Přejít na obsah


Fotka

groundpeak spustil wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 20:35

No to jsem právě předpokládal i u PDA, k čemu to potřebuje online stahování dat? To nestačí nahrání prográmku a ten už pak poběží a jen bude vykonávat různé věci podle aktuálních souřadnic? Připojení na net taky není dostupné úplně všude a hlavně není zadarmo.
  • 0

#22 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 21:08

Tak to mám v PDA a běhám v noci kolem baráku jak debil. Je to super. Nahrál jsem si nějakou výukovou hru. Připojení na internet asi není třeba, vše se řídí pouze podle souřadnic. Např. jdi 50metrů vlevo. Tak jdeš a tam se ti zobrazí další úkol... Co je u mě horší, nějak nechápu vytváření příběhů. Ale tím se prokoušu a další pokračování mé série Sherlocka Holmese jistě půjde tímto směrem. Jinak ještě technická - na Vistách mi to ještě nespadlo... Zatím... :)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#23 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 21:14

Do PDA i Garminu se z počítače nahraje tzv. cartridge - soubor se zadáním. Nic se nemusí online stahovat. Olivin: Jaké používáš PDA? Mně se to na Looxu pořád nepodařilo rozjet. Wherigo se nepřipojí k družicím a nestáhne polohu.
  • 0

#24 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 21:32

marekl napsal/a:
Olivin: Jaké používáš PDA? Mně se to na Looxu pořád nepodařilo rozjet. Wherigo se nepřipojí k družicím a nestáhne polohu.

Mám neskutečně staré, ale funkční Yakumo delta 300. Připojilo se mi hned napoprvé, ale chvíli to trvalo. cca 10minut
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#25 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 9:49

Tak se mi to podařilo rozchodit na Qteku9100 + ext. GPS NaviLock BT-359. A i na XP mi Builder zatím ani jednou nespadl. Uvidím jak dloho to vydrží :).
  • 0

#26 pavelu

pavelu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 17:50

jen pridam zkusenost s mym pristrojem E-TEN M700 bez problemu nainstalovano a spusteno, jen to neustale jako by ztraci a nachazi signal - cca vzdy po trech vterinach vypadne a hned naskoci myslim, ze na hratelnost to nebude mit vliv, ale je to prinejmensim zvlastni. pdacko se mi takto chovalo i s iGO2006, po nainstalovani iGO2006 plus bez problemu... nemuze na to mit vliv vypnuta staticka navigace? Kazdopadne se tesim na nejake cartridge u nas. Jak dlouho myslite, ze to bude trvat? :)
  • 0
pavelu

#27 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 18:02

pavelu napsal/a:
Jak dlouho myslite, ze to bude trvat? :)

Brzy, resp. hned, co je někdo napíše a uploaduje alespoň trochu funkční a nekolabující verzi B)
  • 0

#28 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 18:15

Tak jsem dohrál první cartridge Wherigo Player Tutorial. Sice si kolemjdoucí mysleli, že jsem blázen, ale dohráno. Je to výuková hra, úkoly jednoduché. Třeba jdi rovně 50m a tam najdeš scaner. Tak jdeš rovně, šipka ukazuje směr a po 50m naskočí další úkol. Po dokončení to vygeneruje kód, který jsem zadal na www.wherigo.com a byly gratulace. Doufal jsem bod do statistiky na GC.com , ale nic. Jinak ale věřím, že Wherigo má velký potenciál...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#29 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 18:30

Pokoušel jsem se rozchodit Wherigo player na PDA s vestavěnou GPS (Asus A639) Instalace bez problémů, ale pak se mi Wherigo Player tvrdošíjně snažil spojit s GPS modulem přes BT. No a takový GPS modul nemám, jen vestavěný, který je součástí zařízení a má nastavenou komunikaci přes COM5. Nikde v Playeru jsem možnost volby jiného než BT připojení modulu nenašel. Nevíte náhodu někdo, co a jak? :)
  • 0

#30 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 19:20

Mám úplně stejný problém - s vestavěnou GPS se nespojí. A jelikož nemám PDA s Bluetooth, tak se tváří, že nedělá vůbec nic.
  • 0

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 19:56

to same htc - resp. mda compact III
  • 0

#32 junior69

junior69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 20:36

Mio A701 - player jede bez problému, zkusil jsem tutorial, došel a sebral jsem ten radialtivní šutr a pak skončil, zatím nevím co si o tom mám myslet
  • 0

#33 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 20:40

Tak se zeptáme u zdroje.
  • 0

#34 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 20:40

u mě to zřejmě funguje. Nechce se mi teď večer do zimy to zkusit, ale signál jsem chytil skrz integrovanou gps v PDA Acer c531 a tutorial valil, takže asi ok. Jsem docela zvědavý jak se to ujme. Určitě je to další prostor pro tvorbu.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#35 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 18:14

Opravuji své včerejší tvrzení... :) Asus A639 jede i s interní GPS. Musí být ale vidět na oblohu, jinak Wherigo Player hlásí, že žádná GPS není připojená a chce ji pořád vyhledávat přes BT. Dokonce jsem si dnes půjčil ještě externí BT GPS modul a ani jsem ho nakonec nepoužil. :D Věděl jsem, že s ním to půjde, tak jsem si řekl (pod čistou oblohou) - poslední pokus s interní, než zapnu tu extetní. Nu a interní se chytla. Domnívám se, že Wherigo Player nerozlišuje mezi stavem GPS bez signálu a stavem žádná GPS. Anebo ta interní GPS neposílá dál systému žádné údaje (vůbec se nehlásí), dokud nemá družice. Nevím, zda je správně a nebo b. :) Ale v exteriéru to naskočilo. Otestovali jsme tutorial a jednu pokusnou cartridge, kterou vyplodil geokolega Hawran. :)
  • 0

#36 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 18:31

Prosím, až se někdo prohrabe tvorbou kartrige, uveřejněte někde postup, či popis programu. Jsem z toho jelen... :@
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#37 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 18:39

Tak paráda :) První dojmy? Funguje to :D - to je asi tak to jediné, co se dá říct na 100 %. :) Dnes odpoledne jsme s MichalemS, Hawranem a Radenem otestovali funkčnost, prošli si v reálu tutorial a dokonce jednu cartridge, kterou Hawran dnes zplodil. Pak jsme ještě při minieventíku probrali možnosti, co nás hned napadaly... Multiny bez listingu, turistický průvodce, mysterky s interakcí s okolím, no je toho fůra. :) Já osobně se ale obávám toho, že tvorba solidních cartridgí je nad síly jednotlivce, byť zapáleného pro věc. Taková cartridge chce nápad, příběh, scénář!, grafiku, naprogramování. Trochu se bojím, že do toho nikdo jako solitér nepůjde. Anebo jen ojediněle. Anebo půjde, ale výsledky budou hodně "amatérské". Nevím - trochu mi to připomíná tvorbu počítačové hry - aby vzniklo něco solidního, potřebujete taky autora, scénáristu, grafika, programátora. A v jedné osobě jich moc po světě (republice, Plzni) neběhá. :) Tady je prostor pro počítačové firmy. Ale, zase ale... Máme (geoveřejnost) vůbec zájem nějaké cartridge na komerční bázi nakupovat? Nevzniknou takové firmy pouze v US? Není to špatná cesta - výrazná komercionalizace geocachingu? Nevím... Jen tak sem házím své myšlenky. Třeba nakonec půjde geocaching svou cestou (starou) a vznikne něco úplně nového - nový produkt, nová cesta - něco jako interaktivní počítačové hry. A turistický průvodce jistě taky - tady se to úplně nabízí. Inu uvidíme... :) A jedno vím téměř jistě - určitě si nějakou trochu "košatější" cartridge naprogramujeme. Třeba jen pro ten pocit, že to zmákneme. :)
  • 0

#38 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 18:44

to Olivín: Hawran (gc.com nick Hrafnain) dnes něco stvořil - odpoledne jsme testovali. Je to podle něj dost složité - využil wizard, který je součástí builderu Tools->Wizards. Podrobnosti nevím, to je spíš dotaz na něj. :) Jednu věc jsme ale zjistili - aby Builder správně fungoval, musí mít systém nastavený v "anglickém režimu". Tj. místo desetinné čárky tečka, datum ve tvaru MM/DD/YY, atd. atd. Nejjednodušší je v Ovládacích panelech přepnout celé národní nastavení na Angličtina (US). Poud to tak není, pak vás třeba Builder nechá něco vygenerovat, ale po uložení už to neotevře, nebo třeba Emulátor hlásí chybu skritpu o "zpomalení IE" atd. Dál se ještě uvidí... :)
  • 0

#39 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 19:16

Venca68 napsal/a:
Já osobně se ale obávám toho, že tvorba solidních cartridgí je nad síly jednotlivce, byť zapáleného pro věc. Taková cartridge chce nápad, příběh, scénář!, grafiku, naprogramování. Trochu se bojím, že do toho nikdo jako solitér nepůjde. Anebo jen ojediněle. Anebo půjde, ale výsledky budou hodně "amatérské". Nevím - trochu mi to připomíná tvorbu počítačové hry - aby vzniklo něco solidního, potřebujete taky autora, scénáristu, grafika, programátora. A v jedné osobě jich moc po světě (republice, Plzni) neběhá. :)

S tímto souhlasím. Na jednoho člověka už je tohle docela dost práce. Navrhoval bych teda založit na GC.cz vývojový/é tým/y pro tvorbu těchto wherigo keší. Určitě se tu najede hodně lidí, kteří by se rádi zapojili :) A já se zrovna hlásím :) Na práci scénáristy si netroufám, ale hned jak budu mít čas, tak bych se seznámil s tím builderem pro wherigo a přihlásil se na místo programátora, příp. i grafika :)

Abych to tedy trochu konkretizoval. Prvně bych založil diskuzní vlákno, kam by lidi mohli psát návrhy scénářů, vhodných míst atd. Myslím, že vymyšlení dobrého příběhu a vybrání místa je pro začátek to nejdůležitější. Vlastní naprogramování cartridge už snad tkaový problém nebude.
  • 0

#40 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 19:23

Venca68 napsal/a:

Já osobně se ale obávám toho, že tvorba solidních cartridgí je nad síly jednotlivce, byť zapáleného pro věc. Taková cartridge chce nápad, příběh, scénář!, grafiku, naprogramování.


no ja znam minimalne 3 lidi, co prvni tri veci nepovazuji za problem ;) a zbytek snad zvladnou. ja osobne mam uz tak rok v hlave dva pribehy i se zapletkou :) ted jeste rozchodit player v mdacku, at si s tim muzu zacit hrat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama