Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#741 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 19:57

kromanonec napsal/a:
Kdybych to nevěděla, že je nějaká taková hra, tak bych s velkou pravděpodobností zavolala policajty, že tam někdo schvává nějaké věci atd. Člověk nikdy neví, co tam může být.


Tvůj styl uvažování mne trochu děsí,
  • 0

#742 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 20:41

To Rufus: To jsem nemyslela, stahování keší, hledání samostatně atd. Já jsem synka poučila, že nemá kamarádům vykládat nic o keškách v okolí, které už s námi našel, takže ví, kde jsou. Ani on, který s námi po keších chodí, by asi nepoznal každý trackable, na to jsou moc různé. Ale on aspoň ví, že keše nejsou opravdový poklad, nebo pirátský poklad, jak to dneska prý ráno říkali, ale že se věci mění nebo posílají dál. Tohle se ostatní jaksi z toho pořadu nedozvěděli a většinou se to nedozví ani z článků, kterých je dost a jsou fakt jak přes kopírák, ono co taky jinak psát. Mohli by tam zkrátka zmínit, že hra má i nějaká pravidla a tím myslím v podstatě jen trackables.

Nemyslím, že jsem paranoidní, protože u nás jsou keše, které právě přízní mládeže pod 15 let už velmi trpí, děcka si tam chodí "pro poklad", jak připsali do logu lovící kačeři, kteří to měli možnost vyslechnout při snaze o odlov. Možná to těm dětem jen neměl kdo říct.
  • 0

#743 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 7:22

Zdravim. Ve filmu Johny English se vraci (2011), jsem si vsiml, bylo to konkretne v zaberu na budovu MI7 (nasledoval po scene s helikopterou), napisu (v pravem dolnim rohu) GEOCACHING. Muze mi to nekdo potvrdit ci vyvratit? Je mozne, ze jsem se zmylil a je to pouze moje fantazie. :) Dekuji. Myškin
  • 0

#744 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 10:10

Entita napsal/a:
...jak to dneska prý ráno říkali...

A to je ten problém...prý říkali...já ten pořad sledoval...O čem to je, jak se to hraje, pár základních pravidel taky. Takže se to z toho pořadu dozvěděli.... Navíc tenhle pořad neměl za cíl dětem dopodbrobna vysvětlit pravidla a nenechat toho dokud je neznají i ve tři ráno, ale jen jim ukázat, že něco takového existuje. Pak to závisí hodně na jejich rodičích. Navíc byl tam i odkaz na Geocaching.cz, kde se toho dozví dost.
Nějaká reportáž, nebo článek v novinách nedělá z lidí Geoteroristy. Když někde někoho uvidí jak vytahuje cache, tak každej je zvědavej a mrkne co to je. Pak už taky záleží jestli je dobrej nebo hajzlík, co s tou keší udělá.
Jinak tohle téma poněkud plevelíme, takže bych to uzavřel a nechal toho
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#745 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 12:17

Lanc napsal/a:
http://www.novinky.c...objevitele.html

twe, hlavne ze mi to posilali ke korekci a ja toho pulku prepsal, aby tam nebyly kraviny :@
  • 0

#746 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 15:45

To Rufuc: O.k. necháme toho, stejně jsem zaskočená, že s mých příspěvků jsou vnímány věci jako "geoterorismus" nebo "židozednářská lože", když jsem psala, že mi na celé medializaci geocachingu nesedí jen a pouze to, že se málokdy připojí odkaz na nějaká pravidla, z nichž důležité jsou trackables. Dám si spíš pauzu od psaní na tohle fórum obecně, asi jsem málo srozumitelná.

Rufuc napsal/a:

Entita napsal/a:
...jak to dneska prý ráno říkali...

A to je ten problém...prý říkali...já ten pořad sledoval...


K tomu chci jen dodat, že to "prý" se vztahuje na pozorování desetiletého syna, jehož věkové kategorii byl pořad určen. On se taky koukal, svým desetiletým rozumem (ne rozumem informovaného dospěláka) si z toho odnesl tolik, že o geocachingu leccos řekli a hlavně, je to něco jako pirátský poklad... To jediné mě přimělo k reakci, děti si mohou myslet, že hledají něco, co si mohou ponechat, ba že je to tam právě z toho důvodu. Jako rodič ne-kačer bych k tomu neměla co dodat, takhle jsem znova opakovala, že kešky nejsou kořist a mají se nechat neprozrazené tam, kde jsou. Snad to v deseti letech dokáže splnit.
  • 0

#747 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:55

a co ztoho mate ?? :)
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#748 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 18:15

mikrom napsal/a:

Lanc napsal/a:
http://www.novinky.c...objevitele.html

twe, hlavne ze mi to posilali ke korekci a ja toho pulku prepsal, aby tam nebyly kraviny :@

prijde mi ze autor clanku docela dost konkretizuje a popisuje mista ulozeni nekterych kesi. tzn. ze o geocachingu vi asi to co ja o kvantove fyzice, ale jeste me nenapadlo psat clanek o kvantove fyzice, asi nad tim budu premyslet......
  • 0

#749 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 20:27

devon rex napsal/a:

kromanonec napsal/a:
Kdybych to nevěděla, že je nějaká taková hra, tak bych s velkou pravděpodobností zavolala policajty, že tam někdo schvává nějaké věci atd. Člověk nikdy neví, co tam může být.


Tvůj styl uvažování mne trochu děsí,


No tak podle toho, že se čas od času vyskytne zpráva, že jel pyrotechnik ke kešce, tak asi tak neuvažuju jediná.

Co tě na tom tak děsí? Co by jsi si pomyslela ty o skupince lidí, co něco zahrabává v lehce odlehlé části lesoparku a nervozně se poohlíží kolem, jestli je někdo neviděl?
  • 0

#750 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2011 - 14:08

„Poklady“ na březích našich řek
  • 0

#751 Matt_Stifler

Matt_Stifler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2011 - 14:30

Na internetu se konecne objevilo video ze studia kamarad.
Po shlednuti se podle me da jedine vytknout, chyby v poctu zalozenych cachi a ta asi tisickrat znasobena zavislost dotycneho kacera. Jinak si myslim ze to nebylo spatne prezentovano.
http://www.ceskatele...ad/21154311039/
  • 0

#752 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2011 - 16:25

kromanonec napsal/a:

devon rex napsal/a:

kromanonec napsal/a:
Kdybych to nevěděla, že je nějaká taková hra, tak bych s velkou pravděpodobností zavolala policajty, že tam někdo schvává nějaké věci atd. Člověk nikdy neví, co tam může být.


Tvůj styl uvažování mne trochu děsí,


No tak podle toho, že se čas od času vyskytne zpráva, že jel pyrotechnik ke kešce, tak asi tak neuvažuju jediná.

Co tě na tom tak děsí? Co by jsi si pomyslela ty o skupince lidí, co něco zahrabává v lehce odlehlé části lesoparku a nervozně se poohlíží kolem, jestli je někdo neviděl?


Nevím, a bude mi to asi jedno. Třeba tam zakopávají svého umřelého zvířecího mazlíčka, zásoby v případě tzv. Velkého průseru nebo si tam schovávají zlaté zuby po dědečkovi. Teroristi (připustíme-li že by se opravdu chtěli exponovat někde v Čechistánu v lese/lesoparku) nepůjdou nic zahrabávat a to ani ve skupině a už vůbec ne ve dne :D Trochu té logiky a méně paranoie. S takovýmhle přístupem to tady bude stejné jako v emerice, kde na sebe bonzují sousedé i to že druhej soused byl včera do půl třetí na vlastní zahradě.
  • 0

#753 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 8:45

http://www.hydromaga...ich-nasich-rek/
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#754 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 12:50

Lehky Off Topic. Vložený obrázek

http://www.novinky.c...-cem-letat.html

Neni to primo GC v mediich ale dobra sance jak odlovit [tb]GC1BE91[/tb]. :D
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#755 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 20:21

http://blanensky.den...ty20111118.html

ale jestli se nechcete rozčílit, tak to snad ani nečtěte :o
  • 0

#756 Svojetice

Svojetice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 20:46

dr.vota napsal/a:
http://blanensky.den...ty20111118.html

ale jestli se nechcete rozčílit, tak to snad ani nečtěte :o



Neodolal jsem a přečetl si :o:o:@:@
  • 0
Ať je léto nebo zima, lovit kešky je vždy prima.

Garmin vista HCx

#757 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 20:56

"Kešku si lovec může vzít, ale ve schránce za ni musí zase něco jiného nechat." Smarja to si o tom nemuze nejdriv neco zjistit nez zacne psat takove plky?:-(
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#758 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 17:23

tohle http://blanensky.den...a-schranek.html
aspoň neobsahuje vyložené nesmysly
  • 0

#759 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 23:23

dr.vota napsal/a:
http://blanensky.den...ty20111118.html

ale jestli se nechcete rozčílit, tak to snad ani nečtěte :o

vyjádření autorky:

2011/11/21 Nejezová Aneta <Aneta.Nejezova@denik.cz>
Dobrý den, děkuji za vaši reakci k článku.
Záleží však, jak se na něj člověk dívá. Není to žádná studie o geocachingu, ani propagace MOJÍ aktivity vytvářet komerční kešky, to jste doufám pochopil. Tedy tím pádem neřeším ani nic takového, jako je patent na logo a podobně, to si musíte vyřešit přímo s těmi, co chtějí geocaching využít komerčně. Článek od začátku mluví o tom, že si z geocachingu chtějí vzít inspiraci některé organizace, není ani zdaleka o pravidlech, která si nakonec člověk se zájmem o geocaching důkladně prostuduje. Ty pravidla by vystačily na celé noviny, ale o tom to vůbec nebylo.
Co se týče výrazu kešky, sháněla jsem informace různě, i po diskuzních fórech, ale moje zdroje jsou hlavně lidé. Dokonce jsem se přímo od jednoho kačera dozvěděla, že se kešky pohybují různě po světě a lze je sledovat, kde právě jsou. Místo abych tedy lustrovala pravidla na webu, ptala jsem se lidí, kteří tomu rozumí a věřila, že mi říkají pravdu.
Ostatně tu lze najít tedy i na webu jak ve fóru doporučuje jeden váš kolega http://wiki.geocachi...z/wiki/Geocache jsou informace o schránkách pro uložení keše a také to, že do schránky se vkládají i trasovatelné předměty, které si lovec může vzít a zase v ní za ně něco vlastního zanechat. O co tedy jde? Nechápu v tomto případě vaše rozčilení, v mém článku není ani slovo o navádění ke krádeži, nepíšu tam nic o tom, že si člověk schránku může jen tak vzít. A další věc – zatímco někteří kačeři nazývají jako cache správně anglicky jen schránku, pro mnoho dalších, kteří to berou neortodoxně jen jako zábavu, mluví o keškách i jako o věcech uvnitř. Opět záleží na úhlu pohledu.
Jsem mudl, kterého tato zábava nechytla, přiznávám se k tomu, ale tématem článku není geocaching jako takový, ale hlavně informace o komerčním využití. Pravidla jsou pro nás v podstatě bezpředmětná a nemusela by se tam objevit vůbec. I tak jsem se ale vyptávala na různých stranách a lidí, kteří se tomu věnují, abych zjistila co nejvíc a mohla alespoň stručně přiblížit podstatu dalším mudlům. Pokud se na to podíváte stejně, možná uvidíte i jinou stránku věci, než je váš ortodoxní kačerský pohled.

S pozdravem,

Aneta Nejezová

redaktorka Blanenského deníku Rovnost



  • 0

#760 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 23:43

Hezky clanek. Komentar jsem pod nej pripojil. Asi ted prudce stoupne navstevnost deniku a pokud vice kaceru pripoji komentar pod clanek, tak to na konec muze byt docela prospesne...B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama