Přejít na obsah


Fotka

Tak zase GC v televizi :-(


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
181 odpovědí na toto téma

#41 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 17:05

Roman_K napsal/a:
Ja souhlasim s Kovbojem. Nekteri lide skutecne udelaji cokoliv kvuli tomu, aby se dostali do TV - bez ohledu na nasledky, ktere to ma pro vsechny ostatni. Komicke je, ze to prezentuji na foru jako svoji obet pro dobro geocachingu, ale ve skutecnosti si spise zajistuji publikum :-) To je muj nazor na vec.

Ale no tak.. média si žádají informovat o GC a tak nám stejně nezbyde nic jiného, než jim ty informace a prezentace dát, nebuďte naivní, že lze v současné době GC provozovat v "ilegalitě". A za daných okolností jsem opravdu radši, když do médii (a je jedno jestli je to TV nebo tisk) jde někdo, kdo bude spíš hájit zájmy kačerů než si hřát svoji polivičku a medializovat se. Přestaňme to proboha už řešit a různě se urážet a osočovat, pojdďme hledat krabičky a počkejme si na to co nám Prima předvede ;) Možná bych radši otevřel hlasování o tom, zda opět v šotu zazní info o mrtvolce nebo ne :D
  • 0

#42 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 17:30

Já jsem pro mrtvolky. Pochybuji, že si to nechají ujít. Spíš bych řekl, že tuto část mají už předtočenou :D PS: Ještě bych přidal možná jedno hlasování. Máme již materiálu dost, co hlasovat o nejlepší a nejhorší informaci v mediích :D
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#43 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 7:56

sobikovi napsal/a:

Roman_K napsal/a:
Ja souhlasim s Kovbojem. Nekteri lide skutecne udelaji cokoliv kvuli tomu, aby se dostali do TV - bez ohledu na nasledky, ktere to ma pro vsechny ostatni. Komicke je, ze to prezentuji na foru jako svoji obet pro dobro geocachingu, ale ve skutecnosti si spise zajistuji publikum :-) To je muj nazor na vec.

Ale no tak.. média si žádají informovat o GC a tak nám stejně nezbyde nic jiného, než jim ty informace a prezentace dát, nebuďte naivní, že lze v současné době GC provozovat v "ilegalitě". A za daných okolností jsem opravdu radši, když do médii (a je jedno jestli je to TV nebo tisk) jde někdo, kdo bude spíš hájit zájmy kačerů než si hřát svoji polivičku a medializovat se.

Vždyt tohlee jsem přesně myslel svým příspěvkem, a hned jste se do mě opřeli. Samozřejmě nemám nic proti Atlasce (naopak jsem rád, že jde do tv někdo zkušený, když už to musí být), spíš proti chytrákům s dvaceti nálezy, kteří nás v médiích pravidelně "reprezentují"...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#44 DIrKa team

DIrKa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 9:50

Sylvia999 napsal/a:

Když on je Kovbojíček tak vděčný objekt pro "šťouchance" ;). Tak ho pozdravuj ty, než se zase dostane k počítači.


Jen je těch šťouchanců pořát málo, Zasloužil by si pravidelnou dávku. :D

Mimochodem v dnešním právu je o GC celá strana, psal to někdo s 20 odlovenejma a radí jek zakládat i v zahraničí. :( Ještě sem to nečet, tak sem zvědavej.
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 11:15

DIrKa team napsal/a:
Mimochodem v dnešním právu je o GC celá strana, psal to někdo s 20 odlovenejma a radí jek zakládat i v zahraničí. :( Ještě sem to nečet, tak sem zvědavej.

Má to už svoje vlákno... a ten článek kupodivu je docela korektní. Ten člověk třeba našel jen 20 krabiček, ale umí dát dohromady informace.
  • 0

#46 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 14:39

DIrKa team napsal/a:

Sylvia999 napsal/a:

Když on je Kovbojíček tak vděčný objekt pro "šťouchance" ;). Tak ho pozdravuj ty, než se zase dostane k počítači.


Jen je těch šťouchanců pořát málo, Zasloužil by si pravidelnou dávku. :D

Jo že zrovna ty :o.
Aby tě nepřejel UAZ... ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#47 jozefzcz

jozefzcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 15:19

Mám poznamenáno,už se těším co se dozvím nového.Musíme se stále zdokonalovat.
  • 0

#48 Cimrman

Cimrman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 21:09

Jen s troškou do mlýna...publicita má negativní dopad i pro kačery-samotáře. Již nějaký čas pozoruji, že - zvlášť o víkendu - musím na kešku "čekat ve frontě." Když je to ve městě,...dobrá, ale poslední dobou se to stává i v přírodě v okolí Prahy a trochu mě to s....mrzí. O publikování geocachingu v médiích můžeme diskutovat, hádat se či polemizovat, ale je to asi vše co můžeme dělat. Nikdo to nezastaví. V dnešní době to přerůstá v byznys a to je to, čeho se bojím....:o
  • 0

#49 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 21:22

Zkus vybírat cache co nejsou příliš blízko Prahy a|nebo co nejsou drive-in. ;) Na některé mé cache, co to splňují, mám návštěvnost tak max 2-3 kousky měsíčně.

Nicméně i jedna moje traditional cache 100m od silnice, co je hned za Prahou, má také minimální návštěvnost. Cacheři se na ni potkali poprvé a naposled snad jen při FTFku :)

Cimrman napsal/a:
Již nějaký čas pozoruji, že - zvlášť o víkendu - musím na kešku "čekat ve frontě." Když je to ve městě,...dobrá, ale poslední dobou se to stává i v přírodě v okolí Prahy a trochu mě to s....mrzí.


  • 0

#50 DIrKa team

DIrKa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 13:16

sobikovi napsal/a:

DIrKa team napsal/a:
Mimochodem v dnešním právu je o GC celá strana, psal to někdo s 20 odlovenejma a radí jek zakládat i v zahraničí. :( Ještě sem to nečet, tak sem zvědavej.

Má to už svoje vlákno... a ten článek kupodivu je docela korektní. Ten člověk třeba našel jen 20 krabiček, ale umí dát dohromady informace.


Jojo, už sem to čet. Neni to špatně napsaný.
  • 0

#51 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 20:10

No z to medializaci GC fakt nevim potkavam tedkon spoustu znamejch ktery mi vypravej ze chodej lovit z rodinou ale berou to spíš pasivně.Myslim že GC bude stále posilovat a buť 1)Najednou začne bejt v modě úplně něco jinýho 2)Některy lidi z těch dalších vln to žačne fakt bavit a zbytek tak jako začal tak přestane :D Jo a že tu hrotíte do nováčku :D každej musel jednou začínat nebo ne??:D
  • 0

#52 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 19:19

Tak já taky přispěju se svou troškou do mlýna, chtěl bych se s vámi podělit o jeden můj dnešní zážitek, který je praktickým dopadem medializace GC: Dnes jsem si chtěl odlovit letterbox Od zámečku dále. Bohužel jsem se daleko nedostal - hned na 1. stage problém. Když jsem přibližujíc se uviděl pomník, kde má být schována microkeška s dalšími instukcemi, schoval jsem mobil s GPS modulem do kapsy, abych se mohl soustředit na její hledání, leč ani jsem se k tomu nedostal - hned, jak jsem přišel k pomníku, se ke mně přihnal nějaký chlap a prý, co tam dělám? Zahrál jsem to hned do autu, že mě kvůli seminární práci zajímají pomníky padlých, ale nejprve mi to stejně moc nevěřil. Místo toho mi začal nadávat, že ať se ani nepokouším tam ukrývat nějaký ten poklad. Samozřejmě jsem dělal naprosto blbého a ptal se ho, jaký poklad má na mysli a co že je to ten geocaching. To ho snad konečně přesvědčilo, nicméně jeho slovy: "Jestli tady uvidím někoho z těch lidí, co tyhle poklady schovávaj, nakopu ho do pr*ele, na pietních místech se nic schovávat nebude, na to si dám pozor. Tihle blbci to schovávaj všude, i v lese, kde chodí pít zvěř." Upozorňuji, že jsem mu nedal žádný důvod mě podezřívat, vlastně mi ani nedal příležitost být podezřelý, ale evidetně už tam pár cacherů zahlédl a o GC byl velmi dobře informován, což je taky pointa mého zamyšlení... Takže pokud bych to měl shrnout, jaké praktické dopady má medializace GC, tak: 1. příliv "nekvalitních" cacherů, co budou mít tisíce řečí, budou zakládat hrozné cache apod. - to je ale myslím to nejmenší zlo. 2. větší možnost krádeží krabiček - asi nejvážnější dopad 3. to, co jsem popsal výše - dříve, když někdo hledal cache na mudloplném místě, max. si lidé řekli Co je to za magora, že se hrabe v tom bordelu? :D Dnes mnohým z nich svitne a kromě toho, že se mohou po ochodu cachera vrátit a kešku ukrást, nás také s mnohem větší pravděpodobností nemusejí nechat ji vůbec hledat, protože se jim to nebude třeba líbit, stejně jako tomu pánovi...
  • 0

#53 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 19:25

Svatá pravda, mám už jeden nápad co s tím udělat B)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#54 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 19:34

mimochodem je to ale také na autorech, aby nedávali cache na nevhodná místa nebo na soukromé pozemky. Nebo aspoň před tímto důrazně varovali v listingu. Vzpomínám např. na cache Malesov GCQWAM Jestli je nějaká publicita pro gc určitě negativní, pak tato.
  • 0

#55 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 19:45

[quote]DIrKa team napsal/a:
[quote]Sylvia999 napsal/a:

Mimochodem v dnešním právu je o GC celá strana, psal to někdo s 20 odlovenejma a radí jek zakládat i v zahraničí. :( Ještě sem to nečet, tak sem zvědavej.[/quote]


Ten clanek v Pravu je nahodou nejlepsi co sem kdy cetla. nasi z toho dost pochopili, je jedno kdo to napsal ale umel skvele poskladat srozumitelne informace 8)
  • 0

#56 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 19:54

mimochodem je to ale také na autorech, aby nedávali cache na nevhodná místa nebo na soukromé pozemky.


Ano, s tím nelze než souhlasit. Však jsem také psal autorům, že místo není nejvhodnější jako úkryt micra, zvlášť, když je tam zbytečné - hodnoty, které v něm má člověk najít, by se jistě daly nějakým způsobem zjistit i z onoho pomníku...
  • 0

#57 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 20:00

Jojo je to smutné. Hodně lidí tu nadává na těch "pár reptalů", co vyjedou při každém novém článku, myslí si, že jsou sobci a ptají se, jak asi ke geocachingu přišli oni. Trošku si ale neuvědomují, že sobectví je i opak (medializace a nutnost za každou cenu o geocachingu masově informovat ostatní), protože bere tuhle hru těm, co už ji nějaký ten pátek hrají, ale v podstatě i jim samotným a všem potenciálně nově příchozím. Některé věci nejdou provádět už teď a další budou pravděpodobně následovat. Srovnává se tu s leteckým modelařením, koněma a já nevím, čím vším ještě, ale jsou to věci v podstatě nesrovnatelné... o letadla a koně se určitě nikdo nedělí se všemi ostatními, pořídit si GPSku a souřadnice je dnes už mnohem levnější a jednodušší atd. Navíc, kdyby každý dělal třeba RC modelařinu, tak by to taky začínalo být naobtíž, protože by pomalu nebylo kde lítat. Každý koníček má určitou kvantitativní mez na lidi, za kterou kvalita značně upadá, geocaching... aspoň tak, jak jsme jej znali doposud... má tu mez prostě níž, potenciál na lidi větší a v některých ohledech je dost na hraně. :(
  • 0

#58 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 20:07

Fénix napsal/a:
mimochodem je to ale také na autorech, aby nedávali cache na nevhodná místa nebo na soukromé pozemky...

Problém je, že z určitého pohledu může být nevhodné místo skoro všude, kde zrovna není skládka a určitě tě nebude bavit u každé cache někomu něco vysvětlovat, i kdyby měl pravdu jenom ze svého pokřiveného pohledu.
Navíc, některá místa můžou být v pohodě při deseti návštěvách za měsíc, ale když tam cacherů bude chodit za měsíc třeba sto, tak už můžou být nevhodná hodně a negativní pohled necacherů zcela oprávněný...
  • 0

#59 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 21:06

Nějaký člověk na Sutecha řval/a:
"Jestli tady uvidím někoho z těch lidí, co tyhle poklady schovávaj, nakopu ho do pr*ele, na pietních místech se nic schovávat nebude, na to si dám pozor. Tihle blbci to schovávaj všude, i v lese, kde chodí pít zvěř."

Bohužel i tohle se dá s větší publicitou čekat. Jsou kolem nás různé divné existence: notoričtí remcalové, dědci co z nudy pérují okolí, samozvaní hlídači a napravovatelé světa ...
Na druhou stranu jsou také cacheři kteří nemají cit pro ukrývání cache. Už tady také byly případy cache na hřbitově nebo u letadla sloužícího jako pomník umístěného uprostřed trávníku s cedulemi "Zákaz vstupu". (Když se nad umístěním cache u letadla Jarry pozastavoval tak byly reakce spíše typu "no jo, Jarry zase blbne" ). A to si pište že když si nějaký místní aktivista něčeho takového všimne tak na základě tohoto jednoho případu začne proti geocachingu brojit a případně tlačit na starostu aby něco takového v katastru obce zakázal, někteří lidé mají úžasné nápady...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#60 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 21:18

Jo, tohle byl dokonce údajně nějaký člen občanského združení, co se zabývá historií :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama