Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
263 odpovědí na toto téma

#21 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:02

Jo a půl roku se budem hádat o výběru té jedné fotky z druhé strany. Aby to dopadlo tak, že bude nakřivo, rozostřená a vůbec by bylo lepší tam žádnou nedávat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#22 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:11

Přesně tohle sem čekal,že někdo řekne:D Já bych tam dal zrcátko a nikdo by ani nemuk.
  • 0

#23 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:19

Chjo :( A to jsme ještě ani pořádně nezačali a už taková roztrž. je smutné sledovat, jak se tu lidé neustále napadají a dokazují si, kdo má větší a lepší pravdu. A přitom jde o co? no o co? No přece o zábavu ;o) P.S.: Nabízím svou pomocnou ruku k čemukoliv a procoliv!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#24 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 16:26

Ano choze má naprostou pravdu: Příliš mnoho svobody škodí! Proč musí všichni všechno komplikovat?! Dva kalendáře máme s větším či menším úspěchem za sebou, tak proč ze třetího dělat kovbojku? Bob-Bobek se nabídl, že to zařídí, tak pojďme do toho! Nekecat a dělat! To je heslo, které bychom si jako Češi měli dát do erbu.:D Oli
  • 0

#25 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 16:46

to bob&bobek: smekám před každým, kdo je ochoten celý projekt zaštítit jak produkčně tak i finančne. B) Pro hladký průběh celého projektu je potřeba zadat návrh a realizaci zkušenému grafikovi. Svěřit mu jak přípravu 1-3 návrhů kalendáře, stačí pár stránek, tak i samotný výběr fotografií. Tady příliš demokracie dílku nepomůže, spíše uškodí. Kačeři poskytnou dostatečný počet fotografií, ke každé dodají popis a vazbu na konkrétní místo - WP. Fotografie poskytnou zdarma. Věřím, že každý kačer, který pak svoji fotku najde v kalendáři, bude mile potěšen a ti, kteří toto štěstí mít nebudou holt maj smůlu :(a příště pošlou zajímavější fotky. :o Prosím nekamenovat, je to můj názor. V oboru DTP a reklamy pracuji pár let. bob&bobkovi přeji hodně zdaru s kalendářem pro rok 2009
  • 0

#26 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 19:00

NadaK2 napsal/a:
to bob&bobek:
smekám před každým, kdo je ochoten celý projekt zaštítit jak produkčně tak i finančne. B)

Pro hladký průběh celého projektu je potřeba zadat návrh a realizaci zkušenému grafikovi. Svěřit mu jak přípravu 1-3 návrhů kalendáře, stačí pár stránek, tak i samotný výběr fotografií. Tady příliš demokracie dílku nepomůže, spíše uškodí. Kačeři poskytnou dostatečný počet fotografií, ke každé dodají popis a vazbu na konkrétní místo - WP. Fotografie poskytnou zdarma.
Věřím, že každý kačer, který pak svoji fotku najde v kalendáři, bude mile potěšen a ti, kteří toto štěstí mít nebudou holt maj smůlu :(a příště pošlou zajímavější fotky. :o

Prosím nekamenovat, je to můj názor. V oboru DTP a reklamy pracuji pár let.

bob&bobkovi přeji hodně zdaru s kalendářem pro rok 2009


:) Díky za hlas ale neříkejme hop dokud neskočíme...
Myslím,že mou účastí na jiném ožehavém vláknu spojeném s kalendářem 2008, mě jako zdejšího rebela odstřelej z tohohle serveru a seberou GPSku na doživotí.B)
  • 0

#27 mrakomor

mrakomor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 19:39

Geokalendář pro rok 2008 je hezký, akorát by se příště mělo myslet na to, aby se v něm daly obracet listy. A včas si zažádat o povolení o zveřejnění CWG.
  • 0

#28 Pitr

Pitr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 20:01

mrakomor napsal/a:
Geokalendář pro rok 2008 je hezký, akorát by se příště mělo myslet na to, aby se v něm daly obracet listy. A včas si zažádat o povolení o zveřejnění CWG.


Nebudes ty z Brna ? ;):D:D:D V Praze otacime maximalne jednou tydne, nekdy i jednou mesicne :P Takze nam tahle "SILENA ZAVADA" rozhodne nevadi... B)
  • 0

#29 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 20:19

Ke kalendari uz se vyjadrovat nebudu to jsem udelal jinde. Ale myslim, ze kazdy kdo neco kritizuje by si to sam mel nejdrive (ne teoreticky) zkusit. Jinak jiz dele se tady z toho stava takove trosku forum ve stylu idnes. A to me opravdu netesi jak osobne, tak verim, ze i za mnoho dalsich. Zkusme se zase vratit k urcite vzajeme ucte nebo zalozme jinde takovou "zednarskou" :) lozi, kam budeme prijimat jen na doporuceni a pro zacatek urcime jednoho jednoho osviceneho monarchu, ktery tomu bude velet atd. (kdo nepochopil jedna se o nadsazku, aspon zatim :) )
  • 0

#30 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 20:24

Jednoduchá otázka na začátku - kdo by se ujal organizace a výroby kalendáře na příští rok? Jedno vím jistě - já to organizovat nebudu. Pokud toho času budu ještě administrátorem tohoto webu, pak onomu člověku maximálně poskytnu podporu ve formě anket. Toť vše.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#31 mrakomor

mrakomor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 20:46

Pitr napsal/a:

mrakomor napsal/a:
Geokalendář pro rok 2008 je hezký, akorát by se příště mělo myslet na to, aby se v něm daly obracet listy. A včas si zažádat o povolení o zveřejnění CWG.


Nebudes ty z Brna ? ;):D:D:D V Praze otacime maximalne jednou tydne, nekdy i jednou mesicne :P Takze nam tahle "SILENA ZAVADA" rozhodne nevadi... B)


No jo, jsem z Brna. Kalendářem listuju častěji. Píšu si do něj poznámky. Rozhodně se ale nechci navážet do jeho tvůrců. Určitě si kolem toho užili svoje. A je mi jasné, že se zmíněným problémem nemohli nic dělat, protože tato chyba patří mezi ty, které člověk zjistí, až je všechno hotové.
  • 0

#32 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 14:49

Hlasuji pro Bobka. Ať to zkusí zrealizovat. Když má ty kontakty na tiskárnu, tak je to vždy výhoda. Nebo bych mu doporučil, ať se do toho pustí a určitě to tady prodá. I když tu nemá tu reklamu ;)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#33 BorisVera

BorisVera

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 17:56

Z dálky sleduji diskusi na téma kalendář. Pracuji ve firmě, která takovéto kalendáře vyrábí. Dělali jsme např. pro Unipetrol, Šárku Záhrobskou, Chemopetrol atd., ale i pro malé firmy s malým nákladem. Doporučuji dva druhy kalendářů - jeden nástěnný a druhý stolní. Nástěnný 13 listů, stolní po týdnech. Jsem ochoten vše i finančně zaštítit, budou-li předem dány závazné objednávky. Nechci se ale vnucovat, vidím, že je hra o kalendáře rozjednaná. A samozřejmě, čím víc lidí rozhoduje, tím to vše déle trvá a nikdo se na ničem pořádně nedomluví. Pro realizaci bych doporučoval zvolit důvěryhodný team, co nejméně lidí, leč s pravomocemi, a společně bychom vše včetně grafiky dotáhli do konce. Je mi ale předem jasné, že se zase objeví šťouralové (jako minule - litoval jsem autory) kteří místo poděkování za snahu, budou jenom kritizovat. Ale takový už je svět. BorisVera
  • 0

#34 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 18:16

Už tu máme hned 2 návrhy na tiskaře :) Snad to bude stejně pozitivně i pokračovat :P
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#35 BorisVera

BorisVera

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 21:40

Co se týčká tisku, to je ten nejmenší problém. Nejhorší je vybrat kvalitní tisknutelné fotky, aby byli všichni spokojeni a pak z toho udělat pěkný grafic. návrh - rovněž ke spokojenosti některých. Všem se zavděčit nejde. A co je potom vůbec nejdůležitější - aby to nezůstalo autorovi (resp. tiskaři) doma s tím, že si to nikdo nebo jenom hrozně málo lidí odebere.
  • 0

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 0:12

BorisVera napsal/a:
Co se týčká tisku, to je ten nejmenší problém. Nejhorší je vybrat kvalitní tisknutelné fotky, aby byli všichni spokojeni a pak z toho udělat pěkný grafic. návrh - rovněž ke spokojenosti některých. Všem se zavděčit nejde. A co je potom vůbec nejdůležitější - aby to nezůstalo autorovi (resp. tiskaři) doma s tím, že si to nikdo nebo jenom hrozně málo lidí odebere.


Základ je zadat jednoznačné zadání JAK má fotka vypadat a pak teprve je začít shromažďovat a teprve potom začít vybírat ty subjektivně nejlepší.

Rozhodně nejde, aby jich tam jeden navalil 50 a druhý jen 5 a pak se vybíralo ze spousty fotek řazených navíc podle pořadí bodů. A ještě v situaci, kdy se hlasuje už od začátku nahrávání fotek.

Pokud o to máš zájem, tak rovnou napiš, jak si to představuješ, ať vidíme co nabízíš.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 0:13

No pokud vím,tak už s těch fotek byl jeden kalendář vytisknutý,tak to asi půjde i příště. Pro výběr fotek bude asi muset udělat admin nějakou anketu s hlasováním aby z toho vypadlo 12 nejlepších.Tím se odstraní dohady,kterou jo a kterou ne. A pokud nebude tiskař hňup, tak asi není problém aby udělal kontrolní nátisk,ten se naskenoval a dal k nahlédnutí kupujícím aby nekupovali něco co nevědí jak vypadá. Samozřejmě,že konečná cena kusu je trochu ovlivněná celkovým počtem výtisků ale to je asi každému jasné.
  • 0

#38 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 5:56

choze napsal/a:
Zájemci, nechť se hlásí do tohoto vlákna, termín je do příštího pátku, tedy 8.2.2008.

Je tady pátek 8.2.2008, a podle toho co jsem se tady dočetl padly dva konkrétní návrhy. My samozřejmě svůj návrh připojujeme taky, jenom pouze za trošku jiných podmínek. Nicméně případnému "výherci" tohoto výběrového řízení gratulujeme, a přejeme mu hodně úspěchů v realizaci kalendáře.

K otázce kalendáře pro rok 2009 se již na tomto fóru nebudeme vyjadřovat.

Děkujeme všem za dosavadní podporu.
  • 0

#39 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 7:04

Anketa vyhlášena. Děkuji zájemcům a věřím, že jsou si vědomi plné odpovědnosti za to, jak bude příští kalendář vypadat. Vítěz tohoto řízení bude v tomto vlákně informovat o vývoji kalendáře a v případě potřeby vyhlášení ankety nebo spuštění alba ve fotogalerii kontaktuje mě. Pokud se na to někdo z uvedených necítí, může mi během dne poslat zprávu a já ho z ankety stáhnu. Hodně štěstí!

Hlasujeme do příštího pátku (15.02.2008) 12:00.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#40 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 21:21

Safra, to je dilema, komu dát hlas. Slova klasika "mezi námi děvčaty" je mi ouplně jedno, jestli výrobcem bude ten či onen, zvlášť když u kalendáře na rok 2008 jsem trochu zaspal a kalendář se na mne nedostal. Takže já hlasuji takto: já CHCI kalendář a ať ho udělá ten nejlepší, tedy zřejmě ten kdo dostane důvěru a bude vybrán ostatními, z minula jistě poučenými vlastníky kalendářů. Fandím všem uchazečům!!! Osobně nevidím důvod, proč by se nemohli nejprve soustředit fotky třeba s podobnými podmínkami které jsem četl u czech geocachingu.cz (http://czechgeocachi...id=20&Itemid=40) a pak teprve by uchazeči předložili návrh "svého" pojetí kalendáře (ze shromážděných fotek nebo z fotek, které si kačeři vyberou z uploadovaných fotek) a teprve pak by se rozhodlo, který projekt se bude realizovat. Nechci rozpoutat žádný flame, ale toť můj skromný názor.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama