Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#21 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 21:52

marekl napsal/a:
Bude stát do šestnácti tisíc, to je informace od distributora.


no jo, dneska jsem to nahrubo pocital a s aktualnim kurzem to vychazi plusminus na 15293,88 Kc vcetne DPH :D

dandra napsal/a:
U.S. retail price 499 USD x 17,512 CZK/USD = 8738,50 Kč


pak mi pres SZ napis, jak se da dostat na PayPALu k takovymu kurzu pac ja tam mam 18.19 CZK/USD :(

Numira napsal/a:
... To bych se přihlásil k tobě do maillistu :P a stanu se spekulantem s měnou B)


ze zejtra padne rekord k dolaru, vi preci kazdej kacer :D
  • 0

#22 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 21:54

Tak sepíšeme objednávky, jednoho vylosujem a ten zaletí do států pro dvacet kousků Colorada :D
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#23 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 22:21

Numira napsal/a:
Teda DanDro, kde bereš 17,512? Dnešní kurs střed dle ČNB je 17,633...Nebo ty máš k dispozici vždycky kurs na zítřek?

Aktuální kurs CZK/USD je už jen 17,477 (22:14) a nestane-li se zítra dopoledne nic mimořádného, bude v kursovním lístku ČNB opravdu i dolar levnější. A Colorado koupené při víkendovém výletu do New Yorku také... trrrrdadacink ... už jen na Kč 8.721,- :D

Budete-li platit na místě kartou, vyjde oproti mezibankovním kursům dráž jen o cca 0,75%-1,5% oproti kursu ČNB. Vyplatí se to. (Konec reklamy ;))
  • 0

#24 raduz-7097

raduz-7097

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 23:14

Za 16 tisíc je předražená,ale když chvíli počkáme tak to půjde.Podle toho co jsem o ní četl na stránkách Garmin,je to špička.Vydrž Prťka vydrž.
  • 0

#25 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 23:23

No před dvěmi lety jsme kupovali 60CSX za 20 tisíc, takže bych to s tou předražeností až zas tak nehrotil... ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#26 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 22:28

dandra napsal/a:

Aktuální kurs CZK/USD je už jen 17,477 (22:14) a nestane-li se zítra dopoledne nic mimořádného, bude v kursovním lístku ČNB opravdu i dolar levnější. A Colorado koupené při víkendovém výletu do New Yorku také... trrrrdadacink ... už jen na Kč 8.721,- :D

Budete-li platit na místě kartou, vyjde oproti mezibankovním kursům dráž jen o cca 0,75%-1,5% oproti kursu ČNB. Vyplatí se to. (Konec reklamy ;))



mimoradneho se nestalo nic, dolar se jen dotknul dna. ale to jsme vedeli, ze ? :D
+
http://cgi.ebay.com/...7QQcmdZViewItem
=
takze pokud uz nesedis nekde v business classu nad Atlantikem, tak mi vem jeden taky. s tim tvym VIP kurzem to dela necelejch 8000 a to je uz hodne zajimava cenaB)
  • 0

#27 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 22:35

Já jsem tak dlouho váhal zda koupit 6Otkunebo ne, naštěstí finanční situace mi nákup zatím zatrhla, ale za takovou cenu takovou mašinu, to bych asi klidně vyraboval nějaký bankovní ústav. Takže pokud bude někdo sbírat objednávky, tak řečeno slovy klasika " já bych si s dovolením také vzal". Třeba čím více nás bude, tím dostaneme větší slevu..... (otázka: nebylo by to zajímavé pro nějakého distributora? pokud by byl větší zájem, tak by se přece marže a sleva mohli rozumně pokrátit k oboustranné pokojenosti, ne?)
  • 0

#28 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 22:38

stanleypaulGC napsal/a:.... (otázka: nebylo by to zajímavé pro nějakého distributora? pokud by byl větší zájem, tak by se přece marže a sleva mohli rozumně pokrátit k oboustranné pokojenosti, ne?)


myslenka je to moc pekna a logicka, jenze pri vetsim nakupu se nevyhnes clu, ktere je ve vysi DPH, a s nim je cena zase nekde jinde :(
  • 0

#29 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 9:52

Koukal jsem se do celního sazebníku a na GPS z US účtují 3,7%. Sice bych do New Yorku si rád zalít trochu zakešovat, ale asi počkám až na eBay bude někdo nabízet Ships to: Worldwide a hned objednám.
  • 0

#30 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 22:15

Napadlo mě, že kvůli zrušeným vízům by bylo lepší koupit Colorado v Kanadě. Ale nevím kdo by tam jel. A na prvním internetovém shopu www.gpscity.ca/outdoor-gps/s_2 jsem ho našel za $439.95 a to je cena lepší než v USA. A kanadský dolar je dnes skoro stejně drahý jako americký.
  • 0

#31 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 22:43

Jen ze zvědavosti jsem se tam mrknul... Kanadský obchod do zahraničí nezasílá, jeho US pobočka ano. Je tam cena v US dolarech stejná jako v Kanadě v kanadských. Ale... Česká republika není v seznamu zemí, kam běžně prodávají. A když si člověk přečte ty podmínky, za kterých zasílají mimo vyjmenované země... :( Ale tím vůbec nechci říct, že se nějaký zajímavý prodejce nenajde... :) Jen chci upozornit, že tento zřejmě nebude ten nejšikovnější...
  • 0

#32 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 23:19

Ono s tou dopravou, clem a DPH to pak vychází stejně mnohem dráž. Pokud by tam člověk měl cestu, tak by se to ale vyplatilo. Jenže do Kanady je letenka dvakrát dražší než do USA. Možná zkusit tu firmu co vám zařídí virtuální adresu v USA a na tu vám to prodejce pošle za místní poštovné (většinou je to i zdarma) a tahle firma to pak pošle do Čech se zpáteční adresou tou vaší virtuální, takže je to jako od soukromé osoby a to pak prochází lépe celnicí. Ale zase jsem četl i negativní názory na tuto službu.
  • 0

#33 Radan_64

Radan_64

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2008 - 0:48

Venca68 napsal/a:
Jen ze zvědavosti jsem se tam mrknul... Kanadský obchod do zahraničí nezasílá, jeho US pobočka ano. Je tam cena v US dolarech stejná jako v Kanadě v kanadských. Ale... Česká republika není v seznamu zemí, kam běžně prodávají. A když si člověk přečte ty podmínky, za kterých zasílají mimo vyjmenované země... :(
Ale tím vůbec nechci říct, že se nějaký zajímavý prodejce nenajde... :) Jen chci upozornit, že tento zřejmě nebude ten nejšikovnější...


Tak já bych se klidně k objednávce taky přidal a navíc mám soukromou adresu v příhraničním Německu a na tu by se už z Kanady něco zaslat dalo ne? Klidně bych vám to ty 2 kilometry přenesl do Čech na poštu...
  • 0

#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 10:45

tak jsem si procital fora groundspeaku o prvnich zkusenostech s coloradem:

I've also tried installing a gpx file, created by GSAK, to see what happens. That works well. It includes more logs for the caches than the file produced by pocket queries from Groundspeak's site, and they all show up on the Colorado.
It also turned out that two such gpx files can exist in the Colorado at the same time, so it's possible to update parts of your database, without disturbing other parts, when required (or desired).

As geocachers, we've come to expect geocache=waypoint. But that's not the original purpose of a waypoint (before geocaching), and with the Colorado, that seems to be no longer true (they're treated specially from the GPX files, not just a waypoint with a special icon as with the legacy Garmin implementation). So, given sufficient memory and absent artificial limits, there's no reason you couldn't have your 10k caches. So I reiterate, based on those facts, 1000 "normal" waypoints (actual waypoints, not caches) should be plenty for nearly all users.

Geocaches loaded as properly coded gpx files don't show up on the map. As that's not good, I hope they consider improving this.


jestli nejsem uplny pako ;), tak: gpx soubor vygenrovany gsak a nahrany do colorada funguje. colorado zacalo rozlisovat waypoint a kes - coz znamena, ze neni limit na 1000 kesi, protoze se tam narvou v gpxku, ALE pokud jsou jako gpx tak se jaksi nezobrazi na mape - coz je prasteny a jen se doufa, ze novejsi firmware je zobrazi.
  • 0

#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 10:58

jinak takhle vypada menu kesi edit: safra kde je ten obrazek, nejak se mu sem nechce
  • 0

#36 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 21:05

Moc jsem ten anglický text nepochopil. Takže bodů (tj. ať keší nebo ostatních waypointů kekkeším nebo i jiných waypointů) může být více než 1000? Ale zároveň pokud se tam nahrají pomocí GPX souboru, tak je to nezobrazí v mapě a není možno na ně navigovat? To je blbý né? Ale i tak pokud by byla nějaká možnost tak já bych za tu cenu do toho snad i šel. Nevím, jak je to s aktualizací firmware u Garminů všeobecně, jestli se to musí někam nosit nebo posílat anebo jestli se to udělá přes USB doma, ale snad se tento problém odstarní. Možná to bylo jen rukama toho betatestera. Ale to je jen dohad. Snad se to vyjasní. Ale i tak si myslím, že bych do toho šel....
  • 0

#37 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 21:19

Dain: nevím, jestli jsi myslel tohle, ale tady je docela velká galerie s geoobrazovkami Colorada
  • 0

#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 7:43

jo to bude ono, ja jsem z toho stahl tri obrazky se seznamem kesi, listingem a hintem, ale proste mi to sem nejde a nejde prilozit :)
  • 0

#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 7:59

stanleypaulGC napsal/a:
Moc jsem ten anglický text nepochopil. Takže bodů (tj. ať keší nebo ostatních waypointů kekkeším nebo i jiných waypointů) může být více než 1000? Ale zároveň pokud se tam nahrají pomocí GPX souboru, tak je to nezobrazí v mapě a není možno na ně navigovat? To je blbý né? Ale i tak pokud by byla nějaká možnost tak já bych za tu cenu do toho snad i šel. Nevím, jak je to s aktualizací firmware u Garminů všeobecně, jestli se to musí někam nosit nebo posílat anebo jestli se to udělá přes USB doma, ale snad se tento problém odstarní. Možná to bylo jen rukama toho betatestera. Ale to je jen dohad. Snad se to vyjasní. Ale i tak si myslím, že bych do toho šel....


waypointy tak jak je zname ted - tech je tam porad maximalne tisic. ale ty si muzes hodit do colorada kese jako soubor gpx - potom je budes mit v kolonce geocaches, tou muzes listovat, cist listingy, hinty.... no a tech kesi v gpxku muzes mit mnohem vic nez 1000. navigovat na ne muzes (vyberes v seznamu, das navigovat) ale kdyz si prepnes na obrazovku s mapou, tak na ni body z gpxka nejsou videt. proste nevidis rozlozeni kesi na mape. (jestli je to bug, nebo to nekomu pri vyvoji nedoslo, netusim.) jinak tohle jsem vycetl z diskuze majitelu colorada, pokud je vse jinak, tak to sorry ;)
aktualizace se stahuji ze stranek garminu.
  • 0

#40 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 8:54

Dain & Olik napsal/a:

waypointy tak jak je zname ted - tech je tam porad maximalne tisic. ale ty si muzes hodit do colorada kese jako soubor gpx - potom je budes mit v kolonce geocaches, tou muzes listovat, cist listingy, hinty.... no a tech kesi v gpxku muzes mit mnohem vic nez 1000. navigovat na ne muzes (vyberes v seznamu, das navigovat) ale kdyz si prepnes na obrazovku s mapou, tak na ni body z gpxka nejsou videt. proste nevidis rozlozeni kesi na mape. (jestli je to bug, nebo to nekomu pri vyvoji nedoslo, netusim.) jinak tohle jsem vycetl z diskuze majitelu colorada, pokud je vse jinak, tak to sorry ;)
aktualizace se stahuji ze stranek garminu.

Já se nehádám, ale samozřejmě něco může být rukama a něco od výroby, to nebylo napadení ani Tebe ani zdroje ze kterého je čerpáno. Ale k věci. Já sice nejsem uživatelem žádného Garmina, ale domnívám se, že pokud do Garmina nahraješ (standardním způsobem přes USB ) keše a jejich waypointy, tak je to v mapě zobrazí. Ale pokud si jen sám otevřeš GPX soubor, tak je to jaksi mimo a to se tam nezobrazí, jen když si to dáš navigovat na tento bod. To mi jako laikovi přijde (technicky) správně. Spíš by mne zajímalo, jestli poté, co se na ten bod necháš navigovat, jestli Ti ho zobrazí jen v tom zobrazení navigovacím (kompas, směr, vzdálenost, atd.) nebo jestli se to PAK ZOBRAZÍ i v mapě nebo to zůstane neviditelný. Promiň, Daine, možná nato koukám blbě, jak říkám Garmina zatím nemám, ale zdá se mi, že je to tak, že se to do toho seznamu bodů v mapě prostě nemělo jak dostat. Jednak jde o ten limit (pokud tam budu mít deset GPX souborů a každý bych jednou otevřel a automaticky mi to přidalo bod (body) do mapy, tak za chvíli je 1000 bodů plných. Takže si myslím, že A) buď je to takhle schválně, pro nás kačery de facto blbě, a ty GPX soubory slouží jen k možnosti čtení listingu a k případnému (nouzovéme) navigování na ten vybraný bod, nebo za B ) to půjde nějak ošéfovat a nastavit, přeposlat do mapy všechny nebo vybrané body nebo tak něco. A nebo se ukáže že skupina geocacherů ve světě má malou moc donutit výrobce udělat vše k jejich spokojenosti a nebude se to až tak prodávat. Vždyť ať mi nikdo neříká, že amíci kešujou jinak než mi a že používají GPX soubory jinak než my. Tak jim to asi při předvýrobních konzultacích nějak špatně vysvětlili co od toho chceme aby to dělalo. Jinak si to neumím představit. Ale nedá se vyloučit, že se to (časem) v upraveném firmware objeví (i když jak slyším, jak promptně se řeší ty neduhy Etrexů (odlupující se guma a ergonomie), tak asi moc pružný ten Garmin asi nebude..... :( )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama