Přejít na obsah


Fotka

Fixlování na virtuálkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Kryspin-3517

Kryspin-3517

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 22:56

Ahoj, jsou nějaká "etická pravidla" pro logování virtual cachí? Existují virtual cache, které nelze navštívit - je to jen hádanka či rébus (např. GCF55A Four Windows) - to chápu. Dále jsou cache, kde není úplně jasné, zda autor vyžaduje fyzickou návštěvu toho místa (např. GC306A, GC57D5, GC4C6A ...) Pak ale existují virtual cache (a takových je asi většina), kde autor vysloveně počítá s tím, že je nutné to místo navštívit, zjistit informaci a poslat mu jí k ověření (např. GCH674). Všiml jsem si, že stovky lidí z celého světa si i tyto cache logují bez toho, že by na tom místě kdy byly. Nejspíš si tu informaci vyGooglí. V GeoCachingu jsem zatím takový mírně pokročilý nováček a tomuhle ještě moc nerozumím. Jak to tedy je? Díky za názory.
  • 0

#2 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 23:08

Bohužel jsi tady narazil na téma, které se onehdá stalo námětem na nepříliš příjemnou debatu, kdy se tu mezi sebou mnozí cacheři obviňovali z podvodu apod. - takže radši dál od něj :( Ale obecně - tam, kde chce autor fyzickou přítomnost, by měla být dodržena. Mnozí to bohužel nedělají, ale pokud jim to jejich svědomí dovolí, jejich věc... ;)
  • 0

#3 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 23:09

No samozřejmě že správně máš na tom místě být a získat sy tam informaci osobně, ale někdo je holt poctivý a jiný zase ne - to už je jen na svědomí.

"Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat..."
JC
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#4 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2008 - 9:20

Czecho Cowboy napsal/a:
No samozřejmě že správně máš na tom místě být a získat sy tam informaci osobně, ale někdo je holt poctivý a jiný zase ne ...


Já mám ty dvě Virtuálky v Praze logované (na místě jsem byl ikdyž by požadované informace bylo možné získat i jinak). Pokud není z listingu jasné, zda se vyžaduje fyzická přítomnost pro uznání logu (třeba vlastní fotka), asi to může někdo řešit vygooglením, ale vždy záleží na autorovi jestli log přijme nebo ne.
  • 0

#5 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2008 - 10:54

Nej je kdyz je vyzadovano mistni foto, tak to pak jedine fotoshop pro fixlaci... Ale nesbiram body abych jich mel do sbirky, ale chodim po mistech. Takze kdyz nekdo honi takto body, jeho minus... Prichazi o tu poezii danneho mista. Je pak jen na ownerovi, jestli smazne log nebo jej uzna.
  • 0

#6 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2008 - 11:02

Podepisuju se na 100 % pod Bo.T.L.ův názor na logování virtuálek. :) Jen poznámka - ty pražské dvě byly moje první a protože mne náročnější googlení docela baví, zkusil jsem si je dohledat dodatečně. A ani u jedné z nich se mi to nepovedlo. (U jiných celkem, např. US. bylo googlení v pohodě.) Jen tak z hecu - umí někdo vygooglit ty dvě pražské mysterky? ;) Jestli ano, docela by mne to zajímalo... :)
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2008 - 11:20

Už se to tu párkrát řešilo
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

Řešilo se to v širších souvislostech i na amerických fórech
http://forums.ground...howtopic=183933

Jsou virtuálky a možná občas i tradicionálky, které jsou vyloženě dělány jako couch cache, pak by neměla být řeč o fixlování a podobně. Myslim si ale, že by tak nemělo být přistupováno ke každé cachi, která od počítače jde ulovit. Implicitní pravidlo geocachingu je "dojít na místo" a to i u virtuálek (stačí se podívat do jejich popisu v seznamu typů cachí), takže pokud autor přímo neuvede jinak, mělo by to být takhle.
Czechocowboje bych ještě doplnil... můžeme mazat logy, dávat nevygooglitelné podmínky a jak někdo psal v jednom z odkazovaných vláken, jsou i lidé, kteří to řeší například archivací všech svých virtuálek. To pak docela zamrzí, jak je, tak ostatní. Občas by to prostě chtělo trošku respektu.
  • 0

#8 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2008 - 11:58

To Venca68: mě se to u té staroměstské povedlo - -byl jsem si to tehdy ještě ověřit, abych nebyl za blbce, ale najít se to dá a není to až zas tak ukryté... tu druhou jsem popravdě ani nezkoušel...
  • 0

#9 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2008 - 4:44

Venca68 napsal/a:
...umí někdo vygooglit ty dvě pražské mysterky? ;) Jestli ano, docela by mne to zajímalo... :)


Jako skoroprazak to na Karlove moste nemam zaportebi, ale presne z tech duvodu jake uvadis Ty jsem si to taky zkusil. Je ale treba hledat obrazky a pri spravnem dotazu Ti vyskoci hned na prvni strance. Samotne klicove slovo "Nepomucky" ale nestaci ;)
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#10 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)
  • LocationChřiby a okolí

Publikováno 25 březen 2008 - 19:52

Venca68 napsal/a:
Podepisuju se na 100 % pod Bo.T.L.ův názor na logování virtuálek. :)

Jen poznámka - ty pražské dvě byly moje první a protože mne náročnější googlení docela baví, zkusil jsem si je dohledat dodatečně. A ani u jedné z nich se mi to nepovedlo. (U jiných celkem, např. US. bylo googlení v pohodě.) Jen tak z hecu - umí někdo vygooglit ty dvě pražské mysterky? ;) Jestli ano, docela by mne to zajímalo... :)

V Praze jsem docela často služebně a pražské virtual googlem jdou řešit,místa samozřejmně znám velmi dobře,tak je mám logované po splnění podmínek;)i když datum logování,není datumem návštěvy místa
.B)
  • 0
To musí bavit!

#11 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 10:03

Venca68 napsal/a:
Jen tak z hecu - umí někdo vygooglit ty dvě pražské mysterky? ;) Jestli ano, docela by mne to zajímalo... :)

Samozřejmě. že to jde, když víš, co máš hledat. Obě máme odlovené a obě jsme již několikrát poctivě navštívili. Pravda je, že datum logování a návštěvy nejsou stejné:) Ovšem když jsme je logovali, spolehli jsme na údaje pana gúgla. Naše vlastní fotky těchto objektů nemáme. Proč taky fotit něco, kolem čeho furt chodím - ne? Tedy pokud máš na mysli (GC6F37) a (GCF496).
No a Kurz pro průvodce Prahou taky dost pomůže ;)
  • 0
Sylvia999

#12 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 13:39

Venca68 napsal/a:
Podepisuju se na 100 % pod Bo.T.L.ův názor na logování virtuálek. :)

Jen poznámka - ty pražské dvě byly moje první a protože mne náročnější googlení docela baví, zkusil jsem si je dohledat dodatečně. A ani u jedné z nich se mi to nepovedlo. (U jiných celkem, např. US. bylo googlení v pohodě.) Jen tak z hecu - umí někdo vygooglit ty dvě pražské mysterky? ;) Jestli ano, docela by mne to zajímalo... :)


Obě virtuálky v Praze vygooglit jdou B)
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#13 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 14:52

Koukám, že s googlením a virtuální Prahou jsem si tu uřízl hezkou ostudu... :D (Ale mně se to tehdy fakt nepovedlo... Pravda, podruhé už jsem to nezkoušel a než jsem sem něco napsal, asi jsem to zkusit měl... ;))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama