Přejít na obsah


Fotka

GeoGet v cestine?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 11:05

Vzdyt v teto diskuzi nedelam nic jineho nez vysvetluji... ze se na to nevyprdnu. :|
  • 0

#42 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 12:08

Je mi jasný, že pořád stejně uhozené dotazy začátečníků musí lézt na nervy (mám v tom dost zkušeností v jiných oblastech ;)) ale právě proto by ty informace bylo dobré shromáždit... Klidně se pustím do nějakého tutorialu, ale to si člověk může dovolit až když s tím programem umí pracovat pořádně a ne jen ho taktak pustit :)
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#43 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 13:32

HaLuMa napsal/a:
Vzdyt v teto diskuzi nedelam nic jineho nez vysvetluji... ze se na to nevyprdnu. :|


Sice máš spoustu času vysvětlovat, ale nemáš čas napsat jeden základní návodový dokument :-(
Když si dáš tu práci, že na několik základních činností napíšeš návod s popsáním důležitých pracovních postupů, ubude Ti spousta dotazů na základní věci.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#44 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 13:39

kolombo napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Vzdyt v teto diskuzi nedelam nic jineho nez vysvetluji... ze se na to nevyprdnu. :|

Když si dáš tu práci, že na několik základních činností napíšeš návod s popsáním důležitých pracovních postupů, ubude Ti spousta dotazů na základní věci.

To HaLuMa: Jen takovy napad. Ono do delani navodu se nikomu moc nechce, ja jako programator to sam vim. Ale pokud to chces mit rychle a snadno poreseno, vezmi nejaky grabber obrazovky a natoc proste kratke instuktazni video. Na kvalite "hlasoveho" projevu totiz vubec nezalezi a svuj ucel to splni. Klikas, povidas, ukazes zakladni veci a je hotovo.
  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 13:47

Zrovna o importovani jsem toho napsal nemalo, a stejne to nikdo necte...
  • 0

#46 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 15:16

Ne, hele fakt to tak neni. Já jsem to četl a přesto se mi to nedařilo. Prostě se mi ty keše nenačetly - nemůže to být třeba tím, že GeoGet když má nastavenou kontrolu souřadnic, tak natažený body z pouze z html listingu okamžitě nevyhodí (mají N=0 E=0) a tedy nenačte? Určitě by se hodil jednoduchý ověřený postup v bodech, jak natáhnout souřadnice a listing ze stránek Gc.com. Prostě je tam nějaký zádrhel na kterém se "běžný uživatel" (vč. mě) zadrhne. Já teď využívám vložení bodu - nová možnost GeoGetu (dík za ni :)) - tedu v Geogetu vložím waypoint bodu (pokud je bod v databázi, automaticky se vyhledá), jinak vznikne bod nový. Dám editaci tohoto bodu, tam napíšu souřadnice z otevřeného listingu na GC.com, listing zároveň stáhnu na disk a importuju. Pozor - nic se hned nezmění, listing se natáhne v okamžiku když na bod kliknu. Tak jsem si úspěšně dotáhl několik archivovaných keší. B) HaLUMo neztrácej s náma please nervy, snažíme se :P
  • 0

#47 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 15:25

HaLuMa napsal/a:
Zrovna o importovani jsem toho napsal nemalo, a stejne to nikdo necte...


Nojo, ale najít si návod ve fóru s více jak 10ti příspěvky moc nejde :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 15:32

kolombo napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Zrovna o importovani jsem toho napsal nemalo, a stejne to nikdo necte...


Nojo, ale najít si návod ve fóru s více jak 10ti příspěvky moc nejde :-(


Prave proto to neni napsane ve foru, ale na webu Geogetu...
  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 15:39

Pitrus napsal/a:
Ne, hele fakt to tak neni. Já jsem to četl a přesto se mi to nedařilo. Prostě se mi ty keše nenačetly - nemůže to být třeba tím, že GeoGet když má nastavenou kontrolu souřadnic, tak natažený body z pouze z html listingu okamžitě nevyhodí (mají N=0 E=0) a tedy nenačte? Určitě by se hodil jednoduchý ověřený postup v bodech, jak natáhnout souřadnice a listing ze stránek Gc.com. Prostě je tam nějaký zádrhel na kterém se "běžný uživatel" (vč. mě) zadrhne.


Prvni zadrhel, na kterem se mnoho lidi zadrhla, je prave v nepochopeni oddelenosti importovani a zobrazovani.

Import proste importuje do databaze co lze a co umi. Az v dalsim kroku se zobrazuje na zaklade uzivatelova pozadavku. I pripadna kontrola souradnic ovlivnuje az zobrazovani udaju z databaze, ne vsak proces importu.

Ve tvem pripade je to jeste jednodusi.. z HTML listingu se jeste vubec zadne souradnice neberou. viz. ten clanek o importech na geogetim webu. Takze tim se ti nenaplni informace o souradnicich, zustane tam 0,0. A pokud je zapnuta kontrola souradnic, bod s temito souradnicemi ti pri ukazovani zataji.

Podobne je to se stavem kesky. pokud se importuje ze zdroje, ze ktereho se neumi nacist stav, je mozne ze tam zustane stav 'archivovano', a defaultni nastaveni filtru neukazuje archivovane kesky.

Toto take dela mnoha lidem problem, proto to v budoucich verzich udelam trosku jinak, a to ze pribude dalsi stav 'neznamo'.
  • 0

#50 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 15:54

HaLuMa napsal/a:

kolombo napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Zrovna o importovani jsem toho napsal nemalo, a stejne to nikdo necte...


Nojo, ale najít si návod ve fóru s více jak 10ti příspěvky moc nejde :-(


Prave proto to neni napsane ve foru, ale na webu Geogetu...


Možná Tě to překvapí. ale ani tam nevidím nic, co by mohl počítačový analfabet považovat za návod k práci s programem :-(

Pokud je tedy za ten návod myšlena sekce dokumentace ...

Fakt by to nešlo popsat malinko šířeji ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 16:13

Sireji? :o :D nerikal sjem,z e je tam podrobna uzivatelska prirucka, psal jsem, ze zrovna o importovani tam toho napsano je dost. je tam popis, co ktera improtovaci volba dela, i jake vsechny formaty lze importovat, a co vsechno se z ktereho formatu umi nacist. Co vis k importum tam mam rict? Bohuzel, 90% dotazu na import se da odpovedet pouhym papouskovanim informaci, ktere na te strance jsou. Je to ale mnoho jinych dotazu, ktere v dokumentaci popsany nejsou. proste to hce nejaky 'quick start guide'. Az bude cas, zkusim neco napsat... ale pochopte, ze ja musim delat i jine veci nez zadarmo obskakovat uzivatele GeoGetu. :|
  • 0

#52 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 16:40

je nám jasný, že člověk má jiné starosti a dělá to ve volném čase..ale jak tu párkrát zaznělo...velice stručný tutorial v bodech, instruktážní video nebo tak něco...provedení základními kroky... tohle všechno dá určitě méně práce jak donekonečna se snažit lidem vysvětlovat na fóru...a snažit se pochopit co oni nechápou :)) Jo na stránkách něco o importu je, z tvého pohledu dost, zpohledu začátečníka to je naprosto zmatečné...až teď když jsem to jakžtakž rozchodil a trochu vidím jak to funguje začínám chápat co jsi tím myslel v tom popisu, do té doby to je pro začátečníka španělsky. Když už jsem naimportoval kešky a listingy, tak začínám zjišťovat co se dá a nedá v tom programu dělat, ale do té doby je nepřístupný a mrtvý
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#53 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 17:08

dokola napsal/a:

To je hruza. Misto aby uzivatele byli vdecni za to, ze maji zdarma kompletne funkcni program z velke miry nahrazujici placeny GSAK a PM, tak jeste remcaji. Ukolem programatora je programovat, a ukolem uzivatelu je uzivat (a taky naucit se uzivat). HaLuMa GG naprogramoval pro sebe a pro lidi, kteri maji zajem ty funkce pouzivat, on vas to nepotrebuje ucit a ukazovat v cem je to dobre, tohle neni placeny program...
  • 0

#54 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 17:32

michal_a_jana napsal/a:

dokola napsal/a:


Souhlas, buďme rádi, že to je zadarmo! Ty nejdůležitější věci se člověk dočte na fórech a na ostatní už každý přijde sám.
  • 0

#55 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 17:35

neremcají, ptají se, hledají...nečekal jsem že na fórku bude autor...hledal jsem šikovné uživatele, kteří pomůžou.
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#56 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 9:34

dokola napsal/a:
neremcají, ptají se, hledají...nečekal jsem že na fórku bude autor...hledal jsem šikovné uživatele, kteří pomůžou.


Kdyby ti uzivatele nejdriv 15 minut zkouseli v programu predtim, nez se zeptaji na foru, tak by ubylo 80% dotazu...

Vzdyt jenom vidim desitky dotazu, kdy se novacek zepta, a nez mu stihne nekdo odpovedet, tak uz pise edit: uz jsem na to prisel...
  • 0

#57 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:55

koukám, že se to tu z toho stává střelnice do lidí, kteří s tím programem holt neumí...

na vysvětlenou:

a- nejsem zcela počítačový negramot, ale tento typ programu je pro mne zcela něco nového

b- pokoušel jsem se najít (déle jak 30min) relevantní informace, ale jak jsem vysvětloval výše na příslušném webu jsou možná napsané, ale pro začátečníka totálně nepochopitelné

c- hledal jsem ve fórku, ale najít tu jednoduchý a stručný popis jak naimportovat kešky se mi nepodařilo

d- jediný polnjumen (ještě jednou díky) místo zbytečných řečí a povyku okolo, stručně a jasně odpověděl v pár větách a to mi zcela stačilo.B)


Obecně: buďte trochu shovívavější k začátečníkům, žádný učený z nebe nespadl...já se v jiných konferencích o věcech, kterým rozumím dobře, snažím nováčka rychle a věcně navést a pak jsou vlákna krátká, výstižná a dobře se v nich hledá

děkuji těm co měli snahu poradit a ne jen kritizovat

:) a už mlčím v tomto tématu (ostatní kdyžtak soukromě)
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#58 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 17:21

dokola napsal/a:


Tak pak se ti omlouvam, asi me zmatlo, ze se tato diskuze odehrava ve vlaknu "Geoget v cestine" a ne "Poradte jak importovat"...

Kazdopadne s geogetem jsme novacci vsichni, je to software stary 2 mesice, a myslim ze na vetsinu funkci se da prijit zkusmo, a kdyz ne, ta na starsich vlaknech fora.

Mozna to neni tvuj pripad, ale obecne mam (nejen ja) opravdu pocit ze novacci jsou lini. Naisntaluji program, a kdyz jim neco nejde napoprve, tak hned pisou na fora.
  • 0

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 18:59

Rozhodne to neber jako strelbu do novacku. jednoducha uvaha... kdyz nebyl cas napsat poradnou dokumentaci, kdyz nebyl cas ani jeste implementovat do programu vse, co bych rad, tak asi tezko bude cas kazdemu neco dopodrobna vysvetlovat. Pouceni pro mne... caste odpovedi vice hazet do FAQ na webu GG. A zaroven az bude chvile casu, zkusit napsat nejaky quickstart.
  • 0

#60 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2007 - 9:08

HaLuMa napsal/a:
Rozhodne to neber jako strelbu do novacku. jednoducha uvaha... kdyz nebyl cas napsat poradnou dokumentaci, kdyz nebyl cas ani jeste implementovat do programu vse, co bych rad, tak asi tezko bude cas kazdemu neco dopodrobna vysvetlovat.

Pouceni pro mne... caste odpovedi vice hazet do FAQ na webu GG. A zaroven az bude chvile casu, zkusit napsat nejaky quickstart.


A možná ještě víc - začni odpovídat ve stylu "Odpověď na tuto otázku jsem doplnil do dokumentace - viz /odkaz/"
A zabiješ 100 much 1 ranou ;o)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama