Přejít na obsah


Fotka

CO JE BLBÁ KEŠ? Off topic k antigeocaching team


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 10:39

Co tu pisete ze sice najdete schranku uprostred bordelu ale schranka tam je ale zkuste si hledat schranku na ostrove nebo na jezu kdyz tam schranka neni tady v Tabore je jeden kacer vtipalek LAMAKASA
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#22 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 10:54

Blbé keše dělají dobré keše dobrými...
  • 0

#23 Ataja

Ataja

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 14:56

Slovo blbé se mi moc nelíbí. Prostě nepovedené keše mi názorně ukazují, čeho se mám sama vyvarovat.
  • 0

#24 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 20:48

ha, zrovna jsem si sem sel postezovat taky na GC1D390, kterou mame skoro za barakem a konecne se ji rozhodli jit lovit, ale zjistili jsme, ze uz je premistemna, nejprve jenom v listingu :o, pak jednou na kolizni misto a ted uz snad je na docela dobrym miste. Hodne asi dela to, ze clovek, ktery ji zakladal mel odloveno jen pres dvacet kesi, skoro by stalo zato iniciovat v groundspeaku, aby keser mel moznost zakladat kesky az treba po stovce nalezenych kesi nebo po dukladnem rozboru s reviewerem. Mam ulozeny tri kesky a ctvrtou rozpracovanou a musim rict, ze nas zlaty traintourreviewer mi vzdycky dobre poradil a nakonec snad kesky dopadly docela OK (soude podle logů ;-)
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 13:23

Možná mám na to jiný názor... dle mého není žádná keš blbá, na každou musel autor vynaložit nějaké úsilí a z nějakého důvodu to dělal. Jsou jen keše, které jsou "za bod" a člověk si na ně nikdy víc nevzpomene a nebo keše, "na zážitek" a těch je dle mého naprostá většina. Jenže o těch se tolik nemluví, platí zde staré dobré marketingové pořekadlo, že se špatným zážitkem se "pochlubí" 9:10, ale s dobrý jen ten 1:10. Mám ale dojem, že ty "za bod" stejně časem umírají, tak se snad nemusíme bát, že budeme mít zamořeno jen tímto typem keší...
  • 0

#26 Harwey

Harwey

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 13:52

SirGeoWolf napsal/a:
Já za BLBOU KEŠ považuji hnusnou vomlácenou slizkou pixlu v nějakým smradlavým křoví zaneřáděným odpadkama a ho*nama bezdomovců. A když se to křoví ani nenáchází v blízkosti nějakýho významnýho/nádhernýho místa, to už je pak vážně vrchol.

Raději nebudu jmenovat zástupce tohoto případu.


No podle toho, co jsi zatím našel, bych měl jednoho velkého kandidáta...:D:D:D že by Passport control?? :D:D:D
  • 0

#27 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 7:13

Venca68 napsal/a:
logách/lozích (jak skloňovat log? ;))

logech :) :) :) Tak možná ne, no... :)
  • 0

#28 vendin

vendin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 23:28

Uz kolikrat me napadlo, ze by nebylo spatne, kdyby slo hodnotit kesky, podobne jako treba clanky na netu apod. Prumerne hodnoceni by mohlo byt dalsi charakteristika kesky, podobne jako nyni teren a obtiznost. Hodne lidem, kteri se nehoni pouze za body, by to usetrilo pozdejsi zklamani.
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 7:07

vendin napsal/a:
Uz kolikrat me napadlo, ze by nebylo spatne, kdyby slo hodnotit kesky, podobne jako treba clanky na netu apod.
Prumerne hodnoceni by mohlo byt dalsi charakteristika kesky, podobne jako nyni teren a obtiznost.
Hodne lidem, kteri se nehoni pouze za body, by to usetrilo pozdejsi zklamani.

O hodnocení keší se už tady hodně a hodně debatovalo, působí to na mne tak, že je víc odpůrců (asi se bojí) a i já si myslím, že by to nebylo špatné. Byl by to další zajímavý a hodnotný obsah pro tento web a na určité hodnocení keší jsem třeba narazil teď na italském geocachingu.. Nevidím v tom nic špatného, ba naopak. Je to jen otázka metodiky a propracování procesu, grafického rozhraní atd. atd. ale vše je realizovatelné.
  • 0

#30 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 7:54

petegeo napsal/a:
Jo, kdyz jsem videl GC1D390 tak jsem se taky koukal, jestli je reviewer online, abych se zeptal, co ho vedlo k tomu ze toto schvalil. :@ Protoze podle mne na takovychto "BLBYCH KESICH" maji lvi podil...


Takové názory "miluju". Když se daří ať žije owner, když se nedaří tak za to může reviewer, protože on to pustil...on měl tušit že tam cache není....on měl to, on měl tamto.... jenže na co se stále zapomíná, že jsou tu nějaká pravidla podle kterých se postupuje a za ně se nezachází. To, že pravidlo na reviewerovo dojem z cache není, to ví každý rozumě uvažující člověk. (a hlavně to ví ten co tu případnou patlaninu udělá a běda jak mu to neschválíte)

Za blbé cache mohou vždy jen jejich autoři, a podíl? Pokud vůbec nějaký je... neb jsou lidi co prostě neslyší, nečtou, neumějí a nebo nechtějí založit pěknou cache..... tak ten nese jejich okolí (inspirace okolními caches, motivace, pomoc nebo zaučení od zkušenějších a koneckonců podíl mají i názory zde na fórech, na které se pak behem review procesu spousta lidí odkazuje...)

Reviewer dohlíží jen na pravidla, není tu v pozici učitele a rádce.... ač to samo všichni nad rámec své práce děláme, ale těžko radit nebo pomáhat někomu z druhého konce republiky, na to by měli být místní geocacheři, jenže ono je samo snažší jen kritizovat.

Apropo kvalita caches..... Jaká má být po přečtení vláken typu http://www.geocachin...&thread_id=8073

Kde se defakto nováček dozví:
1. Pravidla jsou na nic, amíci to maj přísné = brát z rezervnou... igonorovat...nečíst....nějak tu cache slepím a bude to ok.
2. Reviewer který se je snaží vynutit jejich dodržování.... papeženec = člověk který jen buzeruje a leze amíkům do zadku
3. Přibití cache na strom je OK, neb se tam tlučou i budky = co ten debilní reviewer zase má, koneckonců na tom chráněném stromě jsou někde i cedule.
4. Vyjímky jsou přípustné = já chci taky vyjímku, nezájem! Franta jí má taky a ostatní tvrdí, že tak bylo pořád
5. Mám tu výbornej sud a doma mi pořád matka prudí abych si uklidil ten bordel v pokoji.... = vyřešeno, kačeři na fóru říkají, že to zakopávání jim nevadí, takže odpoledne beru krumpáč a lopatu a bude nová cache.
A když tak to majitel pozemku bude mít jako základ pro novou studnu.


Promiňte mi krapet tu ironii, ale někdy mám chuť se zeptat, tak přátelé, jaká pravidla by vám vlastně vyhovovala? Na amerických stále někomu něco vadí, má s nima pořád nějaký problém...
Pojďte je tedy společně oeditovat...
Geocaching řídí hráči, pravda, Groundspeak se to snaží někam směřovat, ale vše je hráči ovlivnitelné (samo, poud jich bude určité množství)
Tak jako v anglii pribylo lokální pravidlo že cache ve zdi ne, může tady zase nějaké pravido ubejt...

Tak ju, je tu vlákno o kvalitě.... napište si svá pravidla, která si myslíte že by kvalitu geocachingu pozvedla... a naopak napište ta které podle vás jen otravují a měla by být pro ČR odstraněna....
Co třeba limit na vzdálenost 161m... pořád s tím mají lidi problém... přesnost GPSek je větší a větší... co třeba určit nově 50m? vyhovuje? Můžu nechat.................
  • 0
ICQ: 340776686

#31 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 8:27

Nevím, proč bychom měli měnit nějaká pravidla. Podle mě mají nějaký smysl všechna, i když se na první pohled může zdát, že tomu tak není. Mám teda na mysli pravidla, která platí u nás teď. Např. je prozatím dobře, že není potřeba žádat o povolení majitele pozemků. Např. vyhledat majitele konkrétního kousku lesa může být docela oříšek. Nehledě k tomu, že v nasí společnosti bohužel většina lidí zastává spíš postoj "Proč ano?" než "Proč ne?", takže by spousta pěkných neškodných keší nemohla existovat. 161m proboha nechat. Mimo města to problém nedělá a ve městech je už keší dost. Nehledě k tomu, že mám pocit, že je v pravidlech napsáno, že tuto vzdálenost lze nedodržet, pokud se mezi novou a kolizní keší nachází nepřekonatelná překážka nebo pokud je keš výrazně tématicky zaměřená a nelze ji smysluplně umístit jinam. Je to tak, ne?
  • 0

#32 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 8:34

abakus napsal/a:
161m proboha nechat...

Myslim ze slo o ironii;)
  • 0

#33 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:03

Myslíme si, še keší už je v ČR dost. Další pravidla nejsou IMHO nutná, spíš by to chtělo uvolnit ruce reviwerům. Nováčkům by keše neschvalovali vůbec, sám reviwer by si měl určit, kdo je ještě nováček. Když se reviwerovi keš nelíbí, tak ji prostě odmítne a basta, ušetří si tím také zbytečnou práci při řešení problému s takovou keškou. Pokud nějaká blbá keš reviwerovi proklouzne, tak varování autorovi a už žádnou další mu neschválí.
  • 0

#34 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:10

rodinka Veverek napsal/a:
Myslíme si, še keší už je v ČR dost....

To zase myslim ze neni pravda protoze jak kese prichazeji tak take odchazeji ale samozrejme ze prirustek je vetsi nez ubytek ale zase davat limit to je blby ne??:D
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#35 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 22:35

Moje zkušenost: Pravidla jsou dobrá a nutná a jejich vědomé dodržování nutné. Vždy a všude kde jde o činnost nějaké velké skupiny lidí (organizace, spolky, státy...). Jinak by to byla anarchie. Co zrušit nějaké zákony? Třeba povolenou rychlost? Stejně to nikdo nedodružuje... Bylo by po problému? :( Jinak souhlasím s Poníkem. Za blbou keš může autor. A na blbou keš hrubá záplata. Reviewerům patří za jejich práci poděkování a můj obdiv. ;)
  • 0

#36 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 10:01

Ještě reaguji na časté volání po hodnocení keší. Vždyť to jde už dnes, ale vše funguje na dobrovolné bázi. Je vždy umístěno ve spodní části listingu v barevné liště Free Cache Stat.

Autor keše si může po zaregistrování na http://www.keenpeople.com vytvořit v sekci Geocaching & Stats/Cache ratings vygenerovat jednoduše zadáním waypointu keše a volbou barvy pozadí a písma url odkaz, který přes copy a paste (Ctrl+C, Ctrl+V :o) vloží do svého listingu (je třeba mít v listingu zaškrtnuto html format). Odkaz na stránky najdete rovnou i přes statistiku přímo v listingu. Pod hodnotící rozbalovací lištou je proklik na Free cache ratings.

Slouží jako počítadlo návštěv listingu i k hodnocení, k dispozici je 5 hodnocení. LOVED THE CACHE :D - prostě paráda 1 výborná, I LIKED IT A LOT :) - líbila se 2 chvalitebná, WAS AVERAGE FOR US :| - průměrná 3 dobrá, WAS JUST O.K.:@ - nic moc 4 dostatečná, DID NOT ENJOY IT :(- nelíbila 5 nedostatečná.

Největší zádrhel je v angličtině, ne každý si jednoduchého odkazu všimne a ví co s ním dál. Ale je to opravdu velmi jednoduché. Samozřejmě by se mělo hodnotit až po návštěvě keše. Určitě se najde vždy pár zapšklounů, kteří chválí své a haní cizí, ale určitě to má silnou vypovídací hodnotu vzrůstající s počtem hodnocení. Samozřejmě, že pokud se někomu začnou kupit špatná hodnocení, statistiku nejspíše smaže, nicméně zpětná vazba by mohla zafungovat.

Co kdyby někdo šikovný lokalizoval podobnou pomůcku do češtiny, pak by se to mohlo rozšířit.

My máme toto hodnocení u všech našich, můžete se k nim vrátit a dodatečně hodnotit ;) třeba např. zde GCXD7Z nebo zde GC1CYHE.
  • 0

#37 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 10:24

my mame na nasich keších taky ten Free cache stat a musim rict, ze to vsichni svorne ignorují. s tim zakladanim, myslim, ze neni moc v poradku, pokud zaklada keše nekdo s mene nez stovkou odlovů, samozrejme, jsou vyjimky u genialnich kačerů, kteri do toho proniknou po dvacitce odlovů, ale pausalne by to asi bylo lepsi pockat az po te stovce. Ono taky, prvni dve zalozene kešky nic moc a s rostouci praxi zakladani roste i kvalita keíší a to se holt nedá nic jiného dělat, než prostě se k té kvalitě "prozakládat"
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#38 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 12:49

V.O.S.K. napsal/a:
my mame na nasich keších taky ten Free cache stat a musim rict, ze to vsichni svorne ignorují.
s tim zakladanim, myslim, ze neni moc v poradku, pokud zaklada keše nekdo s mene nez stovkou odlovů, samozrejme, jsou vyjimky u genialnich kačerů, kteri do toho proniknou po dvacitce odlovů, ale pausalne by to asi bylo lepsi pockat az po te stovce.

Free cache stat - mozna tomu chce trochu pomoci :-) Ja jsem si to prave ted pridal do listingu i s popisem, o co vlastne jde, tak uvidime.
A pocet odlovenych? Ja jsem zalozil cache po deseti a zatim si nikdo nestezoval ;-) Spis bych rekl, ze vetsina logu je kladnych.
Trocha reklamy - GC167MW
  • 0

#39 otahapet

otahapet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 12:53

V.O.S.K. napsal/a:
s tim zakladanim, myslim, ze neni moc v poradku, pokud zaklada keše nekdo s mene nez stovkou odlovů, samozrejme, jsou vyjimky u genialnich kačerů, kteri do toho proniknou po dvacitce odlovů, ale pausalne by to asi bylo lepsi pockat az po te stovce.


Tak s tim rozhodne nesouhlasim, prvni kesku jsem zakladal snad 10 dni po tom co jsem si koupil GPS a musim rict ze sjem se na to tesil jak decko na lizatko a snad se i docela povedla GC1C4TF

  • 0

#40 R-A-von-B

R-A-von-B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 14:21

Osobně se mi free cache stats nelíbí. Hlavní problém vidím v tom, že zde může hodnotit naprosto kdokoliv, nemusí keš ani ulovit, dokonce ani nemusí být registrován na gc.com. Obávám se, že jakmile se takovéto hodnotítko dostane do širšího povědomí, stane se terčem útoku spamerů a profesionálních kazišuků. Takže online hodnotítko ano, ale takové, které by bylo vázané na login a vyžadovalo nalezení cache. Ideální by bylo i odstupňovat váhu hlasů podle počtu ulovených keší - to vidím z vlastního sebekritického pohledu, jak se měnily mé názory na kvalitu keší v minulých letech :)) Jak reálná je domluva s Groundspeakem, aby pro takovouto službu umožnil částečný přístup do své databáze - Choze, Pepo? Bude-li API, je už samotné hodnotítko snadné a rád ho i osobně naprogramuji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama