Přejít na obsah


Fotka

Tajna menu, mereni plochy atd....


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 21:11

Zdravim,
na http://www.gpsweb.cz/plochy.htm jse se dozvedel, ze moje GPS GARMIN 12XL pry umi merit plochu. Nikde se ale nemuzu dopidit jak na to? Muzete mi nekdo poradit?

A jeste jaka pouzit klicova slova pro nalezeni tech "tajnych menu" u GPS?
Diky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 21:22

Zdravim,
na http://www.gpsweb.cz/plochy.htm jse se dozvedel, ze moje GPS GARMIN 12XL pry umi merit plochu. Nikde se ale nemuzu dopidit jak na to? Muzete mi nekdo poradit?

Google dotaz "garmin 12xl area calculation" vyhodil jako prvni link tohle, je tam odkaz na addendum k manualu.

A jeste jaka pouzit klicova slova pro nalezeni tech "tajnych menu" u GPS?

Na gpsinformation.net je clanek "Garmin's diagnostic features - Mess with these and you may lose your data" :-)) ale o 12XL tam neni nic.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 21:31

Hm, koukal jsem do toho PDF, ale oni maji v te GPS takove polozky v menu, ktere tam ja nemam! Tohle a jeste nejaky PowerSave mode. Tak to abych se asi podival po nejakem novem firmwaru :-) ,co? No na ta tajna menu taky existoval nejaky dotaz na Googla, jeze si momentalne nemuzu vzpomenout jaky...
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 23:43

Hm, koukal jsem do toho PDF, ale oni maji v te GPS takove polozky v menu, ktere tam ja nemam! Tohle a jeste nejaky PowerSave mode. Tak to abych se asi podival po nejakem novem firmwaru :-) ,co?

I vida, co ma clovek v pristroji ani o tom nevi, dokud mu to nekdo nahodou neodhali... :-)
No, ja nevim, dival ses dobre? Ja taky kouknul do toho PDF a presne podle toho postupu (stranka s mapou, vpravo nahore OPT, enter, objevi se TRACK SETUP, enter a mas tam menu obsahujici CALC AREA) jsem to nasel i v mem Garminu 12 (coz je trochu starsi verze v zasade stejneho pristroje) tak ty bys to mel ve 12XL mit urcite, kdyz je tomu ten manual delany na miru. Takze firmware snad aktualizovat netreba...
Ted vecer potme uz nebudu pred barakem kasparit a zkouset to, ale rano si s tim zkusim pohrat v praxi.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 21:41

Tak jsem mereni plochy dneska venku v hnusne desto-snehove vanici vyzkousel a fungovalo to celkem uspokojive. Obesel jsem s pristrojem mensi obdelnik a nameril 1016 m2, coz skutecne zhruba odpovida trase odhadem 50x20m. Jen je pri mensich rozmerech plochy treba postupovat umerne hustote zaznamu tracklogu (tzn. radsi pomalym krokem), u vymerovani ploch v radu hektaru a vyse uz na tom prilis nesejde. Akorat ze primo pro ucely geocachingu tuhle vymozenost asi moc neuzijeme...

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 1:02

Tak jsem se koukal poradne a opravdu tam toto menu nemam. Takze az se casem odvazim, tak se podivam po nejakem novem SW.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 10:20

skus vygooglit "garmin secrets"
hned prve 3 odkazy su relevantne pre Tvoju GPS
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 10:43

Tak jsem se koukal poradne a opravdu tam toto menu nemam. Takze az se casem odvazim, tak se podivam po nejakem novem SW.

Jen pro informaci, v mem pristroji je soft verze 4.57.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama