Přejít na obsah


Fotka

Tri dotazy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 16:49

Promyšlený záměr sice ano. Ale jak píše javla, nedomyšlené ve smyslu ztráty informace! Souhlasím, že nemlžíš "ostatnímy programy". Bohužel ale mlžíš tím, že si každý může naskriptovat export jaký mu vyhovuje. To totiž jde, jen pokud má k dispozici kompletní informace. [GG v momentálně aktivně nepoužívám, tak mě někdo opravte, kdybych něco pochopil špatně.] Je pravda, že příspěvky zde byly psány (zvláště od javly) zbytečně osobním tónem. Prostě na TODO list si dej: Uložit do databáze k waypointům někam ty prefixy, a někam i to URL. Ty si sice nedovedeš představit, na co by se dalo využít, ale určitě se najde někdo, kdo to k něčemu potřebovat bude (třeba bude mít databázi waypointů podle WID). EDIT: koukám, že javla byl rychlejší.
  • 0

#22 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 17:13

ebik napsal/a:
Je pravda, že příspěvky zde byly psány (zvláště od javly) zbytečně osobním tónem.


Uznávám a omlouvám se, je to trochu deformace z povolání - kromě programování trávím dost času kontrolou práce jiných programátorů ;)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 18:30

Dobre, tady ale mame nejakou databazi, ktera si z GPX vytahne ty informace, ktere povazuji za dulezite, a na vystupu umi vygenerovat takove GPX, ktere bez problemy prectou ty programy, ktere ja povazuji za dulezite. Zadny z mnou pouzivanych programu nema s mym GPX problem. ;) Nemyslim si, ze je spravne a ekonomicke za kazdou cenu v databazi vyrabet uplny obraz vstupnich GPX. Krom toho zapominate na dulezity fakt, ze databaze potrebuje pokryvat i jine zdroje dat nez zrovna PQ GPX. Proto je spousta veci o kompromisu, ne o obrazu PQ GPX v pomeru 1:1! Zasadne ale nesouhlasim s nazorem, ze kdyz vysledne GPX nevypada uplne stejne jako to na vstupu, tak ze je to GPX blbe. I kdyz nemas k dispozici vsechny informace ze vstupniho GPX, i tak muzes vyrobit vystup v takove podobe, aby obsahoval potrebne uzitecne informace a zaroven aby jej nejaka jina aplikace dokazala sezrat. To v soucasnosti jde, takze jakepak mlzeni?
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 18:53

ebik napsal/a:
Prostě na TODO list si dej: Uložit do databáze k waypointům někam ty prefixy, a někam i to URL. Ty si sice nedovedeš představit, na co by se dalo využít, ale určitě se najde někdo, kdo to k něčemu potřebovat bude (třeba bude mít databázi waypointů podle WID).


S timhle jsem ale zadny problem nemel.

Me vadily nazory, ze kdyz to GPX nevypada navlas stejne jako nejake jine GPX, tak ze tim padem je moje GPX blbe.
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 22:30

koukal jsem se na to dukladneji, a vcelku nic nebrani brat z waypointu vyrazne vice informaci nez nyni, jediny trabl je, kam nacpat ten originalni prefix, aniz by bylo potreba modifikovat databazi. Ono se totiz snadno rekne, staci tam nekam neco pridat a je to hotove." Jenze co upgrady databaze a prevody starych dat tak, aby vtysledek daval smysl, atd. Zkratka, do struktury dat je radno sahat vyjimecne a hlavne s velkym rozmyslem, ne jako vysledek nejake vasnive diskuze. Tak mne nad tim nechte hloubat a uvidime, jestli se k nejakym zmenam odhodlam brzy, nebo jestli to neodlozim az po verzi 1.0. OK?
  • 0

#26 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 13:07

javla napsal/a:
Uznávám a omlouvám se, je to trochu deformace z povolání - kromě programování trávím dost času kontrolou práce jiných programátorů ;)


No já sem taky v podstatě z oboru, takže mi to bylo jasný. Nicméně věřím HaLuMovi, že databázi navrhl pro GG dobře. Když se mu tam podaří doplnit chybějící informace tak už nic nebrání napsat si exportní modul na míru jakémukoliv programu. (Já osobně mám perlový konvertor z GPX do ozi .wpt v mnoha verzích, podle toho odkud to GPX pochází - čtu tam totiž difficulty a terain, a v některých gpx ze skrýšotlače je to jako text v názvu (třeba: TM33) v jiných je to podobně jako v PQ)

HaLuMa napsal/a:
Me vadily nazory, ze kdyz to GPX nevypada navlas stejne jako nejake jine GPX, tak ze tim padem je moje GPX blbe.

Tady má pravdu pepa, že to je GPX ale není PQ i když je mu to velmi blízko. Problém pak může být s uživateli, kteří to za PQ považují a myslí si že jim to v jiném programu poběží _stejně_ jako PQ. O tom vlastně ale většina této diskuze asi byla.
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 13:24

ebik napsal/a:
Tady má pravdu pepa, že to je GPX ale není PQ i když je mu to velmi blízko. Problém pak může být s uživateli, kteří to za PQ považují a myslí si že jim to v jiném programu poběží _stejně_ jako PQ. O tom vlastně ale většina této diskuze asi byla.


Problem je v tom, ze na PQ chybi dokumentace.

Jedine co existuje, je definice pridanych XML tagu. Vystup z GG tuto specifikaci splnuje.

Chybi vsak dokumentace typu: "aby to bylo PQ, tak u cache musi byt tyhle a tyto tagy plneny timto, a u waypointu tam musi byt zase toto..." Tento druh logickych zavislosti musi kazdy vyvojar 'odhadovat' podle existujicich vzorku dat, a tak se neni cemu divit, ze se pak narazi na nejake vzajemne nekompatibility.

Bylo-li by toto GroundSpeakem jasne verejne specifikovano, pak by se jasne dalo rict, co splnuje a co nesplnuje podminku byt PQ formatem.

Toto ale nikde specifikovano nevidim, proto mi prijde nefer o necem prohlasovat ze je ci neni PQ, kdyz to dostupnou specifikaci nicim neporusuje.

Takze se pak neni cemu divit, ze kazdy program pod nazvem PQ generuje neco trosku jineho a je obtizne, aby se vsechno spolu domluvilo. To je obecny problem, nejen problem GG.

Pochopitelne moji snahou bude udelat takove podminky, aby se z toho dalo vygenerovat takove PQ, aby to ostatni programy sezraly, ale diky chybejici dokumentaci to bude dalsi z dlouhe rady pokusu a omylu.
  • 0

#28 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2007 - 16:51

michal_a_jana napsal/a:
3. Nebylo by mozne nejak zrychlit praci s filtry? Napr dat kombo s ulozenymi filtry primo na hlavni stranku, pricemz po vybrani polozky komba aby doslo k okamzitemu spusteni filtru?


Ahoj,
mam jeste jeden napad, nemohl by ulozeny filtr v sobe taky nest informaci o volbe serazenych sloupcu?

Nepr. nenalezene cache chci mit serazene vzdy podle vzdalenosti od domu, zatimco nalezene vzdy podle data od nejnovejsi k nejstarsi, atd.
  • 0

#29 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 20:27

michal_a_jana napsal/a:
1. Uklada se v nekterem poli prefix waypointu? Napr kdyz cache se jmenuje GCXXXX, tak waypoint stage 1 se obvykle jmenuje S1XXXX, kde S1 je prave ten prefix. Ja kdyz exportuji GC_ID pro waypoint, tak mi to vraci ID materske cache?


Omlouvam se ze po tak dlouhe dobe otviram tohle vlakno, ale nechtel jsem zakladat bez hledani nove abych se dozvedel ze "uz se to tu resilo" :)
Kdyz shrnu predchozi diskusi, tak HaLuMovy argumenty proti byly zhruba:
a) neni to k nicemu dobre krome exportu do GSAK ktery neni ucel GeoGetu
b) rozsireni databaze o dalsi polozku neni trivialni
c) uvidime po verzi 1.0

Mno, c) uz mame nejakou dobu za sebou. Zkusim dat motivaci k a): Pouzivam export do wpt (mirne upraveny wpt-color.gge) pro SmartcomGPS (coz je mapova navigace do mobilu). Displej neni zadny obr, a tak se hodi kdyz popisky bodu na mape (cache a waypointy) jsou co nejkratsi aby nezabiraly misto, takze GCxxxxx pro cache je jasne. Nazev cache a dalsi info se da do description a je dostupne pres editaci bodu. Problem je ale s waypointy, kdyz maji ID stejne jako cache a je to treba pet stages, tak se blbe rozlisuji (pro zjisteni ktera je ktera se musi cist description). A jak rikam, nechat si zobrazit primo na mape nazev waypointu zabira moc mista a pri vetsim nahusteni je neprehledne. Idealni by bylo mit ty prefixy - clovek pozna ke ktere cache to patri i jaka stage to je. Je sice asi pravda ze kazdy autor cache je muze udelat jinak, ale nejaky poradi stages by se v tom snad melo poznat vzdy (aspon z mych zkusenosti). Bohuzel prefixy geoget neuklada, a tedy nejsou dostupne jako nejaka promenna v exportnim skriptu, skoda...
Co se tyce b) tak netusim jak je na tom sqlite, ale snad to neni nemozne udelat :) Prinejhorsim bych prosil zahrnout to aspon do GG2 (ktery ma byt myslim uz tak nejaka revolucni zmena?). Diky
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 20:48

Mohu te ujistit, ze prave toto je ve vyvojove verzi GG2 jiz rozpracovano. U waypointu budou uchovavany a zpracovavany vsechny dostupne informace, tedy nazev, druh waypointu, prefix i lookup jmeno, ba i ten popis waypointu. Tedy, pracuje se na tom!
  • 0

#31 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 21:10

HaLuMa napsal/a:
Mohu te ujistit, ze prave toto je ve vyvojove verzi GG2 jiz rozpracovano. U waypointu budou uchovavany a zpracovavany vsechny dostupne informace, tedy nazev, druh waypointu, prefix i lookup jmeno, ba i ten popis waypointu.

Tedy, pracuje se na tom!


Bezva, diky, budu se tesit :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama