Přejít na obsah


Fotka

GPS hra TOURALITY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 cowee

cowee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 17:43

Náhodou jsem narazil na hru TOURALITY rakouské společnosti http://creativeworkline.com/ která se zrodila v polovině roku 2007

Jedná se o free navigační hru, ke které je zapotřebí mobilní telefon s přístupem na internet a bluetooth GPS přijímač. Samotná aplikace v telefonu přijímá data z GPS, které zpracovává a odesílá na server http://tourality.com a zároveň podobná data i přijímá. Data slouží k zaznamenávání a vyhodnocování pozice jednotlivých hráčů, kteří se hry účastní. Pokud hraje více hráčů najednou, na displeji telefonu můžete sledovat jejich pozice i se jmény a barvou jednotlivých týmů. Máte tedy přehled o spoluhráčích, nebo soupeřích, což se v některých režimech dá jistě hojně využívat. Pohyb v terénu je možný dle specifikací buď pěšky, na kole (či kolečkových bruslích), nebo jakýmkoli motorovým vozidlem. Hra jako taková probíhá ve čtyřech režimech:

Spot RACE - pohyb po okruhu několika bodů. Účelem projít celou trať v co nejkratším možném čase, v případě účasti více hráčů jednoduše jako první.

Spot CHASE - (hratelný pouze při účasti více hráčů) účelem je dosáhnout, respektive "ulovit" více bodů v okruhu, než soupeř a to v libovolném pořadí

Spot RUSH - v tomto režimu jde o dosažení určitého počtu bodů v libovolném pořadí v co nejkratším čase, případně rychleji než soupeř, nebo soupeřící tým

Spot ACT! - při spuštění tohoto ržimu je z řady bodů aktivní pouze jeden, kterého musíte dosáhnout a jakmile je dosažen, tak se na základě náhodného výběru aktivuje další. Nikdo tedy neví předem, ke kterému bodu se bude muset dostat.

Vše zčíná vytvořením bodů neboli "spotů" na serveru http://tourality.com jejichž vytvoření probíhá pomocí googlemaps. Spoty může vytvářet kterýkoli z hráčů. Z těchto bodů se poté vytváří okruh, respektive trať, která se nazývá "template". Při návrhu template architekt zvolí herní režim, obtížnost, počet bodů trati a zároveň je i vybere z mapy, zvolí zda bude hra pro jednoho hráče, více hráčů, nebo jestli bude hra určená pro několik týmů a v neposlední řadě i povolený způsob dopravy. Takto vytvořená trať musí byt odsouhlasena ke zveřejnění buď ostatními uživateli, nebo administrátorem serveru. Po jejím zveřejnění se stačí v terénu přihlásit ke hře a užívat si procházky, sportu, nebo šílené jizdy autem. Po dokončení hry se v profilu hráče na internetu rovnou zobrazí výsledky hry i se statistickými daty jako např. ušlá vzdálenost, max. a průměrná rychlost, max. a min. nadmořská výška a zejména počet získaných bodů. Samozřejmostí je i žebříček nejlepších hráčů. Datová náročnost GPRS přenosu je cca 10 kB/hod, což je u většiny operátorů necelá koruna.

Hru jsem již otestoval v Praze v Michelském lese, bohužel jen v režimu jednoho hráče on zatim v ČR nikdo jinej není registrován :)
Pokud se vám text líbí, můžete jej použít v článku. Rád bych touto formou získal nějaké spoluhráče či soupeře, neb věřím, že zaujme.

více na http://tourality.com

cowee

ICQ: 275-976-915
  • 0

#2 Gajda

Gajda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 18:46

Docela mi to připomíná jednu akcičku na naší škole v přírodě. Dostali jsme do týmů fotomapu okolí, a na ní vyznačené body, které jsme měli projít. Tenkrá mě to docela pobavilo, protože jsmě neznali vůbec okolí (bylo to první den) a tak jsme šli lesem nelesem přes řeku... No někdy bych to zkusil tuhle hru, ale nemám GPS modul, ale až bude každopádně někdy testnu. Rozhodně mě to zaujalo více než whereigo, už jen pro ten závod a ostatní hráče, jinak žádné větší rozdíly. Ale myslím si, že tato hra zatím možná narazí právě pro to připojení k netu... Ale s tímto systémem by se daly v budoucnu dělat větší kousky. Například možnost vidět pohyb ostatních kačerů, třeba takový přenos FTF utkání :), nebo nějaké rozsáhlejší hry založené na scénáři, třeba search & destroy, různé kontrolování stanovišť...
  • 0

#3 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 18:55

Tak já naopak všechny potřebné věcí mám, takže se určitě zaregistruju, protože to zní opravdu velmi zajímavě... :)
  • 0

#4 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 22:08

Mě se to taky líbí, možná bychom to mohli nějak využít pro monitoring hráčů Mafie... :)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 22:23

Vidíš, to mě ani nenapadlo :D Ne, může to být bezva zábava, zaregistroval jsem se a vytvořil pokusnou hru, teď si ji jen vyzkoušet v reálu ;)
  • 0

#6 cowee

cowee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 2:54

no s tou mafií by to bylo fakt cool... skoda ze se neucastnim. Jeste je nejakej cas, tak to testnete ;) rewiev v mem pripade probehnul behem cca 7 hodin
  • 0

#7 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 23:33

cowee napsal/a:
skoda ze se neucastnim.

Možná bychom s tím mohli něco udělat, místa máme více než dost ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#8 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 0:33

Novinky z Tourality: pro Čechy bylo založeno fórum (samozřejmě v českém jazyce) a momentálně se jedná o lokalizaci celých stránek a možná i programu do ČJ.
  • 0

#9 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 7:11

Czecho Cowboy napsal/a:
Mě se to taky líbí, možná bychom to mohli nějak využít pro monitoring hráčů Mafie... :)


To abyste do pravidel pripsali povynny mobil s netem:-D (pokud mi nejakej koupite a net budete platit, budu rad dodrzovat pravidla;) )
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#10 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 8:13

Je to poměrně nereálné, ale kdyby si chtěl přecijen někdo vyzkoušet, za jak dlouhou dobu u něj může být naše policie, jen ať si ten mobil vezme :P
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#11 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 9:29

Mě se to fakt líbí, chtěl jsem s kámošem organizovat závodní event v krušných horách, a tohle je přesně to co potřebujeme. Hned na to mrknu. Jen se obávám , že spousta lovců s Legendem bude bez šance na účast.. :-(
  • 0

#12 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 9:38

Aha, tak jak to píšou na tourality, lze to využít jen ve městech? A ještě ne ve všech? To je ale pešek.
  • 0

#13 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 9:46

Základní problém je v tom, že mimo podporovaná města, mezi které patří Brno, Liberec, Olomouc, Ostrava, Plzen a Praha, si hru nezahraješ. Toto omezení moc nechápu, nicméně až se to trochu zaběhne, určitě zkusíme navrhnout vytvoření podpory pro celou ČR
  • 0

#14 cowee

cowee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 14:22

tourality je bohuzel zavisle na signalu GPRS, ale jak jsem se docetl ve fóru, tak se s pridavanim lokalit do budoucna pocita. Pokud bude zajem o novou lokalitu, staci do prislusneho vlakna napsat pozadavek
  • 0

#15 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 19:08

A jak je to s PDA(MDA)ckama, nepocita se s tim, ze by se udelala aplikace i pro PDA(MDA)?? Je to sice v jave, ale bohuzel je to pasovany jen pro mobily, zkousel jsem to rozbehat na PDA (TyTn II Kaiserovi) ale nechodilo mi to.
  • 0

#16 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 19:13

Momentálně se to řeší na tamním fóru - nezaručují funkčnost na jiných přístrojích vyjma vyjmenovaných mobilních telefonů, ale v blízké budoucnosti se budou snažit o širší podporu. Projekt je zatím v plenkách, takže se nedivte :)
  • 0

#17 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 19:42

Jo jo, uuuz jsem to tam nasel, bylo by to dobre, kdyby to casem na PDA,MDA, dodelali, urcite je to zajimave, ale mobil si kvuli tomu kupovat nehodlam.
  • 0

#18 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 20:10

Největším problémem asik bude GPS modul :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#19 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 20:58

No, my moduláři to jako problém nevidíme :D, ale pravdou je, že je to trochu omezující... Ale uživatelů HG je také hodně a ti (vyjma integrované GPS) modul mají...
  • 0

#20 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 21:17

NJN, ale my s GPS outdoor jsme kompletně nahraní :D A pokud jde o cenu modulu, tak to není zas tak hrozné, že by si to někdo nemohl pořídit k GPS-ce :P Ale co, při představě, že musím mít funkční telefon k lovu mě jímá hrůza, baterka bývá pryč ani ne za den - ach ty hry :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama