Přejít na obsah


Fotka

Problémy s importem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#21 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2007 - 23:12

Zdravím, díky za Geoget ve stabilní verzi! Mám jen malý problém s filtrem - když naimportuju stazenou webovou stránku s novými kešemi do GeoGetu a pak dám přes filtr zobrazit keše založené od určitého data (Created after), ty nově načtené se nezobrazí. Když ale dám vyhledání na základě názvu, ve výběru se ukážou - v databázi tedy jsou (samozrejmě bez souřadnic, ale se správným datem založení). V čem by mohl být zádrhel? Verze 1.1.0.262
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2007 - 23:30

Ukazuje-li se ti datum zalozeni spravne, pak nevidim duvod, aby ten filtr nefungoval. ja to ted zkusil a funguje to jak ma. Tradicni otazka... kdyz tam nemas souradnice, neodfiltroval ti to filtr souradnic v konfiguraci? (casty problem, take to nejak predelam...)
  • 0

#23 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2007 - 12:05

Filtr souřadnic to neodfiltroval - nemám ho aktivovaný. Ale kdyby přesto nějak v pozadí fungoval, nedala by se keš vyhledat ani podle názvu. Doplnil jsem souřadnice a vše už funguje jak má. Takže nekorektní provedení výběru zřejmě způsobuje absence souřadnic.
  • 0

#24 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2007 - 22:23

Ahoj, zkoušel jsem si naiportovat některé keše pro dovolenou a dvě z nich mi GeoGet odmítl sežrat a vyhlásil chybu souboru. Nakonec jsem konkrétní viníky lokalizoval, ale fakt netuším, kde je problém. Pokud by ses na to chtěl juknout, přikládám je v příloze. Ale není to fakt nijak akutní, bez toho přežiju. Možná by spíš nebylo špatný, kdyby se při nálezu takového problému problematická keš prostě přeskočila, abych to podle čísla řádky nemusel ručně vykousávat. Ale třeba lokalizuješ přímo příčinu. Jinak stále Ti blahořečím za takový nástroj, jakým GeoGet je. Fakt mi velmi usnadňuje život. Díky ;)
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2007 - 23:04

Vyskytuji se tam v popisech kese nepovolene znaky. (v jednom pripade s kodem 0x1b, v druhem s kodem 0x03, coz asi blbne parser XML, ktery pri nacitani rachne. On se totiz cely XML soubor nacte do XML parseru (v tuto fazi to zarve chybu) a pak se teprve prochazi obsah. Bohzuel nejak neumim primet microsofti XML parser k tomu, aby nepovolene znaky ignoroval.
  • 0

#26 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2007 - 23:08

HaLuMa napsal/a:
Vyskytuji se tam v popisech kese nepovolene znaky. (v jednom pripade s kodem 0x1b, v druhem s kodem 0x03, coz asi blbne parser XML, ktery pri nacitani rachne.

On se totiz cely XML soubor nacte do XML parseru (v tuto fazi to zarve chybu) a pak se teprve prochazi obsah. Bohzuel nejak neumim primet microsofti XML parser k tomu, aby nepovolene znaky ignoroval.

Takže to asi nemá řešení :(

Co se dá dělat, prostě takovéto kostlivce v XML souboru budu muset vždycky vykostit ručně.....
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2007 - 10:31

No, rozhodne chci otestovat i jine XML parsery, treba se s tim bude moci neco v budoucnu udelat.
  • 0

#28 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2007 - 19:02

K tem XML... Aby parser ignoroval nepovolene znaky, musi byt text v xml uzavren v : <![CDATA[ muj text ]]> nebo mit &ekvivalenty (< = ampersand + l + t + strednik). Dale pak taky zalezi jestli ma xml v hlavicce shodne nastavene kodovani se skutecnym kodovanim souboru. Stalo se mi, ze v hlavicce sem mel utf8 ale soubor jsem ulozil v ascii a chyba byla na svete...
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2007 - 19:24

Ja pochopitelne vim, jak se ma kodovat XML. Problem je prave v tom, jak presvedcit XML parser k tomu, aby pripadny prohresek v kodovani znaku ignoroval a pokracoval dal.
  • 0

#30 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2007 - 22:06

HaLuMa napsal/a:
Ja pochopitelne vim, jak se ma kodovat XML. Problem je prave v tom, jak presvedcit XML parser k tomu, aby pripadny prohresek v kodovani znaku ignoroval a pokracoval dal.

Možná by bylo schůdnější přesvědčit groundspeak že by měli PQ generovat jako validní XML ;). Ten microsoftí XML parser dělá v podstatě to co má. Vyházení nesmyslných znaků by se možná dalo jednoduššeji zařídit úpravou souboru ještě předtím než se předhodí XML parseru.
  • 0

#31 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2007 - 22:11

Akorát ten můj XML nepochází z PQ, ale z jiných zdrojů. Otázka je, jestli PQ u těchhle konkrétních keší vrátí ten samý problém, nebo to GC má vyřešené. Já to zkusit nemůžu...
  • 0

#32 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 11:39

Při nakonfigurování GG aby stahoval PQ z GMAIL schránky se GG pokouší s GMAIL.com spojit, po chvíli informace o přihlašování se na gmail zmizí, ale nic se nenačte. Zkoušel jsem Unsecure i obě SSL možnosti, ale bez rozdílu. Můžete mi poradit, kde hledat problém? Na jakém portu se GG pokouší o secure připojení?
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 12:06

ProKesTom napsal/a:
Při nakonfigurování GG aby stahoval PQ z GMAIL schránky se GG pokouší s GMAIL.com spojit, po chvíli informace o přihlašování se na gmail zmizí, ale nic se nenačte. Zkoušel jsem Unsecure i obě SSL možnosti, ale bez rozdílu. Můžete mi poradit, kde hledat problém? Na jakém portu se GG pokouší o secure připojení?


Pokousi se to na tom portu, ktery mu zadas do adresy serveru. Pokud tam nedas nic, jede na standardnim portu 110!

takze jako adresu serveru dej:
pop.gmail.com:995

... a zabezpeceni nastav na: 'implicit SSL/TLS - tunnel mode'
  • 0

#34 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 22:57

mám podobný problém, import dat přímo z emailové schránky nějak nejede (seznam.cz, nastavení jsem nějak nezkoumal, prostě jsem implicitně zadal požadované údaje, tj. jméno, heslo do schránky, atd.). Ze zkušenosti se mi nejlépe importují data (z PQ od GS) jako import file, při importu folder se to tváří, že načítá a nenačítalo (v beta verzi,v 1.1 jsem to nezkoušel, zkusím) . Větší problém mám ale s exportem. V PDA mám aplikaci GPX View, který mi v klidu načte PQ od GS. Ale vygenerovaný GPX soubor s kešemi z GG mi to neschrouplo. (chtěl bych spojit více keší, nejlépe celou republiku dojednoho GPX, protože vygenerované offline listingy pro PDA (generované v GG) mají jednu chybu: v PDA nejdou filtrovat podle vzdálenosti od zadaných souřadnic nebo od vybrané kešky.) Jaký export je pro mne nejvhodnější pro tu aplikaci GPXView, když tato mi neumožňuje zobrazovat kompletní listing, ale jen bez obrázků. Stačil by nějaký okleštěný soubor, jde mi hlavně o to filtrování podle vzdálenosti, jinak si celý listing prohlédnu v offline listingách pro PDA. V beta verzi mi ani jeden z obou druhů GPX exportovaných souborů v GPXView nešel otevřít. Čím to může být? Díky, jinak je GG super počin.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 8:20

Zkousel jsi exportovat do SimpleGPX? Tam je jen minimum zakladnich ifnormaci, bez rozsireni GroundSpeaku, takze vlastne jen souradnice, kod a nazev kese. Nevim ale, jestli to GPXview schroupne. Pokud ano, pak by to na tvuj ucel melo stacit a alespon nebude ten soubor zbytecne objemny. Ale fakt jsem to nezkousel. Ja na ucely prohledavani nejakeho okoli pouzivam data v GPS. ;)
  • 0

#36 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 8:41

No to je právě to co říkám, ani normální (plnohodnotný) GPX soubor vytvořený v GG ani tenhle SImple GPX mi to nechce schroupat.
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 9:11

Ma s v tom exportu i nejake waypointy? Ty totiz soucasny geoget exportuje nekompatibilne s ostatnimu GPX (odstranim to az ve verzi 2.0, protoze musim zmenit databazi...), coz muze ty programy blbnout. V takovem pripade by mohlo pomoci pomoci filtru odstranit waypointy a nechat jen kese a to pak exportovat. Pokud tam waypointy nemas, pak se tomu neco nelibi a ja netusim co. Rekne to nejakou chybovou hlasku, ukaze neuplny obsah, nebo jak se to projevuje?
  • 0

#38 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 11:08

Ten problém s exportem WP se tu již probíral. Že to máloco pak schroupne víme (minimálně BeelineGPS pak neobsahuje WP, nebo třeba jen 1, při opakovaném importu některé přidá apod.). Obdobný problém je díky tomu i u mapového softu Patch Away. Nicméně je tu primitivní řešení, které tak trochu očůrá to, že se WP z hlediska GG označí stejným identifikátorem jako materřská keška ke kterým patří. Jednoduše se v exportním scriptu tyto WP musí přejmenovávat a to tak, aby s identifikátorem materšké kečky nekolidovaly. Úprava je tatk trochu prasečina, ale funguje. Princip: - První 2 znaky identifikátoru WP jsou v exportu nastavovány na konstatnu 'WP'. Jde tedy o 2 znaky, které můžeme využít ke změně. - Zbytek identifikátoru je shodný s identifikátorem materské kešky. Pokud budeme uvažovat, že žádná keška nemá více než 100 WP, mlžeme na místo znaků WP dávat znaky 00 - 99. - Bohužel nelze u každé kešky začít od 00, takže budeme točit tuto dvojici čísel počád dokola v rámci celého exportu. úprava exportu: - Na první řádek dáme deklaraci globální proměnné: var PoradoveCisloWP: integer; - do var sekce funkce ExportPoint doplníme deklaraci proměnné Num: string; - pod poznámkou //Export for Waypoints to bude vypadat trochu jinak: s := GC_ID; PoradoveCisloWP := PoradoveCisloWP + 1; Num := '00' + IntToStr(PoradoveCisloWP); S[1] := Num[Length(Num)-1]; S[2] := Num[Length(Num)]; No a je to - nyní by i WP měly tyto programy načíst, protože v GPX souboru nebude žádný bod, který by kolidoval v identifikátoru s jiným. Je nutno počítat s tím, že keška GCbflm může mít waypointy třeba od 29bflm do 32bflm a nikoliv vždy od 01bflm do 04bflm. Nicméně účel to splňuje. Dá se to poměrně snadno přeprogramovat i tak, aby se to číslovalo u každé kešky od 01, ale to už je změna na trojnásobek řádků a už by se to blbě popisovalo.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#39 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 11:20

Tak ještě změna - číslování WP od 01 u každé kešky je možné daleko jednodušeji než mě napoprve napadlo. - pod //Export for Geocaches doplňtě řádek PoradoveCisloWP := 0; A je to u každé GCbflm budou WP 01bflm až 04bflm
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#40 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 6:49

Ahoj,
nainstaloval jsem si novou verzi GG a stale se mi nedari naimportovat LOC soubor z GC.COM.
Import jakoby probehne, ale v seznamu se mi me nalezy neobjevuji. Nemohl by nekdo poradit?
Dekuji

Tak uz jsem problem vyresil - stacilo jen premyslet.... dekuju
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama