Přejít na obsah


Fotka

Kapesní kalendářík 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 0:03

Svým působením ve vlákně o dospělém kalendáři jsem působil zmatek.

Vypadá to, že nápad se ujal a tak mu založíme vlastní vlákno.
Všechny připomínky ohledně kapesního kalendáře prosím směrujte do tohoto vlákna.

Předělal jsem původní návrh na A7 (105x74mm). To je myslím skladnější než původní "mastodont". :-)
Změnil jsem barvu písma na přední straně.
Ještěrka je pořád stejná, jen na menším formátu opticky větší.

Zadní strana byla aktualizována na rok 2009 (2008 jsem nezahodil, lze zaměnit).

Co s tím dál? Bude větší série do tisku? Kdo? (Já ne, já na to nemám ani finance ani zkušennosti.)

poslední verze je na http://jentak.draci.org/index.php?docs

Další komentáře a připomínky vítám.
  • 0

#2 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 8:33

Navrhuji jeste trochu zmensit format... tak na velikost vetsi vizitky, porad mi to pripada moc velky, ale treba jsem jediny...:) Jinak "svagrova" je z oboru, tak se muzu poptat, kolik by tak kostovala vyroba, jak by to bylo casove a takove ty veci okolo...
  • 0

#3 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 9:07

Já bych byl také pro trochu menší formát, ale to je jenom detail. Napadla mě spíše jiná věc. Co kdybys ho udělal tak, aby byl "vcelku" a po vytištění ho stačilo přehnout a zalaminovat? To by zvládl jistě každý sám a nemusela by se řešit výroba a distribuce. Je mi zase jasný, že by se do něj nedalo normálně psát. (Nápad rozespalého kačera)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#4 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 10:39

Ale ten nápad je dobrej. Přeci jen si to vemte tisk bude v jednotkách korun za kalendář a distribuce? to by byly zbytečný starosti. Sám přemejšlím nad tím jak nejlíp kalendář vytisknout vlastními silami.. Jaký kalendář je teď v poslední verzi ? na 09 nebo na 08? Líbí se mě jak byl na minulém fóru ten obrázek a rád bych si ho vytiskl pro letošní rok. Dal by se někde stáhnout? Jinak i já se přikláním k menší verzi, jestli je formát A7 tak to se mi zdá pořád veliké A8 to už je zase prcek, viděl bych optimální velikost jako velikost kreditky, nebo o něco větší 9x5,5cm
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#5 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 12:26

OK. poslední změna. formát 85x54 na výšku. který kalendář tedy chcete? 2008, nebo 2009? dělat oba se stejnou přední stranou je takové divné.
  • 0

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 12:51

2008 i 2009, to je jasný. 2008 třeba takový jaký je teď a 2009 - ten úplně nechvátá.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#7 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 13:06

formát je teď akorát :-) ještě navrhuju na tom obrázku s tou pamětní plaketou, aby byla ještěrka a nápis bíle, teď je to tam dost utopené a skoro to není vidět. Jinak jsem taky pro verzi 2008 se současným obrázkem a 2009 ještě netlačit na pilu...
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 13:32

no mne se jen nezda spojeni symbolu ceskeho geocachingu - jesterky a americke plakety kese ;) logictejsi by bylo prohodit znaky GC a jesterky lic/rub ( a nebo vymenit fotku - treba z tex-czech, ale ta stavajici je moc pekna)
  • 0

#9 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:11

Dain & Olik: já ti nevím. mě se to takhle líbí. Ta americká plaketka jak říkáš je geocoin. stejná plaketka, jen větší je umístěná tam, kde byla ukryta úplně první keš, která hru vlastně odstartovala. Já teda nevím, ale osobně nedělím geocaching na "český" a "americký". ono ani slovo geocaching moc české není. Když to vyměním, mohl bych přeložit i ten nápis, aby se to netlouklo. Obrázek už taky měnit nebudu (2008 je tenhle, 2009 bude jiný), mám svolení autora jej použít. Na tebou navrhovaný (nevím bohužel který, neznám jej) právo nemám. Je to ale jen můj osobní názor. Co na to ostatní?
  • 0

#10 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:15

Numira: ještěrku nepřekreslím. nevím kdo má vzor. Já si ji vypůjčil hlavičky těchto stránek a tam je takhle černá. bohužel je poloprůhledná takže modifikovat ji by byl asi neskutečný vopruz. Vlastník buď fórum nečte, nebo ji nemá, nebo ji nechce v lepším formátu dát. Omlouvám se, ale nic s tím asi neudělám. Zatím tiše doufám, že z fóra ví že jsem ji použil a tiše to toleruje. O dovolení jsem v prvních příspěvcích žádal. :-)
  • 0

#11 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:24

matlas: je to tvůj návrh, dej ho k dispozici a je to. Jinak budeme půl roku probírat barevné odstíny :D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:28

samozrejme je to o vnimani symboliky - neni to o deleni na cesky a usa geocaching. :) proste jesterka a konkretne tahle je specificky ceska. plaketka (coin) oslavuje zalozeni kese v americe. ano, byl to pocatek gc, ale ve chvili, kdy je jesterka umistena v rohu fotky, stava se z ni symbol, ktery ma charakterizovat tu fotku - no a to tady prave pokulhava. (tex czech - prvni cache v cr, par fotek tam obsahuje pohled na kes) geocaching neni ceske slovo, ale je to slovo, ktere se v cestine pouziva, netreba prekladat. (stejne jako windows ;)) neber to prosim jako utok na tvou praci (trochu se mi zda, ze to beres osobne - zejmena tou reakci s prekladem). ptal jsi se na nazory, tak jsem napsal, co se me bije do oci :)
  • 0

#13 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:39

Dain & Olik napsal/a:
neber to prosim jako utok na tvou praci (trochu se mi zda, ze to beres osobne - zejmena tou reakci s prekladem).
ptal jsi se na nazory, tak jsem napsal, co se me bije do oci :)


Ale néé, neberu to osobně. Kdybych nechtěl slyšet názor, neptám se na něj.

Ze začátku jsem zkoušel ta loga různě prohazovat a tahle kombinace se mi prostě nejvíc líbila. s kostkou vpředu mi to přišlo takové hranaté. Víc mi to taky "váže" s tím textem (geocaching nad ještěrkou). Jak říkáš, je to ale věc názoru.
pokud bude většina proti současnému návrhu, přizpůsobím ho.
Souhlas?

Za chvíli nahraju na web svoji finální verzi. (odkaz je stále stejný). Na zadní straně je kalendář na letošní rok. Příští budeme řešit příště. :-)
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:39

matlas napsal/a:
Numira: ještěrku nepřekreslím. nevím kdo má vzor. Já si ji vypůjčil hlavičky těchto stránek a tam je takhle černá.
bohužel je poloprůhledná takže modifikovat ji by byl asi neskutečný vopruz.
Vlastník buď fórum nečte, nebo ji nemá, nebo ji nechce v lepším formátu dát.
Omlouvám se, ale nic s tím asi neudělám.

Zatím tiše doufám, že z fóra ví že jsem ji použil a tiše to toleruje. O dovolení jsem v prvních příspěvcích žádal. :-)


znak co je na strankach vytvoril honza bartovsky (doufam ze ted nekomolim prijmeni) alias bartj - puvodni admin geocaching.cz (ani nevim, jestli jeste vubec cte tyhle stranky).

uplne stejnou siluetu jesterky (bez napisu geocaching) nedavno vytvoril i Darquer, ktery si ji zhotovil jako podklad pro samolepku na auto prekreslenim z atlasu zvirat. panove maji stejne atlasy. Darquer tu svoji nabidl k pouziti, zkus tedy kontaktovat jeho.
  • 0

#15 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 15:20

Darquer : Skvely napad. Na adrese http://sweb.cz/Darquer/jesterka.zip si muze kazdy zajemce stahnout zminenou jesterku v nekolika formatech AI a CDR ruznych verzi. Je to ve vlákně Ještěrka jako nálepka.
  • 0
Sylvia999

#16 Darquer

Darquer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 18:49

Díky Silvia999. Je pravda, že jsem fórum dost dlouho nečetl, protože tady bylo takové hluché období, kdy mě to ani moc nebavilo číst. Ale snad zase bude lépe. Nápad s kalendáříkem se mi líbí, ještěrka je samozřejmě uvolněná k použití pro kohokoliv. Geocachingu zdar!
  • 0

#17 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 19:47

trochu jsem promasíroval tu ještěrku. lehce jsem ji obílil. aktualizace na obvyklém místě. Je to takhle už dobré? :-)
  • 0

#18 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 20:00

no nějak mi to nesedí - ten nápis s tou ještěrkou se nějak tluče... jen můj názor na 1. pohled... nezkoušel jsi tu ještěrku dát šikmo -45 stupňů- do toho rohu /i s tím nápisem/ -co by to udělalo?
  • 0

#19 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 20:18

nechci být kverulant náčelníku, ale já si stále myslím, že ta tmavá byla lepší. taková decentní.
  • 0

#20 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 20:29

Ofsetový tisk kapesních kalendáříků také děláme. Pokud chceš kulaté rohy, snaž se od výrobce zjistit, jakou má k dispozici hotovou výsekovou matrici a za kolik ti bude účtovat výsek. Jinak dáš pár tisíc za výrobu nové na svůj rozměr a tím prodražíš celý náklad. Kalendáře s rovnými okraji se dají i v nákladu pár set ks nařezat bez výseku. Používáme třeba formát 60x90 mm. Cena záleží na celkovém nákladu, zda se bude povrch laminovat jednostranně, oboustranně, vůbec, lakovat apod. Návrh má pár vad: - chybí spad, rámečky jsou blízko okraje - budou po výseku či řezání příliš rozdílné, možná i šikmo ke kraji. Kalendáruim zkus otočit Máš už nečitelně drobné písmo. Dny v týdnu dej svisle (na výšku je větší prostor) a týdny vodorovně (zpravidla 5 v měsíci oproti 7 dnům v týdnu). Tím získáš místo na jeho zvětšení. Minimálně použij 6 bodů (cca 2 mm), raději více.
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama