Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#61 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 7:57

ofiko garminu: v tydnu 14.1. se rozesilaji do obchodu col 300 a 400 s topo mapou nekdy v unoru a breznu - data uz si nepamatuju - 400 s leteckou a 400 namorni takze 16. - 17. se opravdu zacaly prodavat. svedci o tom i diskuze o coloradech na internetu. ale to je uplne jedno. do jara museji dorazit a zimu s legC jeste preklepu ;) aspon zatím doladi firmware - například chybi zatím prumerovani bodu :o asi se to programatorum nezdalo dulezity :D
  • 0

#62 guru_marvy

guru_marvy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 22:37

Nevim jestli to tu uz nekdo psal. Ale na strankach garmin.com je uz na Colorado manual a strucny navod v cestine. B)
  • 0

#63 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 10:12

Tak jsem se koukl na navod a potesilo mne ze tam je jako prvni cache "Trosky od jihu". Je videt, ze i ten navod je pekne lokalizovany a ta prislusna cache ma peknou reklamu.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#64 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 10:45

Dain & Olik napsal/a:
například chybi zatím prumerovani bodu :o asi se to programatorum nezdalo dulezity :D

Mozna je to proto, ze jsou si vedomi, ze vetsina lidi si tupe mysli, ze napr. 10minutove prumerovani bodu na miste se spatnym signalem vede k ziskani presnejsich souradnic.;)
  • 0

#65 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 10:59

Však taky vede... na místě se špatným signálem tím spíš. Ideální to sice není, ale ze statistického hlediska rozhodně jistější než náhodné odebrání jednoho vzorku.
  • 0

#66 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 11:17

Ne vždy. Často to vede jen k zprůměrování momentální odchylky od správné hodnoty, dané horším měřením díky aktuálnímu nevhodnému rozložení satelitů či povětrnostním vlivům(během 3-5 minut se obojí podstatně nezmění). Místo s horším signálem a odrazy vyžaduje nikoliv jedno měření/průměrování, ale mnoho měření/průměrování v dostatečně rozdílných časech, mezi nimiž se změní povětrnostní podmínky či satelity podstatně zmení svoji polohu a tím ovlivní zlepšeni/nebo zhoršení příjmových podmínek. Z těchto jednotlivých měření lze pak nejpravděpodobněji vyhodnotit co nejpřesnější souřadnice. V praxi se s tím ale takhle párat nedá, takže sláva, že máme v přístrojích zabudované průměrování.;)
  • 0

#67 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:24

Mion:

Nejlepší je nechat gpsku na zaměřovaném místě několik hodin, nejlépe celý den, zaznamenávat polohu, vyházet vyloženě špatné hodnoty a pak to teprv zprůměrovat, jenže to při zaměřování cache nejde už vůbec. :(
Deset minut je opravdu málo, ale na aspoň zmírnění třeba 70m úskoku, který trvá většinou mnohem kratší čas (třeba minutu a není celou dobu těch 70m daleko, ale hezky plynule si tam odcestuje a pak zas přicestuje zpět) to je určitě lepší než nic. Bez průměrování to bude jako hod korunou... buď budeš mít štěstí a trefíš se zrovna do chvíle, kdy poloha bude přesná, pak bude výsledek oproti průměrování opravdu znatelně lepší, a nebo taky smůlu a budeš mít souřadnice 70m ujeté.
Určitě nemá cenu koukat se na průměrování jako na všemohoucí nástroj, který za deset sekund zpřesní souřadnice na metr, ale taky bych to určitě úplně nezatracoval a myslím, že do každé gpsky to patří. Nějak jsme se v téhle debatě asi tak s roční periodou hezky zacyklili. :D
Jinak tady jsou celkem pěkné grafy s porovnáním různých dob průměrování... http://www.gartrip.de/long.htm.
  • 0

#68 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 14:56

Pozorne jsem si precetl navod a jedine misto, kde jsem tam narazil na zminku o MapSource je uvod a zminka o tom, ze se jedna o licencovany nazev spolecnosti Garmin. Nezjistoval jste nekdo jak je to se spolupraci s MapSource a nahravanim map apod. Zajimala me take 3D mapa a tam je zminka o tom, že ta je jen u 400t. Nevite nekdo jestli je to dane jen tim, ze 400t obsahuje odpovidajicim zpusobem zpracovanou mapu USA nebo je to primo vlastnost teto 400 a na 300 nelze. Me celkem zajima 300, nicmene zatim je otazek vice nez odpovedi. Snad se to zlepsi az dorazi prvni i sem. Je uz nejaky stastlivec? ;)
  • 0

#69 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 15:00

Český Garmin tento týden čeká zboží. Ale nedokázali říct, jestli mezi ním už bude i Colorado. Jestli ano, věřím, že se mi brzy dostane do ruky.
  • 0

#70 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 22:31

Případným zájemcům o Colorado 300 zatím v US verzi oznamuji,že zásilku 10ks mám již na cestě. Předpokládaná cena...10.500,-Kč (podle DPH a cla) Vzhledem k velkému zájmu a prozatím k omezenému množství kusů musím brát rezervace (2.000,-Kč). Objednávky můžete posílat na: obchod@geocacheshop.cz
  • 0

#71 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:00

to bob&bobek

bob&bobek napsal/a:
Případným zájemcům o Colorado 300 zatím v US verzi oznamuji,.....

Prosím tě, US verze znamená konkrétně co? Nemá češtinu, nejdou nastavit české jednotky? Já to nikde nemůžu najít. Díky za info.
  • 0

#72 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:05

nema cestinu, jednotky muzes nastavit jake chces.
  • 0

#73 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:17

To Dain & Olik: S tou absencí češtiny je to jistý? Nemám o tom moc informací, ale v anglickém návodu staženém z Garmina je zrovna čeština u výběru jazyků vidět. U 60CSx byl problém v tom, že jazyk tam sice byl, ale nešel vybrat, byly k dispozici jen 4 položky a čeština mezi nimi nebyla. U Colorada to vypadá, že ta nabídka není omezena počtem. Asi budeme muset počkat na vyjádření někoho, komu první dorazí. Ta čeština by trochu mrzela, ale třeba někdo vytvoří prográmek na úpravu firmwaru jako u 60. Pokud by už někdo měl fyzicky v ruce mohl by dát info, jak to je? Určitě nejsem jediný kdo váhá, zda objednat nebo čekat. Díky.
  • 0

#74 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:28

A to je takový problém s anglickým ovládáním? Vždyť je to jen pár příkazů, které se neustále opakují. Já jsem si v CSx ponechal angličtinu, protože překlad některých položek mi vyloženě trhal oči. Začínám být vážně nalomený :)
  • 0

#75 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:29

no neni to jisty, tohle jen predpokladam podle dosavadnich zkusenosti. :) a pak podle toho ze 100% colorado 300 ma verzi us / evropa. taky predpokladam, ze stejne jako u 60ky, i u colorada tam casem pujde dostat cestina. do ted se us / eu verze lisila jazykem a base mapou hlavnich silnicnich tahu ale s tema jednotkama to musi byt natuty (no i kdyz kdo vi ;) :D) je jasny, ze u neanglicky mluvicich to bez cestiny jde z tuha, ale tech slov tam neni zase tolik a po osahani si je clovek postupne zacne zapamatovavat.
  • 0

#76 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:36

to abakus: Tak samozřejmě angličtina problém není, navíc co s tím nadělám, stejně už mám od včerejška objednáno :). Ale když to bude mít češtinu, bude se líp přesvědčovat manželka. Bude to další argument navíc, proč přejít ze 60CSx na lepší (teda spíš na novější než lepší) Naděje umírá poslední, nechám se za týden překvapit.
  • 0

#77 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 15:48

Problém je,že to zatím neměl nikdo v ruce včetně mě. Jednotky by neměli být problém,ty by tam měli být. CZ jazyk by tam asi taky měl být ale není to potvrzené, nebo potřebuji vyzkoušet jestli tam náhodou nebude pasovat ten z 60 csx.
  • 0

#78 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 17:00

bob&bobek napsal/a:
Problém je,že to zatím neměl nikdo v ruce včetně mě.
Jednotky by neměli být problém,ty by tam měli být.
CZ jazyk by tam asi taky měl být ale není to potvrzené, nebo potřebuji vyzkoušet jestli tam náhodou nebude pasovat ten z 60 csx.


Teď jsem si cvičně stáhl firmware 2.30 pro Colorado, ale má už úplně jinou strukturu než dřívější .rgn firmwary. Seznam jazyků sice obsahuje (včetně češtiny), ale texty (kterých je tentokrát pořádná spousta) jsem v něm našel jen anglické. Tak jsem zvědav jak to s češtinou vlastně bude.
  • 0

#79 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 17:45

Takový deštník připojený na internet se zabudovanou GPS a kompasem s 3D projekcí....kam se hrabe colorado....:D:D:D
  • 0
Sylvia999

#80 raduz-7097

raduz-7097

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 20:16

Sylvia je srandistka,ale nápad má vynikající.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama