Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#141 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:23

ulovit v Praze rozumně uloženou a velkou kešku kam se dá vrazit TB je taky úkol...:D lépe řečeno včera jsme potřebovali udat GC a TB a udali jsme jen jedno a to jsme za večer odlovili 9keší!
  • 0

#142 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:24

Při zpětném pročtení tohoto dávného tématu bych dodal jen jedno. Buďme vděčni i za mikrouše, vrátil jsem se nedávno z Londýna, a po cca 50ti nano v řadě, se zaměřením nezřídka +- 30m, jsem pomalu vyléčenej i z geocachingu... :-D
  • 0

#143 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:41

Autacek napsal/a:
Při zpětném pročtení tohoto dávného tématu bych dodal jen jedno. Buďme vděčni i za mikrouše, vrátil jsem se nedávno z Londýna, a po cca 50ti nano v řadě, se zaměřením nezřídka +- 30m, jsem pomalu vyléčenej i z geocachingu... :-D

Za to bych vraždil ve Vídni :D V londýně mi to až tak nepřišlo...
  • 0
Užívej života...

#144 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:02

tak jsem napíšu také svůj názor.osobně proti mikrokeškám nic nemám ale chodím lovit s dětmi a když v lese u pěkné studánky je mikrokeš a dala by se tam v pohodě schovat 50ti litrová keš tak s toho jsou děti fakt odvázaný:o tak že ono záleží kdo a s kým chodí na lov;)
  • 0

#145 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:15

Mikrokešky ve městě mi taky nevadí, ono tam často ani nic moc jinýho nejde dát a su s tím tak smířenej. Ale když je mikroška v přírodě a já k ní jdu několik km, taky mi to přijde trochu líto. :(
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#146 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 17:48

Ona by se taky namísto regulárky dala někam zahrabat stará almara, kontejner, nebo starý koupaliště, egyptská pyramida. . . Mikro mi nevadijou. Jsem rád, že to je obvykle rychlovka. A navíc, člověk radši obnoví ukradenou mikro než ukradenou regular. . .
  • 0

#147 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 20:33

Autacek napsal/a:
Při zpětném pročtení tohoto dávného tématu bych dodal jen jedno. Buďme vděčni i za mikrouše, vrátil jsem se nedávno z Londýna, a po cca 50ti nano v řadě, se zaměřením nezřídka +- 30m, jsem pomalu vyléčenej i z geocachingu... :-D

S tím souhlas, tohle bylo zlo.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#148 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 21:07

Autacek napsal/a:
Při zpětném pročtení tohoto dávného tématu bych dodal jen jedno. Buďme vděčni i za mikrouše, vrátil jsem se nedávno z Londýna, a po cca 50ti nano v řadě, se zaměřením nezřídka +- 30m, jsem pomalu vyléčenej i z geocachingu... :-D


To stejné ve městech ve Francii.
Pár vlastních zkušeností:
V listingu označené Mikro je ve skutečnosti nano (autor to občas napíše až na konec listingu, nebo do hintu).
Určitě se vyplatí si stáhnout fotohinty, u většiny keší ve městech jsou dostupné a až budete proklínat šipku, určitě se budou hodit.

A ještě jedna věc: Francouzi téměř vůbec nezakládají mysterky/multiny. Zajímavé srovnání: u nás by někdo udělal multinu přes centrum města se zastávkami na zajímavých místech, ve Francii raději udělají 20 tradiček. :)
Ale zase jde zde hodně pokryt venkov, takže na mapě nejsou téměř žádná hluchá místa bez keší.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#149 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 7:36

ve meste je s velikosti cache problem... osobne taky moc nemusim ty male krabky, ale nekdy to jinak ani nejde (a vubec mne loveni po mestech, zejmena tech velkych, moc nebavi-a teda ani moc nejde:D). Ale jak uz nekdo psal, kdyby to byla nejaka lesni cache, tak by mne micro zklamalo.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#150 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 8:27

My jsme zastánci geocachingu v té prvotní podobě - co největší krabice někde v přírodě. Tak, aby se tomu opravdu dalo říkat poklad. Podle toho děláme i své vlastní krabičky. Ale když už se pohybujeme někde ve městě, kde je umístěna mikrovka, tak ji samozřejmě taky nenecháme bez povšimnutí.
  • 0

#151 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 11:38

O víkendu jedu do Košic, tak jsem si udělal přípravu asi na dvanáct keší. Vezu sebou TB a GC, které tam chci nechat, ale z těch dvanácti jen dvě nejsou mikro. Tak snad je najdu, jsou to mysterky. Větší pixly tam mají jako multi a na ty zase nemám čas. Kdyžtak ten coin přehnu vejpůl :D
  • 0

#152 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 12:08

Jako městské, snadno dostupné keše uznávám jen mikrošky - v těch větších je vždyckyjen bordel... :-( S výjimkou těžších mysterek, multin apod. Ale snadno dostupná krabička ve městě je vždycky snadno zaměnitelná s odpadkovým košem - bohužel :-( Proto mám raději mikro, kde vím, že nemusím hrabat do rozmočeného, rozlámaného, bezcenného a ošklivého obsahu. Prostě jen vytáhnu logbook, zaloguju, strčim zpátky a je to. Bohužel, stále častěji se takto k horšímu mění i keše mimo město - přibývá "takykačerů" a jde to do kopru. A stále častěji je to i u lehkých dostupných keší mimo město... :-(
  • 0

#153 sumie-dh

sumie-dh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 12:21

Mě mikrošky nevadí,na některých místech to jinak ani nejde...Ale zas na druho stranu,hledat mikro v podvozku letadla s hintem magnet je žůžo,když tam elegantně jde vrazit aspon small. Po 135 mikroškách z rakouského powertrailu jsem nechtěla mikrošku vidět ještě týden =:3 Proti nanovkám nic ani mít nemůžu,protože mám jednu založenou. Ono taky záleží jak se owner o tu mikrošku stará,jak ji udělá a kam ji dá. V Moravské Třebové jsme se pobavili.Na jedné tradičce jsem našla jednu půlku tictakovky,tak si říkám na té druhé keši musí být logicky půlka druhá.A taky že jo... Na keši Jede traktor,je to Zetor jsme strávili hafo času a byli jsme potěšeni z toho,že jsme ji našli.Byla to vychytávka a měli jsme z ní radost. A radost mám při každé dobře udělané micro. IMHO tedy nezáleží na typu,ale na kvalitě,s mokrým logbookem v keši na nezajímavém místě díru do světa nikdo neudělá.
  • 0
Králík vás vidí!

#154 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 13:11

sumie-dh: pokud myslíš moje letadlo, tak tam je hint: Kloub nad pravým kolem levého podvozku. Jinak souhlas, smallka by tam vešla taky, ale dlouho by nevydržela, je tom strašně přemudleno a smallku neschováš v dlani před koukajícím davem mudlů.
  • 0

#155 sumie-dh

sumie-dh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 13:32

miroslav.turek napsal/a:
sumie-dh: pokud myslíš moje letadlo, tak tam je hint: Kloub nad pravým kolem levého podvozku. J


Tak tady byl hint v pohodě,ale přesto jsme tam byli asi pětkrát.
Magnet byl na jiném letadle.
  • 0
Králík vás vidí!

#156 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 14:01

Hehe, tak tu letadlovou s podrobným hintem jsem taky poprvé nenašla a podruhé jsem tam zatím nebyla :) Precizně provedené mikrovky mám ráda, do města je to asi tak to nejlepší.
  • 0

#157 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 15:59

sumie-dh napsal/a:
Mě mikrošky nevadí,na některých místech to jinak ani nejde...Ale zas na druho stranu,hledat mikro v podvozku letadla s hintem magnet je žůžo,když tam elegantně jde vrazit aspon small.
Po 135 mikroškách z rakouského powertrailu jsem nechtěla mikrošku vidět ještě týden =:3
Proti nanovkám nic ani mít nemůžu,protože mám jednu založenou.
Ono taky záleží jak se owner o tu mikrošku stará,jak ji udělá a kam ji dá.
V Moravské Třebové jsme se pobavili.Na jedné tradičce jsem našla jednu půlku tictakovky,tak si říkám na té druhé keši musí být logicky půlka druhá.A taky že jo...
Na keši Jede traktor,je to Zetor jsme strávili hafo času a byli jsme potěšeni z toho,že jsme ji našli.Byla to vychytávka a měli jsme z ní radost.
A radost mám při každé dobře udělané micro.
IMHO tedy nezáleží na typu,ale na kvalitě,s mokrým logbookem v keši na nezajímavém místě díru do světa nikdo neudělá.

souhlas....
dá se udělat libovolný typ keše který zaujme zrovna tak i naprostý opak nezajímavá hnusná olezlá mrcha na nezajímavým místě...
a v tom je grooo...
nicméně pokud je to krabice mimo město preferuju minimum small nepotěší vláčení se za mikromrchou někde v křoví... (mám jednu mikromrchu v terénu ale na jaře ji překabátím na small neb si to zaslouží - vznikla živelně z batohu na kole lol ale prostě si zaslouží větší krabku) B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#158 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 17:12

Oni na geocahing.com už zrušili označení velikosti keší?
  • 0
STF INDEXX 2% VOLE

#159 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 19:17

Coze? Jak si na to prisel?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#160 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 21:39

že neumí číst, takže nepozná která cache je micro?
  • 0
STF INDEXX 2% VOLE




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama