Přejít na obsah


Fotka

Tak zase GC v televizi :-(


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
181 odpovědí na toto téma

#61 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 8:49

Aviatik napsal/a:

Nějaký člověk na Sutecha řval/a:
"Jestli tady uvidím někoho z těch lidí, co tyhle poklady schovávaj, nakopu ho do pr*ele, na pietních místech se nic schovávat nebude, na to si dám pozor. Tihle blbci to schovávaj všude, i v lese, kde chodí pít zvěř."

Bohužel i tohle se dá s větší publicitou čekat. Jsou kolem nás různé divné existence: notoričtí remcalové, dědci co z nudy pérují okolí, samozvaní hlídači a napravovatelé světa ...
Na druhou stranu jsou také cacheři kteří nemají cit pro ukrývání cache. Už tady také byly případy cache na hřbitově nebo u letadla sloužícího jako pomník umístěného uprostřed trávníku s cedulemi "Zákaz vstupu". (Když se nad umístěním cache u letadla Jarry pozastavoval tak byly reakce spíše typu "no jo, Jarry zase blbne" ). A to si pište že když si nějaký místní aktivista něčeho takového všimne tak na základě tohoto jednoho případu začne proti geocachingu brojit a případně tlačit na starostu aby něco takového v katastru obce zakázal, někteří lidé mají úžasné nápady...

Jo to je přesně ono. Když se začnou psát pravdivé logy, začne někdo upozorňovat na nešvary a protipravidlovky, tak začne být za remcala!!! Vždyť to vlastně není tak hrozné, vždyť se vlastně tak moc neděje, vždyť vlastně o nic nejde. Zmiňovaná cache Letadlo? To že tam jsou zákazy se ví, proč nereaguje autor? Proč nereaguje reviewer? Proč nevyzve autora k nápravě? Když se tak nestane, proč ji nedá disable? A třeba nakonec archive? Dandra třeba již několikráte psal o cituji "posledni dobou se od pravidel nejak abstrahuje" a nemohu s ním, než souhlasit. Prostě se zde provozují milosrdné logy, pochlebování, a pod. Až každej napíše jak to opravdu je, tak autory nekvalitních pixel to možná odradí, otráví a buď zjednají nápravu, nebo se na celý geocaching vykašlou. Koho by bavilo denně číst několik mailů, že to co jsem vyprodukoval stojí za prd. Jenže když většina napíše místo pravdy, " našli jsme, díky" tak potom ten jeden, dva pravdivé logy zapadnou a vypadají, jako remcalství. Prostě lhaní si do kapes nic nevyřeší. Pišme o tom, co je pravda a děkujme jen tehdy, když je za co!!!
  • 0

#62 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 8:55

Jasně, pišme pravdu, ale bacha aby nakonec ze stylu, kterým se ta pravda občas píše, nebylo na blití víc než ze samotné cache. ;)
  • 0

#63 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 9:42

Cejda napsal/a:
Jo to je přesně ono. Když se začnou psát pravdivé logy, začne někdo upozorňovat na nešvary a protipravidlovky, tak začne být za remcala!!! Vždyť to vlastně není tak hrozné, vždyť se vlastně tak moc neděje, vždyť vlastně o nic nejde. Zmiňovaná cache Letadlo? To že tam jsou zákazy se ví, proč nereaguje autor? Proč nereaguje reviewer? Proč nevyzve autora k nápravě? Když se tak nestane, proč ji nedá disable? A třeba nakonec archive? Dandra třeba již několikráte psal o cituji "posledni dobou se od pravidel nejak abstrahuje" a nemohu s ním, než souhlasit. Prostě se zde provozují milosrdné logy, pochlebování, a pod. Až každej napíše jak to opravdu je, tak autory nekvalitních pixel to možná odradí, otráví a buď zjednají nápravu, nebo se na celý geocaching vykašlou. Koho by bavilo denně číst několik mailů, že to co jsem vyprodukoval stojí za prd. Jenže když většina napíše místo pravdy, " našli jsme, díky" tak potom ten jeden, dva pravdivé logy zapadnou a vypadají, jako remcalství. Prostě lhaní si do kapes nic nevyřeší. Pišme o tom, co je pravda a děkujme jen tehdy, když je za co!!!


Souhlasím. Z těch cca 150 cachí co jsem našel byly opravdu špatné maximálně dvě, tři. To není tak zlé. Zlé je, když si u nich dám watchlist a o nešvarech se zmíní možná tak každý desátý cacher.
  • 0

#64 Zugour

Zugour

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 9:43

Já bych se toho fakt nebál. I při katastrofickým scénáři, kdy nas..rete nějakého samozvaného ochránce světa, co bude zrovna starostovo brácha, a ten GC zakáže - Vemte si příklad třeba z Trampingu, jen co to Bolševik zakázal, chodil na čundr snad každej. A od dob, kdy je to povoleno, potkáte v lesích nanejvýš značkaře, drvoštěpa či kačera. Anebo letecký modelářství - V půlce 80. let se říkalo, že kdyby všichni vzlítli do vzduchu tak zastíní slunce a dneska potkat kluka s polystyrenovým házedlem, tak vyvěsím prapor. Zrovna ted je jen doba, kdy GPSka přestala stát 60, ba i 20litrů, takže je to novej gadget, kterej je v každým telefonu a lidi hned koukaj, jů co se s tím dá dělat.. Dával bych tomu šílenství rok, maximálně dva. Pak se zase všichni kačeři-pozeři vrátěj do kabin aut a GPSku zapnou maximálně na cestu do tesca - v avoid traffic - modu. Fakt nevěřím, že "lamerský pixly" zaplaví pole lesy a luka a i kdyby, není to tak trochu výzva Pravověrcům k vytváření pětkových multin, kde co log - to multiaurální kačerův orgasmus? Pořád tady "Tisícovkaři" brečí jaký byly starý kešky super promakaný, ale sorry, prolezl jsem jen pár takových promakaných, co by byly mladší jednoho roku. Co nám brání jít, a založit pekelnou multi /mystery nad kterou pravověrný kačer stráví víkend v lese, bahně, vodě, potu a krvi a ve finále bude pět ódy na autora? Myslím, že nehrozí, aby takovou lovil Snob s Jeepem. Že by šlo jen o to, že za stejnou dobu lze nahrabat na Lamerpixlách třeba 40bodů?
  • 0
Zugour

#65 AnLi

AnLi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 18:47

Myslím, že bát se toho, že se masově přidají spousty lidí, kteří budou např. porušovat pravidla a budou dělat chyby, není na místě. Koho nezajímá příroda nebo tak, tak to podle mě ani nezkusí. Já osobně jsem se o geocachingu dozvěděla z ČT1 asi tak koncem ledna. Dlouho jsme se o tom s přítelem bavili. Když byl pak mimo republiku a já přemýšlela co budu dělat tak jsem se dala do hldání. Nakonec jsem to na internetu našla a pomalu a jistě jsme se do toho pustili. Hodně jsem si o tom totiž přečetla a pak jsem vše přítelovi řekla a teď máme nalezených 10 kešek, moc nás to baví a dáváme pozor, aby jsme dodržovali co se má atd.:)
  • 0

#66 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 23:04

To je o přístupu, no...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#67 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 19:18

Tak jsem porad shledl a diky Atlasce, ze se toho ujala - bylo to prijemne, uvolnene a moc hezky mluvila
  • 0

#68 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 19:20

Já taky a bylo to tak správně neurčité pro nezúčasněné, tak jasné pro kačery :-). Pochvala Atlasce :)
  • 0
Galdra

#69 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 19:22

Přidávám se ke kladnému názoru. Opravdu mile provedená reportáž.
  • 0

#70 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 19:23

Také se mi to moc líbilo, řekla jsi to moc moc hezky. Mě spousta kámošů kamenuje slovy, na to abych si zašel na procházku do přírody nepotřebuju GPS. Chudáci, že? :-)
  • 0

#71 Gastowski

Gastowski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 19:24

Taky jsme se dívali a líbilo se. Atlaska byla dobrá volba,nic naplat nejúspěšnější kešerka :)
  • 0

#72 T.M.S.family

T.M.S.family

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 19:32

Náhoda tomu chtěla a aniž bych o tom věděl, viděl jsem ten dokumentík s Atlaskou v hlavní roli. Pěkný, pohodový, líbilo se mi to. Žádný obavy z přehnaný medializace.
  • 0

#73 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 20:50

Už i on-line - http://www.ceskatele...2008-20:05.html
  • 0

#74 hugista

hugista

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 21:02

To by mě zajímalo, jak to, že se najednou geocaching objevil snad ve všech médiích. Napadlo mě, jestli to třeba náhodou nemá nějakou souvislost s reklamama na Garmin, které jsou teď v televizi vidět taky dost často...
  • 0

#75 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 21:15

Dobrý to bylo. Díky Atlasko:).
  • 0
Sylvia999

#76 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 21:43

Díky za shovívavost. Díky ale hlavně patří štábu, který zpracovával asi 7 hodin materiálu. A evidentně pochopili, že to nesmí být agitační a instruktážní film o tom, jak skvělá věc, GC je. Uffffffffff!
  • 0
Atlaska - Míša

#77 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 22:52

Tak, konečně jsem si našel minutku a kouknul na to. Musím říct jediné: SUPER :) Pokud vím o co jde, bylo to super, pokud bych nevěděl o co go, tak bych si řekl jenom něco o nějákých poblbaných skautech :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#78 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2008 - 0:39

Celkem zajimave natoceno, zase neco trochu jineho nez tu bylo. Televizni stab docela obdivuju, redaktorku za lezeni do der ve skalach a kameramana za to, ze se nebal s tou profesionalni kamerou, ktera stoji mimo jine jak nove auto, list do takoveho terenu v takovem pocasi. A samozrejme velky dik Atlasce za podani nezkreslenych informaci o geocachingu:)
  • 0

#79 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2008 - 7:32

Atlasko, dobrý ;) Včera večer jsme to bohužel neviděli, nějak nám uteklo kde to vlastně bude a než jsme se proklikali programama, tak bylo po všem :( Myslím, že to bylo fajn zpracovaný, ukázalo to prostě ostatním, že i tací lidé jsou mezi náma :D
  • 0

#80 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2008 - 10:37

hugista napsal/a:
To by mě zajímalo, jak to, že se najednou geocaching objevil snad ve všech médiích. Napadlo mě, jestli to třeba náhodou nemá nějakou souvislost s reklamama na Garmin, které jsou teď v televizi vidět taky dost často...


Spíš je to tím, že ČTK vydalo zprávu o GC a většina médií se toho chytla.

Reportáž to byla pěkná. Tedy až na redaktorčin geokašing ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama