Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

jak na geocaching bez GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Ujo

Ujo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 9:41

Dobry den, chtel jsem se zeptat jak na geocaching bez GPS pristroje (jake jsou rozdily, podle ceho hledat atd.) Kdysi davno jsem geocaching provozoval a tehdy to bez GPs bylo bezne, jenze dnes vidim vse pres GPs a ted si nejsem jist, zda se to vubec bez GPSky jeste stale muze hrat. Dekuji
  • 0

#2 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 9:54

Ujo napsal/a:
Dobry den, chtel jsem se zeptat jak na geocaching bez GPS pristroje (jake jsou rozdily, podle ceho hledat atd.)
Kdysi davno jsem geocaching provozoval a tehdy to bez GPs bylo bezne, jenze dnes vidim vse pres GPs a ted si nejsem jist, zda se to vubec bez GPSky jeste stale muze hrat.
Dekuji


Ja GPSku nemám.
Používám snímky na mapy.cz (leteckou a turistickou), které si ukládám do PDA (HP iPAQh2210) a busolu.
Pak ještě používám BeeLine se slepou mapou na měření vzdáleností mezi body a azimutu. V případě finálek cache, které se počítají na místě pak vzdálenost odkrokuju v příslušném azimutu, nebo přibližně podle mapy a busoly odhadnu, kde by to asi mohlo být.
  • 0

#3 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 9:54

Geocaching se dříve bez GPS dal hrát jen velice těžko, snad jen cache s vydatným hintem nebo jestli nemyslíš letteboxing. Nicméně hrát se dá, souřadnice tradicionálek a vyluštených mysterek naklepeš do ortofotomap na www.mapy.cz nebo využiješ přímí link v listingu a výslednou mapku si vytiskneš/vyfotíš (občas lepší postup než s GPS, hlavně ve velkoměstech).
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 11:28

Ideální je vynést si souřadnice v co nejpřesnější mapě a od nejbližšího pevného orientačního bodu naměřit azimut a vzdálenost... Vše vytisknout a hurá do terénu. Jen mám dojem, že v dnešní době, kdy se dá v bazaru koupit Legend do tisícovky se to dá zvládnout ;)
  • 0

#5 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 12:46

Nebo si nahrat do telefonu nejakou aplikaci pracujici s mapou (pokud mozno presnou) a navigovat se podle ni, pak by nebyl problem ani u multiny. Sam jsem takhle nasel predevcirem dve kese, kdyz se mi vybil GPS modul.
  • 0

#6 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 12:58

http://www.cesky-geo....com/bezgps.php
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#7 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 16:00

Smazáno. Porušení 1. pravidla fóra poradna. Aplikace bodu 7. Své pocity pište do jiných diskuzí.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama