Přejít na obsah


Fotka

Z jake strany otevirate banan?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#41 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 8:02

C je správně... neotvírám, slupnu i se slupkou ;):o:D
  • 0

#42 consul

consul

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 8:08

chemic77 napsal/a:
jedine od stopky. :)

...a doktori si nevedeli rady s tím, cože jí to je. Teprve až po dlouhých testech a bádání a kdoví čeho ještě dospěli k názoru, že za to můžou banány, pavouci a špičky.

Ve špičkách banánů žijí prvoci améby a může se stát, že při plynování v dozrávárnách některé potvory přežijí. Kdysi jsem o tom četl v odborném lékařském tisku.
  • 0

#43 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 8:10

Zásadně od šťopky!!!
  • 0

#44 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 9:35

Taky šťopka... :) Ovšem když mám po ruce nůž, tak odříznu špičku a pak už napodobuju opice... :)
  • 0
Berda

#45 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 9:47

Šťopka
  • 0

#46 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 10:05

Právě jeden pojídám, Samozřejmě od šťopky :D. Ale nejraději mám banány v koktejlu, který vyrábí Petr.Zablati. Nikdo jiný na světě neumí tak dobře banánový koktejl. Takže v takovémto případě banán piji a tím pádem nevím odkud ;)
  • 0
Sylvia999

#47 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 10:22

Koukám, že dochází témata z geocachingu, u kterých bychom se mohli hádat. :)
  • 0

#48 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 14:58

Od šťopky. Je to praktičtější a byl jsem tomu tak naučen. Dřív než se používaly všechny ty jedy, tak často ve špičce banánu bývala háďátka (neplést s hady - jedná se o nějaké larvy) a jejich pozření působilo nějaké zdravotní potíže. Z těch dob také přežívá zvyk nedojídat banán až do špičky, ale ten poslední kousek zahodit. Dnes je to samozřejmě už jedno ale třeba u banánů narvaných na stromě to jedno být nemusí.
  • 0

#49 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 17:25

Od štopky a nikdy by mě nenapadlo loupat ho jinak - je to mnohem logičtější;). Ale doufám, že podobný témata se tu už opakovat nebudou:@!
  • 0
Vložený obrázek
ORGANIZATION TEAM MEMBER
rád zodpovím vaše dotazy ohledně eventu MAFIE

#50 Dlazdic

Dlazdic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 18:10

Normálně od sťopky, ale když mám po ruce nůž, tak někdy odříznu špičku a sním ho tak B) :D:D:D
  • 0

#51 saiprs

saiprs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 18:49

Ja loupu banan zasadne od spicky,zatinco moje zena od stopky, uz jsme se parkarat na toto tema dohadovali,ale nikdy jsme se na tom spravnem zpusobu nedohodli.Jeto to stejne jako s vytlacovanim zubni pasty.Jak na to?Ja mackam od konce,moje zena tak jak zrovna tubu vezme do ruky:)Snazil jsem se ji taktne vysvetlit,ze je lepsi mackat od konce,ale pokazde z toho byla hadka:D.Proto kdyz si beru banan,stoupnu si k zene zady,aby nevidela jak ho loupu a nepoucovala me.Dohady kvuli paste jsme vyresili take,mame kazdy svou.......
  • 0
Saiprs-Pod vlivem GPS

Fotogalerie

Trojice

Na brdecku


#52 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 18:58

Bývala háďátka? No zkuste si, co z banánu po delší inkubaci v teple vyroste i dnes. Byl jsem svědkem toho, jak kamarád v octomilkové kultuře vypěstoval ze zahnívajících banánů nejméně 25cm červy (jakési megaploštěnky či co). Odnesl zavřenou lahev do popelnice a pak se delší dobu bál vynášet smetí. Jinak samozřejmě banán se jí od špičky, od stopky ho může jíst jen uživatel WIndows, Emacsu, Canonu (či nedej bože Nikonu), volič ČSSD, fanoušek Karla Gotta nebo jiná podobně narušená existence.
  • 0

#53 Dexter

Dexter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:24

kyknos napsal/a:
Jinak samozřejmě banán se jí od špičky, od stopky ho může jíst jen uživatel WIndows, Emacsu, Canonu (či nedej bože Nikonu), volič ČSSD, fanoušek Karla Gotta nebo jiná podobně narušená existence.


To mluvis presne o me :D:D:D Vsechno tohle na me sedi... ;) No ne kecam, ja ty banany neloupu vubec a jim je cely abych nemel tohle dilema :P
  • 0

#54 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:44

Tak teda o těch mikroorganismech ve špičce sem až doteď nevěděla vůbec a nestačím se divit. Já teda banány skoro nejím, a když jo, tak už nařezaný třeba v ovocným salátu, takže neloupu.. Myslím, že mamka vždycky rozřízne banán uprostřed na půlky a ty pak oloupe jednotlivě, od řezu. Asi je to tak nějak jednodušší.
  • 0

#55 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:46

A ti červi ze shnilejch banánů sou velmi inspirativní...to musím zkusit.
  • 0

#56 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 10:23

Pod vlivem tohoto threadu jsme si právě experimentálně otevřel banán ze špatné strany (od stopky). Pěkně hloupý způsob. Protože je to jaksi "proti srsti", slupka se špatně ohýbá, pruží, nejde přirozeně z cesty, vrací se do původní polohy a při kousání do banánu mě pěkně upatlala v obličeji. Takhle to nemůže dělat ani sám velký Karel.
  • 0

#57 glogloman

glogloman

    glogloman

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 10:45

Šťopka

Teď jsem si také jeden banán "otevřel" a opravdu to od špičky nejde, tedy alespoň ne u těch velkých banánů z Jižní Ameriky, které se u nás prodávají.. Jináč banánky, které jím na Bali tak ty se loupou úplně samy a jsou i daleko chutnější než ty "české".. :o)
  • 0

#58 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 11:38

Tak to se nemůžu nezapojit :). Tohle téma jsem řešili na střední mockrát (spolu s tématem, jak se jmenuje ta "věc", na kterou si napíchnete buřt, když ho jdete opíkat :) ...lol). Zásadně banán od šťopky. Je to praktičtější ;). K těm rekacím ... ohledně opic - kdo z vás opravdu viděl loupat opici banán? A ohledně toho lepšího držení - to je snad fuk, nebo to fakt držíte za ten úzkej koneček?
  • 0

#59 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 11:42

S tou "věcí" je to jasné, to je odjakživa buřtidlo :D
  • 0

#60 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 11:55

banany nežeru
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama