Přejít na obsah


Fotka

DNF - logovat či nelogovat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 20:41

Přátelé,
mam malý dotaz: jsem začínající nováček, takže jsem si s chutí tady pročítal fora. Zarazil mne jeden příspěvek:

Tak ja to tedy zkusim jeste potreti a snad naposledy ;-) Jinak bych si musel snad zapsat DNF... :-(

Něak nechápu, co je špatného na DNF, sám jsem již také jedno utržil a bez studu se k němu přiznal. Naopak pokud se dívám na něaké keše na mapě, většinou listing čtu jen pár posledních Found It, ale DNF si většinou přečtu všechny, protože mi přijdou nejzajímavější a člověk si třeba na něco může dát více pozor. Navíc zalogování DNF beru i jako úctu k autorovi keše, který, pokud by se DNF opakovala, může usuzovat, že něco není v pořádku a rychleji případně reagovat.
Na závěr tohoto malého zamyšlení jedna malinkatá otázka: Pokud utržíte DNF, zapisujete si jej vždy?
  • 0

#2 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 20:46

Souhlasím. Hlavně, jak si napsal, pokud se nahromadí více DNF za sebou, tak je to určitý signál pro autora, že keš může být ukradená nebo ztracená. Podle mne tedy není dobré, si tohle nechávat pro sebe z obavy o nějakou ostudu, ale zapsat to. Na druhou stranu, pokud jsem tu keš hledal na rychlo, takže jsem místo důkladně neprohledal, tak si hnedka nezapisuju DNF. Zajdu tam jindy, když budu mít více času, místo důkladně prohledám a když opět nenajdu, tak zapíšu DNF.
  • 0

#3 Toncek27

Toncek27

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 20:50

Já osobně říkám ANO, ZAPISUJI SI VŠECHNA DNF. Je to proto, že mám přehled o místech, která pro mě byla zajímavá tím, že jsem hodinu běhal např. po lese jako ... a přesto nic nenašel:-) Nevidím v tom nic špatného.
  • 0

#4 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 20:55

DNF pisu vetsinou jen v pripade, ze jsem presvedceny o ztrate kese. Pokud je problem u mne, jako vlastni geoslepota nebo je misto premudlovane, tak se tam vratim jindy, popripade napisu write note.
  • 0

#5 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 20:57

To nechápu, jsem stižen geoslepotou, ale DNF si přesto nenapíšu, proč? Neber to, prosím, jako útok na tebe, jen mne to zajímá ty důvody, proč se lidi nechtějí přiznávat k DNF a ty ses první přihlásil:)
  • 0

#6 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:03

ještě mne napadla jedna pozitivní věc na DNF: Pokud vidím, že někdo, kdo má odloveno třeba sta kešek ji přesto nenašel a já ano, mam o to větší radost - takže to může být i prima motivace;)
  • 0

#7 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:04

Z pohledu autora kese urcite ANO. Mam prehled ze se neco deje a muzu kesku vcas odstavit a ostatni se zbytecne nepotahnou na misto kde "nic neni". Horsi je kdyz mi prijde mail typu: "3x jsem to nenasel, muzes poradit?" Na DNF neni nic spatneho, zvlast kdyz je vysvetleno proc k nemu doslo, napr: zamrzla ve snehu, nepristupna cesta, dosly baterky, na kesi hnizdi ptaci :) atd...
  • 0

#8 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:15

kabukiman_CZ napsal/a:
To nechápu, jsem stižen geoslepotou, ale DNF si přesto nenapíšu, proč? Neber to, prosím, jako útok na tebe, jen mne to zajímá ty důvody, proč se lidi nechtějí přiznávat k DNF a ty ses první přihlásil:)

To bych musel psat DNF skoro na kazde treti kesi :D. Treba se za to stydim.
DNF beru jako signal pro ownera, ze asi neco neni uplne v poradku (nejenom na me strane).

Asi to neni uplne v poradku, ale nechce se mi zbytecne zahlcovat listingy logy o me vlastni blbosti.
  • 0

#9 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:25

Přesně, jak tu bylo psáno - DNF beru jako signál autorovi, že je někde něco prohnilého. Pokud jsem si vědom toho, že jsem nehledal dostatečně důkladně nebo vím, že v noci mám malou úspěšnost (já osobně cca 50%, bůh vím, čím to je), tak s tím nikoho neotravuju. Až jsem si téměř jistý, že je něco špatného s keší, tak loguju DNF. Sám nemám rád, když mi na mé keši někdo loguje DNF, protože u kešky bylo spousta mudlů a tak se staví jindy. To je z mého pohledu zbytečný log, balast. Když nejde kešku ulovit, protože je přimrzlá nebo něco podobného, píšu write note. A taky mám trochu obavu, že když zaloguju DNF jako "zkušený" kačer, tak tím odradím ty začátečníky, což je špatně, protože jsem holt jen neměl svůj den a oni by to třeba našli. Takže DNF s rozmyslem. Pokud jsem byl geoslepej a kešku našel až napotřetí, tak místo DNF to přiznám do found logu, není třeba za to stydět :)
  • 0

#10 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:29

abakus napsal/a:

Presne tak!
  • 0

#11 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:45

To jsou docela různé pohledy na věc. DNF několikrát za sebou je jasné upozornění, že něco špatně. Ale pokud je v řadě Found It občas zapsáno DNF tak to chápu jako poděkování autorovi keše i přesto, že jsem ji nenalezl, ale podíval se do zajímavých míst. Možná až nějakou keš založím, že časem na DNF změním názor a také mě budou otravovat :)
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 23:50

JardaD napsal/a:
To jsou docela různé pohledy na věc.
DNF několikrát za sebou je jasné upozornění, že něco špatně. Ale pokud je v řadě Found It občas zapsáno DNF tak to chápu jako poděkování autorovi keše i přesto, že jsem ji nenalezl, ale podíval se do zajímavých míst. Možná až nějakou keš založím, že časem na DNF změním názor a také mě budou otravovat :)


Myslím, že pokud někde opravdu hledáš a nenajdeš, tak je dobré psát DNF, s keší může být nějaký problém a většina autorů na to reaguje a zjišťuje co a jak.
Pokud ale lovím dlouhou multinu na několikrát, tak neloguju nic a kolikrát ani nepíšu note, pokud tedy není nějaký problém přímo s keškou.

Ale logovat DNF na nenalezené traditionálce by se mělo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 0:27

No, zda se, ze je tu nadhozeno dobre tema pro nekterou z pristich anket.
  • 0

#14 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 7:34

problem je, ze DNF byva catsokrat "zneuzivano". Pokud hledam, nenajdu, ANO, ale DNF typu skoncili jsme v puli multiny nebo velmi caste na miste byla spousta mudlu a ani jsme nehledali - to je spis na note- vzdyt jsme vubec jsme nehledali.
  • 0

#15 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 7:51

Ano, logovat DNF, vzdyt od toho to tam je. Ale kdyz nemuzu hledat z duvodu zamudlenosti nevo velke vrstvy snehu nebo..... pak samozrejmne NOTE, jelikoz jsem nehledal. Ja sam pouzivam obe varianty a DNF pouzivam jen kdyz jsem poctive hledal a poctive nenasel. Pak se mohu s klidnym svedomim obratit na autora nebo stastnejsiho nalezce o dalsi radu.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#16 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 8:04

adp. napsal/a:
problem je, ze DNF byva catsokrat "zneuzivano". Pokud hledam, nenajdu, ANO, ale DNF typu skoncili jsme v puli multiny nebo velmi caste na miste byla spousta mudlu a ani jsme nehledali - to je spis na note- vzdyt jsme vubec jsme nehledali.


Pokud to kačer napíše do logu, tak proč ne? "Note" je určitě vhodnější, ale DNF s textem "zacala nam byt zima a sli jsme domu" si myslím každý vyloží taky jako poznámku a ne skutečné DNF ;).

Taky se snažím logovat stylem "nalezeno=Found, hledal_a_nenašel=DNF, nemohl_hledat=Note", ale překvapuje mě kolik lidí tu bere DNF jako poslední variantu, která by se měla logovat jen v naprostém zoufalství :o.

Pokud teda já cache nenajdu ani s použitím nápovědy, a není to zrovna obtížnost 4 a víc, tak DNF loguju naprosto bez uzardění. Geocaching si chci totiž taky užít, a pokud jdu na cache 2/2 u které se DNF střídají s Found, tak aspoň vím že je něco špatně, a že to není ten pravý tip na krátký výlet zakončený rychlým odlovem.
  • 0

#17 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:04

Taky se snažím logovat stylem "nalezeno=Found, hledal_a_nenašel=DNF, nemohl_hledat=Note", ale překvapuje mě kolik lidí tu bere DNF jako poslední variantu, která by se měla logovat jen v naprostém zoufalství :o. Ono je to jednodussi pro majitele. Berte to z tohoto pohledu. Vlastnim neco prez 30 caches. jsem tyden mimo internet a pak me ceka silena zaplava mailu, jen treba na takovem bronzmuklovi v brne je to casto nekolik logu denne. A ted se tim musim prohlabat. DNF log bije do oci jako vykricnik takze to zacinam resit prioritne. A tam je log typu ze u cache sedlela mudlice se psem tak jsme sili pryc... Stejne tak kdyz nekdo zaloguje DNF tak se to promitne do PQ a napriklad v GSAKU uz mam u cache cerveny ctverecek. Tak si predstavme, ze takto zalogoval DNF ctyrclenny team ktery loguje kazdy zvlast. V tom okamziku se cache na prvni pohled jevi jako 4 x nenalezena a neudrzovana - nema cenu na ni z meho pohledu chodit. Castokrat uz nepatram dal jak to bylo s logy - uz jen treba proto, ze jsem zrovna sluzebne v potrugalsku a tou reci nevladnu. Stejne tak nevladnou cestinou cizinci a neprectou si, ze se mi nechtelo ohybat a sahat pod tu lavicku, takze DNF.
  • 0

#18 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:18

Nejvic mne dokaze nas*at, ze zmizne nejaka moje kes a poznam to jen podle toho, ze se po delsi dobu nebojevuji ZADNE logy.:| Kdyz pak kes jdu radeji zkontrolovat a disabluji, hned se mi pak nekdo ozve s tim, ze "ted uz je mu uplne jasny, proc kes nenasel, ze neni uplne blbej".:o Proste NEPOCHOPIM, ze nekdo muze mit pocit, ze by se mel za DNF stydet. A vymluvami "ze hledal jen zbezne a narychlo" to nezamazne.
  • 0

#19 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:39

Pokud na 99% procent vím, že keš je ztracená (viz předchozí logy) a také vím, že hledám na správném místě DNF neloguji. Pouze NOTE pro autora keše.
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:56

Mion napsal/a:
...... Proste NEPOCHOPIM, ze nekdo muze mit pocit, ze by se mel za DNF stydet. A vymluvami "ze hledal jen zbezne a narychlo" to nezamazne.

Souhlasím, já loguji DNF když opravdu hledám a jsem si na 99% jistí, že by tam krabička měla být a není, tedy je pravděpodobné, že je ztracená... Jinak když to vzdám dřív než je zdrávo :-( tak loguji Note.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama