Přejít na obsah


Fotka

Jak je financován gc.cz?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 16:30

Hned na začátek prosím, aby se tu neobjevovaly výblitky typu nepodložených spekulací userů, co by kdyby atd. Už před časem mně přišlo na mysl, jak je financován server geocaching.cz. Jelikož sám přispívám na jeho financováním kupováním geokalendářů, nakupováním u gcs, tak by mě zajímalo, co se s mými penězmi děje. Taky mi připadalo divné, že reklamu tady má jen jeden eshop s gc věcmi, v jiném vlákně je popisováno, jak jinému nebylo povoleno přidat svůj konkurenční odkaz. Taky je mi divné, že přestože se nějakým způsobem odhlasovalo, že žádná reklama nebude, tak tu je zakuklená pod oknem "Sponzor domény" a "Sponzor hostingu", přičemž si myslím, že zrovna tyto položky (cca 2.000 Kč/rok) musí být bohatě pokryty např. ziskem z prodeje geokalendářů. Na druhou stranu je potřeba říci, že geocachingshop.eu na provoz gc.cz přispívá nemalými částkami. Admini žádné odměny nedostávají, tak kam plyne zbytek peněz? Prosím tedy subjekty, kterých se to týká, aby zveřejnily: - roční náklady na provoz serveru geocaching.cz - způsob financování provozu - kolik peněz plyne z geocachongshop.eu do serveru gc.cz - jaké jiné příjmy má geocaching.cz - co se děje se získanými penězmi, kolik se komu za co platí - kdo je za které peněžní toky odpovědný Vím, že majitelem domény gc.cz je nějaká osoba X, pokud požaduje nějaké "výpalné", nechť je také zveřejněno. Na jednu stranu je dobře, že gc.cz nějak funguje, na druhou stranu se svým způsobem cítím jako jeho součást, stejně jako stovky jiných lidí. Prozatím vše víceméně fungovalo, ale zdá se, že občas se stane, že ne všichni mají rovné podmínky. Pokud mám tuto černou skříňku i nadále podporovat, rád bych věděl, jak funguje, protože po pravdě mám někdy pocit (a nejsem sám), že ne všechny naše peníze jsou využívány k podpoře českého geocachingu. Nemyslím si, že vše, co jsem napsal, je pravda. Proto bych rád, aby odpovědné osoby potvrdily nebo vyvrátily naše doměnky a zprůhlednily chod serveru. Děkuji.
  • 0

#2 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 16:59

Za Geocaching Shop EU :

při objednávce Geokalendáře 2008 bylo na každém zda nechá přeplatek pro účely geocaching.cz nebo zda jej chce vrátit zpět na svůj účet. Cena v předobjednávce byla 220 Kč, finální prodejní 170 Kč tj. přeplatek je 50 Kč / kalendář. S Pepou a Chozem bylo dohodnuto, že částka za přeplatky určené pro účel geocaching.cz budou na "účtu" s tím, že se částka později použije např. pro ceny v soutežích (pokud budou), nebo si za tuto částku admini (Pepa a Choze) nakoupí v našem shopu nějaké zboží popř. se jim vyplatí částka na "ruku".
Provoz serveru (hosting) platíme z vlastních zdrojů, ne z výnosu kalendářů.
Banner je zařazen do partnerského programu, a každý kdo do shopu vstoupí kliknutím na tento banner, vytvoří a uhradí objednávku, tak z této částky (bez poštovného a DPH) jde na konto jednoho z adminů 5%. Tuto částku si admini rozdělí mezi sebou nebo ji použijí např. pro dobročinné účely - to už neovlivníme.
Doména - nejsme správci domény, nemůžu poskytnout informace

Závěrem : zítra se domluvím s adminy co a jak, v tuto chvíli jsem rozhodnut, že celou částku za přeplatky zašleme všem zpět na účet. Tím budou vyloučeny spekulace co se s těmi penězmi stalo a zda jsme je nepoužili např. pro nákup krásné dovolené.
  • 0

#3 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 17:04

Tak to jsem nepochopil. Připadá mi dost "postavený na hlavu" na základě toho, že nakupuju v nějakém obchodě (geocachingshop.eu) se cítit na to, mít právo vidět, kam jdou peníze ze shopu apod. a způsob financování WEBu. Vždyť ti do toho vůbec nic není. Nebo mi to alespoň tak připadá. Když si jdu koupit do obchodu rohlík a párek k večeři, taky mi není nic do toho, co si majitel obchodu zakoupí za zisk. Sice si připadáš jako "součast gc.cz", ale podle mě požadované informace nemáš ani právní, ani morální nárok. Možná, že mě všichni odsoudíte, ale nevidím opravdu důvod, proč by měl někdo po někom tyto informace požadovat, pokud je vlastník sám nenabídne...
  • 0

#4 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 17:31

No koukám,že jsem asi píchnul do vosího hnízda. Ale musím se bránít,že to nebylo mým úmyslem,reagoval jsem pouze na předešlé vlákno. Pouze bych jen dodal mých několik poznámek/postřehů. 1.Když jsem se dohadoval s Chozem ohledně umístění baneru (byl jsem zde nováček a vůbec jsem netušil jak to tu funguje) tak jsem se obracel s oficialní žádostí na admina.Myslel jsem,že s GCS nemá nic společného a tím je nezávislý a má na starosti pouze provoz GC.cz 2.Pepa mi před chvílí řekl (viz to vlákno),že z to nemá žádný finanční prospěch pouze spoustu práce,což jsem se také domníval (nebo alespoň to tak vyznělo). 3.Teď se tedy dozvídáme,že tomu tak asi není, podle vyjádření GCS tedy mají/nebo měli mít podíl jak na tom kalendáři tak nově i na prodeji ze shopu. 4.Žádnou informaci ohledně přeplatku z kalendáře na podporu GC.cz jsem nikde neviděl, protože v tom případě bych to tam věnoval i za tu cenu,že to dostanou admini za svou práci. 5.Taktéž informaci o tom,že po kliknutí na ten baner shopu budou z toho admini mít odměnu 5% jsem tedy taky nikde neviděl. Myslím,že jste se do toho zamotali vlastní vinou. Kdyby jste o tom informovali ostatní,jak to bude fungovat, tak se to tu takhle nemuselo semlít.
  • 0

#5 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 17:32

Hm, mě to spíš příjde celé jako provokace, tedy vtípek, Abakusi, ne ? No každopádně kdyby tu naskakovala co tři řádky reklama, možná by to byl důvod pro změnu diskusního sevru. Ono totiž, od jiných servrů, na diskusi kačerů monopol není. Ostatně skutečnost potvrzuje i to, že diskutujeme tady, a ne v konferenci groundspeaku. Tedy z mého pohledu mi to tu příjde fajn a klidně provoz tohoto servru příležitostně něčím podpořím, oceňuji totiž, že nám tu pořád někdo necpe pod nos, kolik všechno stojí peněz... No a jestli je to reál, že se na jedné straně slibuje, že přebytek z nějaké akce půjde na podporu tohoto servru či českého geocachingu, opravdu by nebylo od věci občas ukázat nějaké vyúčtování, kdyť se přeci není za co stydět, ne ?
  • 0

#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 17:33

to tbkark

Pozor!
Každý, kdo se rozhodl! mohl nechat přeplatek z kalendáře, nechť je použit na provoz gc.cz, tak jest bylo psáno. Což se nedá srovnávat s tím, že si něco koupíš, tady šlo více/méně o dobrovoilný příspěvek/dar. A o tom, jak se s dary nakládá má darovaný právo vědět.

Navíc, pokud není co tajit, proč to nezveřejnit, proč "společnost" "nezprůhlednit". Pokud je.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 17:36

... podle vyjádření GCS tedy mají/nebo měli mít podíl jak na tom kalendáři tak nově i na prodeji ze shopu.
4.Žádnou informaci ohledně přeplatku z kalendáře na podporu GC.cz jsem nikde neviděl ....
5.Taktéž informaci o tom,že po kliknutí na ten baner shopu budou z toho admini mít odměnu 5% jsem tedy taky nikde neviděl. ...

Proč by to měl vědět člen geocaching.cz ? Registrace je bezplatná a klik na banner není povinný.
  • 0

#8 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:06

GCS Team napsal/a:

... podle vyjádření GCS tedy mají/nebo měli mít podíl jak na tom kalendáři tak nově i na prodeji ze shopu.
4.Žádnou informaci ohledně přeplatku z kalendáře na podporu GC.cz jsem nikde neviděl ....
5.Taktéž informaci o tom,že po kliknutí na ten baner shopu budou z toho admini mít odměnu 5% jsem tedy taky nikde neviděl. ...

Proč by to měl vědět člen geocaching.cz ? Registrace je bezplatná a klik na banner není povinný.


:D
A to je právě to o čem je tady ta diskuze.
Stále mlžíte, protože o tom,že po kliknutí na ten baner někdo bude dostávat odměnu není ani vidu ani slechu,protože před tímto věrnostním programem se tak nedělo.
A to,že členství je zde zadarmo Vás neopravňuje k tomu si z lidí dělat blázny a dirigovat jim co můžou a co nemůžou říkat.
  • 0

#9 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:09

... že členství je zde zadarmo Vás neopravňuje k tomu si z lidí dělat blázny a dirigovat jim co můžou a co nemůžou říkat.

Zkuste tady vypsat z koho a jak děláme blázny a co a komu dirigujeme
  • 0

#10 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:09

Jsem zvědav, co z této diskuse ještě vypadne. Zatím to jsou samé zajímavé věcičky, které se v některých bodech pěkně kříží s předchozími tvrzeními :|
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:10

Jedná se o pro všechny dostupný affiliate program. Který jsem po upozornění na jeho existenci od gcshopu zaregistroval pro využití na banneru na gc.cz. Na jeho účtě je teď k výplatě něco přes 400Kč a pro sebe jsem z toho neměl ani korunu. Když byla občas nadhozena otázka nějaké přímé odměny, tak jsem tu možnost spíš odmítal ze snadno pochopitelných důvodů. 1) nejspíš by byla v porovnání k odvedené práci stejně spíš symbolická (když jsem si měl něco vybrat na shopu a já ukázal na vistu hcx, tak jsem jí nedostal) 2) přesto by si někteří mysleli, že jsem za to povinnen něco dělat a o to nestojím 3) v okamžiku zveřejnění by kolem toho bylo plno keců, o které nestojím
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#12 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:14

bob&bobek napsal/a:
Stále mlžíte, protože o tom,že po kliknutí na ten baner někdo bude dostávat odměnu není ani vidu ani slechu,protože před tímto věrnostním programem se tak nedělo.
A to,že členství je zde zadarmo Vás neopravňuje k tomu si z lidí dělat blázny a dirigovat jim co můžou a co nemůžou říkat.


S podobnymi vyhlaseniami by som manipuloval malinko opatrnejsie. Internet je slobodna zem, tak si zaloz vlastny web, zaregistruj si tam par vlastnych kesiek a diskutuj sam proti sebe :) Mozes si vytvorit pravidla ake len chces, alebo nemusis mat ziadne. Financovat to mozes z vyplaty, z bannerov alebo 2% dani. Je to tvoj zivot, tvoje rozhodnutia. Ak si neni spojny, tak neprispievaj, nekupuj kalendare. Kto ta nuti... hlasy v hlave? :)
  • 0

#13 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:19

Ještě k tomu baneru. Pepa mi řekl,cituji: "Kdybych mohl, tak ti tady ten reklamní prostor klidně prodám. Ale doména mi nepatří a nepatří nikomu z faktických provozovatelů, takže na ní těžko můžem prodávat reklamu." Ale sakra,GCS za ní dává 5% z obratu, to už je přijatelné??? Ale pozor, ti kdo na ten baner kliknou aby se dostali do prodejny (podle GCS) o tom nesmějí vědět....proč? Asi by to neprošlo že? Web hosting neplatíte z prodeje kalendáře? A z čeho,když ten kalendář prodáváte prostřednictvím shopu,který zde má reklamu. Prdlačky naší babičky. Prokecli jste se tady pánové sami...
  • 0

#14 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:25

bob&bobek napsal/a:
Ještě k tomu baneru.
Pepa mi řekl,cituji:
"Kdybych mohl, tak ti tady ten reklamní prostor klidně prodám. Ale doména mi nepatří a nepatří nikomu z faktických provozovatelů, takže na ní těžko můžem prodávat reklamu."

Ale sakra,GCS za ní dává 5% z obratu, to už je přijatelné???
Ale pozor, ti kdo na ten baner kliknou aby se dostali do prodejny (podle GCS) o tom nesmějí vědět....proč? Asi by to neprošlo že?

Web hosting neplatíte z prodeje kalendáře?
A z čeho,když ten kalendář prodáváte prostřednictvím shopu,který zde má reklamu.

Prdlačky naší babičky.
Prokecli jste se tady pánové sami...

Pročtěte si naše informace viz. výše a pravidla affiliate, z naší strany si myslím odešlo dost informací. Od zítřka se budou vyplácet všem, kdo zvolili "platbu pro účely geocaching.cz" jejich přeplatky zpět na jejich účty.
  • 0

#15 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:35

pepa.z.pocernic napsal/a:
Jedná se o pro všechny dostupný affiliate program. Který jsem po upozornění na jeho existenci od gcshopu zaregistroval pro využití na banneru na gc.cz. Na jeho účtě je teď k výplatě něco přes 400Kč a pro sebe jsem z toho neměl ani korunu.
Když byla občas nadhozena otázka nějaké přímé odměny, tak jsem tu možnost spíš odmítal ze snadno pochopitelných důvodů.

1) nejspíš by byla v porovnání k odvedené práci stejně spíš symbolická
(když jsem si měl něco vybrat na shopu a já ukázal na vistu hcx, tak jsem jí nedostal)
2) přesto by si někteří mysleli, že jsem za to povinnen něco dělat a o to nestojím
3) v okamžiku zveřejnění by kolem toho bylo plno keců, o které nestojím


Hele Pepo, vážím si tvé práce na tomhle serveru ale tohle nemyslíš vážně?
Chceš tím snad říct,že sis na GCS shopu nechal vygenerovat svůj kod do toho jejich programu a tajně si ho vložil do GCS baneru,aby ti z toho šla ta odměna a nikdo o tom nevěděl?
To už je teda síla...
Nebo jestli to měli být peníze pro GC.cz tak proč tam není o tom informace???
Možná by všichni do shopu šli přes ten baner aby se provoz GC.cz zaplatil sám?
Kdo z přítomných kačerů by si sem ještě mohl taky umístit stejný odkaz aby měl taky tu provizi?
Mě jste smetli hned ze začátku a to jsem Vám za to chtěl platit.
Mimochodem,za ty prachy co musim investovat do toho Googlu bych ti tu Vistu dal za tri měsíce u Vás.
  • 0

#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 19:09

Ty odkazy jsem mezitím zrušil. Bylo to chyba. Už mě to nebaví, řešit cizí problémy, snažit se vyhovět, muset se zodpovídat, jako bych někoho okradl. Už na to nemám ani sílu a asi přehodnotím svůj postoj vůči gc.cz. edit: odkaz na provizi si sem může umístit každý kačer do svého podpisu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#17 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 19:20

Tadle debata zbytečně nasere spoustu lidí, přesto mě nedá se nevyjádřit 1) když někomu něco dám, tak pak zkoumám co s tim udělal ? Trochu na hlavu ne ? 2) někoho překvapuje reklamní výměnnej systém ? vžyť to z url bylo vidět ! 3) provoz serveru není charita, abych chtěl vidět jak se nakládá s pěnězi (viz bod 1) edit: 4) stačí se podívat do tématu okolo serveru, kolikrát tam je "Pepo šlo by tohle, támhle, ..." a pak udělat z adminů zloděje co "na nás" vydělávaj mě přijde k blití
  • 0

#18 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 19:45

Nikdo přece nechce nikoho nasírat. Je to debata. Kdyby se totiž nastavili jasný podmínky tak by to takhle nemuselo dopadnout. Ale vzhledem k níže vysloveným názorům a kejklům by to stejně jednou prasklo.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 20:04

Ja myslim, ze na zisku pro adminy neni nic spatneho, a nejak jsem si nevsiml, ze by to nekomu vadilo. Jen se tu nekteri podivili nad tim, proc se ta skutecnost 'tajila'? Kdyby pod tim bannerem bylo napsano, ze 5% z obratu jde na odmenu pro adminy, tak nejen ze by to valne vetsine lidi zde asi nevadilo, ale hlavne by spousta z nich nakupovala prave pres ten banner, aby adminy podporila. Skoda.
  • 0

#20 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 20:19

abakus napsal/a:
...ale zdá se, že občas se stane, že ne všichni mají rovné podmínky. Pokud mám tuto černou skříňku i nadále podporovat, rád bych věděl, jak funguje, protože po pravdě mám někdy pocit (a nejsem sám), že ne všechny naše peníze jsou využívány k podpoře českého geocachingu...


muzes byt konkretni ohledne "tech nasich penez" ?
ony se ty penize generujou nak automaticky ? snad kazdej vi, kolik a komu co posila ne ? a pokud to nevi, tak pak ho lituju.

nemam co bych dodal. flame jako Brno:@
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama