Přejít na obsah


Fotka

GCMPTH PaJa - nereaguje na vyzvu k udrzbe


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 zdenon

zdenon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 11:06

Kaceri, osilal jsem na teto kesce pozadavek na udrzbu. Je to cca mesic. Majitel (PaJa) se neozval a ja pri sledovani jeho dalsich kesi zacinam mit pocit, ze tohoto konicka mozna opustil. Treba ho ale nekdo znate a jedna se o mou mylnou domenku. Posledni datum pristupu na GC.CZ mel Paja 24.2.2008. Mate o nem nekdo zpravy? Pripadne jak lze s jeho kešskama, ktere zacinaji podle inormaci mit preplnene logbooky nalozit? Diky
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 11:47

zdenon napsal/a:
Kaceri, osilal jsem na teto kesce pozadavek na udrzbu. Je to cca mesic. Majitel (PaJa) se neozval a ja pri sledovani jeho dalsich kesi zacinam mit pocit, ze tohoto konicka mozna opustil. Treba ho ale nekdo znate a jedna se o mou mylnou domenku. Posledni datum pristupu na GC.CZ mel Paja 24.2.2008. Mate o nem nekdo zpravy? Pripadne jak lze s jeho kešskama, ktere zacinaji podle inormaci mit preplnene logbooky nalozit? Diky


No, já, když najdu keš s přeplněným logbookem, tak sahnu do batohu a dám tam náhradní list.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 zdenon

zdenon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 12:09

Promin KOLOMBO, ale to ja taky. Tady jsem ho sice zrovna nemel - (vycerpano jinde) ale neresi to pravidelnou udrzbu kesky.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 22:34

Může se přihodit cokoliv, ale zaplněný logbook ještě neznamená, že by keška měla být archivovaná nebo adoptovaná. Pokud je plný logbook, tak přidám nový list a případně kešce odlehčím (tj. logbook schovám u sebe a v případě zájmu ho majiteli nechám v jiné kešce nebo pošlu poštou po předchozí domluvě). Ona ta údržba je opravdu někdy náročná a prostě to nejde dorazit na kešku...
  • 0

#5 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 4:47

Zdenone nedej se, takový prachy za to platíš tak si zasloužíš pořádný servis. Já bych navrhoval povinnost zakladatele kontrolovat kešku každý den aby byli lovci spokojeni.
  • 0

#6 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 6:11

To seš dobrej hrdina teda..bych tě chtěl vidět jak se denně staráš o 10 keší který máš rozházený na 50km2. Takovýhle chytráky fakt miluju. Prachy který za to platíš je tvoje investice za který máš bonusy..nechceš platit, neplať! Nikdo se tě neprosil. Jinak co se týče logbooku, jasná náhrada při objevení plného. To, že se kačer už 3 měsíce nepřihlásil na gc.com je jiná věc. Ale což, poznámka bude určitě v logu od zdenona, že něco není v pořádku, tak se na to můžou další potencionální nálezci připravit.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#7 zdenon

zdenon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 7:07

To: Jarouch, Qnik Sorry pratele, netusil jsem, ze na me hned skocite jako vosy. Ja jsem nechtel PaJu napadat, ze se o kes nestara. Pokud není misto v puvodnim logbooku doplnuju co mam s sebou (pokud zrovna mam). Mozna jsem to ne uplne spravne popsal. Jen mi treba zrovna tahle keska prisla natolik pekna, ze bych byl nerad aby byla treba z jineho duvodu archivovana, takze vy napadaci, mam v planu ji obcas zkontrolovat sam. Mohli byste se tedy na tuto zalezitost podivat i jinak, nez tak, ze nekomu tesi nekoho napadat? Abyste byli uplne v obraze, tak jsem se na PaJu ptal proto, ze u teto kesky mohu byt tedy mozna casteji nez autor a pomoci mu s ni. Autor, ale muze byt nekdy citlivy a na takovouto formu prispeni. Docela me opravdu mrzi, ze jste se hned naprudili. Zkuste sundat ty klapky.
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 7:13

Tvůj dotaz byl na to co s keškou co má přeplněný logbook a možná odpovědi byly takové, jak jsi dotaz položil. Myslím, že nikdo tady nikoho nenapadá a nemá klapky, jen někdy jsou názory trošku naivní a to jsme se snažili možná vyvrátit. Nic ti nebrání v tom kešku majiteli skontrolovat, případně ji adoptovat. Dej si ji do watch listu, ať víš co se na ní děje a hlavně se snaž jestli máš zájem kontaktovat majitele.
  • 0

#9 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 8:03

Na tebe se nikdo nenaprudil. Fakt jsme pouze napsali nazor, jak se zachovat. Co mě naprudilo byl příspěvek Jaroucha, kterému patřil můj první odstavec. Pro tebe už v klidném, kladném smyslu odstavec druhý:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 8:10

zdenon napsal/a:
To: Jarouch, Qnik
Sorry pratele, netusil jsem, ze na me hned skocite jako vosy. Ja jsem nechtel PaJu napadat, ze se o kes nestara. Pokud není misto v puvodnim logbooku doplnuju co mam s sebou (pokud zrovna mam). Mozna jsem to ne uplne spravne popsal. Jen mi treba zrovna tahle keska prisla natolik pekna, ze bych byl nerad aby byla treba z jineho duvodu archivovana, takze vy napadaci, mam v planu ji obcas zkontrolovat sam. Mohli byste se tedy na tuto zalezitost podivat i jinak, nez tak, ze nekomu tesi nekoho napadat? Abyste byli uplne v obraze, tak jsem se na PaJu ptal proto, ze u teto kesky mohu byt tedy mozna casteji nez autor a pomoci mu s ni. Autor, ale muze byt nekdy citlivy a na takovouto formu prispeni. Docela me opravdu mrzi, ze jste se hned naprudili. Zkuste sundat ty klapky.


No, archivace sice znamené likvidaci původní keše, ale také uvolnění místa pro novou, s někým, kdo nevypadl z geocachingu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 8:40

Sorry, ale Qnik asi neví, co je to ironie. ;) (Jarouchův příspěvek.)
  • 0

#12 Vojtik

Vojtik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 8:51

Ahoj, mozna to sem nepatri, ale poradte mi. Objevilo se mi na mych keskach v logach detailni popisy pristupu ke kesce, je to nejaka moda nebo nekdo schvalne navadi mudly k jeji likvidaci? Proc to dela clovek /schvalne nepisu keser/ co ma 160 nalezenych? Pritom ho vubec neznam. Nechci mu to mazat, ale na vyzvu ke zmene nereaguje.
  • 0

#13 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 8:57

Qnik napsal/a:
Na tebe se nikdo nenaprudil. Fakt jsme pouze napsali nazor, jak se zachovat. Co mě naprudilo byl příspěvek Jaroucha, kterému patřil můj první odstavec. Pro tebe už v klidném, kladném smyslu odstavec druhý:-)


Ja myslim ze Jarouch to psal ironicky takze je na stejny lodi jako ty :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#14 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 8:58

Vojtik napsal/a:
Ahoj,
mozna to sem nepatri, ale poradte mi. Objevilo se mi na mych keskach v logach detailni popisy pristupu ke kesce, je to nejaka moda nebo nekdo schvalne navadi mudly k jeji likvidaci? Proc to dela clovek /schvalne nepisu keser/ co ma 160 nalezenych? Pritom ho vubec neznam. Nechci mu to mazat, ale na vyzvu ke zmene nereaguje.


Nemuzes mu to jako majitel taky zakryptovat?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 9:05

Vojtik napsal/a:
Ahoj,
mozna to sem nepatri, ale poradte mi. Objevilo se mi na mych keskach v logach detailni popisy pristupu ke kesce, je to nejaka moda nebo nekdo schvalne navadi mudly k jeji likvidaci? Proc to dela clovek /schvalne nepisu keser/ co ma 160 nalezenych? Pritom ho vubec neznam. Nechci mu to mazat, ale na vyzvu ke zmene nereaguje.

Především by jsi ho měl kontaktovat s tím, že se to nedělá a co ho k tomu vede... jinak že mu ten log smažeš. Zbytečně kazí radost z hledání ostatním kačerům... a dává návod mudlům jak se ke kešce dostat. Zakryptovat to můžeš, ale to nic neřeší, jen to není vidět na první pohled.

Ještě mně napadá, že se to může někdy stát, že někdo napíše jak se ke kešce dostat, když je v cestě nějaké nebezpečné místo, špatný přístup atd. atd. a autor na to neupozorní v listingu.
  • 0

#16 Vojtik

Vojtik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 9:13

dik. jenomze tohle je jednicka na rovine a on mi tam pise cosi o pekne vyslapane cesticce - upozornil jsem ho 4x, casu opravdu nemam nazbyt, taky musim chodit do skoly, popaty mu s tim neco vyvedu, kdyby si ty 4 slova odmazal, je klid. Ale treba si to stejne zaloguje znovu?
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 9:14

Noo nevím. Jestli myslíš log, co je momentálně zakryptovaný na cachi Bechyňské vodárny2, tak to mi nepřijde jako až takový problém. Ona vyšlapaná cestička dneska vede skoro ke každé cachi. :)
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 9:17

Aha myslíš. Tak s tím bych si fakt hlavu nelámal. Vyšlapaná cestička je dneska skoro ke každé cachi a do logů to píše každý druhý. Normální cacher s tím počítá a mudla si toho nevšimne a určitě nebude pročítat logy a čekat, až někdo napíše, že ke cachi je vyšlapaná cestička a pak ji hnedka půjde podle ní hledat. ;) edit: Normálně bych mu ten log nechal tak, jak je. A hlavně ho kvůli tomuhle nemazal. Něco jiného by samozřejmě bylo, kdyby přesně popsal úkryt (třeba "cache je pod třetím šutrem zleva pět metrů od lampy veřejného osvětlení" nebo tak něco), ale to se tady nestalo.
  • 0

#19 Vojtik

Vojtik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 9:22

ste me teda moc neuklidnili, prave na vodarne se schazeji takovi ti divni mladeznici, otravujou se tam obrazne i doslova a snadno si všimnou ceho nemaji
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 9:27

To si skrýše ale všimnou spíš podle toho, že tam ta cestička je, než podle toho, že ji někdo popsal v logu na stránkách, o kterejch nemaj ani šajn, ne?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama