Přejít na obsah


Fotka

CO JE BLBÁ KEŠ? Off topic k antigeocaching team


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 9:27

V této rozsáhlé debatě padla několikrát otázka "Co je blbá keš?". Vždyť přece pokud si někdo dal tu práci s listingem, vybavil krabičku, zaměřil... BLBÁ KEŠ - je právě ta, při které si autor tuto práci nedal. Klasicky teda abych byl konkrétní - microška v hlubokém lese se srulovaným papírem. (tím se rozhodně nechci dotknout stageí mysterek, nebo sérií, které jsou o trošku jiném) OK - vím že mě teď exkomunikujete, ale napsat jsem to musel. Už chvíli ve mě zraje přesvědčení že keše velikosti MICRO by se v terénu vůbec neměly povolovat :-)
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#2 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 9:55

Na jednu stranu bych s Tebou souhlasil už kvůli logbooku, protože psát na cáry papíru ne každého baví - pořád je lepší psát na velký logbook, někdy i pěkně ilustrovaný. Ale na druhou stranu je tato hra pořád a jen o tom se podívat na pěkné, zajímavé místo. I když ne vždy tomu tak je. Regular krabička je sice pěkná věc, ale sám víš z terénu, že obsahy jsou občas takové, že není ani co měnit. Já osobně se snažím pouze vkládat nové věci a pouze u keší, které se mi líbí právě svou lokalitou apod. Ale není toto možné dělat do nekonečna. Pokud je keš dobře zaměřená, má dobré uložení a "kvalitní" hint tak není problém mikro najít i v hlubokém lese jak píšeš. Já jsem u small a regular spokojen samozřejmě více..viz. ten logbook. To je můj názor :)
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#3 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 10:45

A už je to tu zase... :D Můj názor je takový, ať si každý zakládá, co se mu líbí (je-li to dle pravidel), a ať si každý loví, co se mu líbí... Nelíbí se mi mikro v lese, tak na ni nepůjdu, vadí mi následně neodlovená v okolí, tak zatnu zuby a odlovím ji přesto nebo ji hodím na ignore list; nerad luštím složité šifry, tak na ně nechodím; nemám rád výšky a skály, nelezu na skalní terén 4-5 anebo tam jdu s vědomím toho, že mi to dá zabrat... atd. atd. atd. A když někdo založí mikro v lese - tak buď a) je skutečně divný a divná je i ta keška, a pak se to po chvíli projeví v nesouhlasných logách/lozích (jak skloňovat log? ;)) předchozích lovců, a to žádného autora netěší; nebo b ) to má své opodstatnění, které lovec pochopí až na místě, a pak se kamenování v logách/lozích zřejmě konat nebude. Řídit se pravidly a využívat slušnou zpětnou vazbu přes logy... :):):) Někdo má rád holky, jiný zase vdolky, někdo drive-in a large schránky, jiný mikro nebo nano. O žádném typu kešky (tj. kombinaci velikosti x obtížnosti x terénu x lokality) bych si dopředu netroufal tvrdit, že je "blbý".
  • 0

#4 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 10:53

Asi pláču pěkně ale na cizím hrobě :) Jde mi ale spíše o kešky typu " mám s sebou vždy pár micro v kapse, a tak jsem se rozhodl ji sem šoupnout " - to není vtip, to je (možná už není) v listingu jednoho německého kačera. A to mi vadí. Taková krabka pak zabírá místo nějaký propracovanější (pokud je na pěkném místě), hmm a pokud není tak je to vlastně jedno. Kdo si chce udělat zářez stejně ji odloví. Nic to nemění na tom, že takovou keš považuji za blbou.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#5 SirGeoWolf

SirGeoWolf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 11:04

Já za BLBOU KEŠ považuji hnusnou vomlácenou slizkou pixlu v nějakým smradlavým křoví zaneřáděným odpadkama a ho*nama bezdomovců. A když se to křoví ani nenáchází v blízkosti nějakýho významnýho/nádhernýho místa, to už je pak vážně vrchol. Raději nebudu jmenovat zástupce tohoto případu.
  • 0

#6 Pejsek2

Pejsek2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 12:13

SirGeoWolf napsal/a:
Já za BLBOU KEŠ považuji hnusnou vomlácenou slizkou pixlu v nějakým smradlavým křoví zaneřáděným odpadkama a ho*nama bezdomovců. A když se to křoví ani nenáchází v blízkosti nějakýho významnýho/nádhernýho místa, to už je pak vážně vrchol.

Raději nebudu jmenovat zástupce tohoto případu.


a bohužel takových není málo :(
  • 0
Garmin GPSMap 60C + TOPO Czech - nanahraditelna kombinace v mistech s dobrym signalem
FS Loox C550 + BT GPS evolve - vhodne do lesa, na mista kde neni moc vyhled na satelity
Nokia 6131 + Handy Geocaching 2.7 - nouzovka kdyz dojde fuel v PDA a neni signal pro Garmina

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 13:15

A nejblbejsi na blbych kesich jsou ty nekonecne diskuze o nich. B)
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 13:37

Neexistují blbé keše, jsou jen zoufale netolerantní kačeři.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 13:48

Myslím, že to bude ten pravý důvod.
(Zrovna včera jsem také byl mimořádně na jednom DNFku o něco méně tolerantní :) )

kolombo napsal/a:
Neexistují blbé keše, jsou jen zoufale netolerantní kačeři.


  • 0

#10 pikerovi

pikerovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2008 - 22:17

Dnes zveřejněná GC1D390 Místo znám dokonale, ale chuť k odlovu chybí. Za chvíli budou zasazený kešky uprostřed Nuseláku.
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2008 - 22:26

Piker napsal/a:
Dnes zveřejněná GC1D390 Místo znám dokonale, ale chuť k odlovu chybí. Za chvíli budou zasazený kešky uprostřed Nuseláku.


holt asi k nam dorazila z nemecka vlna "kleine insel". oni to tam maji "na kazdem rohu". :D zrejme to nekomu prijde zajimavy :)
  • 0

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 5:22

Jo, kdyz jsem videl GC1D390 tak jsem se taky koukal, jestli je reviewer online, abych se zeptal, co ho vedlo k tomu ze toto schvalil. :@ Protoze podle mne na takovychto "BLBYCH KESICH" maji lvi podil...
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 6:26

petegeo napsal/a:
Jo, kdyz jsem videl GC1D390 tak jsem se taky koukal, jestli je reviewer online, abych se zeptal, co ho vedlo k tomu ze toto schvalil. :@ Protoze podle mne na takovychto "BLBYCH KESICH" maji lvi podil...


no to snad nemyslis vazne :) - nejen lvi, ale hlavne jediny podil na jakychkoliv kesich maji jen a pouze zakladajici. revs nemaji absolutne zadne pravo hodnotit (taky by me zajimalo, jak jim stanovit subjektivne hranici) uroven kese a pokud kes neodporuje pravidlum, tak ji pusti. revs neni zadna komise ;)
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 6:32

petegeo napsal/a:
Jo, kdyz jsem videl GC1D390 tak jsem se taky koukal, jestli je reviewer online, abych se zeptal, co ho vedlo k tomu ze toto schvalil. :@ Protoze podle mne na takovychto "BLBYCH KESICH" maji lvi podil...


Já tam, kromě pravopYsné chyby, žádný problém nevidím.

Ale jen těžko půjdu tuhle keš cíleně lovit, to bych fakt musel jet kolem ....

A nejen proto, že nejsem z Prahy.

Budete se muset smířit s tím, že ne všechny keše stojí za to, aby jsme se vydali lovit.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 7:04

Když se nad zmiňovanou keškou zamyslíte, rozpoznáte, že ji založil začátečník (i když převážně nemám ve zvyku nějak vyzdvihovat toto kritérium) a navíc nějaké dítě, soudě podle úrovně listingu. Taková kombinace jasně vede k tomuto výsledku ... Sice se tu oháníte tím, že si můžu vybírat, o co mám zájem, ale i tak mě to docela vadí, že se naše země zaplňuje takovými "odpady". Hlavně kvůli tomu, že musím strávit hromadu času (který bych rád využil mnohem lépe) nad čtením listingů a rozvažováním, zda to má smysl. Zajímavým počinem na tomto serveru by mohla být databáze, do které by každý mohl udělat čárku "stojí za to" versus "o ničem", která by sloužila pro rychlý přehled, kam se vydat a kam ne. Řekl bych, že nic složitého ;) PS: právě jsem se vrátil z Korziky a musím uznat, že jsme na tom s úrovní kešek ještě hodně dobře. Polovina z navštívených buď chyběla nebo jsem z nich byl velice zklamán. A přitom je tam tolik zajímavých míst a tolik možností !
  • 0

#16 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 7:06

no to snad nemyslis vazne - nejen lvi, .... .... pokud kes neodporuje pravidlum, tak ji pusti. revs neni zadna komise ;)


Myslim, napr. by stacilo kouknout v tomto pripade ze je to novacek, a jen ho upozornit, ze by bylo lepsi cache umistit treba nekam do toho lesa k tomu byvalemu divadlu, a chvili pockat se schvalenim, zda se "chyti" a premisti...
Tohle proslo bez jedineho reviewer note, hned napoprvne, systemem "mate co jste chteli"... :(
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 7:19

petegeo napsal/a:

no to snad nemyslis vazne - nejen lvi, .... .... pokud kes neodporuje pravidlum, tak ji pusti. revs neni zadna komise ;)


Myslim, napr. by stacilo kouknout v tomto pripade ze je to novacek, a jen ho upozornit, ze by bylo lepsi cache umistit treba nekam do toho lesa k tomu byvalemu divadlu, a chvili pockat se schvalenim, zda se "chyti" a premisti...
Tohle proslo bez jedineho reviewer note, hned napoprvne, systemem "mate co jste chteli"... :(


Tenhle týden nám na Liberecku jedno takové upozorňování proběhlo :-(

Výsledkem je keš, kterou odlovil jeden člověk, dva nenašli a už je v archivu :-(

Já myslím, že je na první pohled vidět, že tahle keš nebude patřit do zlatého fondu keší v ČR. A mezi těmi 7999 dalšími se dá celkem snadno najít spousta dalších, které lákají k odlovu daleko více.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 7:54

petegeo napsal/a:

Myslim, napr. by stacilo kouknout v tomto pripade ze je to novacek, a jen ho upozornit, ze by bylo lepsi cache umistit treba nekam do toho lesa k tomu byvalemu divadlu, a chvili pockat se schvalenim, zda se "chyti" a premisti...
Tohle proslo bez jedineho reviewer note, hned napoprvne, systemem "mate co jste chteli"... :(


vzhledem k tomu, ze nevidim pepovi do posty, nepredjimam, kolik si vymenil s autorem emailu. (pepa vetsinou pise emaily novackum) ale hlavne porad nevidim duvod, proc by mel delat dohlizitele nad kvalitou, kdyz a) ma prace az nad hlavu b.) nema zadny padny nastroj v ruce vynucujici jeho vuli.

posledni mesice ceka ve fronte na schvaleni zhruba 50 kesi z kterych je cca 20% okamzite publikovatelnych a ostatni vyzaduji i mnohonasobnou kontrolu, nekolikere emailovani a domluvu autorum a dost zadosti se jim vraci zpet s nepublikovatelnymi vyrazy .... vytvaret z revs jeste hlidku kvality, ktera jim takoveto emaily zvedne o 200% je opravdu nemistne.

napis autorovi treba ty, ze to neni dobry a porad mu . ale nechtejme tohle po reviewerech.
  • 0

#19 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2008 - 8:07

Mnozici se nezajimave a "hnusne" kese byly jednim z impulzu (aspon pro me) proc si poridit PM. Od te doby takove kousky sazim na Ignore list. Ze se ale za tech par mesicu rozrostl...:| Je to muj rozsahem nejvetsi bookmark a aspon se mi nepletou v PQ
  • 0

#20 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 21:39

Auau, jaujau! Často se mi poslední dobou ježí vlasy při nacházení "blbých" keší, při nacházení krásných keší, ale neukrytých, vydaných napospas komukoliv, při nacházení smetišť v keších na krásných a zajímavých místech, při čtení hulvátských logů, atd, atd! "Po mně potopa či se.. (kašlu) na vás a na všechno!" Zdá se mi, že je to v poslední době životní styl, krédo doby. :o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama