Přejít na obsah


Fotka

Tak zase GC v televizi :-(


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
181 odpovědí na toto téma

#121 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 9:28

pes13 napsal/a:
Mimochodem, netušíte, co to měl Minarjo v ruce za krabku? To asi nebyla klasická Lock&lock. Vypadalo to velmi dobře.

Lze ji zakoupit, opravdu je moooc pjekná... Já ji jednou již měl v ruce... http://shop.groundsp...3&ProductID=131
  • 0
Bješ, bješ, bješ - najdeš další keš!"

#122 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 10:15

Hezky Minarjo.. Hezky...;)
  • 0

#123 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 11:15

rodinka veverek napsal/a:

Tommu napsal/a:

maaaca napsal/a:
...Moc se mi nelibil herecky vykon te kacerky. Nevim co, ale neco me tam proste nesedelo...


No přesně. Mě přišlo prostě hrozně divný, když touhle naší řečí mluvili z obrazovky. Nevypadalo to přirozeně.

Ono to ani jinak dopadnou nemohlo, když chtěli mnoho slov vměstnat do tak krátkého časového okénka. Když se náhodou potkají dva kačeři, je přirozené, aby se v jedné minutě stihli pobavit o všech typech keších, o mudlech, logování, trakovatelných předmětech a podobně? Dost těžko. Ty výrazy z pořadu se doopravdy používají, to jo, to zvládl Minarjo výborně, ale nepoužívají se v takové koncentraci mezi běžnými slovy. Ale tak asi dopadne asi každé vysílání tohoto pořadu, ale vidí to jen ti zasvěcení, ostatní zírají a o to asi jde.


Je to, jak říkáš. Občas se na pořed O češtině dívám a vždycky je do té ukázky nacpáno maximum slangových výrazů, které se v reálu takhle za sebou těžko někdy vyskytnou, někdy spolu až tak přímo nesouvisejí.
Řekl bych, že i to vysvětlování bylo velmi stručné a ne každý mudla to stejně pochopí - když řešili v jiném díle slangové výrazy z autoservisu, tak se to vysvětlení mohlo zdát srozumitelnější, protože víc lidí zná "přeložené" věci.
Pěkně udělané, chválím.
  • 0

#124 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 14:17

Dovolte abych se jako hlavní geo-účastník vyjádřil :) Dramaturgyně pořadu O češtině se mi ozvala, že do dílu na téma čísel by se jim hodil právě GC, kde se v souřadnicích čísla používají. Požádala mě o zaslání několika nejběžnějších "odborných" témat z GC, šlo o rubriku Profesní čeština, která je v tomto pořadu pravidelná, a kde pak někdo povolaný pojmy ze scénky vysvětluje. Čili pojmy jsem jí zaslal a ona to MOC PĚKNĚ zapracovala do scénáře, který mi pak poslala (opravit byl třeba jen jeden logický detail multi-tradička, jinak OK). Pak jsem tedy naživo Zuzanu Andrlovou a Zbyška Pantůčka v parku za ČT na Kavčích horách při natáčení "kontroloval" a pojmy pak Alešovi Cibulkovi takto vysvětlil. Časově to muselo vyjít celkem stručně (scénka tuším 1min20s a mé vysvětlení kolem 1min), proto na mě bylo "tlačeno" k krátkému rychlému vysvětlení, aby se nemuselo stříhat, proto celkem zběžné vysvětlení, když scénáristka použila tolik pojmů Povedlo se kupodivu napoprvé :). Jinak Andrlová s Pantůčkem z termínů byli paf, o GC ani nikdo ze štábu nevěděl, ale jsou to profíci a v rubrice Profesní čeština tohoto pořadu se s neznámými pojmy setkávají týdně, tak je to nepřekvapí... Co se použité krabky týče, jde o "oficiální" kterou mi zaslal Groundspeak v reviewerském "vánočním dárku" (jde v podstatě s lock&lock s logy GC na víku, více v předchozím příspěvku PlachtaS Teamu) - krabka se jako reprezentativní hodila a jistě se někdy v Praze na některé mé keši objeví :). Jinak oceňuji zde profesionalitu tvůrců pořadu O češtině, kteří se opravdu od úvodní myšlenky až po finální dotočení snažili plně spolupracovat (já byl prý doporučen jiným kačerem, kterého dramaturgyně oslovila...). Čili se to celkem podařilo, oproti "mrtvolám v parku" či spadlému v Motole to myslím neublížilo, spíš naopak... Jo a co se použitých souřadnic ÚJČ týče, ty doplnila scénáristka asi z mapy.cz, kde se DMS formát užívá - jinak serveru GC.com i GPSkám je jedno, zda se užije DMS či MinDec, žejo...
  • 0

#125 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 14:33

Jo a k té kritice kačerky co zde zaznělo - Ivana Andrlová rozhodně není mezi herci nováčkem :). Jde ale o to, že se Zbyškem opravdu o GC nic nevěděli, čili se museli "slovně" scénář naučit, na detailní pochopení obsahu nebyl moc čas. Jo a popletení slova geocoin, to je smůla střihu - scénka se natáčela jednou kamerou 4x (celkový pohled, detail obličeje Ivany, Zbyška, celá Ivana) a 3x to ona řekla zcela bez chyb, no a ve finále je jako naschvál použita ta verze, kde se ve slově Geocoin trošičku přeřekla (při verzi s detailem jejího obličeje) - ale snad zas tak moc toto nekazí důraz na profesní termíny, o které v této rubrice pořadu jde... (a to ještě byla scénka krácena - původně tam byl tuším i logbook a ještě jeden termín atd., ale kvůli času scénky zkráceno). No a kindršrot byl jediný termín, který nepochází ode mne, ten se zalíbil samotné scénaristce od kačera, který jí mě doporučil.

Jedna zákulisní informace - nejvíc jsme se společně pobavili formulaci ze scénky ohledně zamudlení - park byl v té době totiž zcela vylidněn, bylo to na přelomu listopad-prosinec a byla celkem kosa :)

Koho by to zajímalo, natáčelo se zhruba zde (tolerance 30m)
  • 0

#126 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 14:55

Tak jsem se na to teď díval a myslím že to bylo dobrý, rozhodně nadprůměrný. A to přeřeknutí se dá přestát, vždyť to pozná jen těch pár kačerů. Minarjo je naše mediální hvězda ;)
  • 0

#127 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 15:36

Taky jsem sledoval a na tak kratkou chvilku velice vystizne. Trochu mne mrzelo vysvetleni pojmu FTF - tam to IMHO chtelo rict tu anglickou frazi First to Find..
  • 0

#128 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 18:10

Nee, vysvětlovat v pořadu O češtině termín anglickou zkratkou není žádoucí :) - šlo jim o to co daný výraz používaný v profesní češtině GC znamená, ne co zastupuje, je-li převzat z ciziny
  • 0

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 18:26

TrainTour Reviewer napsal/a:
Koho by to zajímalo, natáčelo se zhruba zde (tolerance 30m)


No, my skoro mistni vime, ze prave na tomto miste nataci CT temer vsechno, co ma budit dojem parku nebo prirody. ;) Je to takove uz hodne vousate misto.
  • 0

#130 BoB.C

BoB.C

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 0:15

Koho by to zajímalo, natáčelo se zhruba zde (tolerance 30m)[/quote]
Chtělo by to tam uložit památeční krabku- "O češtině" :D:D:D
  • 0

#131 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 8:48

Je někde link na ten pořad?
  • 0

#132 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:33

watchick - obcas to chce trochu lepe koukat a projit si treba cele tema, na predchozi strance to mas hned dvakrat, ted to bude po treti :-)
http://www.ceskatele...0037-o-cestine/
  • 0

#133 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 12:09

Taky dobrá reportáž:
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#134 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 12:09

http://www.bohousek....ci-pokladu.html
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#135 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 13:05

Ten začátek jak tam mluví Hajtra mě rozsekal. Prý: "Tak já jsem se ke geo-šing-kešu-še-kešingu dostal ..." :D
  • 0

#136 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 15:11

hrasek napsal/a:
Ten začátek jak tam mluví Hajtra mě rozsekal.
Prý:

"Tak já jsem se ke geo-šing-kešu-še-kešingu dostal ..." :D


....tě chci vidět, jak bys koktal na kameru ty, ty všeuměle:D
  • 0
Sylvia999

#137 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 16:08

Bylo to pekne, aspon me to nakoplo k reseni teto kese. Ted se tlucu hlavou do stolu, protoze jsem dneska skoro kolem jezka prochazel :D
  • 0

#138 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 18:15

Hm... :-) asi jim to dost zkrouhli ty jo... TTR odpovídal fakt maximálně stručně a rychle... to byl účel aby tomu ti mudlové nerozuměli? :D Já být mudla, tak jsem z toho ještě více vedle... :-) BTW TTR pracuje u PID?
  • 0

#139 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 18:21

Není to problém zjistit z volně dostupných zdrojů, neptej se furt na všechno :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#140 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 21:50

hrasek napsal/a:
Ten začátek jak tam mluví Hajtra mě rozsekal.
Prý:

"Tak já jsem se ke geo-šing-kešu-še-kešingu dostal ..." :D

No a nebo ta hláška "Ježiš, tady je zas hoven.":D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama