Přejít na obsah


Fotka

GPS: peklo na zemi :)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 petzbrna

petzbrna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 13:47

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:To je nesmysl. Satelitní systém vybírání mýta existuje již teď, třeba u kamionů v Německu. Používá samozřejmě GPS. A hlavním argumentem pro satelitní systém je právě možnost vybírat podle přesně najetých kilometrů a rozlišit tarify pro dálnice, okresky a naopak vyjmout ty obligátní soukromé dvorečky.


Ja jsem to myslel prave tak, ze je uplne jedno kdo co pouziva...
Vsichni budou muset prejit na tento system (Galileo), a na tema vyberu poplatku za pouzivani silnic a dalnic v souvislosti s CR se radsi nebudu vyjadrovat, aby nedostal BAN nebo tak neco podobnyho :)
  • 0
Lets go za sipkou!

#22 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 11:29

Také mám za to, že se z ceny GPS přijímače odvádí část právě US Army na provoz. Je jasné, že to náklady nepokryje...
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#23 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 11:49

Velmi bych se tomu divil. Jednak jsme o tom nikde neviděl ani zmínku, druhak americké (na rozdíl od většiny evropských) státní institucí mají ve zvyku dávat veřejnosti svá data k dispozici zdarma, snad i z nějakého zákona. Viz třeba obrovská množství dat z NASA, která jsou v public domain a volně dostupná, zatímco evropská ESA si klade různé licenční podmínky i na blbé fotky.

V akci Amateurs who beat Nasa over the moon, které jsme se měl tu čest účastnit, jsem také zaznamenal z východní strany Atlantiku poněkud nakyslejší obličeje.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama