Přejít na obsah


Fotka

mapy nelze odemknout


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 maikl

maikl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2007 - 23:55

Dobrý den, k Vánocům jsem dostal eTrex Vista Hcx. V baleni byla i mapa cr TOPO CR 1.20. Pri spusteni gps mi pristroj napise, ze nelze mapy odemknout. Pokud nekdo vite jak na to prosim odepiste mi. jsem z toho cely nastvany. Predem dekuji. Maikl:(
  • 0

#2 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 0:04

Mapy musis odemknout v PC, tzn nainstalovat MapSource a pri spusteni ti vyjede okno s pozadavkem odemknuti mapy, zvolis odemknout a postupujes del pozadavku software, nasledne ti na mail prijde kod, ktery zadas do daneho okna a je hotovo, nasledne pri novem transferu map do proistroje bude vse OK. Pokud mas ale jen kartu s mapou, mela by byt jiz aktivni pro danou GPS, potom pozor, neprehravej nove mapy, smaze se vzdy vsechno co mas na karte. Pokud to mas takto kontaktuj prodejce, s tim asi nic neudelas.
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#3 maikl

maikl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 0:09

moc diky zkusim fakt dikes :D
  • 0

#4 maikl

maikl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 0:11

diky ale vypada to na tu druhou moznost asi jim to tam poslu zpatky.
  • 0

#5 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 0:25

No v tom prvním případě musíš mít mapu na cd - pokud si ho nedostal, tak platí možnost 2 -mapa je na kartě, ale to potom musí být v GPS odemknutá.
  • 0

#6 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 11:22

Chtel jsem se zeptat, pokud je ta mapa predinstalovana na karte a nemam CD, a ja si nezavisle stahnu a nainstaluju mapsource na PC, muzu potom s Vistou komunikovat--posilat waypointy a prijimat tracky? Diky
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 11:42

michal_a_jana napsal/a:
Chtel jsem se zeptat, pokud je ta mapa predinstalovana na karte a nemam CD, a ja si nezavisle stahnu a nainstaluju mapsource na PC, muzu potom s Vistou komunikovat--posilat waypointy a prijimat tracky? Diky


Komunikace GPS a počítače s mapou nijak nesouvisí a je celkem jedno, kterým programem to děláš.

Je jen jedna důležitá zásada: Nahrání mapy do GPS maže všechny mapy, co tam už byly !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 12:08

michal_a_jana napsal/a:
Chtel jsem se zeptat, pokud je ta mapa predinstalovana na karte a nemam CD, a ja si nezavisle stahnu a nainstaluju mapsource na PC, muzu potom s Vistou komunikovat--posilat waypointy a prijimat tracky? Diky

Na strankach Garminu je ke stažení TOPO 1.2, nahraješ do MS a registruješ jako DEMO - potom lze posílat i přijímat z GPS waypointy, trasy, stopy atd., akorát to hodí dotaz jestli chci přenášet data v režimu DEMO - dám ano a vše šlape OK.

Ale platí co píše kolombo - nelze experimentovat s tou orig. kartou, pro další mapy a pokusy si kup jinou /stojí pár stovek/
  • 0

#9 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 12:23

Jeste jeden dotazek k tematu... Bohuzel jsem si nazalohoval ten dlouhy klic pro odemykani map a reinstaloval okna, takze mi mapsource hlasi at si odemknu mapy. Pri pokusu o re-registraci me garmin.cz pise, ze kod co mam na CD nezna. Tak jsem psal na podporu, odkud se mi uz tyden nikdo neozyva.... Mate nejake zkusenosti s revitalizaci nebo zaslanim klice?
  • 0

#10 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 13:38

kvapa napsal/a:
Mate nejake zkusenosti s revitalizaci nebo zaslanim klice?

Zkus je zaurgovat, mozna maji v Picodasu pres svatky malo lidi. Co ale vim, tak ziskani klice skrz zadani kodu CD funguje bezproblemove. Zkus misto nej kdyz tak zadat kod sve GPSky, u toho je aspon vyhoda ze ho clovek nikdy neztrati, a funguje to i s nim.
Pokud jsi odemykaci klic k mape ziskal skrz registraci u Picodasu (a jinak to myslim ani nikdy neslo), tak ti ho poslou.
  • 0

#11 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 16:15

v "novem" systemu registraci na picodasu ti ten klic zustava na webu, staci k tomu jen cislo GPS a nebo mapy http://garmin.cz/unl..._map_serial.php
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#12 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 16:16

kvapa napsal/a: Mate nejake zkusenosti s revitalizaci nebo zaslanim klice?

No já jsem to kdysi dělal ještě u Legenda s TOPO snad 3.1, ale bohužel už si nevzpomenu jak... nicméně vím, že to šlo bez problému. Ten kód jsi ale určitě dostal na mail, tak by měl být ve schránce /pokud si nezapomněl heslo případně ho tam nesmazal/
Možná by stálo za pokus to znovu zaregistrovat a myslím že ti ho pošlou znova.
Mail z Garminu:
Doporučený postup pro odemknutí map:
1. Spusťte program MapSource (předpokladem je, že máte obě nebo aspoň jednu z map již nainstalovanou).
2. Automaticky se zobrazí okno s informací, že mapy Mountfield Czech Republic v1 a TOPO 50 v3 jsou uzamčeny.
3. Vyberte jednu z map a klikněte na tlačítko "Unlock" pro spuštění průvodce pro zadání odemykacího kódu.
4. Postupně třikrát klikněte na tlačítko "Další", až se zobrazí okno s položkou pro zadání odemykacího kódu mapy (položka "Enter the 25-character unlock code"
5. Vložte odemykací kód. Spodní pole je určeno pro komentář, který je nepovinný).
6. Po zadání kódu klikněte opět na tlačítko "Další" a pak na "Close". Tím se zavře průvodce pro zadání kódu a mapa je již plně zpřístupněna. (Průvodce registrací mapy má další okna uzpůsobena pro registraci map dodávaných firmou Garmin, kterých si nemusíte všímat.)
Přihlášení na server UnlockWeb
Pro přihlášení na server http://mounfield.garmin.cz/ použijte sériové číslo CD uvedené níže. Na tomto serveru můžete měnit svoje osobní nastavení, stahovat aktualizace map, případně registrovat další GPS přijímače.
Model GPS: eTrex Legend
Sériové číslo GPS: xxx
ID číslo GPS: xxx
Sériové číslo CD: xxx
MAPA: TOPO 50 v3
ODEMYKACÍ KÓD: xxx
  • 0

#13 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 17:41

Diky za vsechny odpovedi, zkusim se s tim nejak poprat a kdyz tak se opet ozvu. k
  • 0

#14 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 23:52

maikl napsal/a:... eTrex Vista Hcx. V baleni byla i mapa cr TOPO CR 1.20. Pri spusteni gps mi pristroj napise, ze nelze mapy odemknout.

Dopadl jsem úplně stejně a i v jiné diskusi jsem zaznamenal stejný případ. Když se to stane, je potřeba to reklamovat.
Jen rekapitulace jak to funguje z informací z okolí:
Mapová sada (soubor gmapsupp.img), která se nahrává do GPS, resp. je nahraná na mikro SD kartě, v sobě obsahuje "25 znaků dlouhý kód pro odemčení". Ten je vypočten z ID mapy a Unit ID (ID jednotky, GPS). Kromě ID jednotky může být pro výpočet kódu použito i ID SD karty (SD Card ID), které je unikátní a napevno nastavené v každé SD kartě (čte se speciálním příkazem mimo běžná data). Tato varianta je použita při distribuci mapy předinstalované na kartě, ale zřejmě se občas vloudí chybička.
V jedné mapové sadě může být těch odemykacích kódů více. GPS Garmin je při spuštění čte, dekóduje z nich ta ID, a kontroluje zda souhlasí s přístrojem nebo kartou. No a když nenajde, tak má uživatel smůlu.
  • 0

#15 Dexter

Dexter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 8:50

Leroj napsal/a:
Na strankach Garminu je ke stažení TOPO 1.2, nahraješ do MS a registruješ jako DEMO - potom lze posílat i přijímat z GPS waypointy, trasy, stopy atd., akorát to hodí dotaz jestli chci přenášet data v režimu DEMO - dám ano a vše šlape OK.


Dám ano a vše šlape OK??? To že je gpska v režinu demo a tudíž nepřijímá sígnály z družic je OK? No jo...doma u pocitace ano, ale venku si nejsem jisty ze to je ok ;-)
  • 0

#16 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:10

Že Ty sis do GPS natahal i mapy ? To je totiž jediná věc, kterou při zaregistrování jako DEMO používat nelze...
  • 0

#17 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:21

Dexter napsal/a:
Dám ano a vše šlape OK??? To že je gpska v režinu demo a tudíž nepřijímá sígnály z družic je OK? No jo...doma u pocitace ano, ale venku si nejsem jisty ze to je ok ;-)


Ide o demo rezim pre mapy, nie pre gpsku. Mapy nahrate do gpsky ako demo nejdu unlocknut. Odomknut mapu v mapsource do demo rezimu ma zmysel len ked si chce clovek mapy mrknut na PC v mapsource a nechce ich nahravat do GPSky a nechce ich pouzivat na online navigaciu napr cez nroute.

Demo rezim gpsky je myslim nieco uplne ine ako demo mapsource :)
  • 0

#18 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 11:17

drobik napsal/a:
Ide o demo rezim pre mapy, nie pre gpsku. Mapy nahrate do gpsky ako demo nejdu unlocknut.

Ne-e. Mapy s DEMO klíčem přepnou i GPSku do demo režimu.
Netuším jestli to platí obecně pro každou mapu a každou GPS, ale minimálně na dvou typech GPS (60CSx a 276C) to takhle funguje.

Kdysi, před vznikem utilitky sendmap20 a v době kdy Garmiňácké GPS nepoužívaly SD karty ale své speciální, to byla celkem legrace. GPSka s mapami v demo režimu nešla přepnout zpět na příjem signálu z družic, a současně Mapsource odmítal poslat do GPS nové (korektně odemčené) mapy s odůvodněním že nechce přepsat demo-kartu od výrobce :)
  • 0

#19 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 11:49

OK, tak aspon u gpsmap 76s to fungovalo ze neodomklo mapu. Novsie pristroje to maju pravdepodobne riesene ako pises, to som nevedel. Diky za info.
  • 0

#20 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:53

Dexter napsal/a:

Leroj napsal/a:
Na strankach Garminu je ke stažení TOPO 1.2, nahraješ do MS a registruješ jako DEMO - potom lze posílat i přijímat z GPS waypointy, trasy, stopy atd., akorát to hodí dotaz jestli chci přenášet data v režimu DEMO - dám ano a vše šlape OK.

Dám ano a vše šlape OK??? To že je gpska v režinu demo a tudíž nepřijímá sígnály z družic je OK? No jo...doma u pocitace ano, ale venku si nejsem jisty ze to je ok ;-)

Je to OK i venku. V GPS máš TOPO na kartě /koupeno v akci s GPS-bez cd/, stáhneš to demo, nainstaluješ do MS a z počítače -nebo do něj- můžeš potom odesílat trasy, body, stopy...ale ne tu mapu! /ostatně proč, když je celá na kartě/
Jestli se při tom GPS přepíná do demo módu nevim, protože doma hned vypínám vyhledávání. Venku zapnu a vše funguje jak má. B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama