Přejít na obsah


Fotka

Co pořídit začátečníkovi - krom GPS :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#41 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 1:54

supermudla napsal/a:
...vezmu ji na chvilku do zubů- ale tuhle potřebu jsem zatím nikdy neměl, protože mě dosud nenapadlo šplhat po skalách v noci. ;)


Ono to vzdycky nemusi byt o tom, ze si to nocni lezeni naplanujes...

Svou prvni celovku jsem si vyrobil pred 30 lety podle vzoru dovezeneho z Francie. Nic podobneho tu tehdy neexistovalo.

Mohu-li doporucit, pak pri vyberu dbejte na to, aby:

1. Dovolovala sklapeni nahoru / dolu = svitit do blizka / do dalky
2. Byla soucasne co nejtenci, jinak vas pri lezeni (i po blbym zebriku) kazdou chvili nekdo kopne do cela
3. Aby sla sndno a spolehlive zapnout / vypnout jednou rukou

Vyhodou je, ze:

1. Nikdy vam nebude zlomyslne svitit do oci, jak to s oblibou delaji napr. montazni autolampy, naopak:
2. Sviti vzdy tam kam potrebujete jeste driv nez ji to reknete - narozdil od snazive partnerky v krizove situaci
3. Nevypadate jako magor s baterkou v ruce nebo v hube, ale naopak jako clovek, ktery si vi rady, protoze:
4. Mate stale obe ruce volne a muzete si dokonce i zazpivat - mate totiz nejen tu moznost, ale i dobry duvod!

Nepostradatelna je pri nejruznejsich cinnostech, ktere vetsinou moc neplanujete, ale predvidate:

- vymena pojistek
- oprava auta
- zatmeni na kole
- zatmeni na skale
- mnoho dalsich cinosti, ktere jste puvodne chteli udelat za svetla, ale nestihli jste to
-
-
- ale treba i pri odectu plyno- / elektro- / vodo-meru. Tady jsem dokonce pridal operativnejsi vypinac do naprsni kapsy. V dobrych rajonech jsem pak dosahoval cca 40 - 50 odectu / hod.)

Jestli je potreba pri GC nemohu posoudit, jsem totiz jeste prilis zeleny kacer.:D
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#42 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 6:52

člověk při pohybu venku ocení cokoliv z moiry, at uz pri gc. nebo cemkoliv jinym
  • 0

#43 elese

elese

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 12:49

Tak už vím co všechno s sebou na lov. Tedy alespoň si to myslím :D Většinu jsem zjistil vlastními zkušenostmi, zbytek tady dostudoval. Ale do čeho to dát? Mám na mysli nějaký konkrétní typ batohu, který se vám osvědčil. Přeci jen to bude investice a nerad bych za chvíli konstatoval, že to není to pravé ořechové ...
  • 0
GPS: Garmin OREGON 550t, Blackberry 9700 SW: HandyGeocaching, GeoGet




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama