Přejít na obsah


Fotka

GPS from USA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 16:06

Pořád se tvrdí, jak GSP-ky vyjdou z USA levněji, tak jsem si říkla, že se na to taky kouknu - ne, že by mi legend nevyhovoval, ale pomalu by to chtělo podívat se po něčem lepšešjším. Takže, chvilku jsem hledal, ale tak nějak jsem neuspěl. Nemohli by jste mi prosím poskytnout weby obchodů, které jsou ověřené, profláknuté, výhodné..... , prostě poradit? Moooc děkuju.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#2 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 16:08

www.ebay.com - levnější než v obchodě, akorát musíš najít nabídky, kde je shipping worldwide, nebo aspoň Europe
  • 0

#3 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 16:10

Nebo www.amazon.com - to není dražba, ale elektroniky je tam mraky
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#4 Psenda

Psenda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 16:22

No on i ten e-bay nemusi byt drazba. Jsou tam polozky s cenou "buy now", ale samozrejme tam ta cena bude o neco vyssi nez u drazby. Taky jsem o e-bay uvazoval. kurs $ je asi nejlepsi a uz se bude spis jen zhorsovat.
  • 0

#5 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 22:31

Zkus treba www.pricegrabber.com, vyhleda nejlepsi ceny a obchody. Nektere e shopy posilaji i do Cech. Mam pocit ze v pripade Colorada zrovna druhy nejlevnejsi. Cena v USA cca 450 USD.
  • 0

#6 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 5:24

Nemohu si pomoci, ale když počítám colorado za 450 doláčů + cca 25 poštovné, přičtu k tomu CLO a DPH, který mi stejně na hranicích vyměří a českou TOPO mapu dostávám se nacenu 11.000 což je cena u nás včetně záruky...atd atd... tak mi netvrďte, že amerika je zlatej důl. Když pominu pochybné dovozy a obcházení daňových zákonů, tak to vyjde nastejno.
  • 0

#7 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 7:19

Clo a DPH ti spíš většinou nevyměří, ale údajně je lepší posílat si to na soukromou adresu než na firmu.
  • 0

#8 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 7:41

no i na soukromou adresu mi bylo clo i DPH vyměřeno a to dokonce. Clo samotné je zanedbatelná částka, ale DPH je normáolně 19% a vyměřuje se z ceny zboží + dopravy. Celkem to dělý cca 1500,- ale o to nejde. Když vezmu 450 doláčů + 25 poštovné, pominu clo a dph ( ke kterému byxh se měl stejně přiznak i když mi ho celní úřad nevyměří) a připočtu cca 1800 za topo czech , tak výsledná cena je 9400,- nepočítaje náklady na převod peněz do USA ( vím, paypal nic nestojí, ale né každý ho má), což je o cca 2000 levnější než u českého dodavatele. Za ušetřené 2000 mi trable se zárukou, zásilkou která nedošla či došla poškozená...atd fakt nestojí...a pořád tu visí těch 1500,- za clo a DPH. Celník se blbě vyspí a nazdar. Nemyslím si, že by se na nákupui Colorada v USA dalo nějak podstatně ušetřit. Prostě klady mi nijak nevynahrazují zápory.
  • 0

#9 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 8:13

Docela s tím sohlasím. taky jsem šilhal po nějakém nákupu z USA, ale když se to spočítá s daní a clem, tak je to skoro nezajímavé. Jó, jiná věc je, když tam někdo jede a přiveze to, ale tolik ochotníků ve svém okolí zase nemám. A z vlastní zkušenosti vím, že to CLO i DPH si klidně napočítaj i pro soukromou zásilku. A ta DPH 19% se vztahuje i na dopravu :o - mával mi před nosem nějakým věstníkem, kde to fakt je uvedený a o snížené sazbě na dopravu nechtěli ani slyšet :(
  • 0

#10 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 8:30

No hodne sem to resil jestli koupit Colorado z USA ale nakonec sem rad ze sem ho koupil za 12k tady, protoze sem ho menil. Prijde me ze to neni natolik odladenej vyrobek na to kupovat ho tam. Co se tyce cla a DPH tak tu me nasolili i kdyz sem si nechal poslat na soukromou adresu multitool od Leathermana ca cca 2500.
  • 0

#11 martinek-2695

martinek-2695

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 8:40

Tak ja si treba koupil colorado v USA, nechal jsem si ho poslat ke kamaradce, ktera tam aktualne pracuje, zaplatil jsem pres paypal a kdyz se ted divam na vypis z banky, tak mi ztrhli 7240,-kc, ale je fakt, ze jsem trefil dobrou cenu dolaru..No a ta kamaradka mi ho do CR poslala jako gift, takze krome toho, ze ji visim za balicek poslany do CR jsem neplatil nic navrch..Tot vse;)
  • 0

#12 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 8:57

OK takže počítej se mnou.... 7240,- + cca 1800 ToPO CZ = 9000,- počtovné do čr ( které visíš kamarádce taky něco stojí ) a to nemluvím ö obejití zákona o clu a dph ( to že ti ho rovnou nevyměřili na celnici neznamená, že by jsi se k němu neměl přiznat ) PS. Co budeš dělat až se ti Colorado porouchá a bude potřeba ho reklamovat ???? Na druhou stranu je fakt, že každý může nakkupovat kde chce. Jenom si myslím, že klady a zápory nákupu GPS v USA tento nákup nijak nevyvyšují nak nákupem u nás.
  • 0

#13 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 9:07

Nevim jak Colorado, ale GPSMAP 60CSx se urcite vyplati.
Objednaval jsem pred 14 dny z USA, obchod http://www.compuplus.com/ za $284.95 + $14.95 postovne v USA.
Znami mi ho nasledne preposlali postou do Cech jako gift = bez DPH a cla, postovne $28, za 7 dni byl balicek doma.
Penize jsem posilal asi nejdrazsi moznou cestou, bankovnim prevodem, celkem cca. $45. Celkove naklady tedy $373 (cca. 6.150 Kc) Evropska verze u nas stoji min. 2x tolik. :o
  • 0

#14 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 9:35

Colorado fakt asi není nejlepší příklad jak ušetřit 50% ceny, ale takový dražší foťák, objektivy apod. obzvlášť ve spojení s osobním dovozem někoho, kdo tam zrovna má pracovní cestu apod. nebo dárkové poslání je úplně o něčem jiném. "Obcházení cla a DPH" je sice pěkná Mirkodušínovská formulace, ale musíme si na rovinu říct, že clo a jakákoliv daň je jen státem posvěcená krádež, takže tím pádem není neplacení daně (nebo jakékoliv jiné daně ;) ) krádež.
  • 0

#15 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 9:42

to Mitak: 100% souhlas B) Stat me kazdy rok okrade o takove mnozstvi penez, ze kdykoliv je prilezitost, rad mu to vratim ;)
  • 0

#16 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 11:30

Těm, kdo mi poskytl odkaz děkuji, za další bude také rád. Je tu z toho zajímavá debata, což mi nevadí, jen toliko: Nikde jsem nepsal, že chci colorado. Sic jsem o něm uvažoval, ale spíš ne než, dle ohlasů od mých známých je celkem "nepřesné"
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#17 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 13:36

Zajimava debata se tu rozpoutala. Ja bych si to kdyz dovolite jen tak lehce shrnul. Kurz EUR/CZK stred je prave nyni kolem 15,80. To jestli se to vyplati si musi kazdy zvazit sam. Nekde na chatu se tu rozebiralo, ze Picodas vyresil zaruku i u pristroje individualne dovezeneho z USA, protoze je to proste regionalni servisni misto. Tim problem reklamace v USA odpada. Co se tyka cla a DPH tak souhlasim s Mitakem. Jinak kdo chce mit jistotu koupi zcela urcite draz v CR, kdo chce usetrit, podstoupi riziko nebo si ho osetri treba fyzickym dovozem a nakoupi zcela urcite levneji. U nekterych modelu velmi vyrazne. Co se map tyka to je jina kapitola. I u nas se daji kopit GPS bez mapy nebo s free verzi. Pro cestovani po Evrope je stejne potreba dalsi mapy obstarat.
  • 0

#18 Me2d

Me2d

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 13:46

Nechci Vám do toho kecat, ale proč to nezkusíte koupit v Anglii? Když pořádně provětráte web, Colorado najdete levnějšín než z USA. A je to blíž a přeci jenom v UK je spousta našinců....... Žemla (zemla@seznam.cz)
  • 0

#19 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 14:05

Me2d napsal/a:
Nechci Vám do toho kecat, ale proč to nezkusíte koupit v Anglii? Když pořádně provětráte web, Colorado najdete levnějšín než z USA. A je to blíž a přeci jenom v UK je spousta našinců....... Žemla (zemla@seznam.cz)


No co sem se dival tak s aglickejma cenama uz to rozhodne nevychazi tak levne jak z USA, protoze uz je v te cene zapocitany clo do EU. CO se tyce nasincu - pokud to bylo mysleno na clo a DPH uz je to jedno pac v ramci unie se to neresi.
  • 0

#20 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 15:05

bertlak napsal/a:
... Nekde na chatu se tu rozebiralo, ze Picodas vyresil zaruku i u pristroje individualne dovezeneho z USA, protoze je to proste regionalni servisni misto.

To se mi nezda, Picodas stezi zvlada zarucni opravy pristroju zakoupenych u nich. Co umeji, je zprostredkovat odber stareho pristroje a dat slevu na novy (ten se pak da prodat nekomu, komu se nechce nakupovat v US).
Zarucni opravy umi delat evropske servisni stredisko Garminu v UK.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama