Přejít na obsah


Fotka

Další WIG cache Plumlovská přehrada na světě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 19:24

Před chvílí jsem publikoval další českou WIG kešku, tentokrát v lokalitě Plumlovské přehrady na Prostějovsku. Ať se ji daří! Odkaz: GC1AGXB
  • 0

#2 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 20:08

super, jen houšť B) už by to ale chtělo nějakou i v mém okolí, ať mi wherigo ikonka přibude i mezi finds :D
  • 0

#3 sberac

sberac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 20:22

To já už na ni před půlhoďkou koukal, mám to sice kousek od HC (už je třetí :o), ale mám opačný problém (trochu "technický":@).
  • 0

#4 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 20:22

Proč musí být tahle novinka v mé blízkosti když nemám PDA:@
  • 0
Kolo jede

#5 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 0:53

TrainTour Reviewer napsal/a:
další českou WIG kešku, tentokrát ... na Prostějovsku.

Geograficky správněji by mohlo znít takto:
další (v pořadí již třetí) moravskou WIG kešku, a dokonce již druhou na Prostějovsku... ;)

ZCh
  • 0

#6 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 6:50

Dočkáš se ;)
Už jsem skoro hotovou cartridge celkem dvakrát kompletně předělával, ubral stage a přidával zóny, jednou měnil umístění finálky,... vždy těsně před publikováním totiž přijdou nové nápady, co udělat jinak a lépe a zase to celé rozvrtám - a pak se musí znovu testovat od začátku :D
A to nemluvím o poťouchostech builderu, který na lokále na PC zkompiluje vše bez chyby, a web-builder na wherigo.com, co z GWZ souboru kompiluje samotnou cartridge pro konkrétní typ playeru, padal do vyjímky. :D
Než jsem zjistil, v čem všem je problém, (např oddělovače - čárky -parametrů v některých funkcích nesnášejí vloženou mezeru a pod) byla to docela fuška :@

Fénix napsal/a:
super, jen houšť B)
už by to ale chtělo nějakou i v mém okolí, ať mi wherigo ikonka přibude i mezi finds :D


  • 0

#7 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 7:05

Máš naprostou pracdu. Již 14 dní mám doma "hotovou" adventurku pro děti. Takovou lehoučkou. I kráble je hotová. Dokonce už je i na wherigo.com (a bez pádu) ale váhám se zveřejněním. Si říkám nechám betatestovat - jenže pak si zase říkám že je to nefér vůči kačerům, měli by mít možnost si ji odlovit když už ji dělají.. Hmm asi ji plejsnu a děj se vůle boží.. Jenom tam mám deaktivaci zón po projití a to se asi nebude líbit Coloradu, nevíte někdo?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#8 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 9:02

Deaktivace zón "po použití" ničemu nevadí ani v Coloradu.

Jinak připomínám, že v Coloradu nefunguje pouze aktivace zon z události OnGetInput. Zviditelnění zóny z OnGetInput ale naštěstí funguje, takže se dá ten bug obejít celkem lehce tím, že zóna se aktivuje před dotazem, ale zviditelní se až po správné odpovědi.

Bisaci napsal/a:
Máš naprostou pracdu. Již 14 dní mám doma "hotovou" adventurku pro děti. Takovou lehoučkou. I kráble je hotová. Dokonce už je i na wherigo.com (a bez pádu) ale váhám se zveřejněním. Si říkám nechám betatestovat - jenže pak si zase říkám že je to nefér vůči kačerům, měli by mít možnost si ji odlovit když už ji dělají.. Hmm asi ji plejsnu a děj se vůle boží.. Jenom tam mám deaktivaci zón po projití a to se asi nebude líbit Coloradu, nevíte někdo?


  • 0

#9 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 9:44

Mion napsal/a:
Deaktivace zón "po použití" ničemu nevadí ani v Coloradu.

Jinak připomínám, že v Coloradu nefunguje pouze aktivace zon z události OnGetInput. Zviditelnění zóny z OnGetInput ale naštěstí funguje, takže se dá ten bug obejít celkem lehce tím, že zóna se aktivuje před dotazem, ale zviditelní se až po správné odpovědi.


Kdyz uz jste u toho OnGetInput, jak resite pripad u MultiChoice kdy user nevybere zadnou volbu ale da storno? Ja jsem to vyresil tim zpusobem ze se neprovede zadna akce a kacer ma moznost zonu opustit a pri navratu se opet zavola dotaz. Nebo znate nekdo nejake lepsi reseni?
  • 0

#10 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 9:57

JarMar napsal/a:

Mion napsal/a:
Deaktivace zón "po použití" ničemu nevadí ani v Coloradu.

Jinak připomínám, že v Coloradu nefunguje pouze aktivace zon z události OnGetInput. Zviditelnění zóny z OnGetInput ale naštěstí funguje, takže se dá ten bug obejít celkem lehce tím, že zóna se aktivuje před dotazem, ale zviditelní se až po správné odpovědi.


Kdyz uz jste u toho OnGetInput, jak resite pripad u MultiChoice kdy user nevybere zadnou volbu ale da storno? Ja jsem to vyresil tim zpusobem ze se neprovede zadna akce a kacer ma moznost zonu opustit a pri navratu se opet zavola dotaz. Nebo znate nekdo nejake lepsi reseni?


dělám to stejně u text inputu

mám taky dotaz - co znamená/ reálně dělá atribut "correct/not correct" u Tasks ? Nebo je to jen další proměnná ?
  • 0

#11 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 9:58

Reakce na storno dotazu záleží asi plně na autorovi a na dané situaci. V mém případě nabídnu ihned (nebo po chvíli - přes timer) dotaz znovu. I tebou popisovaná reakce je možná, ale nezapoměl bych upozorňující zprávou cacherovi připomenout, že na opětovné vyvolání otázky musí opustit zónu a znovu se do ní vrátit. Ne každého to může napadnout.

JarMar napsal/a:
Kdyz uz jste u toho OnGetInput, jak resite pripad u MultiChoice kdy user nevybere zadnou volbu ale da storno? Ja jsem to vyresil tim zpusobem ze se neprovede zadna akce a kacer ma moznost zonu opustit a pri navratu se opet zavola dotaz. Nebo znate nekdo nejake lepsi reseni?


  • 0

#12 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 10:06

Je to proměnná přidružená přímo k tasku. IMHO může se hodit pro případ, kdy je požadováno se úkolem zabývat, ale je povoleno jej nesplnit.
Mohou být cartridge, kde není nutné všechny úkoly splnit, ale aspoň se o ně pokusit. A k přehledu toho, že někdo úkol plnil, ale nevyřešil, lze použít spolu s "completed" i atribut "correct".

BTW, už mne třeba napadlo během hry počítat i skóre z úspěšně splněných úkolů a přitom neznemožňovat odlov finálovky jen pro případ, že všechny tásky budou úspěšně splněny. Počet získaných bodů lze pak zveřejnit u found-it logu jako zajímavost, kdo byl při plnění úkolů lepší. Započítávat se dají nejen úspěšné odpovědi, ale třeba i jak rychle byly odpovězeny, kolik bylo špatných odpovědí před správnou, případně jak dlouho trvalo, než cacher po příchodu do finální zóny dohledal cache a pod :)
Jenže to bych tu svoji prvni cartridge nikdy nedokončil, takže už tyhle nápady raději hážu rovnou za hlavu a nechávám si je na nějakou další. :D

Fénix napsal/a:
mám taky dotaz - co znamená/ reálně dělá atribut "correct/not correct" u Tasks ? Nebo je to jen další proměnná ?


  • 0

#13 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 10:08

Mion napsal/a:
Reakce na storno dotazu záleží asi plně na autorovi a na dané situaci. V mém případě nabídnu ihned (nebo po chvíli - přes timer) dotaz znovu. I tebou popisovaná reakce je možná, ale nezapoměl bych upozorňující zprávou cacherovi připomenout, že na opětovné vyvolání otázky musí opustit zónu a znovu se do ní vrátit. Ne každého to může napadnout.


Tak, u mně nemá hráč důvod dávat storno, pokud si nepotřebuje dojít zpátky na předchozí stage pro indicie, takže mu toto napíšu a je vymalováno.
  • 0

#14 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 17:04

Mion napsal/a:
Reakce na storno dotazu záleží asi plně na autorovi a na dané situaci.


To je pravda, ale ja jsem spis myslel jestli nekdo treba nezna nejakou fintu jak ty nepotrebna tlacitka znepristupnit nebo skryt. Podobne jako je to u ShowMessage.
  • 0

#15 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 19:54

Mion napsal/a:
Deaktivace zón "po použití" ničemu nevadí ani v Coloradu.

Jinak připomínám, že v Coloradu nefunguje pouze aktivace zon z události OnGetInput. Zviditelnění zóny z OnGetInput ale naštěstí funguje, takže se dá ten bug obejít celkem lehce tím, že zóna se aktivuje před dotazem, ale zviditelní se až po správné odpovědi.


Dnes byl na Plumlove kacer s Coloradem a podle logu bez problemu prosel i presto ze aktivaci zon v OnGetInput tam hojne pouzivam. Ze by uz nejaky novy firmware? Kadpadne me to tesi.
  • 0

#16 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 10:48

To je dobra zprava.
Vcera jsem to tedy znovu venku pretestoval - a zony se mi take aktivovaly. Tak uz som z toho volaky zmeteny...

JarMar napsal/a:
Dnes byl na Plumlove kacer s Coloradem a podle logu bez problemu prosel i presto ze aktivaci zon v OnGetInput tam hojne pouzivam. Ze by uz nejaky novy firmware? Kadpadne me to tesi.


  • 0

#17 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 10:56

No, skryt nejde. Ale to zaste tak nevadi, diky te moznosti programoveho zopakovani "inputu". Jinak ono to neni zase tak nepotrebne tlacitko, ale IMHO docela dulezite. Diky nemuz muze cacher vyskocit ze zadavani, kdyz do neho omylem vleze, nebo kdyz si chce jeste pred potvrzenim vlozene odpovedi neco v playeru overit. Pouziva se to pokud je input soucasti characteru nebo itemu.

Kdezto vyskakovaci "messagebox" je pouze oznamovaci okno, takze u toho neni duvod davat nejake "zpet", kdyz jeho odkliknuti ma stejnou funkci.

JarMar napsal/a:
To je pravda, ale ja jsem spis myslel jestli nekdo treba nezna nejakou fintu jak ty nepotrebna tlacitka znepristupnit nebo skryt. Podobne jako je to u ShowMessage.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama