštět ;o)


Pridat do konfigurace zaskrtavatko, kterym by se dalo to zmensovani vypnout, to je uplne to nejmensi prace, v dalsi verzicce jej budes mit! ;)
  • 0

#14 koohan

koohan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 15:21

HaLuMa napsal/a:
Mimochodem, offline verze cele CR (vcetne obrazku a mapicek) ma v tuto chvili cca 250 MB. To pro dnesni pametove karty neni ani problem objemovy, ani casovy ohledne rychlosti aktualizace dat na karte. ;)

Jo, on jeste taky Geoget velke obrazky zmensuje na polovinu! Obrovske obrazky jsou stejne na PDA displej na nic, a usetri se tim hodne ulozneho prostoru.


Padla tu (a v jinych vlaknech) dve velmi zajimava cisla. 1 MB pro kompletní sadu cache-waypointů pro ČR a 250 MB toho sameho, ale vcetne listingů.

To jsou super hodnoty. Bylo by možné někde tyto dva soubory vystavit? Jsem jeden z tech, kteri si nedokazou napsat vlastni skript, abych si takove soubory vyrobil sam a myslim, ze jsem jeden z mnoha, komu by se takove soubory hodily. Vidim dva s tim spojene problemy - aktualnost a hostování. Nejsem takovy fanatik, abych musel mit vsechno v kazde sekunde naprosto aktualni, takze kdyby to bylo jednou do tydne, byl bych maximelne spokojeny, ale stacil by i mesic. Zkrátka občas. No a hostování by se dalo shodit na nektere specializovane servery - po trech castech rapidshare.de, pripadne po dvou castech (max 161 MB) na www.leteckaposta.cz. Po chvili hledani by se jiste nasla i sluzba, kde by se to dalo ulozit cele naraz.

Byl by někdo schopný a ochotný takové soubory vystavit?
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 15:37

koohan napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Mimochodem, offline verze cele CR (vcetne obrazku a mapicek) ma v tuto chvili cca 250 MB. To pro dnesni pametove karty neni ani problem objemovy, ani casovy ohledne rychlosti aktualizace dat na karte. ;)

Jo, on jeste taky Geoget velke obrazky zmensuje na polovinu! Obrovske obrazky jsou stejne na PDA displej na nic, a usetri se tim hodne ulozneho prostoru.


Padla tu (a v jinych vlaknech) dve velmi zajimava cisla. 1 MB pro kompletní sadu cache-waypointů pro ČR a 250 MB toho sameho, ale vcetne listingů.

To jsou super hodnoty. Bylo by možné někde tyto dva soubory vystavit? Jsem jeden z tech, kteri si nedokazou napsat vlastni skript, abych si takove soubory vyrobil sam a myslim, ze jsem jeden z mnoha, komu by se takove soubory hodily. Vidim dva s tim spojene problemy - aktualnost a hostování. Nejsem takovy fanatik, abych musel mit vsechno v kazde sekunde naprosto aktualni, takze kdyby to bylo jednou do tydne, byl bych maximelne spokojeny, ale stacil by i mesic. Zkrátka občas. No a hostování by se dalo shodit na nektere specializovane servery - po trech castech rapidshare.de, pripadne po dvou castech (max 161 MB) na www.leteckaposta.cz. Po chvili hledani by se jiste nasla i sluzba, kde by se to dalo ulozit cele naraz.

Byl by někdo schopný a ochotný takové soubory vystavit?


Ty soubory nelze vystavit k volnému stažení, porušuje to licenční podmínky k datům.

A kdykoliv se někdo takhle zeptá, tak vznikne veliká hádanice na to téma.

A že zrovna tohle je první příspěvek do fóra .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 koohan

koohan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 15:43

Co ma znamenat ta narazka na prvni prispevek? Tahle opatrnost mi trochu leze na nervy. Ze se boji autor programu, na ktereho si doslapli, to chapu, ale zbytek... Jediny efekt je, ze kdo to chce, tak si to pujde sehnat na warez. Jedine co jsi vlastne rekl je to, ze kdo si napise skript sam, muze si delat a stahnout co chce, je to jeho vec a ostatni maji smulu.
  • 0

#17 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 15:59

když nebudu řešit legálnost a nelegálnost, tak pořád nějak nedokážu pochopit, na co někomu je seznam keší celé republiky. :o Ale to je jen takový můj názor.
  • 0

#18 koohan

koohan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 16:02

ja hodne cestuju a ne pokazde si pred tim najdu cas, abych se podival, kam jedu, jake jsou tam kese. Kdybych mel byt jen ten megovy seznam kesi se souradnicemi, tak kdyz budu mit pul hodinky, vytahnu PDA, zapnu GPS a behem chvile treba i jen na slepe mape vidim, kde co okolo je. Ten listing uz si pak prectu pres GPRS online, to uz neni takovy zasadni problem... Takze asi k tomu :)
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 17:46

Neni treba si neco psat, nastroje na to existuji, napriklad ten Geoget, v jehoz foru se nachazis. A rozhodne to neni nastroj jediny! Takze neni treba distribuovat zadne seznamy (coz licence zakazuje), kdyz si kazdy muze bez problemu udelat seznam vlastni. A jestli si ten vlastni seznam delas legalni nebo ilegalni cestou, to uz je pak jen a jen tvuj problem.
  • 0

#20 koohan

koohan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 17:53

prijde mi dost lamerský se ptát jak, takze jdu zkoumat a zkouset :/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama