Přejít na obsah


Fotka

HTC Kaiser a gc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 osvold

osvold

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2007 - 14:29

Hodlám si pořídit tohle zařízení. V celé řadě diskuzí se objevují rozporuplné zprávy o GPS chipu, který je v zařízení integrován. Na jednu stranu spousta lidí tvrdí, že čip je citlivější, než Sirf III, ale prý zase nejde vypnout "statická navigace". Má prosím někdo praktické zkušenosti s použitím tohoto komunikátoru pro geocaching? Díky všem předem za tipy a zkušenosti.
  • 0

#2 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2007 - 7:34

Použitelnost mizerná, alespoň tak soudím z osobních zkušeností... Citlivost čipu je docela fajn, ale... Raději i ke Kaiserovi používám osvědčený externí modul. Nějaké zkušenosti najdeš na navigovat.cz, je tam přímo o tomhle tématu článek s diskuzí. Bohužel mi teď navigovat.cz nechodí, takže nemůžu dát přímý link...
  • 0
Berda

#3 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2007 - 10:58

Tohle jsem si koupil jako telefon, ale když to má GPS, tak jsem to vyzkoušel (nemám to primárně na geocaching). Je to super. Signal chytí i tam, kde SirfIII nedělá nic. Hledal jsem s tím Kamenný kruh v Praze (na kopečku v lese). Nejdřív se to zbláznilo, ale po restartu vše OK. Rychlost chůye a stále to ukazovalo. Perfektní je to při jízdě autem ve spolupráci s GPS Tunerem. To umí nádherný věci. Krásnej je na tom OziCE. Já měl do teď symbian, tak jsem byl k Windows dost skeptickej, ale získaly si mě. OziCE je něco jako SmartComGPS, ale IMHO lepší. Minimálně se nemusí konvertovat již jednou hotové mapy. Pozor, na geocaching se to ale asi moc nehodí. Teda, záleží na délce tvých lovů. Celý den jako Garmin to nevydrží ani náhodou. Mě to asi za hodinku sežralo asi 20% baterky. Takže tak.
  • 0

#4 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2007 - 15:07

Zdravím,

své zkušenosti s HTC Kaiser, TyTN II, P4550 neboli MDA Vario III - jak chcete - jsem shrnul v bleskovce na Navigovat. Zkrátka chování trošku zvláštní :o

http://navigovat.mob...asp?ARI=113559
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#5 osvold

osvold

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2007 - 17:15

Tak vsem dekuji, prave ten prispevek na navigovat jsem cetl, a chtel jsem vicero pripadnych zkusenosti. Ja doted pouzival Vario I s BT-338, a tahle kombinace vydrzela az 6 hodin provozu, no stejne si tenKaiser asi budu muset koupit, takze uvidim.
  • 0

#6 mrakomor

mrakomor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2007 - 19:41

GPS od Kaisera jsem začal zkoušet. Vypadá to fakt dobře. Jsem v budově, nade mnou tři patra a GPS se chytla. Akorát to chce doplnit nějakým vhodným SW. Předinstalovaný TomTom je na Geocaching nepoužitelný.
  • 0

#7 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2007 - 20:06

vyzkousej neco z toho GPS Tuner, OZI explorer, RichesseGPS
  • 0

#8 TomDavid

TomDavid

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 15:38

Od posledniho logu uplynula jiz dost dlouha doba. Nevideli jste nekde jak vypnout statickou navigaci?
  • 0

#9 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 15:37

statickou navigaci n anem nevypnes protoze ji nema
  • 0

#10 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 9:03

* staticka navigace se da "vypnout" nejakou zmenou v registrech, neni to staticna navigace jako takova, ale neco tam zmenit jde - nepozoruju rozdil
* s Kaiserem mam odloveno cca 200 kesi na garmina s topo sem se vykaslal, nejak to na geocaching moc neni.. ozi me stve ze startuje tak minutu, takze jsem lovil s beeline s tim, ze jsem na misto nahrubo dojel podle tomtoma. ted jsem nedavno objevil cachebox s tim poslednich nakejch 30 kesi a hodne se mi to libi..
* na kaiserovi mam pouzdro neco jako ten pruhlednej krussel, ale je cerny, jakoby pogumovany (tady je naky modry), stalo i s postovnym asi $9 ma rotacni klip, kterej mam na popruhu na baglu - vyborna kombinace
* nejzasadnejsi problemy s kaiserem: "staticka" je to posledni, lovit se s tim da celkem v pohode, ale GPSka je takova nekdy dost lina na fix (i kdyz mam stazeny Rychly GPS) nekdy ma dost svou hlavu a v ulickach v centru prahy byla dost bezradna (ale v cacheboxu jsem mel mapy, takze se lovit dalo). no a druhej problem je baterka.. mam baterku s vyssi kapacitou nez je orig (nakejch 1200? 1500? mAh uz nevim) a je to tak na 5 hodin s tim, ze kdyz se to vybije tak ste namydleny
* koupil jsem si krabicku na 4tuzkovy s USBckem a v nouzi koupim 4 alkalicky za 60-100 Kc a mam zas nakej cas navic (behem loveni to jeste dobije tak do tretiny, pokud je PDA vypnuty tak cca na pulku) ale zas je clovek zadratovanej..

takze na prilezitostny loveni pokud ho mate jako telefon ANO, ale tak jak to mam ja, jakoze JEN jako GPS na geocachinch SPIS NE.
  • 0

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 15:18

Kaiser je dobrý stroj. Qualcomm chipset citlivý bude, ale někdy se chová, jakoby by statiku měl (i když je to termín ze Sirf chipsetů). Občas opravdu jdu a poloha se nemění a když ujdu dvacet metrů, náhle se to "utrhne". A pak ovšem, když zastavím a pak se zas pomalu pohybuju, už se to chová normálně, poloha se mění. On to kdosi kdesi doporučoval, že po zapnutí GPS a fixnutí to chce se s tím trošku "projít" a pak se s tím dá lovit v pohodě. S citlivostí jsem spokojen, už jsem zažil na pár keších, kde lidé opakovaně psali, jak prakticky neměli signál (ale obvykle nezmiňují, jaké mají stroje) a já jsem se signálem byl poměrně v pohodě a vesele jsem se navigoval. Mám Kaisera rok a půl, všech 270 keší je naloveno s ním. A aplikace - absolutní top (a paradoxně freeware) GCzII od talentovaného Japonce Toma. S tím je velmi příjemné kešování. Když je to na dýl, beru 2800 mAh baterii (je tlustá, takže k ní dodávají i extra zadní kryt), kterou jsem koupil na Sunnysoftu. Základní baterka by mohla ve své počáteční kondici vydržet max. dvě hodiny kešování - pokud je zaplý GPS chip (poměrně žrout) a svítí displej (ještě větší žrout). Uvažoval jsem párkrát, že bych zainvestoval do Oregona - to chování je tam optimalizované, má to kompas. Ale protože Tom vyvinul GCzII do současného stavu, jsou tyto úvahy už pár měsíců minulostí. Ty Garminy navíc nejsou schopné pojmout ani středně dlouhý listing s pár obrázkama...
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#12 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 20:31

mám nový HP 614C který má též GPS čip od Qualcommu. Satelity to najde naprosto kdekoliv, je jedno jaký příkrov stromů nad vámi je, klidně 5-6 satelitů to najde (odzkoušeno). Pokud si udělám GPS fix někde bokem pod lesem a potom GPS vypnu tak v lese to naběhne a určí pozici do 10 sekund Problém je s navigací jako takovou, přestává to filtrovat změnu pohybu až nad rychlost až od 2.6km/hod a navigační software se chová dívně. Šipka se trhá a celkově je daleko lépe chodit podle metrů do waypointu než podle šipky. Nelze jít 10 metrů a hned se vrátit, při takových situacích to začíná bláznit. Někde na XDA foru jsem se dočetl že změnou v registrech lze určovat a ovlivňovat jakým způsobem lze přinutit interní GPS chip aby posílal vypočtené souřadnice.
  • 0

#13 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 20:35

HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\GPSMode Mine was set to "2", and I got the bad behaviour when slowly walking or geocaching. Switching it to "1" led the GPSr to send each position without modifications or smoothing directly to the internal com port: Perfect! Now my Kaiser can really replace the old Wizard with external SirfIII-GPS! Citace: Hey all, just wanted to share a tweek that I found somewhere (not for diamond) that helped me out with my aqusition problems. HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/HTC/SUPL AGPS/ EnableAGPS = 1 GPSMode = 4 (GPSMode = 1 means Autonomous (Self Fix no Assistance Required, Pessimistic Approach, Very Slow but Very Accurate) GPSMode = 2 means Assisted by Server (Less Optimistic, Somewhat Slow but Medium Accuracy Quality) GPSMode = 4 means Assisted by Server with Extended Ephemeris (Very Optimistic, But Sometime we loose Accuracy Quality))
  • 0

#14 Thompson-28037

Thompson-28037

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 22:16

Problémem hlavně je, že u čipů od Qualcommů nejde vypnout statická navigace, proto to poskakuje... A editací tohohle moc nevěřím...
  • 0

#15 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 8:02

Pontiac_CZ by nám k tomu mohl říct víc, neb na XDA forum postoval znatelné zlepšení
  • 0

#16 Thompson-28037

Thompson-28037

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 8:51

Podle mě to pitomost, už jen kvuli tomu, že se edituje AGPS.... Sice přístroj s Qualcommem osobně nemám, ale tenhle kód prý jen zcitlivý čip a ten zpracovává info trochu jinak, ale statickou na Qualcomm čipech asi nikdy úplně nevypnete.Někde jsem viděl obrázky...kde byla naznačena trasa chůze...Kaiser a Sifr s vyplou statickou navigací.
  • 0

#17 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 14:33

Trauma_Zero: No pokud jsem něco na xda postoval, tak jedině to, co mám v poznámkách. Jsou to ty samé klíče v registry, jak píšeš ty, ale jiné hodnoty:

HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\GPSMode=1 (default 2)

HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\EnableAGPS=0 (default 1)

GPSmode je 1, takže ten nejpřesnější.
A asisted GPS je paradoxně vypnuté, ale QuickGPS (stahování almanachů) zapnuté mám. Tady by spíš bylo logičtější, kdyby to bylo 1, ale takto jsem to kdesi přebral. Je možno testovat. Po změně vždy restartovat stroj.
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#18 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 15:02

Pontiac_CZ napsal/a:
Trauma_Zero: No pokud jsem něco na xda postoval, tak jedině to, co mám v poznámkách. Jsou to ty samé klíče v registry, jak píšeš ty, ale jiné hodnoty:

HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\GPSMode=1 (default 2)

HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\EnableAGPS=0 (default 1)

GPSmode je 1, takže ten nejpřesnější.
A asisted GPS je paradoxně vypnuté, ale QuickGPS (stahování almanachů) zapnuté mám. Tady by spíš bylo logičtější, kdyby to bylo 1, ale takto jsem to kdesi přebral. Je možno testovat. Po změně vždy restartovat stroj.


no a po přepnutí jsi ne/poznal zlepšení a v jakém PDA programu ?
  • 0

#19 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 15:10

Tehdy jsem používal gpsVP, tak v něm. Subjektivně se to chovalo líp.
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#20 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2009 - 15:22

Zatim jsme s kaisrem odlovili necelych 55 kesek a nemuzu rict ze jsme nespokojeni. Ma to ovsem svoje mouchy. Obcas treba navigace totalne zatuhne a nereaguje (restart), nebo staci zajit malinko do lesa a nechyta se. Ted se chystam zkusit jiny program, tak uvidime jestli dojde ke zmene. Ted mame locify...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama