Přejít na obsah


Fotka

Prvni oficiální česká Wherigo cartridge a Wherigo keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#1 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 22:33

Milé dámy, vážení pánové,

jsem rád, že vám mohu představit první českou Wherigo cartridge. Neberu samozřejmě neoficiální prvenství plzeňákům, nicméně seznam v kategorii Česká republika na webu Wherigo.com otvírá Dělová koule na Špilberku.

Vložený obrázek

Hra je ve fázi veřejného betatestování. To znamená, že je nesčetněkrát zkontrolována v emulátoru, prošel jsem ji osobně s Garminem Colorado. Ale vzhledem k tomu, že současný Builder je ve své alfaverzi neskutečně chybový program, nemohu úplně vyloučit, že něco někomu na nějakém konkrétním PDA nebude fungovat.

Kdo z brněnských geocacherů bude mít FTF na úplně první Wherigo cartridgi, ten se zapíše do dějin :) Už tam sice už je vidět jeden nález, ale ten byl testovací, bez logu, nepočítá se.

Pošlete mi prosím potom na mail marek@lutonsky.net všechny případné připomínky. Počítám s tím, že do finální verze udělám ještě několik úprav.

(Ad Cartridge: možná by to už chtělo nějaký český termín.)

Editováno 8. března: Betaprovoz byl ukončen, hra je v oficiálním provozu. Nově byla ukončena fyzickou schrákou, jde tedy zároveň o první Wherigo keš v Česku. Listing keše GC19Z28 čeká na publikování.
  • 0

#2 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 22:40

Dobrá práce. Jen škoda že nejsem z Brna a škoda že na to nemám přístroj. Taky škoda, že mě nejde stáhnout.
  • 0

#3 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 22:58

WIG cache se neukazujou na GC mapě? Jinak škoda, zrovna před cca půl hodinou jsem dal mladé BT GPS modul, takže PDAčko mě moc nezanaviguje. A 60tka to neumí. :(
  • 0

#4 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 0:04

Tak to je sranda, zrovna dneska jsem chtěl vznést dotaz, jestli v ČR už existuje nějaká wherigo cache, ale nakonec jsem to odložil až po fotbale... a teď tohle :) Už se těším, až něco bude i ve Středních Čechách (resp. jsem zvědavý :D .
  • 0

#5 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 7:09

Jestli jsem dobře pochopil, tak tahle cartridge je hra bez finálové schránky, proto není zaregistrována i jako wherigo cache na GC.COM...


marekl napsal/a:
... To znamená, že je nesčetněkrát zkontrolována v emulátoru, prošel jsem ji osobně s Garminem Colorado. Ale vzhledem k tomu, že současný Builder je ve své alfaverzi neskutečně chybový program, ...

A zkoušel jsi už poslední verzi Builderu z konce února? Ta mi zatím moc chyb nevygenerovala - lépe řečeno nespadla ještě ani jednou, i když nějaké problémy s ní jsou také (v základních rysech mam v cartridgi odzkoušeny všechny stage připravované wherigo cache)
  • 0

#6 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 7:12

Wherigo cache v Česku zatím neexistuje - ZATÍM ;)
A zda už existuje, nebo ještě ne, zjistíš snadno třeba tady .

Fénix napsal/a:
... zrovna dneska jsem chtěl vznést dotaz, jestli v ČR už existuje nějaká wherigo cache,


  • 0

#7 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 7:43

Vancosi napsal/a:
Dobrá práce. Jen škoda že nejsem z Brna a škoda že na to nemám přístroj. Taky škoda, že mě nejde stáhnout.


Aby to šlo stáhnout, musíš být přihlášen.
  • 0

#8 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 8:35

No totok. Takys to Marku mohl zpprovoznit vcera nez jsem v ramci cistky PDA odinstaloval WIG player :) Takhle budu muset prvne domu. I kdyz o nejaky FTF si s mou beznou pracovni dobou stejne iluze nedelam :)
  • 0

#9 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 8:42

Na wherigo.com asi FTF jako takove nemuze vzniknout, spis by se to melo jmenovat jako "FTC" ;)

malcor napsal/a:
... I kdyz o nejaky FTF si s mou beznou pracovni dobou stejne iluze nedelam :)


  • 0

#10 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 9:29

Tak souhrnně: - Tato hra je ryze virtuální Wherigo, nekončí nalezením keše, takže se nezobrazuje na GC mapě. Mion: Nejde o to, že by Builder extrémně padal, v tom se už opravdu zlepšil. Jde o chyby, které vznikají při kompilaci kódu do binární podoby. Podívej se na vývojářskou diskuzi na wherigo.com, kde se to zhusta probírá. Během vývoje jsem objevil několik chyb, které jsem musel řešit různými workaroundy, přičemž jsem někdy musel i opustit původní záměr. Konkrétně třeba: - Message nečeká s provedením dalších akcí na potvrzení tlačítkem. Takže ve skriptech nelze jednoduše a přehledně dávat příkazy za sebe, musí se používat vnořené skripty přiřazené tlačítku v Message. - Tasks neumí korektně reagovat na události. Nelze třeba při vstupu do zóny nastavit task jako complete a následně u tasku udělat skript závisející na směnu statusu. Nefunguje to, úkol zůstane neodškrtnutý. Řešení: všechny skritpy se musí dělat u zón, tasky až na výjimky musí zůstat prázdné. - U zón korektně nefunguje nastavení Visibility a Activity. Je to přitom hrozně důležité - často chci, aby člověk vlezl do zóny, tím se mu objevila nová a ta původní zmizela. Dělá si to, co chce a jak chce, problémy s tím jsem konkrétně měl v podmínkách při vyhodnocení User inputu. Je to známý a už dokumentovaný bug. - Nejsou kompatibilní playery. To, co funguje na PDA, nemusí jet na Coloradu a obráceně.
  • 0

#11 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 9:31

Ráno jsem byl hru znovu projít, s Coloradem i PDA. S PDA to funguje bez problémů. Akorát jsem si měl předem vypnout statickou navigaci, abych nemusel k zónám běžet :) Narazil jsem na dva problémy s Coloradem, které ale za současného stavu builderu nedokážu vyřešit. Coloradisti to budou mít složitější, v závěru hry se jim nezobrazí zóna s nápovědou, budou muset hledat brute-force. Na druhou stranu se tomuto stavu budou moci snadno vyhnout, když správně odpoví na otázku.
  • 0

#12 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 10:15

Díky za informace. Wherigo fórum ohledně builderu jsem zatím neprocházel - zatím jsem se nedostal do situace, kdy bych se zasekl a nedokázal jsem to nějak jinak obejít (což samozřejmě není ideální způsob ). U těch messagí - mnohá scriptovacích prostředí, co se mi dostanou pracovně pod ruku, se chovají tvrdě asynchronně a sekvence je pak nutné zajistit třeba pomocí flagů a navazování na další akce na základě sledování jejich změn, takže tahle vlastnost mne nepřekvapuje. Otázka je, zda jde v případě wheriga scriptu o chybu, nebo záměr.
Tasky jsem zatím využil minimálně, u těch Zón jsem zatím visibility nezkoušel, ale na nějaké herní cartridgi nezávislé na lokalitě, co jsem stáhl z whg.com a zkoušel, to fungovalo. Tak mne tahle nová informace trochu nemile překvapila a uvažuji, zda nemůže záležet na způsobu, odkud se visibility parametr modifikuje...

marekl napsal/a:
...
- Message nečeká s provedením dalších akcí ...
- Tasks neumí korektně reagovat na události...
- U zón korektně nefunguje nastavení Visibility a Activity...


  • 0

#13 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 10:21

Bo.T.L. napsal/a:

Vancosi napsal/a:
Dobrá práce. Jen škoda že nejsem z Brna a škoda že na to nemám přístroj. Taky škoda, že mě nejde stáhnout.


Aby to šlo stáhnout, musíš být přihlášen.


Přihlášen jsem samozdřejmě byl. Večer to nešlo, ted už to jde. :-)
  • 0

#14 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 10:23

U těch zón je zřejmě nutná kombinace s podmínkou. Takže typicky když vyhodnocuji odpověď na otázku.
  • 0

#15 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 13:05

Tak nevim, nainstaloval sem WIG player, nahral cartridge do stejneho adresare jako je ta testovaci nicmene WIG ji nevidi. Zkousel jsem ji prejmenovat na spilas.gwc aby mela kratky nazev ale nepomohlo to. Zkouseno na E-Ten X500
  • 0

#16 Sumec 161

Sumec 161

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 13:14

V čem tato hra vůbec spočívá??? :o) Dík za odpoveď
  • 0

#17 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 13:31

Malcor: Cartridge se nahrává tuším do MyDocuments/Groundspeak/Wherigo - ne do Program Files.

Sumec: Tady jsem to popsal v článku
  • 0

#18 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 13:37

Taky jsem to nejdřív nahrával do Program Files, v My documents se mi to nejdřív taky nechtělo zobrazit, dokud jsem to nepřejmenoval na původní Markův název souboru.
  • 0

#19 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 13:51

Olé, to byl ten problém. Díky. Odpoledne vyzkouším.

marekl napsal/a:
Malcor: Cartridge se nahrává tuším do MyDocuments/Groundspeak/Wherigo - ne do Program Files.

Sumec: Tady jsem to popsal v článku


  • 0

#20 adamdo

adamdo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 14:30

Na mio P550 fungovalo vse bez problemu. Se stazenym stazenym souborem jsem nic nedelal, jen nahral do "MyDocuments/Groundspeak/Wherigo" jak jiz napsal marekl a pak uz stacilo jen vyrazit;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama