Přejít na obsah


Fotka

Jsem spamer :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 1:13

Než mě někdo obviní, prásknu se raději sám :D Nedávno tu v jednom vlákně na trochu jiné téma proběhla lehká zmínka o tom, že mnoho lidí využívá (a nebo by chtělo využívat) funkci MultiSolver aplikace Handy Geocaching. Bohužel je stále minimum keší, které tuto funkci podporují, a tak jsem se rozhodl s tím něco udělat. Protože ve fóru se na toto téma již dříve hovořilo a nemělo to naprosto žádný efekt, a protože ne všichni čeští cacheři sem na fórum chodí, zvolil jsem přímý způsob kontaktování majitelů cachí. Nejprve jsem rozesílal maily, ale odpověď jsem z desítek oslovených dostal jen jednu. Může to být tím, že jsem majitům nestál za odpověď :P, ale z vlastní zkušenosti vím, že v mnoha případech je to proto, že se maily z gc.com ukládají do spamů, kde je samozřejmě nikdo nečte. :| A tak nezbylo, než zkusit poslední metodu: Pokud jste majitelem multicache vhodné, aby podporovala MultiSolver, je možné, že vám někdy v budoudnu pošlu Note s prosbou o vytvoření jeho podpory. Někteří mě jistě kvůli tomu označí za spamera a budou se oprávněně vztekat. Naprosto je chápu, a proto také píšu tento příspěvek. Je mi jasné, že to pro někoho může být nepříjemné, když mu ke keši píše někdo něco, co tam nepatří, ale mě už jiný způsob nenapadá :( (pokud někdo něco vymyslíte, sem s tím ;)) Nicméně, přesto, že to někomu může vadit, není až zas tak hrozné prostě můj log vymazat (což v něm píšu) a nereagovat na něj - k žádné keši se dvakrát se svou prosbou nevracím :P A kdyby vám i toto vadilo, napište mi sem jméno vaší cache, kterou oslovovat nemám a vyhneme se oba nepříjemnostem ;) A nebo ještě lépe, napište mi sem, že podporu vytvoříte (pokud bude třeba, pomohu) a oslovení se taktéž vyhnete :D Na závěr mé subjektivní shrnutí, proč majitele oslovuji tímto způsobem: 1. nejefektivnější způsob, jak rozšířit podporu MS 2. k zbavení se mě navždy stačí třikrát kliknout a log vymažete, to snad není tolik práce, ne? :)
  • 0

#2 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 6:08

Viz Seznam keší podporujících multisolver a jak snadné je doplnění listingu o podporu MS
(odkazy směřují na server hg.destil.cz).
  • 0

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 7:09

Až se k tomu dostanu všude doplním. Neměl jsem ani ponětí o existenci. Jestli to dobře chápu tak s MS kačer nemusí umět vypočítat ani 1+1? Nepřichází pak o něco?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#4 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 7:35

2 Qnik: Ale zase mu ty body rychleji naskakuji a o to dost lidem jde, cimz se vytvari poptavka po takove aplikaci.
  • 0

#5 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 8:19

Dragon Riders napsal/a:
Ale zase mu ty body rychleji naskakuji a o to dost lidem jde, cimz se vytvari poptavka po takove aplikaci.

božínku...:|
  • 0

#6 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 8:24

Sutech napsal/a:
Bohužel je stále minimum keší, které tuto funkci podporují, a tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.

Bingo, každý o tom mluví :) a jen světlé vyjímky pro to něco udělají. Přimlouvám se za MultiSolver, aby ho majitelé keší vzali na vědomí. Při přípravě budoucích geolovů si do MultiSolveru ručně zadávám vzorečky a používám je k výpočtům. V terénu, při natažení nejbližších MultiSolver podporujících keší do Handy Geocaching, to bude ještě mnohem lepší.
  • 0

#7 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 9:25

Mion napsal/a:

Dragon Riders napsal/a:
Ale zase mu ty body rychleji naskakuji a o to dost lidem jde, cimz se vytvari poptavka po takove aplikaci.

božínku...:|

Ono už mu z těch krabiček asi tak trochu hrabe... :) Nebo možná nechápe, že někdo nehledá kvůli bodům.
  • 0
Berda

#8 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 9:26

Není náhodou zábavnější, pokud je nutno skutečně použít hlavu a vyřešit nějaký problém, než tupě nacvakat údaje do nějakého solveru? Přimlouvám se za keše nekompatibilní s podobnými šidítky :D
  • 0

#9 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 9:39

Na druhou stranu kdo koho nutí ten nástroj využít? Je tu, budiž, kdo chce, využije ho pro výpočet, kdo chce, ten pro kontrolu, kdo nechce, nepoužívá. Někdo jiný (já někdy taky) si zase při domácí přípravě stylem copy->paste vytvoří excelovskou tabulku pro výpočet a taky jen datlí indicie. Má(m) se za to stydět? Ani omylem, nevidím důvod. Proč taky? Viděl jsem místa, která autor keše umístěním krabičky a indicií doporučuje, prošel jsem se a našel keš. A o co jsem přišel? O to, že jsem tentokrát nemohl zaměnit plus za mínus? Hmm, hrozná škoda.
  • 0
Berda

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 9:56

Hele, tohle opravdu nepatri jako notre lopg ke kesce, ale patri do do mailu ownerum. Pokud ti na mail owneri nereagovali, pak asi na to nechteli reagovat a Note to nezlepsi. Spis jen otravuje navic vsechny lidi, co maji kesku na watchlistu. ;-( Argument o padani do spamu je zcestny... ownerum bezne chodi spousta mailu z gc.com, proc by zrovna tvuj mel hromadne koncit ve spamech?
  • 0

#11 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)
  • LocationChřiby a okolí

Publikováno 31 leden 2008 - 10:06

Nejsou náhodou multi,mystery a podobné cache zakládané kvůli tomu,aby se dalo přemýšlet a luštit?Pokud někdo dělá geocaching jen pro body,tak je mi ho úpřimně líto...
  • 0
To musí bavit!

#12 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:11

Flipper77 napsal/a:
Nejsou náhodou multi,mystery a podobné cache zakládané kvůli tomu,aby se dalo přemýšlet a luštit?Pokud někdo dělá geocaching jen pro body,tak je mi ho úpřimně líto...

Je ale rozdíl mezi "přemýšlet a luštit" a "mechanicky sčítat a dělit hodnoty". MultiSolver pomáhá v tom druhém.

Teda, teoreticky. Já ho nepoužívám, protože prohlížení listingu v HG je neskutečně pomalé, a cesta od cache ke vzorečkům není zrovna intuitivní, takže mi přijde zhruba stejně rychlé použít Operu Mini (s komfortním prohlížením listingu) a kousek papíru s tužkou :)
  • 0

#13 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:16

Taky jsem měl note na naší kešu, a nijak mě to neobtěžuje. Ale nejsem přesvědčen o tom zda tam tu podporu chci dát. Mám mnoho důvodů pro i proti, takže si to budu muset promyslet.
  • 0

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:18

Tak tak. Multisolver asi nemá za úkol obcházení přemýšlecích úkolů, ale občas máš multi, kde jsou složité výpočty použity jen proto, aby nešla řešit od stolu, no pak je ale zase počítání v terénu samoúčelný vopruz a jeho automatizací se určitě neochudíš o podstatu cache. A hlavně je rozhodnutí na samotném autorovi, který dokáže jednoznačně posoudit, jak to s keší myslel. Chce-li, pak dá možnost ostatním použít tuhle zjednodušující pomůcku, nechce-li, tak nedá. A tak je to myslím správně.
  • 0

#15 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:21

HG je velmi povedeny soft a tak jsem zkusil naše multiny taky doplnit o podporu MS. Funguje to pěkně, ale potom, co jsem zjistil, že MS si nedokáže sám definovat proměnné a že to tím pádem každý musí pracně udělat sám, zvažuju, že tu podporu vypustím. Naopak chci apelovat na autory multin, aby na listingu nechávali prázdná políčka, nebo řádky, kam by se dal načmárat výpočet. Nejhorší, co si pamatuju byla GCWQVE , kde jsem psal ty mocniny skoro na hranu papíru. :D:(
  • 0

#16 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:21

Argument o padani do spamu je zcestny... ownerum bezne chodi spousta mailu z gc.com, proc by zrovna tvuj mel hromadne koncit ve spamech?


Nemyslel jsem zrovna můj, myslel jsem všechny :) Víš, ono je to takhle - lidé, kteří rozumí počítačům, si často neuvědomují, že co je pro ně naprostá samozřejmost, je pro jiné oblast naprosto nepochopitelná. No a jak přimět svoji mailovou schránku, aby jim konkrétní maily neukládala do spamu, to už pro mnohé může být nepřekonatelným problémem (bez urážky, já zas nechápu mnoho jiných věcí :D).

Pokud ti na mail owneri nereagovali, pak asi na to nechteli reagovat a Note to nezlepsi.


Samozřejmě to nevylučuji, ale dám ti jiný příklad, který mi byl podkladem pro tento můj postup - organizoval jsem jeden neoficiální event, na který se mi přihlásilo kolem 20 lidí. Když jsem jim pak posílal přes gc.com maily s doplňujícími informacemi, ozvalo se mi zpět jen minimum lidí. Poslal jsem jim i druhý a třetí mail, ale odpověď opět žádná. Pomohla právě až Note v jejich keši (maily byly samozřejmě ve spamu), jinak by neměli šanci se dozvědět, co jsem jim potřeboval sdělit.

Na závěr - ano, problém watchlistářů mě původně vůbec nenapadl, ale ani to není neřešitelné - pokud to někomu vadí, stačí, že si vytvoří jednoduchý filtr, který mu bude všechny maily začínající na "Sutech posted note" mazat :)
  • 0

#17 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:30

Pro všechny spekulující - MS není žádný dešifrátor zakódovaného textu nebo něco podobného, při mysterkách opravdu nepomůže :), je to pouze funkce, která si z listingu stáhne vzoreček u multiny, např. ( A+B )*C a když pak v aplikaci doplníte, jaké jsou hodnoty A-C, vypočte vám ho. Je to prostě funkce pro ty z nás, kteří mají i s 1+1 problémy :D

co jsem zjistil, že MS si nedokáže sám definovat proměnné


Ne, to nedokáže. Nicméně, téměř každý používá ve vzorečcích písmena abecedy. Uživatel MS při prvním použití aplikace HG zadá všechna potřebná písmena a přířadí jim hodnoty. Při dalším použití (za předpokladu, že proměnné jsou to stejné, většinou je to A-F), už stačí pouze editovat jejich hodnotu (případně doplnit další písmeno, které tam dosud nebylo - bude k použití třeba jindy).
Vzorečky na výpočet mohou být smazány, ale proměnné zůstávají, stačí editovat jejich hodnotu...
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:53

Až se k tomu dostanu, tak vzoreček na svoje multiny doplním, ale v případě, kdy nic nepočítám a jen dosazuji číslice nebo případně je to opravdu jen o 1+1-1 se mi to zdá zbytečné.
  • 0

#19 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:07

sobikovi napsal/a:
Až se k tomu dostanu, tak vzoreček na svoje multiny doplním, ale v případě, kdy nic nepočítám a jen dosazuji číslice nebo případně je to opravdu jen o 1+1-1 se mi to zdá zbytečné.


Ano, já samozřejmě neoslovuji ty, kteří mají v multině: zjisti počet stromů = A, počet kamenů = B, počet ptáků = C. Cache je na N 50° 46.ABC... U těchto keší opravdu MS nemá smysl.

Prosil bych vás všechny, kteří na základě tohoto vlákna svoje cache upravíte, abyste mi to dali vědět. Jednak vás zařadím do seznamu, jednak vás už nebudu duplicitně kontaktovat. :) Děkuji.
  • 0

#20 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 14:03

Sutech napsal/a:

Ano, já samozřejmě neoslovuji ty, kteří mají v multině: zjisti počet stromů = A, počet kamenů = B, počet ptáků = C. Cache je na N 50° 46.ABC... U těchto keší opravdu MS nemá smysl.


Kdyz uz je o tom rec, vnimam to tak, ze kdyz je pro zjisteni souradnic potreba vzorecek, ma asi owner potrebu vyzkouset me z poctu. Je to jeho svaty pravo, protoze je to jeho keska. Libit se mi to muze a nemusi, a to je zase moje vec.

Kdyby tu potrebu nemel, pouzil by notaci, kterou uvadis jako priklad. Ale treba to tam ma pro maly decka, co ja vim?

Pozadavek na dodrzeni jakesi synataxe ve vzorci (jestli jsem to spravne pochopil) ma ale jeden hacek: cim vic si budeme vymyslet nejruznejsi pravidla, ktera je nutne dodrzet, tim vic se nam zmensuje prostor pro tvorivost a tedy pestrost, ktera to cele dela zabavnejsim. A tim vic to lidi ktery neumej cist budou porusovat.

To je nazor "dvacetikeskovyho" kacete, ktery si se zajmem proecetl a pripadne vylustil pres stovku listingu a prave tim jaky uzasny ptakoviny jsou lidi schopny vymyslet jsem fascinovanej
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama